Son dakika Pelin Esmer haberleri, Pelin Esmer son dakika, son dakika Pelin Esmer

Son Dakika Pelin Esmer Haberleri

Son dakika Pelin Esmer haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son pelin esmer haberleri anında burada.

  • 14.11.2019 10:03 Kraliçe Lear Kraliçe Lear

    Kraliçe Lear, Pelin Esmer'in Oyun belgeselinde hikayelerini anlattığı Mersin Arslanköylü tiyatrocu kadınların Toroslardaki köylere yaptıkları otuz günlük turnede Shakespeare'in Kral Lear oyununun dağ yollarında yavaş yavaş Kraliçe Lear'e dönüşmesini konu ediniyor.

  • 14.11.2019 09:34 Bu hafta 7 film vizyona girecek Bu hafta 7 film vizyona girecek

    "Kraliçe Lear"Belgesel film "Kraliçe Lear"; Pelin Esmer'in hikayelerini anlattığı Mersin Arslanköylü tiyatrocu kadınların, Toroslardaki köylere yaptıkları 30 günlük turnede Shakespeare'in Kral Lear oyununun dağ yollarında Kraliçe Lear'e dönüşmesini konu ediniyor

  • 29.09.2019 09:59 26. uluslararası adana altın koza film festivali'nde en iyi film 'nuh tepesi' 26. uluslararası adana altın koza film festivali'nde en iyi film 'nuh tepesi'

    ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİEn İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk)Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli)Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler)En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden)Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear)En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi)En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden)Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür)Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce) Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji)SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli)FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAREn İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv

  • 28.09.2019 23:58 Dha yurt bülteni - 17 Dha yurt bülteni - 17

    ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİEn İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk)Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli)Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler)En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden)Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear)En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi)En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden)Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür)Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce) Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji)SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli)FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAREn İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv

  • 28.09.2019 23:51 Adana 26. uluslararası adana altın koza film festivali'nde en iyi film 'nuh tepesi' Adana 26. uluslararası adana altın koza film festivali'nde en iyi film 'nuh tepesi'

    ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİEn İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk)Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli)Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler)En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden)Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear)En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi)En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden)Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür)Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler)Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji)SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli)FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAREn İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv

  • 28.09.2019 22:53 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödül töreni 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödül töreni

    Festivalde ödüle layık görülen sanatçı ve eserler şöyle: Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ÖdülleriEn İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Cenk Ertürk)Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer- Dilde Mahalli)Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Nihat Durak )En İyi Yönetmen Ödülü: Nuh Tepesi (Cenk Ertürk)En İyi Senaryo Ödülü: Küçük Şeyler (Kıvanç Sezer )En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Aden (Funda Eryiğit)En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Küçük Şeyler (Alican Yücesoy )En İyi Müzik Ödülü: Kraliçe Lear (Barış Diri )En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Nuh Tepesi (Federico Cesca)En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Aden (Devrim Öner Ünal)En İyi Kurgu Ödülü: Görülmüştür (Ali Aga )En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler)Umut Veren Erkek Oyuncu Ödülü: Beran Soysal (Kronoloji)Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi )SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer)Bahçeşehir Koleji En İyi Film Özel Ödülü: Kapı (Nihat Durak)Uluslararası Kısa Film Yarışması ÖdülleriEn İyi Film: Ayakkabı (Nehir Tuna)Adana Kısa Film Yarışması ÖdülleriEn İyi Film: Küfe (Yusuf Yılmaz)Ulusal Öğrenci Filmleri YarışmasıEn İyi Deneysel Film: Farklı Ağıllar (Mehmet Özbek)En İyi Belgesel Film: Hatırımda (Soner Akalın)En İyi Kurmaca Film: Servis (Ramazan Kılıç)Jüri Özel Ödülü: Dede (Ahmet Keçili)

  • 28.09.2019 22:52 26. uluslararası adana altın koza film festivali'nde en iyi film 'nuh tepesi' - yeniden 26. uluslararası adana altın koza film festivali'nde en iyi film 'nuh tepesi' - yeniden

    ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİEn İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk)Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli)Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler)En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden)Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear)En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi)En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden)Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür)Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce) Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji)SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli)FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAREn İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv

  • 28.09.2019 22:13 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali

    Festivalde ödüle layık görülen sanatçı ve eserler şöyle: Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ÖdülleriEn İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Cenk Ertürk)Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer- Dilde Mahalli)Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Nihat Durak )En İyi Yönetmen Ödülü: Nuh Tepesi (Cenk Ertürk)En İyi Senaryo Ödülü: Küçük Şeyler (Kıvanç Sezer )En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Aden (Funda Eryiğit)En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Küçük Şeyler (Alican Yücesoy )En İyi Müzik Ödülü: Kraliçe Lear (Barış Diri )En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Nuh Tepesi (Federico Cesca)En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Aden (Devrim Öner Ünal)En İyi Kurgu Ödülü: Görülmüştür (Ali Aga )En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler)Umut Veren Erkek Oyuncu Ödülü: Beran Soysal (Kronoloji)Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi )SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer)Bahçeşehir Koleji En İyi Film Özel Ödülü: Kapı (Nihat Durak)Uluslararası Kısa Film Yarışması ÖdülleriEn İyi Film: Ayakkabı (Nehir Tuna)Adana Kısa Film Yarışması ÖdülleriEn İyi Film: Küfe (Yusuf Yılmaz)Ulusal Öğrenci Filmleri YarışmasıEn İyi Deneysel Film: Farklı Ağıllar (Mehmet Özbek)En İyi Belgesel Film: Hatırımda (Soner Akalın)En İyi Kurmaca Film: Servis (Ramazan Kılıç)Jüri Özel Ödülü: Dede (Ahmet Keçili)

  • 28.09.2019 22:01 26. uluslararası adana film festivali'nde en iyi film 'nuh tepesi' 26. uluslararası adana film festivali'nde en iyi film 'nuh tepesi'

    ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİEn İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk)Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli)Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler)En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden)Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear)En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi)En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden)Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür)Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce) Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji)SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli)FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAREn İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv

  • 28.09.2019 21:56 26. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu 26. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

    Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda verilen ödüller ise şöyle: "En İyi Film Ödülü: Alp Ertürk (Nuh Tepesi)En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)Yılmaz Güney Ödülü: Pelin Esmer ile Dilde Mahalli (Kraliçe Lear)En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden)Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)Adana İzleyici Ödülü: Nihat Durak (Kapı)En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler)En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear)En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi)En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden)Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür)Yardımcı Rolde En İyi Kadın Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)'Cengiz Sezici' Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji)Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler)SİYAD 'Cüneyt Cebenoyan' En İyi Film Ödülü: Pelin Esmer ile Dilde Mahalli (Kraliçe Lear)Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Nihat Durak (Kapı)"

  • 28.09.2019 12:35 'Hababam sınıfı 60 yaşında' söyleşisine yoğun ilgi 'Hababam sınıfı 60 yaşında' söyleşisine yoğun ilgi

    Festival kapsamında yarışan Nihat Durak'ın yönettiği 'Kapı', Cenk Ertürk'ün yazıp yönettiği 'Nuh Tepesi', Pelin Esmer'in yönettiği 'Kraliçe Lear', Barış Atay'ın yönetmen koltuğunda oturduğu "Aden' filmlerinin galaları yapıldı

  • 05.09.2019 17:13 Adana Altın Koza Film Festivali'nin finalistleri belirlendi Adana Altın Koza Film Festivali'nin finalistleri belirlendi

    Finale kalan filmler, Barış Atay'ın yönettiği "Aden", Burak Çevik'in yönettiği "Aidiyet", Semih Kaplanoğlu imzasını taşıyan "Bağlılık-Aslı", Serhat Karaaslan'ın yönettiği "Görülmüştür", Nihat Durak'ın yönetmenliğini yaptığı "Kapı", Eylem Kaftan'ın yönettiği "Kovan", Pelin Esmer'in imzasını taşıyan "Kraliçe Lear", Ali Aydın'ın yönettiği "Kronoloji", Kıvanç Sezer'in yönetmenliğini üstlendiği "Küçük Şeyler", Cenk Ertürk'ün yönettiği "Nuh Tepesi", Köken Ergün'ün yönettiği "Şehitler" ve Cihan Sağlam imzası taşıyan "Uzun Zaman Önce" oldu

  • 28.06.2019 15:21 Sanatçılardan ilginç öneriler

    Kadıköy Belediyesi Başkanlık binasında düzenlenen toplantıya oyuncular Mert Fırat, Melisa Sözen, Volkan Yosunlu, Doğu Can, müzisyenler Koray Candemir, Harun Tekin, Birol Namoğlu, yönetmenler Pelin Esmer, Emin Alper, ressam Gözde Başkent, tasarımcılar Utku Lomlu, Ethem Onur Bilgiç, Aydan Çelik, karikatürist Kemal Gökhan Gürses'in aralarında bulunduğu isimler katıldı

  • 13.06.2019 12:31 Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası

    "METNE İMZA ATAN ÜNLÜLERArzum Onan, Aslı Tohumcu, Ayça Damgacı, Aylin Aslım, Aylin Nazlıaka, Arzu Çerkezoğlu, Aysel Çelikel, Ayşe Sözeri Cemal, Ayşe Sucu, Ayşegül Tözeren, Ayşenur Arslan, Bahar Çuhadar, Banu Güven, Banu Yelkovan, Birhan Keskin, Binnaz Toprak, Buket Uzuner, Burcu Karakaş, Büşra Sanay, Candan Yıldız, Ceren Moray, Deniz Durukan, Deniz Türkali, Ece Temelkuran, Elif Ilgaz, Fatma Akdokur, Fatma Bostan Ünsal, Feride Acar, Feyhan Güver, Figen Şakacı, Füsun Demirel, Gaye Boralıoğlu, Gaye Erbatur, Gencay Gürün, Gila Benmayor, Gül Abus Semerci, Gülay Batur, Hatice Meryem, Hazal Kaya, Hidayet Şefkatli Tuksal, Işılay Saygın, Işıl Özgentürk, İlkay Akkaya, İlke Kodal, Jale Özgentürk, Kezban Hatemi, Lale Orta, Latife Tekin, Leman Sam, Leyla Selen Uçer, Mehveş Evin, Melda Onur, Melis Alphan, Meral Tamer, Mualla Kavuncu, Müjde Ar, Nalan Kuruçim, Nazan Kesal, Necla Arat, Necla Zarakol, Neslihan Akbulut Arıkan, Nesrin Nas, Nevşin Mengü, Nilay Yılmaz, Nilhan Antitoros, Nilüfer Açıkalın, Nur Ger, Nurcan Akad, Oya Baydar, Önay Alpago, Özge Özpirinçci, Özlem Yüzak, Pelin Esmer, Pınar Öğünç, Ruhat Mengi, Rümeysa Çamdereli, Selin Şekerci, Sema Kaygusuz, Sena Kaleli, Seray Şahiner, Serfiraz Ergun, Sıla Türköne, Şebnem Sönmez, Şenal Sarıhan, Şengül Hablemitoğlu, Şirin Payzın, Tilbe Saran, Türkan Miçooğulları, Ufuk Tarhan, Ümit Boyner, Yakın Ertürk, Yasemin Göksu, Yaşar Seyman, Yazgülü Aldoğan, Yıldız Ramazanoğlu, Zeynep Altıok Akatlı, Zeynep Göğüş, Zeynep Oral, Zeynep Tanbay, Zuhal OlcayÖzkan ARSLAN/ANKARA,

  • 13.06.2019 12:07 Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası

    "METNE İMZA ATAN ÜNLÜLERArzum Onan, Aslı Tohumcu, Ayça Damgacı, Aylin Aslım, Aylin Nazlıaka, Arzu Çerkezoğlu, Aysel Çelikel, Ayşe Sözeri Cemal, Ayşe Sucu, Ayşegül Tözeren, Ayşenur Arslan, Bahar Çuhadar, Banu Güven, Banu Yelkovan, Birhan Keskin, Binnaz Toprak, Buket Uzuner, Burcu Karakaş, Büşra Sanay, Candan Yıldız, Ceren Moray, Deniz Durukan, Deniz Türkali, Ece Temelkuran, Elif Ilgaz, Fatma Akdokur, Fatma Bostan Ünsal, Feride Acar, Feyhan Güver, Figen Şakacı, Füsun Demirel, Gaye Boralıoğlu, Gaye Erbatur, Gencay Gürün, Gila Benmayor, Gül Abus Semerci, Gülay Batur, Hatice Meryem, Hazal Kaya, Hidayet Şefkatli Tuksal, Işılay Saygın, Işıl Özgentürk, İlkay Akkaya, İlke Kodal, Jale Özgentürk, Kezban Hatemi, Lale Orta, Latife Tekin, Leman Sam, Leyla Selen Uçer, Mehveş Evin, Melda Onur, Melis Alphan, Meral Tamer, Mualla Kavuncu, Müjde Ar, Nalan Kuruçim, Nazan Kesal, Necla Arat, Necla Zarakol, Neslihan Akbulut Arıkan, Nesrin Nas, Nevşin Mengü, Nilay Yılmaz, Nilhan Antitoros, Nilüfer Açıkalın, Nur Ger, Nurcan Akad, Oya Baydar, Önay Alpago, Özge Özpirinçci, Özlem Yüzak, Pelin Esmer, Pınar Öğünç, Ruhat Mengi, Rümeysa Çamdereli, Selin Şekerci, Sema Kaygusuz, Sena Kaleli, Seray Şahiner, Serfiraz Ergun, Sıla Türköne, Şebnem Sönmez, Şenal Sarıhan, Şengül Hablemitoğlu, Şirin Payzın, Tilbe Saran, Türkan Miçooğulları, Ufuk Tarhan, Ümit Boyner, Yakın Ertürk, Yasemin Göksu, Yaşar Seyman, Yazgülü Aldoğan, Yıldız Ramazanoğlu, Zeynep Altıok Akatlı, Zeynep Göğüş, Zeynep Oral, Zeynep Tanbay, Zuhal Olcay - Ankara

  • 25.05.2019 11:15 "Uçan süpürge" Çağdaş Sanatlar Merkezinde

    Meltem Cumbul ve Pelin Esmer'in Bilge Olgaç Başarı Ödülü'nü aldığı festivalde Tema Ödülü Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı'na, Genç Cadı Ödülü ise Gözde Çığacı'ya verildi

  • 24.05.2019 00:40 "Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali" ödülleri sahiplerini buldu

    Ödüllerini yönetmen Yavuz Özkan'a armağan ettilerFestival "Bilge Olgaç Başarı Ödülleri"ni sinema ve belgesel yönetmeni Pelin Esmer ve oyuncu Meltem Cumbul aldı

  • 24.05.2019 00:14 "Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali" ödülleri sahiplerini buldu

    Ödüllerini yönetmen Yavuz Özkan'a armağan ettilerFestival "Bilge Olgaç Başarı Ödülleri"ni sinema ve belgesel yönetmeni Pelin Esmer ve oyuncu Meltem Cumbul aldı

  • 14.04.2019 11:23 Dişil Faillikler ve Öznellikler' Bilgi Üniversitesi'nde Ele Alındı Dişil Faillikler ve Öznellikler' Bilgi Üniversitesi'nde Ele Alındı

    Feride Çiçekoğlu ise yönetmen Pelin Esmer'in filmlerinde kırsaldaki kadınların tiyatro oyunculuğu deneyimiyle nasıl dönüştüğüne dair bir sunum gerçekleştirdi

  • 13.04.2019 20:25 Köprüde Buluşmalar" Ödülleri Sahiplerini Buldu

    "Kraliçe Lear" filminin yönetmeni Pelin Esmer ile yapımcısı Dilde Mahalli, "Miss Holokost Survivor" filminin yönetmeni Eytan İpeker ile yapımcısı Yoel Meranda, "Dirlik Düzenlik" filminin yönetmeni Nesimi Yetik ile yapımcısı Betül Esener ödüllerini aldı

  • 15.03.2019 11:54 22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

    Toplantıda, sadece önemli festivallere jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip dünyadaki ilk kadın film festivali olan etkinlikte, onur ödüllerinin Ayla Algan ve Sumru Yavrucuk, Bilge Olgaç, başarı ödüllerini Meltem Cumbul, Pelin Esmer, tema ödülünü de Kadın Eserleri Kütüphanesi ile Bilgi Merkezi Vakfına verildiği bildirildi

  • 10.01.2019 14:44 TİP Milletvekili Barış Atay'dan Yılmaz Erdoğan'a Tepki: Yazık Sana, Utanmaz! TİP Milletvekili Barış Atay'dan Yılmaz Erdoğan'a Tepki: Yazık Sana, Utanmaz!

    Aralarında Nuri Bilge Ceylan, Canan Gerede, Erden Kıral, Belmin Söylemez, Onur Saylak, Handan Öztürk, Hüseyin Karabeyi, Pelin Esmer, Yeşim Ustaoğlu, Zeynep Dadak, Aslı Özge, Çağan Irmak ve Yılmaz Erdoğan'ın da bulunduğu yönetmenler bir bildiri yayınlayarak yasanın sınıflandırma ve değerlendirme ile ilgili maddelerinde, "komisyonca uygun bulunulmayan filmler ticari dolaşıma ve gösterime sunulamaz" önermesinin kaldırılmasını, Türkiye'de düzenlenecek ulusal ve uluslararası festivallerde gösterilecek filmlere yönelik düzenleme ile destekleme kurullarının oluşturulmasında sinema sektörü üyelerinin azınlığa düşürülmesinin düzeltilmesini talep etmişlerdi

  • 22.10.2018 14:45 Hazar Ergüçlü'ye Almanya'dan Anlamlı Ödül Hazar Ergüçlü'ye Almanya'dan Anlamlı Ödül

    Festival Türkiye Jüri Başkanı Yönetmen Ezel Akay, Gani Müjde, Şükrü Avşar, Murat Şeker, Pelin Esmer, Vildan Atasever, jüri üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı

  • 20.10.2018 23:29 Engelsiz Filmler Festivali Ödül Töreni

    Pelin Esmer'in yönettiği "İşe Yarar Bir Şey" filmi seyirci özel ödülüne, senaryosunu Ümit Ünal'ın yazdığı "Sofra Sırları" filmi en iyi senaryo ödülüne layık görülürken, "Yol Kenarı" filmi ile Tayfun Pirselimoğlu'na en iyi yönetmen ödülü verildi

  • 20.10.2018 14:34 Altın Elma'ları 'İşe Yarar Birşey' Topladı Altın Elma'ları 'İşe Yarar Birşey' Topladı

    Yönetmen Pelin Esmer'in 'İşe Yarar Birşey', en iyi film, en iyi yönetmen ve görüntü yönetmeni dallarında Altın Elma ödüllerinin sahibi oldu

  • 01.10.2018 15:27 Şiir Tutkunları 3. Uluslararası Nilüfer Şiir Festivali'nde Buluşacak

    Yönetmenliğini Pelin Esmer'in yaptığı 'Yararlı Bir Şey' ve Alexei Guerman yönetmenliğindeki 'Dovlatov' isimli filmler de festival kapsamında gösterime sunulacak

  • 17.09.2018 17:34 Cermodern 9. Açık Hava Film Günleri

    15'te yönetmen Pelin Esmer'in, yazar Barış Bıçakçı ile senaryosunu kaleme aldığı ödüllü "İşe Yarar Bir Şey" filmiyle yapılacak

  • 12.09.2018 13:49 Frankfurt Film Festivali'nin Programı Belli Oldu Frankfurt Film Festivali'nin Programı Belli Oldu

    Pelin Esmer, Ali Atay, Tolga Karaçelik, Fikret Reyhan ve Ceylan Özgün Özçelik 'En İyi Yönetmen', Gökhan Tiryaki, Ahmet Bayer, Andaç Sahan, Marton Miklauzic ve Rodoslaw Ladczuk da 'En İyi Görüntü Yönetmeni' kategorisinde yarışacak

  • 09.09.2018 11:53 25. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru

    Festivalde, şu filmlerin gösterimi yapılacak: "1969'dan Metin Erksan'ın Kuyu, 1970'ten Yılmaz Güney'in Umut, 1971'den Yılmaz Güney'in Ağıt, 1972'den Yılmaz Duru'nun Kara Doğan, 1973'ten Lütfi Ömer Akad'ın Gelin, 1992'den Yusuf Kurçenli'nin Karartma Geceleri, 1993'ten Memduh Ün'ün Zıkkımın Kökü, 1994'ten Yavuz Özkan'ın Bir Sonbahar Hikayesi, 1995'ten Kadir Sözen'in Soğuk Geceler, 1996'dan Tunç Başaran'ın Sen de Gitme, 1997'den Zeki Demirkubuz'un Masumiyet, 2005'ten Ümit Ünal, Selim Demirdelen, Kudret Sabancı, Ömür Atay ve Yücel Yolcu'nun birlikte yönetmenliği üstlendiği Anlat İstanbul, 2006'dan Reha Erdem'in Beş Vakit, 2007'den Sırrı Süreyya Önder'in Beynelmilel, 2008'den Özcan Alper'in Sonbahar, 2009'dan Aslı Özge'nin Köprüdekiler ve Pelin Esmer'in 11'e 10 Kala, 2010'dan Semih Kaplanoğlu'nun Bal, 2011'den Onur Ünlü'nün Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, 2012'den Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, 2013'ten Meliç Saraçoğlu ve Hakkı Kurtulmuş'un Gözümün Nuru ile Fazıl Coşkun'un Yozgat Blues, 2014'ten Nesimi Yetik'in Toz Ruhu, 2015'te Emin Alper'in Abluka, 2016'dan Reha Erdem'in Koca Dünya, 2017'den ise Onur Ünlü'nün Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

  • 26.05.2018 13:40 Sinemanın Belleği 'SİNEMATEK/SİNEMAEVİ' Kadıköy'de Yeniden Hayat Buluyor Sinemanın Belleği 'SİNEMATEK/SİNEMAEVİ' Kadıköy'de Yeniden Hayat Buluyor

    Yönetmen Pelin Esmer ve Tayfun Pirselimoğlu'nun konuşma yaptığı geceye, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Sinematek/Sinemaevi'nin yeniden hayata geçmesinde büyük katkıları olan Jak Şalom'un yanı sıra Cevat Çapan, Ercan Kesal, Filiz Kutlar, Burçak Evren, Belmin Söylemez, Mustafa Ünlü, Sevin Okyay gibi çok sayıda isim katıldı

  • 26.05.2018 10:20 Sinematek' Kadıköy'de Yeniden Hayat Bulacak

    Temeli atılan ve inşaatı tüm hızıyla devam eden Sinematek/Sinemaevi'nin tanıtımına Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'nun yanı sıra ünlü yönetmenler Pelin Esmer, Tayfun Pirselimoğlu ve Sinematek'in yeniden Kadıköy'de kurulmasına öncülük eden Jak Şalom ile çok sayıda sinemasever katıldı

  • 26.05.2018 10:16 Sinematek' Kadıköy'de Yeniden Hayat Bulacak Sinematek' Kadıköy'de Yeniden Hayat Bulacak

    Temeli atılan ve inşaatı tüm hızıyla devam eden Sinematek/Sinemaevi'nin tanıtımına Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'nun yanı sıra ünlü yönetmenler Pelin Esmer, Tayfun Pirselimoğlu ve Sinematek'in yeniden Kadıköy'de kurulmasına öncülük eden Jak Şalom ile çok sayıda sinemasever katıldı

  • 18.04.2018 16:08 Dha İstanbul Bülteni - 4

    Ulusal Yarışma jürisi yönetmen Pelin Esmer başkanlığında toplandı

  • 18.04.2018 14:11 37. İstanbul Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

    Ulusal Yarışma jürisi yönetmen Pelin Esmer başkanlığında toplandı

  • 18.04.2018 13:26 37. İstanbul Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu 37. İstanbul Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

    Ulusal Yarışma jürisi yönetmen Pelin Esmer başkanlığında toplandı

  • 18.04.2018 13:21 37. İstanbul Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

    Ulusal Yarışma jürisi yönetmen Pelin Esmer başkanlığında toplandı

  • 18.04.2018 09:37 37. İstanbul Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

    Ulusal Yarışma jürisi yönetmen Pelin Esmer başkanlığında toplandı

  • 18.04.2018 08:25 37. İstanbul Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

    Ulusal Yarışma jürisi yönetmen Pelin Esmer başkanlığında toplandı

  • 04.04.2018 12:55 16. Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

    Festival kapsamında, "Evin Sakinleri / Monir Geyhdi, Filistin'i İşlemek / Carol Mansour, Yeter Artık Yeter / Khauther Ben Hania, Yaz Sıcağında Teori / Irene von Alberti, Babamın Çalıya Döndüğü Gün / Nicole Van Kilsdonk, İşe Yarar Bir Şey / Pelin Esmer, Annelik / Roqiye Tavakoli, Kaygı / Ceylan Özgün Özçelik,16 Hafta / Carlota Coranado, Apne / Nicola Stephanie Sangs, Arin / Mizgin Müjde Arslan, Homur Homur / Simay Çalışkan, Nergis Karadağ, Kameralı Kadınlar / Neslihan Siligür, Ölçek / Emine Gezici Üstündağ, Mekanlar ve Yüzler / Agnes Varda, Jr, İlahi Düzen / Petra Volpe" filmleri gösterilecek

  • 29.03.2018 12:28 6. Uluslararası Farklı Perspektifler Film Festivali"Ne Doğru

    Bu yıl Pelin Esmer'in "İşe Yara Bir Şey", Aipgiray Uğurlu'nun "Organik Aşk Hikayeleri", Fikret Reyhan'ın "Sarı Sıcak", Yevgenia Tirdatova ve Orhan Tekeoğlu'nun "Rudolf Nureyev: Düşlerinin Adası" adlı uzun metraj filmleri de festival izleyicisinin beğenisine sunulacak

  • 26.03.2018 16:31 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali İzmir'de

    00'da Çocuklara Özel Seans'ın ardından İşe Yarar Bir Şey, Annelik ve Evin Sakinleri var:Babamın Çalıya Döndüğü Gün / Nicole Van Kilsdonkİşe Yarar Bir Şey / Pelin EsmerAnnelik / Roqiye TavakoliKaygı / Ceylan Özgün Özçelik1 NisanFestivalin İzmir'deki son gününde Kadınların Sineması, Kadınlar Vardır ve Cins-iyet-ler bölümünden filmler; Kameralı Kadınlar filminin yönetmeni Neslihan Siligür, Homur Homur filminin yönetmenleri Simay Çalışkan ve Nergis Karadağ ile söyleşi var:16 Hafta / Carlota CoranadoApne / Nicola Stephanie SangsArin / Mizgin Müjde ArslanHomur Homur / Simay Çalışkan, Nergis KaradağKameralı Kadınlar / Neslihan SiligürÖlçek / Emine Gezici ÜstündağMekânlar ve Yüzler / Agnes Varda, Jrİlahi Düzen / Petra VolpeVe Forum: Kadınlar VardırCanan'ın Ayışığında Yıkanan Kadınlar ve Filmmor yapımı Şirin Tekeli ile "Feminist bir Hareketlilik" videosunun gösterimiyle başlayacak forumda, kadınlar 2017'de kadınların var olma ve var etme deneyimlerini paylaşacak

  • 26.03.2018 10:28 16. Uluslararası Kadın Filmleri Festivali İzmir'e Gelecek

    Festival kapsamında "Evin Sakinleri / Monir Geyhdi, Filistin'i İşlemek / Carol Mansour, Yeter Artık Yeter / Khauther Ben Hania, Yaz Sıcağında Teori / Irene von Alberti, Babamın Çalıya Döndüğü Gün / Nicole Van Kilsdonk, İşe Yarar Bir Şey / Pelin Esmer, Annelik / Roqiye Tavakoli, Kaygı / Ceylan Özgün Özçelik,16 Hafta / Carlota Coranado, Apne / Nicola Stephanie Sangs, Arin / Mizgin Müjde Arslan, Homur Homur / Simay Çalışkan, Nergis Karadağ, Kameralı Kadınlar / Neslihan Siligür, Ölçek / Emine Gezici Üstündağ, Mekanlar ve Yüzler / Agnes Varda, Jr İlahi Düzen / Petra Volpe" filmleri gösterilecek

  • 21.03.2018 17:49 16. Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Antalya'ya Gidecek

    Festival kapsamında, "Evin Sakinleri / Monir Geyhdi, Filistin'i İşlemek / Carol Mansour, Yeter Artık Yeter / Khauther Ben Hania, Yaz Sıcağında Teori / Irene von Alberti, Babamın Çalıya Döndüğü Gün / Nicole Van Kilsdonk, İşe Yarar Bir Şey / Pelin Esmer, Annelik / Roqiye Tavakoli, Kaygı / Ceylan Özgün Özçelik,16 Hafta / Carlota Coranado, Apne / Nicola Stephanie Sangs, Arin / Mizgin Müjde Arslan, Homur Homur / Simay Çalışkan, Nergis Karadağ, Kameralı Kadınlar / Neslihan Siligür, Ölçek / Emine Gezici Üstündağ, Mekanlar ve Yüzler / Agnes Varda, Jr İlahi Düzen / Petra Volpe" filmleri gösterilecek

  • 17.01.2018 12:12 İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma Jürisi Belli Oldu İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma Jürisi Belli Oldu

    Yönetmen Pelin Esmer, 6-17 Nisan'da gerçekleştirilecek İstanbul Film Festivali'nin ulusal yarışma jürisi başkanlığını yapacak.

  • 17.01.2018 11:50 37. İstanbul Film Festivali"Ne Doğru

    Konuya ilişkin İKSV'den yapılan açıklamaya göre, bu yıl 6-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalde, ulusal yarışma filmlerini değerlendirecek jürinin başkanlığını yönetmen Pelin Esmer gerçekleştirecek

  • 04.01.2018 15:52 Yeni Film Fonu 2017 Iı. Dönem Sonuçları Açıklandı!

    2017 jürisi Murat Özyaşar, Pelin Esmer, Tanıl Bora, Yonca Ertürk ve Zeynep Dadak'ın yaptığı değerlendirme sonucunda 12 belgesel filmin desteklenmesine karar verildi

  • 13.12.2017 20:00 23. Gezici Film Festivali - Kü İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Soydan

    Öğrencilerin yoğun katılımıyla düzenlenen gösterimde Kanada yapımı çocuk filmleri ile yönetmenliğini Pelin Esmer'in yaptığı "İşe Yarar Bir Şey" ve Sidney Lumet'in "12 Kızgın Adam" adlı filmleri izlendi

  • 13.12.2017 17:13 23. Gezici Film Festivali

    Öğrencilerin yoğun katılımıyla düzenlenen gösterimde Kanada yapımı çocuk filmleri ile yönetmenliğini Pelin Esmer'in yaptığı "İşe Yarar Bir Şey" ve Sidney Lumet'in "12 Kızgın Adam" adlı filmleri izlendi

  • 05.12.2017 13:40 23. Gezici Film Festivali

    Ankara Sinema Derneğince Kültür ve Turizm Bakanlığının katkısıyla düzenlenen 23. Gezici Film Festivali'nin Sinop ayağı 8 Aralık'ta, Pelin Esmer'in yönettiği "İşe Yarar Bir Şey" filmiyle başlayacak.

  • 30.11.2017 12:01 Gezici Festival" Yarın Başlıyor

    Bu kapsamda yapımcı ve yönetmenler Emre Yeksan, Fikret Reyhan ve Pelin Esmer ile ünlü oyuncu Başak Köklükaya söyleşiler için Ankara'ya gelecek