Baba ve Piç - Son Dakika

Baba ve Piç

20.01.2017 20:05
Baba ve Piç

Elif Şafak'ın bir dönem çok tartışılan ve hakkında soruşturmalar açılan, ancak yine de yazarın en çok okunan romanlarından biri olan Baba ve Piç, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

Elif Şafak'ın bir dönem çok tartışılan ve hakkında soruşturmalar açılan, ancak yine de yazarın en çok okunan romanlarından biri olan Baba ve Piç, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

İstanbul- San Francisco hattında iç içe geçmiş, doksan yıla dayalı çok yoğun ve zengin öyküleri içeren yapıt, 2015'te İtalya'da sahnelendi ve seyircinin büyük ilgisini çekti. Eserde 1915 yılında yaşanan olaylar; Türk ve Ermeni kökenli iki aile arasındaki ilişkiler üzerinden iki toplum incelenirken, erkeklerin zamansız öldüğü, geride hep kadınların kaldığı bir sülaleden dört kuşak kadının hikayesiyle birlikte anlatılıyor.

Ortak Yapımcılar: Arcola Theatre, Talimhane Tiyatrosu

Yazan: Elif Şafak

Uyarlayan: Angelo Savelli

Çeviren: Oya Bacak

Yöneten: Mehmet Ergen

Sahne Tasarımı: Anthony Lamble

Kostüm Tasarımı: Jenny Beavan

Oynayanlar: Alican Altun, Aysan Sümercan, Gökay Akgör, Gökçen Gökçebağ, Görkem Acar, Nurten İnan, İdil Yener, Nihal Koldaş, Nora Tokhosepyan, Pelin Ermiş, Selen Uçer, Parla Şenol

Süre: 2 perde, 100 dk.

YORUMLAR
500
İstanbul, 'Denizcilik Şenlikleri'ne ev sahipliği yapacak İstanbul, 'Denizcilik Şenlikleri'ne ev sahipliği yapacak İstanbul genelinde araması olan hükümlü 6 şahıs yakalandı İstanbul genelinde araması olan hükümlü 6 şahıs yakalandı 'Depreme karşı güçlendirmenin önündeki engellerin kaldırılması' çağrısı 'Depreme karşı güçlendirmenin önündeki engellerin kaldırılması' çağrısı
Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Baba ve Piç - Son Dakika

Bu haber Etkinlik.io tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Etkinlik.io tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Etkinlik.io kurumudur.

Advertisement