Hollywood Yapımcısından Casusluk İtirafı - Son Dakika

Hollywood Yapımcısından Casusluk İtirafı

26.11.2013 13:53
Hollywood Yapımcısından Casusluk İtirafı

Tanınmış yapımcı Milchan, İsrail için casusluk yaptığını kabul etti. Milchan: "Her şeyi ülkem için yaptım ve bundan da gurur duyuyorum"

Hollywood'un tanınmış yapımcılarından Arnon Milchan, yıllarca İsrail için casusluk yaptığını itiraf etti.

"HER ŞEYİ ÜLKEM İÇİN YAPTIM"

İsrail'in Channel 2 TV kanalında yayınlanan bir programa katılan Milchan, İsrail'in nükleer silah programı için gereksinim duyduğu iddia edilen teknolojileri satın almasına yardımcı olduğunu belirtti. Hollywood'da başarılı bir yapımcı olmadan önce bir gübre tesisi işleten Milchan, "Her şeyi ülkem için yaptım ve bundan da gurur duyuyorum" dedi.

"BAZEN BAŞKA FAALİYETLERDE YÜRÜTTÜM"

Sinemanın başkentinde de casusluk faaliyetlerine devam ettiğine işaret eden Milchan, "Hollywood'a geldiğimde kendimi gerçek tutkum olan film yapımına adamak istedim. Ama bazen diğer faaliyetlerimi de sürdürmek zorunda kaldım" dedi. Milchan, gizli saklı işlerine kimi zaman sinema dünyasının ünlü isimlerinin de bulaştığını söyledi.

FİLMLERİNİ BÜTÜ DÜNYA BEĞENDİ

New Regency film şirketini kuran Milchan, aralarında "Pretty Woman (Özel Bir kadın)", "Fight Club (Dövüş Kulübü)" ve "L.A. Confidential" (Los Angeles sırları) gibi unutulmaz filmlerinde yer aldığı 120 eserin yapımcılığını üstlenmişti. Milchan'ın iki yıl önce izinsiz yayımlanan biyografisinde ünlü yapımcının İsrail'in gizli savunma programları için bilgi toplayan Bilimsel İlişkiler Bürosu için çalıştığı ileri sürülmüştü. Lekem adıyla bilinen büro, 1987'de ABD Donanması'nda istihbarat analisti olarak çalışan Jonathan Pollard'ın ömür boyu hapse mahkum edilmesine neden olan casusluk olayına karıştığı için feshedilmişti.

YORUMLAR
500
İsrail polisinden Mescid-i Aksa'nın avlusuna baskın İsrail polisinden Mescid-i Aksa'nın avlusuna baskın Filistin'den ABD'ye 1967 sınırlarındaki Filistin devletini tanıma çağrısı Filistin'den ABD'ye 1967 sınırlarındaki Filistin devletini tanıma çağrısı Son dakika haberleri | İsrail Başbakanı Bennett: 'Başarılı operasyonlar Türkiye'deki İsraillilerin zarar görmesini engelledi' Son dakika haberleri | İsrail Başbakanı Bennett: 'Başarılı operasyonlar Türkiye'deki İsraillilerin zarar görmesini engelledi'
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Hollywood Yapımcısından Casusluk İtirafı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement