Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal'ın 21 sene önce yazdığı mektup açıldı - Son Dakika
Politika

Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal'ın 21 sene önce yazdığı mektup açıldı

Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal\'ın 21 sene önce yazdığı mektup açıldı

Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal tarafından 21 sene önce yazılan ve Cumhuriyetin 100. yılında açılması için posta yoluyla Tunceli Valiliği'ne gönderilen mektup, bugün yeni Vali Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından açıldı. Mektupta, Tunceli'nin doğal güzellikleri ve önemi vurgulanmıştır.

29.10.2023 17:43
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal tarafından 21 sene önce yazılan ve Cumhuriyetin 100. yılında açılması için posta yoluyla Tunceli Valiliği'ne gönderilen mektup bugün yeni Vali Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından açıldı.

Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal'ın 21 sene önce 23 Nisan 2002 tarihinde yazdığı ve Cumhuriyetin 100. yılında açılması için posta yoluyla Tunceli Valiliği'ne gönderdiği mektup bugün açıldı.

Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, mektubu yazan valinin hala hayatta olduğunu belirterek aldığı mektuptan şu bölümleri okudu:

"Sayın vali PTT Genel Müdürlüğü'nün ülke genelinde düzenlediği Cumhuriyetimizin 100. yılına mektup kampanyamıza siz değerli valime yazdığım mektupla katılıyorum. Tunceli yüzde 30 oranındaki orman varlığı, hırçın dağları, Munzur Pülümür şelaleleri başta olmak üzere akarsuları ile ülkemizin cennet köşelerinden biridir. Bu mektup elinize geçtiğinde tahminlerimde haklı çıkmak, hayattaysam mutluluğum değilsem öbür dünyadaki huzurumun artmasına vesile olacaktır."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Politika Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal'ın 21 sene önce yazdığı mektup açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Afyonkarahisar'da Sivil Trafik Jandarma Otobüslerde Denetim Yaptı
  12:26 Afyonkarahisar'da Sivil Trafik Jandarma Otobüslerde Denetim Yaptı

  Afyonkarahisar'da, Bolvadin İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, yolcu otobüslerinde emniyet kemeri ve kural ihlali denetlemesi yaptı. Otobüse sivil olarak binen jandarma trafik personeli, emniyet kemerinin kullanımını kontrol ederken ayrıca sürücünün kural ihlali yapmadığını da kontrol etti. Yolculara ve şoföre emniyet kemeri kullanımının hayati önem taşıdığı konusunda bilgilendirme yapıldı.

 • İstihdam Şubat Ayında 147 Bin Kişi Arttı
  12:24 İstihdam Şubat Ayında 147 Bin Kişi Arttı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, istihdamın şubat ayında, bir önceki aya göre 147 bin kişi artarak 32 milyon 423 bine yükseldiğini söyledi. İstihdam oranı ise 0,2 puan artarak yüzde 49,3 olarak gerçekleşti.

 • Cihat Albayrak, Perşembe Belediye Başkanı olarak göreve başladı
  12:24 Cihat Albayrak, Perşembe Belediye Başkanı olarak göreve başladı

  Ordu'nun Perşembe Belediye Başkanı seçilen Cihat Albayrak, mazbatasını alarak göreve başladı. Albayrak, halka hizmet etme düşüncesiyle çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

 • İnegöl Belediyesi'nde Başkan Yardımcılarının Görev Dağılımları Belli Oldu
  12:23 İnegöl Belediyesi'nde Başkan Yardımcılarının Görev Dağılımları Belli Oldu

  İnegöl Belediyesi'nde yeni dönem başladı. Belediye Başkan Yardımcıları'nın görev dağılımları açıklandı.

 • Kütahya Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısında Görev Dağılımı Yapıldı
  12:07 Kütahya Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısında Görev Dağılımı Yapıldı

  Kütahya Belediye Meclisi yeni dönem ilk toplantısında, meclis başkanvekilleri ile meclis katip üyeleri, encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları üyelerinin asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. AK Parti üyeleri meclis başkanvekilliği görevine seçildi ve diğer görevlendirmeler de yapıldı.

 • Kayseri'de 76 kişi kesinleşmiş hapis cezasıyla yakalandı
  12:05 Kayseri'de 76 kişi kesinleşmiş hapis cezasıyla yakalandı

  Kayseri'de polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, 7-14 Nisan tarihleri arasında 6136, 2521 ve 5729 Sayılı Kanun'a muhalefet olaylarında 76 kişi yakalandı. Ayrıca, 22 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılırken, 15 şüpheli yakalandı ve 3 şüpheli tutuklandı. Ekipler ayrıca kumar oynatılan iş yerlerine ve kumar oynayan kişilere adli ve idari işlem uyguladı.

 • Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa Mahallesi'nde Yol Talebine Yanıt Verdi
  11:59 Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa Mahallesi'nde Yol Talebine Yanıt Verdi

  Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa mahallesi sakinlerinin yol talebi üzerine harekete geçerek, gerekli birimlere çalışmaların başlatılması için talimat verdi. Başkan Tekin, Seyhan'ı daha güzel bir hale getirmek adına çalışacaklarını belirtti.

 • Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı: Bu oylar tek adam rejimine tepkidir
  11:56 Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı: Bu oylar tek adam rejimine tepkidir

  Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına ilişkin 'CHP seçim kazandığını düşünmesin. Bu oylar tek adam rejimine tepkidir. AK Parti hala neye uğradığını anlamadı. Bu oylar bu milletin son ihtarıdır' dedi. Mutlu, genel seçimin 2026'da olacağı iddiasında bulunarak 'Sandığa gitmeyen 13 milyon oya talibiz' dedi.


Advertisement