Bakan Akar, Çekya Başbakanı Fiala ile bir araya geldi14 yıl sonra Savunma Bakanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret - Son Dakika

Bakan Akar, Çekya Başbakanı Fiala ile bir araya geldi14 yıl sonra Savunma Bakanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret

17.01.2023 19:58

- Bakan Akar, Çekya Başbakanı Fiala ile bir araya geldi 14 yıl sonra Savunma Bakanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çekya Başbakanı Petr Fiala ile bir araya geldi.

- Bakan Akar, Çekya Başbakanı Fiala ile bir araya geldi

14 yıl sonra Savunma Bakanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret

PRAG - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çekya Başbakanı Petr Fiala ile bir araya geldi. Bakan Akar'ın ziyareti, Çekya'ya 14 yıl sonra Savunma Bakanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret olması bakımından da dikkat çekiyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar resmi temasları kapsamında geldiği Çekya'da temaslarını sürdürüyor. Başkent Prag'daki Savunma Bakanlığının ardından Parlamento binasına geçen Bakan Akar, Başbakan Petr Fiala ile bir araya geldi. Görüşmede Bakan Akar tarafından iki ülke arasında başta savunma sanayi, askeri eğitim iş birliği olmak üzere diğer alanlarda iş birliğinin geliştirilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Bakan Akar ayrıca ülkenin önemli savunma sanayisi şirketlerinden Omnipol'a giderek çalışmalara ilişkin brifing aldı. Ziyaretinde Bakan Akar'a Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış da eşlik etti. Bakan Akar'ın ziyareti, Çekya'ya 14 sene sonra Savunma Bakanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret olması bakımından da önem taşıyor.

Öte yandan Bakan Akar, Prag'da Türk vatandaşların yakın ilgisiyle de karşılaştı. Bakan Akar'ı gören vatandaşlar yanına gelerek sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Bakan Akar, Iraklı mevkidaşı Abbasi ile görüştü Bakan Akar, Iraklı mevkidaşı Abbasi ile görüştü Bakan Akar, Malezyalı mevkidaşı Hasan ile görüştü Bakan Akar, Malezyalı mevkidaşı Hasan ile görüştü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Malezya Savunma Bakanı Utama Mohamad Bin Haji Hasan ile bir araya geldi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Malezya Savunma Bakanı Utama Mohamad Bin Haji Hasan ile bir araya geldi.

Son Dakika Politika Bakan Akar, Çekya Başbakanı Fiala ile bir araya geldi14 yıl sonra Savunma Bakanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret - Son Dakika


Advertisement