Asena: Sesimle Türk Halkına Eziyet Ettim - Son Dakika

Asena: Sesimle Türk Halkına Eziyet Ettim

20.10.2013 06:02
Asena: Sesimle Türk Halkına Eziyet Ettim

Yeniden sahnelere dönen oryantal Asena, bir dönem şarkı söylemesinin deli cesareti olduğunu söyledi.

Hollanda Kraliyet Ailesi'nin düzenlediği festivale konuk dansçı olarak katılan Asena, geçtiğimiz günlerde Amsterdam'da sahneye çıktı. Dansını tüm dünyaya tanıtmak istediğini söyleyen ünlü oryantal, "Sadece Türkler değil, yabancılar da beni alkışlasın istiyorum" diyor. Asena, Amsterdam'da sorularımızı yanıtladı...

HAYAT BENİ ZORLADI

Hollanda'ya neden geldiniz?

Hollanda Krallığı'nın her sene düzenlediği festivale katıldım. Amsterdam'ın en ünlü mekanı olan Paradiso'da dans ettim. Burada daha önce Lady Gaga ve Rihanna gibi isimler sahneye çıkmış.

Son dönemde genellikle yurt dışında sahneye çıkıyorsunuz. Yurt dışına mı açıldınız?

Bu yıl Princess oteller zincirinin sahibi Sudi Özkan'la tanıştım. Onunla yaptığımız anlaşma sonucunda tüm dünyadaki otellerinde sahneye çıkmaya başladım. Beni yurt dışında sadece Türkler değil, yabancılar da alkışlasın istiyorum. Sudi Bey'le birlikte başıma talih kuşu kondu.

Kendinizi şanslı hissediyor musunuz?

Evet. Hayat bana çoğu zaman zorluk çıkarmış olsa da, sonunda çok güzel ödüllendirdi.

Dansöz olduğunuz için rahatsızlık duyduğunuz anlar oldu mu?

Mesleğimden hiçbir zaman rahatsız olmadım. Biz dansözler, eğlence dünyasının tadı-tuzuyuz. Duayen bir gazeteci, "İnsanlar nefes almadan seni izliyor" demişti. Beni böyle izleyenlerin hakkımda kötü düşüneceğini sanmıyorum.

GEÇMİŞE SET ÇEKTİM

Bir dönem sahneleri neden bıraktınız?

O dönem malum sebeplerden dolayı dans edemiyordum. Ben de 'En azından şarkıcı olup para kazanayım' dedim.

Şarkıcı olduğunuz için pişman mısınız? En azından aklımda kalmadı ama bendeki sesle şarkı söylemek deli cesaretiydi. Türk halkına eziyet ettiğim için özür dilerim. Ondan da ağzımın payını aldım.

'Bu mesleği keşke Türkiye'de yapmasaydım' dediğiniz oldu mu?

Türkiye'de olmaktan gurur duyuyorum. Keşke iyi menajerler olsa da beni yurt dışına taşısa.

Son yıllarda kabuğunuza mı çekildiniz?

Evet; çünkü her yaptığım, her yaşadığım yanlış anlaşılıyor. Ben zaten gece hayatını hiç sevmem; en iyisi kendi kabuğumda yaşamak.

Geçmişinize set mi çektiniz?

Her şeye set çektim. Kendime yepyeni bir sayfa açtım. Artık arkaya bakmıyorum; geçmişi hatırlamıyorum bile.

Evlenmeyi, çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz? Şimdi daha çok işimle iç içeyim. Çocukları çok severim. Bence en büyük sanat, bir çocuk büyütmek. Ancak sırf kendimi tatmin etmek için çocuk doğurmam.

Niçin? Aşka mı küstünüz?

Aşk, hayattaki en güzel enerjidir ama bir daha işimden kopacağım bir ilişki yaşamak istemem.

ERKEĞİMİN ARKASINDAN YÜRÜMELİYİM

Evlilik fobiniz var mı?

Tabii ki bir gün yuva kurmak için evleneceğim ama şu aralar evlilik bende alerji yapıyor. Beni kaldıracak erkek bulmak zor. Bir de ben zor bir kadınım. Tanınan biri olunca, sevgiliniz yanınızda eziliyor. Hiçbir zaman erkek arkadaşımın ezilmesini istemem. O benim arkamdan değil, ben onun arkasından yürümeliyim.

BEYONCE DANSIYLA BENİ YER

Son yıllarda şarkıcılar da sahnede şova ve dansa ağırlık veriyor. Sesini ve dansını beğendiğiniz isimler var mı?

Türkiye'de Sibel Can'ın sahne ışığı muhteşemdir. Tarkan'ın sahne ışığını da çok beğenirim. Bana göre sadece dansları değil, duruşları da çok iyi. Sahnede sadece şarkı söylenmesinden nefret ederim.

Dünya starları arasından kime dans dersi vermek istersiniz?

Hiç kimseye çünkü onlar bu konuda çok iyiler. Özellikle iki isim var ki, dans konusunda aşmışlar; Beyonce ve Madonna. Özellikle Beyonce'nin yapamadığı dans yok gibi; R & B, break, samba, hepsini yapıyor. Onun üstüne bir dansçı gelir mi? Beyonce'ye ders vermeye kalksam eminim beni yer.

YILARCA FİGÜRLERİMİ KULLANDILAR

Dansözlerin nesli tükeniyor mu?

Aslında bu işi çok iyi yapanlar var ama sahneye çıkmıyorlar. Ben üretken bir dansçıyım; koreografi, müzik ve kostüm gibi konularda yenilik peşindeyim. Benim kullandığım müzikler, başkaları için ekmek kapısı oldu. Yıllarca benim dans figürlerimi kullandılar. Sahnelerden uzak kaldığım dönemde gördüm ki hep benim ürettiğim şeyler kullanılmış. Ben dans ederken başkasının figürünü kullanmak istemem; aksine kendi damgamı vurmak isterim.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

YORUMLAR
500
MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: 'Türkiye, kurulan yeni dünya düzeninde iddia sahibi' MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: 'Türkiye, kurulan yeni dünya düzeninde iddia sahibi' Bodrum'da Türkiye Halkoyunları Federasyonu Grup Yarışması yapıldı Bodrum'da Türkiye Halkoyunları Federasyonu Grup Yarışması yapıldı Milli otomobil sporcusu Ayhancan Güven, Hollanda'da piste çıkacak Milli otomobil sporcusu Ayhancan Güven, Hollanda'da piste çıkacak
Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Asena: Sesimle Türk Halkına Eziyet Ettim - Son Dakika

Bu haber Sabah.com.tr tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Sabah.com.tr tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Sabah.com.tr kurumudur.

Advertisement