Yazarlar Ünye'de Buluştu - Son Dakika
Kültür Sanat

Yazarlar Ünye'de Buluştu

Yazarlar Ünye'de buluştuORDU - Ünye Belediyesi tarafından 2.si düzenlenen Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri Ünye Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan alanda gerçekleştirildi.

14.07.2017 19:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yazarlar Ünye'de buluştu

ORDU - Ünye Belediyesi tarafından 2.si düzenlenen Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri Ünye Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan alanda gerçekleştirildi.

'Bu yıl Ünye'de 52 gün şenlik var" sloganıyla Ramazan etkinlikleri programlarına dahil edilen Ünye 2.Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri'nde 30'u aşkın yazar Ünye'ye gelerek okurlarıyla buluştu. Etkinlik çerçevesinde Ali Somel, Gözde Kök, Kemal İnci, Şerafettin Kaya, Lordist, Mehtap Meral, Tolga Uluaydın, Venhar Sağıroğlu, Abdulkadir Bıyıkoğlu, Ayla Özaygen, Erhan Gök, Kader Güneş, Mithat Önal, Gönül Erenler, İlhan Bahar, Köksal Güneş, Serkan Belgi, Şevket Ali, Taşkın Kılıç, Atife Batur, Dursun Özden, Erdal Kara, Harun Ümit Yılmaz, Koray Dündar, Murat Kömür, Cevat Turan, Murat Bulut, Aslan Özdemir, Cem Şahin, Enver Bahçekapılı, Lütfü Şahin ve Metin Üstündağ gibi yazarla Ünye'de okuyucuları ile bir araya geldi.

7-13 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen etkinliği finali ise dün akşam Ünye Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

"İnsanoğlunun en büyük düşmanı cehalettir"

Törende konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Cenab-ı Mevla bizlere 'Oku' diye emrediyor. Cehalet insanoğlunun en büyük düşmanı olduğu gibi hiç kuşkusuz okumak da ilahi bir emirdir. Geçmişten günümüze gelen kültürler ve tecrübeler gelecek nesillere kitaplar yoluyla aktarılabilir. Okuma alışkanlığı kazanan insanın güveni, bilgisi ve becerisi de artar. Aynı zamanda düşücüleri olgunlaşır ve ufku gelişir. Günümüz dijital çağında okumak her ne kadar ceplerimize, tabletlerimize sığmış olsa da, kitapların o mistik kokusu, bilgi ile birleşerek zihnimizde kalıcı izler bırakır. Ayrıca kitapların şarjı hiçbir zaman bitmez. Bizler Ünye'mizde kitap okuma kültürünün herkese nakşedilmesi için geçtiğimiz yıl başladığımız bu yolculuğa artan bir hevesle devam ediyoruz. Böylece hemşerilerimizi okudukları kitapların yazarları ile buluşturuyoruz. Şehrimize gelerek okurları ile buluşan, bilgi ve tecrübelerini paylaşan değerli yazarlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Final gecesinde Ünye 2.Yunus Emre Edebiyat ve Kitap günlerine katılan yazar, kitap evleri ve organizasyona destek veren medya temsilcilerine Yunus Emre tasviri ile yapılan plaketler takdim edildi.

Yazarlar Ünye\'de Buluştu
Kaynak: İHA

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ali Kınık, Beyköylüler ile buluştu
  01:41 Ali Kınık, Beyköylüler ile buluştu

  Beyköy Belediyespor'un süper amatör lig şampiyonluğunu kutlamak için kente gelen Ali Kınık, Beyköylüler ile buluştu. Beyköy Belediyespor Düzce Süper Amatör Ligi'ni şampiyon olarak tamamladı. Belediye başkanı seçilen Fatih Ocak, takımın şampiyonluğunu kutlamak için ünlü türkücü Ali Kınık'ı şehre getirdi. Önce kemençe ile horon oynayan Beyköylüler daha sonra Ali Kınık'ın türkülerine eşlik etti. Özellikle 'Turan ordusu', 'Yalnız Değilsin' ve 'Kurtlar Sofrası' türküleri Beyköylülerden tam not aldı.

 • Moein konserinde gerginlik
  01:32 Moein konserinde gerginlik

  İran'a giriş yasaklı ünlü şarkıcı Moein'in konseri öncesinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde gerginlik yaşandı. Binlerce İranlı turist, konserin yapılacağı salona akın etti ve güvenlik güçleriyle tartışmalar yaşandı. Konser öncesinde organizasyonun zayıf kalması nedeniyle İranlı turistler salona dalarak camları ve kapıları kırdı.

 • Emircan İğrek, Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda sahne aldı
  22:29 Emircan İğrek, Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda sahne aldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı'nda şarkıcı Emircan İğrek, Adana'da sahne aldı. Kentte 12. kez düzenlenen karnaval, 200'den fazla kültürel, sanatsal ve sportif etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Merkez Park'ta düzenlenen konserde İğrek, sevilen şarkılarını seslendirdi ve seyirciler de parçalara eşlik etti. Karnaval, 21 Nisan'a kadar devam edecek.

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Çocuklar İçin Etkinlikler Düzenlendi
  18:59 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Çocuklar İçin Etkinlikler Düzenlendi

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kültür Yolu Festivalleri kapsamında Adana'da düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı'nda çocuklar için tiyatro, oyun, yarışma, panayır ve atölye çalışmaları gibi birçok etkinlik düzenlendi. Karnaval, 21 Nisan'a kadar devam edecek ve 200'den fazla kültürel, sanatsal ve sportif etkinliğe ev sahipliği yapacak.

 • TRT'nin ünlü sanatçılarından Şakir Öner Günhan son yolculuğuna uğurlandı
  18:09 TRT'nin ünlü sanatçılarından Şakir Öner Günhan son yolculuğuna uğurlandı

  Türk halk müziğinin sevilen sesi, TRT'nin ünlü sanatçılarından Şakir Öner Günhan(82), Muğla'nın Bodrum ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Günhan, kansere 4. kez yakalanmasının ardından hayatını kaybetti. Cenaze törenine sanatçı dostları, TRT'nin eski yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Diyarbakır'da Saint George Kilisesi ve Çardaklı Hamamı'nın restorasyon çalışmaları devam ediyor
  17:33 Diyarbakır'da Saint George Kilisesi ve Çardaklı Hamamı'nın restorasyon çalışmaları devam ediyor

  Diyarbakır'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Saint George Kilisesi ile tarihi Çardaklı Hamamı'ndaki restorasyon çalışmaları devam ediyor. Kilisenin restorasyonu Sur Kültür Yolu Festivali'ne kadar tamamlanmayı hedeflerken, hamamın gastronomi amaçlı hizmet vermesi planlanıyor.

 • Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan Bodrum'da Defnedildi
  16:57 Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan Bodrum'da Defnedildi

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde kanser tedavisi gören Türk Halk Müziği ve TRT sanatçısı Şakir Öner Günhan'ın cenazesi Bitez Mezarlığı'nda toprağa verildi. Törene sanatçının ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı. Müzisyen Bora Gencer, Günhan'ın bugün doğum günü olduğunu belirterek duygularını paylaştı. Rıfat Kurt ise önemli bir ismi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. Günhan'ın oğlu Ozan Günhan ise desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 • Yüzyıllara meydan okuyan Seyyit Battal Gazi Külliyesi
  16:55 Yüzyıllara meydan okuyan Seyyit Battal Gazi Külliyesi

  Eskişehir'de Bizans İmparatorluğu döneminde yapıldığına inanılan Seyyit Battal Gazi Külliyesi'nin güzellikleri dron ile havadan kayıt altına alındı. Seyitgazi İlçesi'nde bulunan külliyenin havadan görüntülenen manzaraları kartpostallık kareler oluşturdu. Tarihi külliye, geçmişe merakı olan turistler için gezilecek önemli bir nokta olarak varlığını sürdürüyor.

 • Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan'ın Son Yolculuğu
  16:26 Türk Halk Müziği Sanatçısı Şakir Öner Günhan'ın Son Yolculuğu

  TRT'nin ünlü sanatçılarından Şakir Öner Günhan, kanser hastalığına yenik düşerek Bodrum'da toprağa verildi. Günhan'ın cenaze törenine ailesi, sanatçı dostları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Advertisement