Çözülen Muradiye Şelalesi, Coşmaya Başladı - Son Dakika
Kültür Sanat

Çözülen Muradiye Şelalesi, Coşmaya Başladı

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Muradiye şelalesinden görüntü Şelalede def çalarak halay çeken üniversiteli kız öğrencilerden görüntü Ali Dağer'in kursiyerler ön bilgi vermesinden görüntü Evrensel Fotoğrafçılar Derneği Başkanı Ali Dağer ile röportaj Kusiyerlerle röportaj Çözülen Muradiye Şelalesi, coşmaya başladı Kışın dondurucu dönemlerinde kuşandığı beyaz örtü ve buzla kaplanmasıyla farklı bir güzelliğe bürünen Muradiye Şelalesi, havaların ısınmasıyla tekrar coşkulu akmaya başladı Yerli ve yabancı turistlerin her mevsimde gözde mekanlarından biri olan şelale, bugün de fotoğraf eğitimi alan kursiyerler ile üniversite öğrencilerini ağırladı Soğuk ve dondurucu kış mevsiminde büyük oranda donan, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı olan Muradiye Şelalesi, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte coşkulu akan dönemine geri döndü.

13.03.2016 16:22

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Muradiye şelalesinden görüntü

Şelalede def çalarak halay çeken üniversiteli kız öğrencilerden görüntü

Ali Dağer'in kursiyerler ön bilgi vermesinden görüntü

Evrensel Fotoğrafçılar Derneği Başkanı Ali Dağer ile röportaj

Kusiyerlerle röportaj

Çözülen Muradiye Şelalesi, coşmaya başladı

Kışın dondurucu dönemlerinde kuşandığı beyaz örtü ve buzla kaplanmasıyla farklı bir güzelliğe bürünen Muradiye Şelalesi, havaların ısınmasıyla tekrar coşkulu akmaya başladı

Yerli ve yabancı turistlerin her mevsimde gözde mekanlarından biri olan şelale, bugün de fotoğraf eğitimi alan kursiyerler ile üniversite öğrencilerini ağırladı

Soğuk ve dondurucu kış mevsiminde büyük oranda donan, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı olan Muradiye Şelalesi, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte coşkulu akan dönemine geri döndü.

Her mevsim büründüğü güzellikleriyle ziyaretçilerine bir birinden farklı anlar yaşatan 20 metre yükseklikteki Muradiye Şelalesi, kışın Pamukkale'deki travertenleri andıran buzla kaplı hali, yazın ise coşkulu akışıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geliyor.

İlkbahar mevsiminin gelişiyle ve buzların çözülmesiyle coşan şelale, hafta sonu fotoğraf eğitimi alan kursiyerler ile yoğun sınav dönemini geride bırakan üniversite öğrencilerini ağırladı.

Şelaleyi kursiyerlerin eğitimi için ziyaret ettiklerini belirten Evrensel Fotoğrafçılar Derneği üyesi Ali Dağer, fotoğraf kursunda eğitim görenlerin şelale çekimlerini farklı ayarlarda, en güzel fotoğrafları nasıl çekeceklerine yönelik bir ön bilgi sunduklarını ifade etti.

Kursiyerlerin üç ay boyunca kapalı alanda ders gördüğünü, ilk doğa gezisini şelale ile başlatarak pratik eğitimlere geçtiklerini anlatan Dağer, "Bugün Muradiye Şelalesi'ne gelerek gördüğümüz dersleri burada uygulayarak hayata geçireceğiz. Kursumuz Haziran ayına kadar devam edecek. Biz de bu süre içerisinde bu kurs sonucunda ne kadar başarılı olduk, nerelerde hatalarımız var, bunları nasıl düzelterek hayata geçireceğimizi bir kez daha tekrarlayacağız. Bu şekilde dernek olarak fotoğrafçılar yetiştirmeye devam edeceğiz. Amacımız sosyal hayata ve yöre kültürüne bir katkıda bulunmak" diye konuştu.

Kursiyerler ise daha önce fotoğraf üç aylık eğitim sonrasında alanda pratik yapacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, kurs sonunda başarılı olabilmek için doğa çekimlerine daha fazla önem vereceklerini vurguladı.

Kursiyerler dışında şelaleye gezi düzenleyen Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencileri de, uzun süredir yaşadıkları sınav stresini atmayı planladıklarını, bunun için de en uygun yerin Muradiye Şelalesi olduğunu ifade ettiler.

Yanlarında getirdikleri defi çalıp halay çeken öğrenciler, karların erimesiyle coşan şelalenin çok iyi bir eğlence alanı olduğunu vurguladı.

Çözülen Muradiye Şelalesi, Coşmaya Başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Çözülen Muradiye Şelalesi, Coşmaya Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement