Göbeklitepe beyaza büründü - Son Dakika

Göbeklitepe beyaza büründü

20.01.2022 18:53

Göbeklitepe beyaza büründü Beyaz gelinlik giyen Göbeklitepe'de kar küreme çalışmaları Şanlıurfa'da yoğun kar yağışı sonrası yolu kapanan Göbeklitepe'de kar küreme çalışması yapıldı.

Göbeklitepe beyaza büründü

Beyaz gelinlik giyen Göbeklitepe'de kar küreme çalışmaları

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da yoğun kar yağışı sonrası yolu kapanan Göbeklitepe'de kar küreme çalışması yapıldı.

12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihinin seyrini değiştiren Göbeklitepe, beyaz örtüye büründü. İki gündür kenti etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle karla mücadele çalışmasını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Göbeklitepe yolunda kar temizleme çalışması yaptı.

Mısır Piramitleri ve İngiltere'deki Stonehenge'den yaklaşık 7 bin 500 yıl önce inşa edilmiş olan 12 bin yıllık Göbeklitepe'deki T şeklindeki dikili taşlar karla farklı bir görünüme kavuştu,

En büyüğü 20 metre çapında ve 5 buçuk metre yüksekliği olan dikili taşların her biri yaklaşık 10 ton civarında. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Göbeklitepe'ye giden yollarda kar temizleme çalışması yaptı. Her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Göbeklitepe kar yağışı ile birlikte sessizliğe büründü.

YORUMLAR
500
Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları Şanlıurfa'da yaşatıldı Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları Şanlıurfa'da yaşatıldı 0 Kilo Ağırlığındaki Kostümüyle Dikkat Çekti 0 Kilo Ağırlığındaki Kostümüyle Dikkat Çekti
Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Göbeklitepe beyaza büründü - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement