CHP'de Gergin Kongre - Son Dakika
Politika

CHP'de Gergin Kongre

CHP\'de Gergin Kongre

CHP Kayseri Kocasinan İlçe Kongresi'nde gergin anlar yaşandı.

15.04.2012 16:04

CHP Kayseri Kocasinan İlçe Kongresi'nde gergin anlar yaşandı. Kongrede söz alan bazı delegeler, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu'na "Vekil oldun kendini kurtardın" diye sataştı.

Özgür Alçı ve Abdullah Üçgül'ün yarıştığı kongreye CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ile CHP İl Başkanı Ayhan Gülsoy ve çok sayıda partili katıldı. Kongrede Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, oy çokluğuyla Divan Başkanlığı'na getirildi. Gergin bir havada başlayan kongrede siyasi konuşmalar sırasında tansiyon giderek yükseldi. Bazı delegeler Milletvekili Şevki Kulkuloğlu'nun kendilerine sataştığını söyleyerek söz istedi. Divan Başkanlığı'nı yöneten Kulkuloğlu, bu talepleri geri çevirdi.

Israrlar sonrasında kürsüye gelen delegelerden Dinçer Erdal, Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ile tartıştı. Erdal, "Halkın ne durumda olduğundan haberiniz yok. Vekil oldun kendini kurtardın. Maaşını alıp yatıyorsun. Bana eski defterleri açtırma" diye konuştu.

Erdal'a bazı partililer tepki gösterirken Kulkuloğlu'nun da cevap vermesiyle salonda gergin anlar yaşandı. Partililerden bazıları Kulkuloğlu'na, "Partiyi ikiye böldün. Basına malzeme çıkarma" diye bağırdı.

Gergin anların yaşandığı salonda, bazı delegeler tartışmanın büyümemesi için büyük çaba sarf etti. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement