AK Parti'li Başkan Deveden Düştü - Son Dakika
Politika

AK Parti'li Başkan Deveden Düştü

Fethiye'de düzenlenen deve güreşleri kazayla başladı.

03.02.2013 17:56  Güncelleme: 09:01

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Karaçulha Beldesi'nde ilkokul ve ortaokul yaptırma yararına bu yıl 3.'sü düzenlenen deva güreşleri renkli görüntülere sahne olurken Belediye Başkanı Yusuf Çaylı deveden düştü.

Karaçulha eski toptan sebze halindeki güreşler havanın da güzel olması nedeniyle adeta festivale dönüştü. Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, vatandaşların isteği üzerine güreşlerden önce devenin üzerine çıkarak arenayı turlamak istedi. Başkan Çaylı'nın binmek istediği deveyi görevliler yere çötürdü ancak bu esnada deve bir anda kalkarak Çaylı'yı üzerinden attı. Başkan'ın deveden düşmesi bir anda herkesi panikletti ancak Belediye Başkanı Yusuf Çaylı olaydan yara almadan kurtuldu.

"BİZ BAŞBAKANIMIZIN İZİNDEYİZ"

Eşinin düştüğünü gören güreş ağası Şerife Çaylı gözyaşlarına hakim olamadı. Tatsız kazanın ardan Başkan eşi ile birlikte davul zurna eşliğinde yöresel halk oyunları gösterisi yaptı. Sağlık ekiplerinin kontrolünden de geçen Başkan Çaylı konuşmasında, "Bu yolda düşülürde kalkılırda. Halk için biz bu hizmetleri yapıyoruz. Deveye binmek de var ata binmek de var. Sayın Başbakanımız da ata bindiğinde düşmüştü. Biz başbakanımızın izinden gidiyoruz" dedi.

BAŞKAN ÇAYLI'NIN EŞİ GÜREŞ AĞASI SEÇİLDİ

Bu arada Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı'nın eşi Şerife Çaylı, deve güreşi ağalığını kazandı. Güreşler devam ederken yapılan ağalık ihalesinde eski ağanın oğlu Kerim Ali Tosun ile yarışan Şerife Çaylı, 15 bin TL ile güreş ağası oldu.

Yöre halkının yoğun ilgi gösterdiği güreşlerde Ege ve Akdeniz yöresinden yaklaşık 80 deve kıyasıya güreş tuttu. Güreşler esnasında urgancılar ile deve sahipleri arasında kısa tartışmalarda yaşandı.

AK Parti\'li Başkan Deveden Düştü
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti'li Başkan Deveden Düştü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement