Bodrum'da Noel Kutlaması - Son Dakika

Bodrum'da Noel Kutlaması

23.12.2013 21:50

Bodrum'da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar için Noel kutlaması düzenlendi.

Bodrum'da yaşamını sürdüren yabancı uyruklu vatandaşlar için Noel kutlamaası düzenlendi.

Konacık Belediyesi tarafından düzenlenen kutlamaya, Bodrum'da yaşayan İngiliz, Alman ve İsviçre uyruklu vatandaşların oluşturduğu çok sayıda kişi katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Tosun, 5 bin yıllık tarihi geçmişi olan Bodrum'da yabancı uyruklu vatandaşlarla yaşamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Bodrum'un dünyanın en güzel turizm merkezlerinden biri olduğunu belirten Tosun, "Etrafımıza baktığımız zaman kültürel değerlerimizi görüyoruz. Doğal güzelliklerimiz ve Bodrum çok güzel. Sizlerle burada yaşama kararlılığı içerisindeyiz. Bundan sonra da Bodrum yarımadasına, Bodrum'un kültürel değerlerine sahip çıkarak, denizlerimize, teknelerimize sahip çıkarak yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

19 yıl önce İsviçre'den Bodrum'a yerleşen Linda Sparınger, Bodrum'un denizi ve havasını çok sevdiğini ifade ederek, "Artık burada Türk eşimle birlikte yaşıyorum. Aynı zamanda Türk vatandaşıyım. Burada yaşamaktan çok mutluyum" diye konuştu.

22 yıldır Bodrum'da yaşayan İngiliz uyruklu James Grean ise dünyada yaşanacak en güzel yerin Bodrum olduğunu anlatarak, şunları söyledi:

"Buranın havasından, suyundan, balığından çok mutluyum. Bodrum farklı bir yer. Ben yıllardan bu yana Türkiye'de yaşıyorum. Türk insanı yabancıları, yabancılar da Türk insanlarını çok seviyor. Çünkü burada her şey doğal. Ben İngilizce öğretmeniyim ve öğrencilerimle zaman geçiriyorum. Boş vakitlerimde de Bodrum'u geziyorum."

Programda canlı müzik eşliğinde yabancı şarkılar seslendirildi. - Muğla

YORUMLAR
500
Güzel oyuncu Öykü Çelik, yeni sevgilisiyle tatil yaparken kameralara takıldı Güzel oyuncu Öykü Çelik, yeni sevgilisiyle tatil yaparken kameralara takıldı Muğla'da denizde ceset bulundu Muğla'da denizde ceset bulundu CERN: Büyük Hadron Çarpıştırıcı karanlık maddeyi bulma hedefiyle yeniden çalıştırılıyor CERN: Büyük Hadron Çarpıştırıcı karanlık maddeyi bulma hedefiyle yeniden çalıştırılıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Bodrum'da Noel Kutlaması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement