Güvercin Meraklıları Fuarda Buluştu - Son Dakika
Kültür Sanat

Güvercin Meraklıları Fuarda Buluştu

Güvercin meraklıları fuarda buluştu Ege Güvercin Fuarı Manisa'da yapıldı Fuara bin 500 güvercin çeşidi katıldıMANİSA - Güvercin meraklıları Manisa'nın Salihli ilçesinde düzenlenen 1.Ege Güvercin Fuarı'nda buluştu.

05.11.2017 18:05

Güvercin meraklıları fuarda buluştu

Ege Güvercin Fuarı Manisa'da yapıldı

Fuara bin 500 güvercin çeşidi katıldı

MANİSA - Güvercin meraklıları Manisa'nın Salihli ilçesinde düzenlenen 1.Ege Güvercin Fuarı'nda buluştu.

Ege Güvercin Sevenler Birliği üyeleri tarafından düzenlenen ve Salihli Belediyesi'nin katkılarıyla Belediye Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Ege Güvercin Fuarı, meraklıları Salihli'de buluşturdu. Ege Bölgesi'nde yetiştirilen ırklara ait tanıtım amaçlı gerçekleştirilen fuara meraklılar büyük ilgi gösterirken, fuarda ise 16 farklı şehirden yaklaşık bin 500 güvercin çeşidi katıldı. Fuara katılan meraklılar spor salonuna kurulan stantları tek tek gezerek, güvercin çeşitlerini yakından inceledi.

Fuarı gezen Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünde görevli Prof.Dr.Türker Savaş, "Bu tüm dünya ve ülkemiz içinde geçerli, çünkü ülkemizde insanları birbirine bağlıyor. Bu güvercin sevdası nedeniyle kişiler şehirler arasında birbirleriyle tanıyorlar, dostluklar oluşuyor. Hatta uluslar arası dostluklar kurulabiliyor" dedi. Savaş "Bu tip, fuar ve gösteriler, bu sevdayı sonraki jenerasyonu bırakma açısından önemli bir işlev taşıyor. Bu fuarlar sayesinde bir araya geliyoruz, dostlukları pekiştiriyoruz. Burada, din, dil, ırk ve siyasi görüş yok. Burada sadece güvercin var. Güvercin bizleri birleştiriyor. Bana göre bu muazzam bir şey" dedi.

"Amacımız yerli güvercinleri tanıtmak"

Ege Güvercin Fuarını düzenleyen Ege Güvercin Sevenler Birliği adına konuşan güvercin meraklısı Serkan Gündüz ise "Bugün burada 1.Ege Güvercin Fuarını düzenledik. Fuara 16 farklı şehirden 8 dernek ve 3 topluluk katıldı. Fuarda 100 stant ve resim sergisi bulunmaktadır. Güvercin fuarını düzenlememizin amacı güvercin sergilerini alternatif bir şekilde güvercin fuarı şeklinde gerçekleştirilmesi ve Ege Bölgesinde yetiştirilen yerli güvercinlerin tanıtımıdır" dedi. Fuarda süs güvercinlerinin yanı sıra, normal fuarlardan farklı olarak, güvercin ırk ve çeşidinin bulunduğunu belirten Gündüz, fuara bin 500'ün üzerinde güvercin katıldığını belirtti.

Güvercin Fuarının hayırlı olması temenni eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, stantları tek tek gezerek bilgi aldı.

Güvercin Meraklıları Fuarda Buluştu
Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Güvercin Meraklıları Fuarda Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement