Feridun Düzağaç - Son Dakika

Feridun Düzağaç

10.01.2017 19:04
Feridun Düzağaç

Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleşen Vestel #gururlayerli konserleri, pop-rock sahnemizin başarılı şarkıcı-şarkı sözü yazarlarından Feridun Düzağaç'ı 10 Ocak'ta Zorlu PSM sahnesinde ağırlıyor.

Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleşen Vestel #gururlayerli konserleri, pop-rock sahnemizin başarılı şarkıcı-şarkı sözü yazarlarından Feridun Düzağaç'ı 10 Ocak'ta Zorlu PSM sahnesinde ağırlıyor.

Müzik hayatına üniversite yıllarında başlayan Feridun Düzağaç, ilk kez Mersin'de Tını grubunun solisti olarak şarkı söyledi. Düzağaç, grubun solistliğini üstlenirken günümüzde alametifarikalarından biri olarak anılan şarkı sözü yazarı kimliğini de geliştirmeye başladı. Özdemir Asaf'ın Lavinya'sına yaptığı ilk bestesi, özel radyoların ilk dönemlerinde yayınlandı. Şarkı, Ferdi Tayfur - Emmoğlu'nun ardından ulusal radyoda en çok istek alan ikinci şarkı olma başarısını gösterdi. Öğrenci İndirimi isimli Tını demosu, 1993 yılında Ada Müzik etiketiyle yayınlandı.

Feridun Düzağaç'ın solo kariyeri, 1997 yılında yayınlanan Beni Rahatta Dinleyin isimli albümle başlangıcını yaptı. Farkını hemen belli eden, Feridun Düzağaç imzalı özgün ve samimi şarkı sözlerine sahip şarkıların yer aldığı albümü, 1998 yılında Köprüden Önce Son Çıkış albümü izledi. 2001 çıkışlı © Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir, Feridun Düzağaç'ın kariyerindeki en başarılı albümlerden biriydi.

Giderek daha da olgunlaşan, modern şehir hayatının içinde yaşayan insanların kendi hikayeleriyle özdeşleşen hikayelere yer veren Feridun Düzağaç şarkıları; 2003'te Orijinal Altyazılı, 2005'te Bir Devam Filmi/ Siyah Beyaz Türkçe Dublaj, 2007'de Uykusuza Masallar, 2010'da FD7, 2013'te Flu ve 2015'te Başka albümleriyle müzik dinleyicileri için çok özel bir yere sahip oldu. Feridun Düzağaç, şarkılarının birçoğunu kendisine büyük bir ilham kaynağı olan Bozcaada'da yazdı.

Beni Bırakma, Alev Alev, Kül, FD, Düşler Sokağı ve Boş Ders Şarkısı gibi unutulmaz Feridun Düzağaç şarkıları, 10 Ocak'ta Vestel #gururlayerli konserleri kapsamında gerçekleşecek konserde müzikseverlerle buluşacak!

YORUMLAR
500
Akkuyu NGS'den inşaat sahasındaki 'gerginlik' görüntülerine ilişkin açıklama Açıklaması Akkuyu NGS'den inşaat sahasındaki 'gerginlik' görüntülerine ilişkin açıklama Açıklaması Mersin'de AK Parti'den 'Teşkilat akademisi mahalle eğitim programı' Mersin'de AK Parti'den 'Teşkilat akademisi mahalle eğitim programı' Bozyazı'da Mahalleler Arası Voleybol Turnuvası sona erdi Bozyazı'da Mahalleler Arası Voleybol Turnuvası sona erdi
Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Feridun Düzağaç - Son Dakika

Bu haber Etkinlik.io tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Etkinlik.io tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Etkinlik.io kurumudur.

Advertisement