Son dakika Mustafa Yücel Özbilgin haberleri, Mustafa Yücel Özbilgin son dakika, son dakika Mustafa Yücel Özbilgin

Son Dakika Mustafa Yücel Özbilgin Haberleri

Son dakika Mustafa Yücel Özbilgin haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son mustafa yücel özbilgin haberleri anında burada.

 • 11.05.2015 12:15 Danıştay 147 Yaşında

  Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, bağımsız ve tarafsız yargı düzeninin adalet için vazgeçilmez olduğunu belirterek, "Demokratik-sosyal hukuk devletinde yargı, temel hak ve özgürlüklerle toplumun temel değerlerinin koruyucusu ve güvencesidir.

 • 01.04.2015 15:15 Dönemin Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk Dhkp-C Saldırısını Değerlendirdi Dönemin Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk Dhkp-C Saldırısını Değerlendirdi

  Çağlayan Adliyesi’ndeki elim saldırı sonrasındaki tabloyu değerlendiren dönemin Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, olayın planlı bir eylem olduğuna dikkat çekerek; “Danıştay saldırısında olduğu gibi burada da güvenlik zafiyeti var. Adliye saraylarına giriş çıkışlar son teknolojik güvenlik tedbirleri alınarak donatılmalı” dedi.

 • 26.02.2015 13:47 'Danıştay Saldırısının Delillerinin Karartılması" Davasında Karar

  Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi, "Danıştay saldırısına ilişkin kamera kayıtlarının silinerek delillerin karartıldığı" iddiasıyla eski OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri (SGS) Genel Müdürü Orhan Çoban'ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın beraatına karar verdi.

 • 20.02.2015 14:55 Kto Üyelerine Kalkınma Bankası'nın Kredi ve Destekleri Anlatıldı Kto Üyelerine Kalkınma Bankası'nın Kredi ve Destekleri Anlatıldı

  Konya Ticaret Odası (KTO) üyelerine Kalkınma Bankası’nın kredi ve destekleri anlatıldı.

 • 25.01.2015 18:32 Add Genel Başkanı Çölaşan: AKP'ye Karşı İttifak Yapılmalı Add Genel Başkanı Çölaşan: AKP'ye Karşı İttifak Yapılmalı

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, AK Parti'yi iktidardan indirmek için bütün siyasi partileri Haziran ayındaki Genel Seçim'de ittifak yapmaya davet etti.

 • 24.01.2015 15:41 Uğur Mumcu Edirne'de Karanfillerle Anıldı Uğur Mumcu Edirne'de Karanfillerle Anıldı

  Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 22'inci yılında Edirne'de törenle anıldı.

 • 20.11.2014 17:16 'Danıştay Saldırısının Delillerinin Karartılması" Soruşturmasına Takipsizlik

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında OYAK Genel Müdürü Ulusoy'un da bulunduğu 8 kişi hakkında takipsizlik kararı verdi.

 • 15.09.2014 18:16 Başkent'in 10 İlçesine Elektrik Verilemeycek

  Başkent’te 18 Eylül'de 10 ilçeye elektrik verilmeyecek.

 • 26.08.2014 00:50 Şehit Cumhuriyet Savcısı Kılıç Anıldı Şehit Cumhuriyet Savcısı Kılıç Anıldı

  Doğubayazıt'ta silahlı saldırıda hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, vurulduğu yerde anıldı.

 • 26.08.2014 00:02 Şehit Cumhuriyet Savcısı Kılıç Anıldı Şehit Cumhuriyet Savcısı Kılıç Anıldı

  Doğubayazıt ilçesinde silahlı saldırıda hayatını kaybeden cumhuriyet savcısı Hakan Kılıç, vurulduğu yerde anıldı.

 • 12.08.2014 13:42 Adıyaman'da Sıcaklar Trafoyu Patlattı Adıyaman'da Sıcaklar Trafoyu Patlattı

  Adıyaman'da aşırı sıcaklar nedeniyle elektrik trafosunda patlama meydana geldi.

 • 17.05.2014 11:21 Danıştay Saldırısının 8. Yılı Danıştay Saldırısının 8. Yılı

  Saldırıda hayatını kaybeden 2. Daire üyesi Özbilgin, mezarı başında anıldı.

 • 17.05.2014 11:19 Danıştay Saldırısında Öldürülen Özbilgin, Mezarı Başında Anıldı Danıştay Saldırısında Öldürülen Özbilgin, Mezarı Başında Anıldı

  2006’da Danıştay’a düzenlenen saldırıda öldürülen Danıştay 2. Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin mezarı başında anıldı.

 • 12.05.2014 10:34 Haftanın Tarihine Bakış Haftanın Tarihine Bakış

  Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktı 19 Mayıs, 20 Haziran 1938'de "Gençlik ve Spor Bayramı" adı ile milli bayramlar arasına katıldı.

 • 03.04.2014 21:57 Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı (13)

  Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararında, Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan ile ilgili bölümde, "Sanık Alpaslan Arslan'ın, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan ve ilgili GSM şirketlerinden temin edilen ve Mahkememiz dosyasında bulunan HTS dökümlerinin karşılaştırma sonucuna göre, Ergenekon Silahlı Terör Örgütü'ne üye veya yönetici olmak suçlarından yargılanıp ceza alan diğer sanıklardan Erol Mütercimler, Osman Yıldırım, Abdulvahit Özkaya, Aykut Metin Şükre, Erhan Timuroğlu, Ertaç Giray, Hüseyin Görüm, İbrahim Özcan, İsmail Eksik, İsmail Sağır, Muzaffer Tekin, Raif Görüm, Recep Gökhan Sipahioğlu, Tekin İrşi ve Yusuf Görüm ile aralarında örgütsel irtibatın bulunduğu anlaşılmıştır" denildi.

 • 03.04.2014 20:38 Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Gerekçeli karardan: "Sanık İbrahim Şahin'in, Ergenekon silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda, ülkede kaos ve kargaşa ortamı yaratıp, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni cebir ve şiddetle ortadan kaldırmak veya görevlerini yapmasını engellemek için ülkede yaşayan Ermeni ve Alevi cemaat önderlerine.

 • 03.04.2014 17:30 Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda, Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan'ın Ergenekon silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda, ülkede kaos ve kargaşa ortamı yaratıp, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni cebir ve şiddetle ortadan kaldırmak veya görevlerini yapmasını engellemek için Cumhuriyet gazetesine el bombası atılması, Danıştay 2. Dairesi'ne silahlı saldırı düzenleyerek, 1 kişiyi öldürme ve 4 kişiyi öldürmeye teşebbüs suçlarını işlediğinin sabit kabul edildiği belirtildi Kararda, sanığın bu eylemlerini, Ergenekon silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda ve örgüt yöneticilerinden sanıklar Muzaffer Tekin ve Veli Küçük'ün talimatları ile yerine getirdiği kaydedildi.

 • 03.04.2014 15:37 Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda, Türkiye'deki askeri müdahaleler öncesinde büyük çaplı ögˆrenci ve is¸çi hareketleri, sagˆ ve sol ideolojiye sahip olanların birbirlerine kars¸ı giris¸tikleri s¸iddet eylemleri, mezhep ve etnik köken kıs¸kırtmaları, faili meçhul veya sansasyonel siyasi cinayetler gibi olaylarla kamuoyunun yönlendirildiği belirtildi Danıştay saldırısı öncesinde de Türkiye'de Umut Kitabevi'nin bombalanması, Danıştay'ın türban kararı, rahip Andrea Santore'nın öldürülmesi, Danimarka'da Hz. Muhammed'e yönelik hakaret nitelikli karikatür yayımlanması ile Cumhuriyet gazesinin bombalanması gibi olayların yaşandığı kaydedildi Kararda, Alparslan Arslan'ın tahrik ediciligˆi açık ve somut olan Cumhuriyet gazetesine insanlara zarar vermeyecek s¸ekilde bir eylem gerçekles¸tirdiği, karikatürü çizen kis¸iye herhangi bir zarar vermemis¸ken, daha önceki bir tarihte türban kararını veren hakimlere neden zarar verdigˆini izah edemediği vurgulandı.

 • 17.03.2014 16:31 Brüksel'den Ergenekon Tahliyeleri Yorumu: Türkiye Adalet Algısına Dikkat Etmeli

  Avrupa Birliği (AB), Ergenekon davasından mahkûm olanların tahliye edilmesine ilişkin yaptığı açıklamada Ankara’yı adalet sisteminin algısı konusunda uyardı.

 • 11.03.2014 14:01 Gökhan Özbilgin'den Alparslan Arslan'ın Tahliyesine Tepki Gökhan Özbilgin'den Alparslan Arslan'ın Tahliyesine Tepki

  Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Danıştay 2. Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in avukat oğlu Gökhan Özbilgin, Alparslan Aslan’ın tahliyesine tepki gösterdi.

 • 11.03.2014 13:13 Gökhan Özbilgin'den Alparslan Arslan'ın Tahliyesine Tepki Gökhan Özbilgin'den Alparslan Arslan'ın Tahliyesine Tepki

  Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Danıştay 2. Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in avukat oğlu Gökhan Özbilgin, Alparslan Aslan’ın tahliyesi ilgili olarak, ”Babamın ben şuan da kemiklerinin sızladığını inanıyorum.

 • 10.03.2014 18:15 Danıştay Üyesi Özbilgin'in Oğlu, Alparslan Aslan'ın Tahliyesini Değerlendirdi

  Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Danıştay 2. Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in avukat oğlu Gökhan Özbilgin, Alparslan Aslan’ın tahliyesiyle ilgili olarak, “Bugün gelinen noktanın vicdani bir nokta olduğunu düşünmüyorum” dedi.

 • 10.03.2014 17:11 Özbilgin'in Oğlu Gökhan Özbilgin: Bugün Babam Bir Daha Şehit Oldu

  Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Danıştay 2. Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in avukat oğlu Gökhan Özbilgin, Alparslan Aslan’ın tahliyesi ilgili olarak “Bugün babam bir daha şehit oldu.

 • 10.03.2014 15:31 Özbilgin'in Avukat Oğlu: Tahliyesine Hangi Vicdan Karar Verecek Merak Ediyorum

  Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Danıştay 2. Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in avukat oğlu Gökhan Özbilgin, saldırgan Alparslan Arslan’ın tahliye talebine tepki gösterdi.

 • 05.02.2014 09:50 Özbilgin: Alparslan Arslan'ın Serbest Kalmasını Hiçbir Vicdan Kabul Etmez Özbilgin: Alparslan Arslan'ın Serbest Kalmasını Hiçbir Vicdan Kabul Etmez

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni Demokratikleşme Paketi’nde yer alacak olan tutukluluk süresinin 5 yıla indirilmesi teklifi, başta Danıştay saldırganı Alparslan Arslan olmak üzere birçok davada yargılanan sanıklara tahliye yolunu açıyor.

 • 28.01.2014 17:55 'Danıştay Saldırısının Delillerinin Karartılması' Davası 'Danıştay Saldırısının Delillerinin Karartılması" Davası

  Eski OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Genel Müdürü Orhan Çoban'ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklardan Barış Demirtaş'ın tahliyesine karar verildi Mahkemeye ulaşan bilirkişi raporunda, "Danıştay Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Engin Çakmak'ın ofisinde kullandığı değerlendirilen 9 numaralı harddiskte, kamera kayıt cihazı tarafından kaydı yapılan herhangi bir video görüntüsü tespit edilemediği" belirtildi.

 • 28.01.2014 16:23 Oyak Davasında Bir Sanık Tahliye Edildi Oyak Davasında Bir Sanık Tahliye Edildi

  Danıştay saldırısına ait kamera kayıtlarının silindiği iddialarına ilişkin OYAK davasında bir sanığın tahliyesine karar verildi.

 • 13.09.2013 15:31 İzmir'de Elektrik Kesintisi İzmir'de Elektrik Kesintisi

  İzmir'in çeşitli ilçelerinde aralıklarla 3 gün elektrik kesintisi yapılacak.

 • 06.08.2013 12:32 Ergenekon'da En Yüksek Ceza Muzaffer Tekin'e Verildi Ergenekon'da En Yüksek Ceza Muzaffer Tekin'e Verildi

  Ergenekon Davası'nda Muzaffer Tekin 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, 129 yıl 1 ay hapis cezası ile en çok ceza verilen sanık oldu.

 • 06.08.2013 04:16 Ergenekon'da 503 Sayfalık Karar Avukatlara Dağıtıldı Ergenekon'da 503 Sayfalık Karar Avukatlara Dağıtıldı

  Ergenekon Davası'na bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi 66'sı tutuklu 275 sanık hakkında verdiği 503 sayfalık karar metnini avukatlara dağıttı.

 • 06.08.2013 04:02 "Ergenekon Davası"Nda Karar

  "Darbeye teşebbüs etmek" ve Danıştay saldırısında öldürülen Mustafa Yücel Özbilgin'e yönelik "tasarlayarak kasten öldürme suçuna azmettirme" suçlarından ayrı ayrı 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan tutuklu sanıklardan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, "Ergenekon" davası kapsamında bir sanığa verilen en yüksek ceza olan 117 yıl 10 aylık hapis cezasına da mahkum edildi "Darbeye teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, diğer suçlardan da toplam 34 yıl 4 ay hapisle cezalandırıldı.

 • 06.08.2013 03:36 'Ergenekon Davası'Nda Karar "Ergenekon Davası"Nda Karar

  Tutuklu yargılanan CHP Milletvekili Mustafa Balbay, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile gazeteci Tuncay Özkan'ın yargılanma sürecinde, olumsuz tutum ve davranış gösterdikleri gerekçesiyle, cezalarında "iyi hal indirimi" yapılmadı

 • 05.08.2013 17:54 28 Şubat Mağduru Avukat, Ergenekon Davası Cezalarını Az Buldu 28 Şubat Mağduru Avukat, Ergenekon Davası Cezalarını Az Buldu

  28 Şubat mağdurlarından, Ceza Hukukçusu Avukat Mustafa Remzi Toprak, Ergenekon Davası sanıklarına verilen cezaları genel olarak az bulduğunu açıkladı."Sonu ölüme varacak şekilde ikmal edilen eylemleri de içeren iddialardan yola çıkılarak yapılan"...

 • 05.08.2013 14:45 'Ergenekon Davası' Karara Bağlandı "Ergenekon Davası" Karara Bağlandı

  Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal, emekli orgeneraller Hasan Iğsız, Hurşit Tolon ve Şener Eruygur, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, gazeteci Tuncay Özkan, emekli Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu, 66'sı tutuklu 275 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı Ümraniye'de 12 Haziran 2007'de 27 el bombasının ele geçirilmesiyle başlayan dava süreci, 6 yıl 2 ay sürdü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, birleşen dosyalarla birlikte 650 duruşma görürken, davanın 321. duruşmasında dosyayı karara bağladı

 • 03.08.2013 11:08 Ergenekon Davasında Karar Zamanı Ergenekon Davasında Karar Zamanı

  Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal, Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 66'sı tutuklu 275 sanıklı...

 • 25.07.2013 13:06 Karara 10 Kala.. 18 Soru, 18 Cevapla Ergenekon Davası Karara 10 Kala.. 18 Soru, 18 Cevapla Ergenekon Davası

  Ergenekon soruşturması ne zaman nasıl başladı.

 • 17.05.2013 16:32 Karakullukçu: Danıştay Saldırısı Bütün Yargı Camiasına Yapıldı Karakullukçu: Danıştay Saldırısı Bütün Yargı Camiasına Yapıldı

  Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu, 2006 yılında Danıştay'a yapılan saldırının sadece Danıştay meslek gruplarına değil, bütün yargı camiasına yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi.

 • 17.05.2013 16:01 Danıştay Şehidi Mustafa Yücel Özbilgin, Mezarı Başında Anıldı Danıştay Şehidi Mustafa Yücel Özbilgin, Mezarı Başında Anıldı

  2006 yılında gerçekleşen ve Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in ölümüyle sonuçlanan saldırının yıl dönümünde anma töreni düzenlendi.

 • 17.05.2013 15:19 Kocaoğlu: Yurttaşları Birbirine Düşürme Oyunları Asla Başarılı Olamayacaktır Kocaoğlu: Yurttaşları Birbirine Düşürme Oyunları Asla Başarılı Olamayacaktır

  İzmir, yedi yıl önce Danıştay'a yapılan kanlı saldırıda yaşamını kaybeden 2.Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'i unutmadı.17 Mayıs 2006'daki saldırıda yaşamını kaybeden Özbilgin, İnciraltı'ndaki Bağımsız Yargı ve Danıştay Anıtı'nda düzenlenen...

 • 17.05.2013 14:09 Danıştay Saldırısının Yedinci Yılı Danıştay Saldırısının Yedinci Yılı

  17 Mayıs 2006'da, Danıştay'a yapılan silahlı saldırıda yaşamını kaybeden Danıştay 2.Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin, İnciraltı'ndaki Bağımsız Yargı ve Danıştay Anıtı'nda düzenlenen törenle anıldı.

 • 17.05.2013 13:59 Danıştay Saldırısının Yıldönümü

  Danıştay'da yapılan silahlı saldırının 7.yıldönümü dolayısıyla, İzmir'deki Bağımsız Yargı ve Danıştay Anıtı önünde anma töreni düzenlendi.

 • 17.05.2013 13:52 CHP'li Haberal, Mütalaayı Eleştirdi CHP'li Haberal, Mütalaayı Eleştirdi

  Ergenekon Davası'nın tutuklu sanıklarından CHP Zonguldak Milletvekili Haberal, savcıların sunduğu 2 bin 271 sayfalık mütalaayı eleştirdi.

 • 17.05.2013 13:43 Danıştay Saldırısı 8. Yılında Başkent'te Anıldı Danıştay Saldırısı 8. Yılında Başkent'te Anıldı

  Danıştay'a yönelik saldırının 8.yılında, "Yargı Şehidi Mustafa Yücel Özbilgin'i Anma Günü" dolayısıyla eski Danıştay binası önünde tören düzenlendi.

 • 17.05.2013 13:06 Silahlı Saldırıda Ölen Özbilgin, Eski Danıştay Binasında Anıldı Silahlı Saldırıda Ölen Özbilgin, Eski Danıştay Binasında Anıldı

  Danıştay'a düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin, saldırının yaşandığı eski Danıştay binası önünde anıldı.

 • 17.05.2013 12:54 Yarsav: "17 Mayıs Yargı Şehitleri Günü" Olsun

  YARSAV, 17 Mayıs'ın "Yargı Şehitleri Günü" olarak ilan edilmesini isteyerek, 17 Mayıs 2006 yılında Danıştay'da öldürülen Yargıç Mustafa Yücel Özbil'i andı.

 • 13.05.2013 12:08 Haftanın Tarihine Bakış Haftanın Tarihine Bakış

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak, kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktı.

 • 09.05.2013 17:36 Ergenekon Davası'nda Osman Yıldırım Konuştu Ergenekon Davası'nda Osman Yıldırım Konuştu

  İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda darbeye teşebbüsten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilen, "Danıştay saldırısına ilişkin 'adam öldürmeye iştirak' suçundan ceza talep edilmeyen ve Cumhuriyet Gazetesi'ne"...

 • 09.05.2013 16:44 Ergenekon Davası Sanığı Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nu Suçladı

  Ergenekon davasında, Osman Yıldırım'ın son savunması sırasında, sanık ve avukatlarını Danıştay saldırısına destek vermekle suçlayan ifadeleri nedeniyle duruşmada gergin anlar yaşandı.

 • 03.05.2013 15:57 Veli Küçük: Danıştay Saldırısıyla Hiç Bir İlişkin Yok Veli Küçük: Danıştay Saldırısıyla Hiç Bir İlişkin Yok

  Ergenekon davasında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Danıştay saldırısı ile kendisi arasında irtibat kurulmaya çalışıldığını ancak saldırıyla hiç bir ilgisinin olmadığını savundu.

 • 01.05.2013 16:16 Güneydoğuda 1 Mayıs Kutlandı Güneydoğuda 1 Mayıs Kutlandı

  1 Mayıs Şanlıurfa, Kilis, Adıyaman ve ilçelerinde de kutlandı, Kahramanmaraş'ta ise meydanlarda kutlama yapılmadı.