198 Bin Sözleşmeli Personel Atandı - Son Dakika

198 Bin Sözleşmeli Personel Atandı

15.02.2012 10:42
198 Bin Sözleşmeli Personel Atandı

Faruk Çelik, 187 bini 4-B'li olan 198 bin 38 sözleşmeli personelin memur kadrosuna atandığını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 187 bini 4-B'li olan 198 bin 38 sözleşmeli personelin memur kadrosuna atandığını bildirdi.

Çelik, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar'ın yazılı soru önergesine verdiği cevapta, Kanun Hükmünde Kararname ile Devlet Memurları Kanunu'na eklenen geçici madde uyarınca, şartları taşıyan 4-B'lilerden belirlenen süre içinde başvuranların kadroya alındığını kaydetti.

Faruk Çelik, bu kapsamda, 21 Aralık 2011 tarihi itibariyle 4-B'li olarak istihdam edilen 187 bin 280, Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde Sözleşmeli Sağlık Personeli Çalıştırılması ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca istihdam edilen 10 bin 758 olmak üzere, toplam 198 bin 38 sözleşmeli personelin memur kadrolarına atandığını ifade etti.

Bu kanunlara göre istihdam edilenlerden, ayın veya haftanın bazı günleri ya da günün belirli saatleri gibi kısmi zamanlı çalışanlar ile yükseköğretim kurumlarının araştırma-geliştirme projelerinde proje süreleriyle sınırlı olarak çalışan sözleşmeli personelin kapsam dışında tutulduğunu belirten Çelik, belediye ve il özel idarelerinde istihdam edilen sözleşmeli personelin istihdam şeklinin Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin B fıkrası kapsamına girmediğini belirtti.

Çelik, sözkonusu Kanun ile Belediye Kanunu uyarınca istihdam edilen sözleşmeli personele ilişkin düzenlemelerin farklı mevzuat hükümlerine dayandığını bildirdi.

Kaynak: AA
Antalya'daki orman yangını 2 saatte kontrol altına alındı Antalya'daki orman yangını 2 saatte kontrol altına alındı 2. Artistik Cimnastik Gençler Dünya Şampiyonası, devam ediyor 2. Artistik Cimnastik Gençler Dünya Şampiyonası, devam ediyor Antalya'da 2 otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı Antalya'da 2 otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

Son Dakika Politika 198 Bin Sözleşmeli Personel Atandı - Son Dakika


Advertisement