CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü - Son Dakika
Politika

CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

CHP\'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

Mersin'in Tarsus Belediyesi tepki çeken bir karara imza attı. Belediyeye bağlı Halk Market'te satış elemanı olarak çalışan 5 aylık hamile Hacer Kaya, Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne sürgün edildi. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyrettiği şu günlerde, karnı burnunda sokakları süpüren genç kadınla ilgili ise CHP'li Belediye Başkan Ali Boltaç'tan herhangi bir açıklama gelmedi.

21.06.2024 20:03

Mersin'in Tarsus Belediyesi'ne bağlı bir şirkette satış elemanı olarak görev yapan üniversite mezunu 5 aylık hamile Hacer Kaya, ani bir kararla Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne sürgün edildi. Genç kadının, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği kentte çöpe sürülmesi şaşkınlık yarattı.

KARNINDAKİ BEBEK İLE ÇÖP TOPLUYOR

Tarsus İlçe Belediye bünyesine bağlı Halk Market kadrosunda satış elemanı olarak görev yapan üniversite mezunu Hacer Kaya, 31 Mart Yerel Seçimi'ni kazanarak koltuğuna oturan CHP'li Başkan Ali Boltaç tarafından Kurban Bayramı öncesi görevinden alınarak ani bir kararla Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne sürgün edildi. Genç kadın, yapılan görevlendirme ile karnındaki 5 aylık bebeği ile cadde ve sokaklardan çöp toplamaya başladı.

Genç kadının hiçbir gerekçe gösterilmeden beden işçisi olarak karnındaki 5 aylık çocuğu olduğu halde sokakta görevlendirilmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Çok sayıda kadının da aralarında bulunduğu sosyal medya kullanıcıları bu görevlendirmenin kabul edilemez olduğu yönünde görüş belirtirken, eleştirilerin odağında yer alan CHP'li Başkan Ali Boltaç'ın sessiz kalması dikkat çekti.

İLK DEĞİL, DAHA ÖNCE DE 7 AYLIK HAMİLE KADINI SÜRMÜŞ

Bu arada CHP'li Başkan Ali Boltaç'ın göreve geldikten sonra kadrosunu değiştirme çalışmalarının ise tam gaz devam ettiği öğrenildi. CHP'li Tarsus İlçe Belediyesi'nde bu nedenle sürgünler ve mobbinglerin sık sık yaşandığı, bu durumun da çalışanların huzurunu tehdit eder duruma geldiği öne sürülüyor. Hacer Kaya ile yaşanan sürgünün ise sınırlı olmadığı iddia edilirken, bir süre önce de M.Y. isimli bir diğer kadın çalışanın, 7 aylık hamile ve ayağından engelli olmasına rağmen Temizlik İşleri Müdürlüğü kadrosuna atanarak sokakta temizlik görevi yaptırıldığı belirtiliyor. Boltaç'ın ayrıca sözde tasarruf adı altında belediyede görevli tiyatrocuları da çöpe sürdüğü iddia ediliyor.

Son Dakika Politika CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (30)

  • Ali tekeş: Ne olmuş öldü o kadar büyütüyorsunuz,bizim analarımı karnı ağzındayken dünya iş yapardı ne ne farkınız var 61 125 Yanıtla
    Android Adana: Anneninki İmkansızlık ve Mecburiyeti, Yani Coğrafya Kaderdiri Yaşıyordu. Bu Kadın Cezalandırılmış ve Oda Ekmek Parasından Olmamak İçin Mecburi Yönde Yol Alıyor. Kıyaslamanız Saçma Sapan Ve Alakasız Olmuş. Birşeyi Eleştirmeden, Yorum Yapmadan Önce Saksıyı Çalıştırıp İyice Düşünün. VesSêlam 92 16 Erdogan Metin: Hep söylüyorum buraya yorum yapacaklara kısa bir IQ testi yapılmalı..yoruma bakarmisiniz inanılır gibi değil.. 11 3 Mert kursun : Sana oksijen veren agacin ben 1 0
  • Mehmetali Karatay: Vay ne kadar vatandaşı düşünen Bir akp var mış hiç bilmiyordum 35 66 Yanıtla
    Asya: Akp her zaman vatandaşı düşünür sen merak etme 33 36 Selami Karagülle: Her zaman 24 16 Egelim: ve her yerde... 7 13 Beşiktaş 1903: Asya dusunurmu. Ne güldüm be kesin nemalaniyorsun 5 0
  • Fatih Çoban: onların işi bu 24 32 Yanıtla
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement