Son dakika Tunceli Valiliği haberleri, Tunceli Valiliği son dakika, son dakika Tunceli Valiliği

Son Dakika Tunceli Valiliği Haberleri

 • Tunceli Valisi Motosiklet Severleri Tunceli'ye Davet Ediyor
  11:17 Tunceli Valisi Motosiklet Severleri Tunceli'ye Davet Ediyor

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, tüm motosiklet severleri Tunceli'ye davet ederek, eşsiz virajları ve muhteşem güzellikleri keşfetmeye çağırdı. Vali Tekbıyıkoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı ile de görüş alışverişinde bulundu.

 • Tunceli'de kardan kapanan köy yolları ulaşıma açılıyor
  23 Şub Tunceli'de kardan kapanan köy yolları ulaşıma açılıyor

  Tunceli'nin yüksek kesimlerinde dün etkili olan kar yağışı nedeniyle kent genelinde 21 köy yolu ulaşıma kapandı. Tunceli Valiliği koordinesinde il özel idaresi genel sekreterliğine bağlı ekipler, kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

 • Tunceli'de intihar girişiminde bulunan şahıs çatıdan indirildi
  22 Şub Tunceli'de intihar girişiminde bulunan şahıs çatıdan indirildi

  Tunceli'de bir binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan 42 yaşındaki şahıs, 3 saat süren ikna çabalarının ardından çatıdan indirildi. Şahsın daha önce 46 ilde 115 intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

 • Tunceli'de 96 köy yolu ulaşıma açıldı
  16 Şub Tunceli'de 96 köy yolu ulaşıma açıldı

  Tunceli'de yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan 108 köy yolundan 96'sı ulaşıma açıldı. Tunceli Valiliği koordinesinde yapılan çalışmalar sonucunda 96 köy yolunun ulaşımı sağlanmıştır. Kalan 12 köy yolunun açılması için çalışmalar devam etmektedir.

 • Tunceli Valiliği, Erzincan'da Altın Madeni Sahasında Meydana Gelen Toprak Kaymasıyla İlgili Çıkış Kısıtlaması Uyguluyor
  14 Şub Tunceli Valiliği, Erzincan'da Altın Madeni Sahasında Meydana Gelen Toprak Kaymasıyla İlgili Çıkış Kısıtlaması Uyguluyor

  Tunceli Valiliği, Erzincan'da altın madeni sahasında meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili olarak, kentten bölgeye eylem için gidecek kişilerin ve araçlarının çıkışının 5 gün kısıtlandığını duyurdu. Kısıtlamaya rağmen bölgeye gitmek isteyen Tunceli İHD üyesi 4 kişi gözaltına alındı.

 • Tunceli'de altın madeni sahasında toprak kayması nedeniyle çıkış kısıtlaması
  14 Şub Tunceli'de altın madeni sahasında toprak kayması nedeniyle çıkış kısıtlaması

  Tunceli Valiliği, Erzincan'da meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgeye eylem için gitmek isteyen kişilerin ve araçların çıkışını 5 gün süreyle kısıtladı. Kısıtlamaya rağmen bölgeye gitmek isteyen Tunceli İHD üyesi 4 kişi gözaltına alındı.

 • Tunceli'de Toprak Kayması Nedeniyle Erzincan'a Gidişlere Kısıtlama Getirildi
  14 Şub Tunceli'de Toprak Kayması Nedeniyle Erzincan'a Gidişlere Kısıtlama Getirildi

  Tunceli Valiliği, Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle kentten Erzincan'a gidişlere 4 gün boyunca kısıtlama getirildiğini açıkladı. Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, toprak kayması olayıyla ilgili eylem ve etkinlik düzenlemek amacıyla kişilerin ve araçların ilimiz sınırları içerisinden Erzincan iline çıkışlarının 14 Şubat 2024 günü saat 00.01'den 18 Şubat 2024 günü saat 23.59'a kadar kısıtlanacağı belirtildi.

 • Tunceli'den Erzincan'a ekip ve iş makinesi sevk edildi
  14 Şub Tunceli'den Erzincan'a ekip ve iş makinesi sevk edildi

  Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen toprak kayması sonucunda, Tunceli Valiliği tarafından AFAD, Jandarma Arama Kurtarma Timi, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK Timi), Jandarma Özel Harekat (JÖH Timi) Gönüllü MEB AKUB ve MUDAK üyelerinden oluşan ekipler ile arama kurtarma araçları olay yerine sevk edildi.

 • Erzincan'ın İliç ilçesinde toprak kayması: Tunceli'den çok sayıda ekip ve iş makinesi sevk edildi
  13 Şub Erzincan'ın İliç ilçesinde toprak kayması: Tunceli'den çok sayıda ekip ve iş makinesi sevk edildi

  Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle Tunceli'den AFAD, Jandarma Arama Kurtarma Timi, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK Timi), Jandarma Özel Harekat (JÖH Timi) Gönüllü MEB AKUB ve MUDAK üyesi personelden oluşan ekipler, arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere olay yerine sevk edildi. Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından ekiplerin bölgeye sevki koordine edildi.

 • Tunceli'de konteyner kent yapımı sürüyor
  11 Şub Tunceli'de konteyner kent yapımı sürüyor

  Tunceli merkez ve 7 ilçede konteyner kent yapım çalışmaları devam ediyor. Deprem riskine karşı önlem almak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında kent merkezinde 3, ilçelerde 9 olmak üzere toplam 12 ayrı konteyner kent inşa ediliyor. Toplam bin 122 konteynerin yerleştirilmesi planlanan kentler, olası bir depremde vatandaşların geçici barınma alanı olarak kullanılacak.

 • Tunceli'de Konteyner Kent Yapım Çalışmaları Devam Ediyor
  11 Şub Tunceli'de Konteyner Kent Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

  Tunceli merkez ve 7 ilçede konteyner kent yapım çalışmaları sürüyor. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, yapımı devam eden konteyner kentlerde incelemelerde bulunarak ilgililerden bilgi aldı. Deprem bilimcilerin son zamanlarda sık sık 7 ve üzerinde deprem olabileceği öngörüsünde bulunduğu Tunceli'yi depreme dirençli hale getirmek için Valilik koordinesinde başlatılan çalışmalar devam ediyor. Konteynerler, olası bir depremde vatandaşların geçici barınma alanları olarak kullanılacak.

 • Tunceli Valisi Konteyner Kentte İncelemelerde Bulundu
  09 Şub Tunceli Valisi Konteyner Kentte İncelemelerde Bulundu

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Pertek ilçesinde yapımı süren konteyner kentte incelemelerde bulundu. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Pertek'te hafif hasar oluştu ve konteyner kent yapılması kararlaştırıldı. Ekipler, çalışmaları tamamladıktan sonra konteynerleri hak sahiplerine teslim edecek. Vali Tekbıyıkoğlu, incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tunceli'de ziyaretler gerçekleştirdi
  08 Şub Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tunceli'de ziyaretler gerçekleştirdi

  Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Halis Zafer Koç, Tunceli'de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Tunceli Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret eden Koç, ayrıca Şehit Mehmet Karakolu'nda askerlerle bir araya geldi ve enkazda arama kurtarma tatbikatını izledi.

 • Kahramanmaraş Depremleri Anma Programı Düzenlendi
  06 Şub Kahramanmaraş Depremleri Anma Programı Düzenlendi

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin yıl dönümünde, Yozgat AFAD İl Müdürlüğünce anma programı düzenlendi. Programda depremde yapılan çalışmalar anlatıldı ve hayatını kaybedenlere rahmet dilendi.

 • Gülistan Doku'nun ailesi, baş şüpheli ve babası hakkında suç duyurusunda bulundu
  26 Oca Gülistan Doku'nun ailesi, baş şüpheli ve babası hakkında suç duyurusunda bulundu

  Tunceli'de kaybolan Gülistan Doku'nun ailesi, baş şüpheli Zeinal A.'nın tutuklanması ve babası E.Y.'nin dosyaya girmesi için suç duyurusunda bulundu. Ayrıca, dönemin valisi Tuncay Sonel hakkında da suç duyurusunda bulunuldu. Avukatlar, adli kontrolle serbest bırakılan Zeinal A.'nın tutuklanmasını talep etti.

 • Tunceli'de iş yerlerine fiyat tabelası denetimi
  26 Oca Tunceli'de iş yerlerine fiyat tabelası denetimi

  Ticaret Bakanlığı kararıyla Tunceli'deki lokanta, restoran, kafe ve pastane gibi işletmeler, fiyat listesini görülebilir ve okunabilir şekilde asması zorunlu kılındı. Tunceli Valisi'nin talimatıyla denetimler gerçekleştirilirken, kurala uymayan işletmelerin Alo 175 ihbar hattına şikayet edilebileceği belirtildi.

 • Tunceli'de 1600 Personele Deprem Eğitimi Veriliyor
  24 Oca Tunceli'de 1600 Personele Deprem Eğitimi Veriliyor

  Doğu Anadolu Fay Hattı ile Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın kesiştiği noktada yer alan Tunceli'de, güvenlik güçlerinden oluşan 1600 personele deprem eğitimi verilmeye başlandı. Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, bölgede kırılmamış bir fay hattının tehdit oluşturduğunu belirterek, ilin kapasitesiyle önlemler alınacağını ifade etti. Tatbikatlarla birlikte Tunceli'nin deprem konusunda bir eğitim merkezi haline geleceği vurgulandı.

 • Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğraflara oy verdi
  23 Oca Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğraflara oy verdi

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği 'Yılın Kareleri' oylamasına katılarak, AA foto muhabirlerinin çektiği 147 fotoğrafı inceledi ve seçimini gerçekleştirdi. Vali Tekbıyıkoğlu, fotoğrafların birbirinden güzel olduğunu belirterek, bu tür etkinliklerin devam etmesini temenni etti.

 • Tunceli'de Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi
  16 Oca Tunceli'de Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi

  Tunceli Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildiğini duyurdu. Yoğun kar yağışının hayatı zorlaştırdığı belirtilen açıklamada, Nazımiye, Pülümür, Hozat, Ovacık ve Mazgirt ilçeleri ile Pertek'teki köy okullarında eğitim öğretime 17 Ocak Çarşamba günü ara verileceği ifade edildi. Ayrıca, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelin de yarın izinli sayılacağı kaydedildi.

 • Şehit polis Fethi Sekin Elazığ'da kabri başında anıldı
  05 Oca Şehit polis Fethi Sekin Elazığ'da kabri başında anıldı

  İzmir Adliyesine PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıyı engelleyen şehit polis memuru Fethi Sekin, şehadetinin 7'nci yılında memleketi Elazığ'ın Baskil ilçesinde düzenlenen törenle anıldı. Törende, şehit Sekin adına hazırlanan belgesel izletildi ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Programa, şehidin yakınları ve birçok yetkili isim katıldı.

 • İzmir'de terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin anıldı
  05 Oca İzmir'de terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin anıldı

  İzmir'de 7 yıl önce adliyeye yönelik terör saldırısını önleyen polis memuru Fethi Sekin, Elazığ'da düzenlenen törenle anıldı. Şehidin mezarı başında gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Şehit Sekin'in kardeşi ve kız kardeşi de konuşmalar yaparak duygularını paylaştı.

 • Tunceli'de kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi Cumhuriyet başsavcısıyla görüştü
  05 Oca Tunceli'de kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi Cumhuriyet başsavcısıyla görüştü

  Tunceli'de kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi, Cumhuriyet başsavcısıyla görüşerek kızlarının bulunması için yardım istedi. Gülistan'ın annesi Bedriye Doku, kızının 4 yıldır kayıp olduğunu ve her gün onu özlediğini belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

 • İzmir'de şehit düşen polis memuru Fethi Sekin Elazığ'da anıldı
  05 Oca İzmir'de şehit düşen polis memuru Fethi Sekin Elazığ'da anıldı

  İzmir Adliyesi'nde PKK'lı teröristlerle mücadele ederek şehit düşen polis memuru Fethi Sekin, Elazığ'da kabri başında anıldı. Anma programında dualar edildi ve öğrencilere ödüller verildi. Sekin'in kardeşleri, PKK yandaşlarına hakkımı helal etmediklerini belirtti.

 • Tunceli'de kar yağışı: 170 köy yolu ulaşıma kapandı
  05 Oca Tunceli'de kar yağışı: 170 köy yolu ulaşıma kapandı

  Tunceli'de gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonucunda kent merkezi ve ilçeler beyaza büründü. Yağış nedeniyle 170 köy yolunun ulaşımı kapandı. Belediye ekipleri ve İl Özel İdaresi ekipleri kar temizleme çalışmalarına başladı.

 • Tunceli'de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  01 Oca Tunceli'de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

 • Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, yılbaşında jandarma personeli ile buluştu
  01 Oca Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, yılbaşında jandarma personeli ile buluştu

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, yılbaşında 2180 rakımlı üst bölgesinde görev yapan jandarma personeli ile bir araya geldi. Vali Tekbıyıkoğlu, güvenlik güçlerini ziyaret ederek moral ve motivasyon sağladı.

 • Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Ovacık ve Hozat ilçelerindeki üs bölgelerini ziyaret etti
  31 Ara Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Ovacık ve Hozat ilçelerindeki üs bölgelerini ziyaret etti

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, beraberindeki İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nuh Köroğlu ile birlikte Ovacık ve Hozat ilçelerindeki üs bölgelerini ziyaret ederek, güvenlik güçlerinin yeni yılını kutladı. Vali Tekbıyıkoğlu, askerlerle sohbet etti ve terörle mücadelede görev alan komandoların yeni yılını tebrik etti.

 • Tunceli Valisi, askerleri ziyaret etti ve terörle mücadeleyi destekledi
  31 Ara Tunceli Valisi, askerleri ziyaret etti ve terörle mücadeleyi destekledi

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve beraberindeki heyet, kentin en yüksek askeri üs bölgesinde terörle mücadele eden askerleri ziyaret etti. Vali Tekbıyıkoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve güvenlik güçlerinin sayesinde memleketin her tarafında huzurlu bir şekilde yeni yıl kutlanabildiğini belirtti.

 • İkinci Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Erzurum'da gerçekleştirildi
  28 Ara İkinci Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Erzurum'da gerçekleştirildi

  Erzurum'da düzenlenen İkinci Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı'na 14 ilin Valileri, Göç İdaresi Başkanı ve yetkililer katıldı. Toplantıda, düzensiz göçle mücadele konusunda genel değerlendirme yapıldı ve politika ve stratejik hedefler hakkında bilgi verildi. Ayrıca, bölge genelinde alınması gereken önlemler ve koordinasyon konuları ele alındı.

 • İkinci Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Erzurum'da Gerçekleşti
  28 Ara İkinci Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Erzurum'da Gerçekleşti

  İkinci bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı, Erzurum Valiliğinin koordinesinde, bölge illerinden üst düzey katılımıyla gerçekleşti.

 • Tunceli'de Depreme Hazırlık İçin Konteyner Kentler Kuruluyor
  27 Ara Tunceli'de Depreme Hazırlık İçin Konteyner Kentler Kuruluyor

  Tunceli merkez ve 7 ilçede depreme hazırlık ve iyileştirme çalışmaları çerçevesinde konteyner kentler kurulmaya başlandı. Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, kurulumu devam eden konteyner kentleri ziyaret ederek ilgililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Konteyner kentler, hem hak sahipleri hem de evini yeniden yapmak isteyen vatandaşlar ve memur aileler için kullanılacak.

 • Tunceli'de sağanak yağış yerini kara bıraktı
  22 Ara Tunceli'de sağanak yağış yerini kara bıraktı

  Tunceli'de gece saatlerinde başlayan sağanak yağış, yüksek kesimlerde kara dönüştü. Yağışın etkisiyle 50 köy yolu ulaşıma kapandı ve ekipler yol açma çalışmalarına devam ediyor.

 • Tuncelili Kick Boks Sporcusu Erivan Barut Dünya Şampiyonu Oldu
  26 Kas Tuncelili Kick Boks Sporcusu Erivan Barut Dünya Şampiyonu Oldu

  Tunceli'li kick boks sporcusu Erivan Barut, Portekiz'de düzenlenen Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda İsrailli rakibini yenerek şampiyon oldu. Barut, Türkiye'nin spor anlamında gücünü tüm dünyaya gösterdiğini belirtti.

 • Tunceli Valisi, Dünya Şampiyonu Erivan Barut'u Tebrik Etti
  25 Kas Tunceli Valisi, Dünya Şampiyonu Erivan Barut'u Tebrik Etti

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcu Erivan Barut'u telefonla arayarak tebrik etti. Barut, Polonyalı, Hırvat ve İsrailli rakiplerini yenerek altın madalya kazandı. Vali Tekbıyıkoğlu, Barut'u tebrik ederek Türk kadınının gücünü gösterdiğini söyledi.

 • Tunceli Valisi: Kadın cinayetleri sayımız sıfır
  25 Kas Tunceli Valisi: Kadın cinayetleri sayımız sıfır

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' etkinlikleri kapsamında yaptığı açıklamada, kadın cinayetlerinin sayısının 2016 yılından beri sıfır olduğunu belirtti. Vali Tekbıyıkoğlu, kadınların KADES programını kullanmalarını ve şüpheli durumlarda hızlıca yetkililere bildirmelerini tavsiye etti.

 • Tunceli'de Kadına Yönelik Şiddet Az
  25 Kas Tunceli'de Kadına Yönelik Şiddet Az

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' etkinliğinde yaptığı konuşmada, Tunceli'de şiddetin neredeyse olmadığını ve kadın cinayeti sayısının sıfır olduğunu belirtti. Vali Tekbıyıkoğlu, kadına yönelik şiddetle mücadelede alınan önlemleri ve KADES uygulamasını da anlattı.

 • 'Gülistan'ın akıbetinin anlaşılacağı noktalarda kameralar bozuk, tutanaklar çelişkili'
  25 Kas 'Gülistan'ın akıbetinin anlaşılacağı noktalarda kameralar bozuk, tutanaklar çelişkili'

  TUNCELİ'de, 5 Ocak 2020'den beri kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku'nun ailesinin avukatı Ali Çimen, "Gülistan'ın akıbetinin anlaşılacağına ilişkin noktalarda ya kamera kayıtlarının bozuk olduğu, ya o an için orayı görmediği ya da kayıtlı olmadığı, ses kayıtlarının bozuk olduğu söyleniyor.

 • Gülistan Doku dosyasında baş şüphelinin babasına ait araç, soruşturmanın açıldığı gün il dışına çıkarılmış
  17 Kas Gülistan Doku dosyasında baş şüphelinin babasına ait araç, soruşturmanın açıldığı gün il dışına çıkarılmış

  TUNCELİ'de 5 Ocak 2020'de kaybolan ve bir daha haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku dosyasında baş şüpheli Zeinal A.'nın, polislikten ihraç edilen babası E.Y.

 • Tunceli'de mağara içinde malzeme ele geçirildi
  16 Kas Tunceli'de mağara içinde malzeme ele geçirildi

  Tunceli il jandarma ve emniyet müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda bir mağara içerisinde malzeme ele geçirildi.

 • ASO ve Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası arasında Kardeş Oda protokolü imzalandı
  11 Kas ASO ve Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası arasında Kardeş Oda protokolü imzalandı

  Ankara Sanayi Odası (ASO) ile Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası arasında Kardeş Oda protokolü imzalandı. Ayrıca ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Tunceli OSB arasında da Kardeş OSB protokolü imzalandı. İmzalanan protokollerle iki ildeki sanayiciler arasında işbirliği yapılacak.

 • Tunceli ve Ankara Sanayi Odası Arasında Kardeş OSB Protokolü İmzalandı
  11 Kas Tunceli ve Ankara Sanayi Odası Arasında Kardeş OSB Protokolü İmzalandı

  Tunceli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Ankara Sanayi Odası (ASO) arasında iletişimi güçlendirmek ve işbirliğini arttırmak amacıyla 'Kardeş OSB' protokolü imzalandı. Protokol, Tunceli'nin istihdamını arttırmayı ve yerel değerleri katma değer haline getirmeyi hedeflemektedir.

 • Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu'ndan Atatürk'ü Anma Günü Mesajı
  10 Kas Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu'ndan Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Atatürk'ün siyasi ve askeri dehasıyla istiklal mücadelesini başarıya ulaştırdığını vurgulayarak, vatan ve bayrak sevgisine sahip çıkmanın önemini belirtti.

 • Tunceli'deki şehit ailelerinden Trabzon gezisi
  07 Kas Tunceli'deki şehit ailelerinden Trabzon gezisi

  Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Tunceli İl Başkanlığı tarafından Trabzon'a 3 günlük gezi programı düzenlendi.

 • Vali Tekbıyıkoğlu, sonbahar güzelliğine bürünen Salördek'i ziyaret etti
  07 Kas Vali Tekbıyıkoğlu, sonbahar güzelliğine bürünen Salördek'i ziyaret etti

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, sonbahar mevsimiyle eşsiz bir güzelliğe bürünen Salördek köyünü gezdi. Vali Tekbıyıkoğlu, gezide karşılaştığı vatandaşlarla sohbet etti. Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, sonbaharda eşsiz tabiat güzelliğine bürünen Pülümür ilçesine bağlı Salördek köyünü ziyaret etti. Vali Tekbıyıkoğlu, ziyaretinde denk geldiği vatandaşlarla sohbet etti. Tunceli'de sonbaharda rengarenk görüntüye bürünen Salördek köyü çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor.

 • Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal'ın 21 sene önce yazdığı mektup açıldı
  29 Eki Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal'ın 21 sene önce yazdığı mektup açıldı

  Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal tarafından 21 sene önce yazılan ve Cumhuriyetin 100. yılında açılması için posta yoluyla Tunceli Valiliği'ne gönderilen mektup, bugün yeni Vali Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından açıldı. Mektupta, Tunceli'nin doğal güzellikleri ve önemi vurgulanmıştır.

 • Doğu Anadolu'da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları
  29 Eki Doğu Anadolu'da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları

  Erzurum, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Erzincan, Kars ve Tunceli'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

 • Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu'ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı
  29 Eki Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu'ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Meclisin ilk dönem milletvekili Diyap Ağa kabri başında anıldı
  28 Eki Meclisin ilk dönem milletvekili Diyap Ağa kabri başında anıldı

  Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla, birinci dönem Tunceli Milletvekili Diyap Ağa kabri başında anıldı.

 • Tunceli'de Filistin'e Destek Açıklaması
  20 Eki Tunceli'de Filistin'e Destek Açıklaması

  Tunceli'de Hacı Bektaşı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi öncülüğünde Filistin'e destek açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada, İsrail karşıtı pankartlar taşınırken, Filistinlilere yönelik katliam lanetlendi.

 • Tunceli'de Etkinlikler İzne Bağlandı
  20 Eki Tunceli'de Etkinlikler İzne Bağlandı

  Tunceli Valiliği, 5 gün süreyle düzenlenecek her türlü etkinliğin izne bağlandığını duyurdu. Valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği basın açıklaması ve etkinlikler hariç olmak üzere Tunceli il sınırları içerisinde meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda gerçekleştirilecek tüm eylem ve etkinliklerin 20 Ekim 2023 günü saat 00.01 ile 24 Ekim 2023 günü saat 23.59'a kadar beş (5) gün süreyle mülki idare amirin iznine bağlanması kararı alındı.

 • Tunceli'de Eylem, Toplantı ve Yürüyüşler 5 Gün Boyunca Yasaklandı
  20 Eki Tunceli'de Eylem, Toplantı ve Yürüyüşler 5 Gün Boyunca Yasaklandı

  Tunceli Valiliği, milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu sağlığının korunması amacıyla Tunceli il sınırları içerisindeki eylem, toplantı ve yürüyüşlerin 5 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

 • Tunceli'de 5 Gün Süreyle Etkinliklere Yasak Getirildi
  20 Eki Tunceli'de 5 Gün Süreyle Etkinliklere Yasak Getirildi

  Tunceli Valiliği, kent genelinde 5 gün süreyle toplantı, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşü gibi etkinliklere yasak getirildiğini duyurdu. Yasaklama kararı, terör örgütlerinin propagandasının önlenmesi ve olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla alındı.

 • Erzincan'da düzenlenen Dünya Kaykay İniş Şampiyonası nefes kesti
  15 Eki Erzincan'da düzenlenen Dünya Kaykay İniş Şampiyonası nefes kesti

  Erzincan'ın Ergan Dağı'nda düzenlenen Dünya Kaykay İniş Şampiyonası, 22 ülkeden 50 kaykay sporcusunun katılımıyla gerçekleşti. Sporcular, Ergan Dağı'ndaki 3.2 kilometrelik parkurda saatte 70-80 kilometre hıza ulaşarak yarıştı. Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, şehrin spor potansiyelini vurgulayarak, uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapmayı hedeflediklerini belirtti.

 • Dünya Kaykay İniş Şampiyonası Erzincan'da Gerçekleştirildi
  15 Eki Dünya Kaykay İniş Şampiyonası Erzincan'da Gerçekleştirildi

  Erzincan'ın Ergan Dağı'nda düzenlenen Dünya Kaykay İniş Şampiyonası, 22 ülkeden 50 kaykay sporcusunun katılımıyla gerçekleşti. Yarışmada sporcular, Ergan Dağı'ndaki 3.2 kilometrelik parkurda saatte 70-80 kilometre hıza ulaşarak kaykaylarıyla adrenalin dolu bir yarış sergiledi. Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, şehrin spor potansiyelini vurgulayarak, ulusal ve uluslararası organizasyonların devam edeceğini belirtti ve Erzincan'ın Türkiye'nin spor anlamında üssü olabilecek bir yer olduğunu ifade etti.

 • Dünya Kaykay İniş Şampiyonası Erzincan'da Başladı
  14 Eki Dünya Kaykay İniş Şampiyonası Erzincan'da Başladı

  Erzincan Ergan Dağı'nda düzenlenen Dünya Kaykay İniş Şampiyonası, 22 ülkeden 50 sporcuyla başladı. Şampiyona, 15 Ekim Pazar günü yapılacak finallerin ardından sona erecek.

 • Tunceli Valisi Mazgirt ilçesinde incelemelerde bulundu
  13 Eki Tunceli Valisi Mazgirt ilçesinde incelemelerde bulundu

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Mazgirt ilçesinde yapılan çalışmaları incelemek üzere ziyarette bulundu.

 • Tunceli'de Gösteri ve Yürüyüşler 4 Gün Boyunca Yasaklandı
  11 Eki Tunceli'de Gösteri ve Yürüyüşler 4 Gün Boyunca Yasaklandı

  Tunceli Valiliği, düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti kapsamında yapılan eylemlerin belirli bir süreyle sınırlandırılabileceğini belirterek, Tunceli il sınırları içerisindeki gösteri ve yürüyüşlerin 12 Ekim 2023 günü saat 00.01 ile 15 Ekim 2023 günü saat 23.59'a kadar 4 gün boyunca yasaklandığını duyurdu.

 • Tunceli'de 4 Gün Süreyle Etkinliklere Yasak Getirildi
  11 Eki Tunceli'de 4 Gün Süreyle Etkinliklere Yasak Getirildi

  Tunceli Valiliği, kent genelinde 4 gün süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşü gibi etkinliklere yasak getirildiğini duyurdu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, temel hak ve özgürlüklerin korunması amacıyla alınan bu kararın terör örgütlerinin propagandasına dönüşebilecek eylemlerin önüne geçmek için olduğu belirtildi.

 • Tunceli Valisi OSB'deki İşletmeleri Ziyaret Etti
  11 Eki Tunceli Valisi OSB'deki İşletmeleri Ziyaret Etti

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, merkez İnönü Mahallesi'nde bulunan Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ederek bilgi aldı. Kuruyemiş imalatı yapan firma ile başlayan ziyaretler, tekstil, süt ve et fabrikalarını da kapsadı. Vali Tekbıyıkoğlu, işletme sahiplerinin taleplerini dinledi.

 • Tunceli'de Elektrik İşçileriyle Şirket Arasında Anlaşma Sağlanamadı
  29 Eyl Tunceli'de Elektrik İşçileriyle Şirket Arasında Anlaşma Sağlanamadı

  Tunceli'de maaşlarının iyileştirilmesi ve çalışma koşullarının düzeltilmesi talebiyle eylem başlatan Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. işçileriyle şirket arasında henüz bir anlaşmaya varılamadı. AKSA Elektrik Grubu İcra Kurulu Üyesi ve Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Ömer Kandemir ve beraberindeki şirket yöneticileri, görüşmeler yapmak üzere Tunceli'ye geldi ancak sonuç alınamadı. İşçilerin eylemleri devam ederken, iş akitleri feshedilen 32 çalışanın işe iadesi talep ediliyor.

 • Tunceli Valisi Ovacık ilçesinde ziyaretlerde bulundu
  27 Eyl Tunceli Valisi Ovacık ilçesinde ziyaretlerde bulundu

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Ovacık ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Vali Tekbıyıkoğlu, beraberindeki İl Emniyet Müdürü Hakan Duman ve İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nuh Köroğlu ile Hükümet Konağı, Kaymakamlık, Cumhuriyet Savcılığı, Emniyet Amirliği, özel hareket ve öğretmenevi hizmet binalarını ziyaret etti. Ayrıca kayak merkezi, gençlik merkezi, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na da geçti.

 • Tunceli Müzesi, Avrupa'nın en iyi ikinci müzesi ödülünü aldı
  20 Eyl Tunceli Müzesi, Avrupa'nın en iyi ikinci müzesi ödülünü aldı

  Tunceli Müzesi, European Museum Academy Luigi Micheletti Ödüllerinde Avrupa'nın en iyi üç müzesi arasına girerek ikincilik ödülü kazandı. Tunceli Müzesi, 2 bin eserle kentin binlerce yıllık tarihine ışık tutuyor ve Alevilik ile ilgili bilgi panoları ve ritüellerini temsil eden bir sergi salonuna sahip. Müze, Avrupa Müze Akademisi tarafından verilen Luigi Micheletti Ödülü ile Avrupa'nın en iyi ikinci müzesi seçildi.

 • Tunceli Müzesi, 'Avrupa'nın en iyi 2'nci müzesi' seçildi
  20 Eyl Tunceli Müzesi, 'Avrupa'nın en iyi 2'nci müzesi' seçildi

  DÜNYADA Alevilik inancına ait ritüeller, eserler, bilgi ve belgelerin sergilendiği ilk ve tek müze olan Tunceli Müzesi, 48 ülkenin başvurduğu 'European Museum Academy Luigi Micheletti Ödülleri'nde, 'Avrupa'nın en iyi 2'nci müzesi' seçildi.

 • Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Nazımiye ilçesini ziyaret etti
  14 Eyl Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Nazımiye ilçesini ziyaret etti

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Nazımiye ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

 • Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
  30 Ağu Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Tunceli'de Hayırseverlerin Destekleriyle Cami Yapıldı
  28 Ağu Tunceli'de Hayırseverlerin Destekleriyle Cami Yapıldı

  Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine bağlı Akçapınar köyünde, hayırsever vatandaşların desteği ile 3 katlı cami yapıldı. Cami, Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve protokol üyelerinin katılımıyla dualar eşliğinde açıldı.

 • İş dünyasının duayen ismi, Ekonomist ve Akademisyen Dr. Yasin Kalafatoğlu TDT Ticaret Komisyon Başkanlığına atandı
  24 Ağu İş dünyasının duayen ismi, Ekonomist ve Akademisyen Dr. Yasin Kalafatoğlu TDT Ticaret Komisyon Başkanlığına atandı

  Ekonomi ve akademi dünyasının önemli isimlerinden olan Dr. Yasin Kalafatoğlu sahip olduğu başarılarının yanına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor.

 • Tunceli Valisi Tekbıyıkoğlu: 'Çiçek göndermeyin, depremden etkilenen bölgelere yardım edin'
  17 Ağu Tunceli Valisi Tekbıyıkoğlu: 'Çiçek göndermeyin, depremden etkilenen bölgelere yardım edin'

  Tunceli'ye atanan ve görevine başlayan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, çiçek göndermek yerine depremden etkilenen bölgelere yardım çağrısında bulundu. Vali, çiçekleri kabul ettiğini belirterek, AFAD veya güvendikleri sivil toplum kuruluşlarına deprem yardımı olarak gönderilmesini istedi.

 • Tunceli Valisi Tekbıyıkoğlu, çiçek yerine deprem bölgelerine yardım çağrısı yaptı
  17 Ağu Tunceli Valisi Tekbıyıkoğlu, çiçek yerine deprem bölgelerine yardım çağrısı yaptı

  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kırıkkale Valiliğinden Tunceli Valiliğine atanan Bülent Tekbıyıkoğlu, görevine başladı. Vali Tekbıyıkoğlu, çiçek göndermek isteyenlerin deprem bölgelerine yardım etmelerini istedi ve AFAD'a veya güvendikleri sivil toplum kuruluşlarına yardım adı altında çiçekleri göndermelerini söyledi.

 • Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu: Çiçek göndermesinler, deprem bölgesine yardım etsinler
  17 Ağu Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu: Çiçek göndermesinler, deprem bölgesine yardım etsinler

  Tunceli'ye atanan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, göreve başlamasıyla birlikte çiçek gönderilmemesi çağrısında bulundu. Deprem münasebetiyle yardım adı altında çiçeklerin AFAD'a veya güvendikleri sivil toplum kuruluşlarına gönderilmesini isteyen Vali Tekbıyıkoğlu, çiçekleri kabul ettiğini belirtti. Ayrıca, Tunceli'nin geçmişte yaşadığı sıkıntıları ve potansiyel enerjisini ortaya çıkarmak için çalışacaklarını ifade etti.

 • Yozgat Valisi olarak atanan Özkan için Tunceli'de veda programı düzenlendi
  16 Ağu Yozgat Valisi olarak atanan Özkan için Tunceli'de veda programı düzenlendi

  Valiler Kararnamesi ile Yozgat Valiliğine atanan Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan için veda programı yapıldı.

 • Kırıkkale'de Muharrem Ayı Dolayısıyla Hasandede Köyünde Aşure Etkinliği Düzenlendi
  10 Ağu Kırıkkale'de Muharrem Ayı Dolayısıyla Hasandede Köyünde Aşure Etkinliği Düzenlendi

  Kırıkkale Valiliği himayelerinde Hasandede Cemevi'nde düzenlenen etkinlikte, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi. Vali Tekbıyıkoğlu, programda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle Tunceli Valisi olarak görev yapacağını söyledi.

 • 57 İle Yeni Vali Atandı
  10 Ağu 57 İle Yeni Vali Atandı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile birlikte 57 ile yeni vali atandı. İzmir, Adana ve Manisa gibi 16 büyükşehrin valisi değişti.

 • 57 İl Valiliğine Yeni İsimler Atandı
  10 Ağu 57 İl Valiliğine Yeni İsimler Atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'ne göre, 57 il valiliğine yeni isimler atandı. Ataması yapılan valiler arasında Adana Valisi Süleyman Elban, İzmir Valiliği'ne; Malatya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Valiliği'ne; Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Valiliği'ne; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise Trabzon Valiliği'ne atandı.

 • Tunceli'de Korkutan Yangın
  09 Ağu Tunceli'de Korkutan Yangın

  Tunceli'de dün gece çıkan yangın, ekiplerin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın, Tunceli-Elazığ kara yolu Mazgirt köprüsü mevkiinde otluk alanda başladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine giden itfaiye ekipleri yangına hızlı bir şekilde müdahale etti ve yangın tamamen söndürüldü. Tunceli Valiliği, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bu dönemde ormanlık alanlardan uzak durulması ve yangına sebep olabilecek atıkların doğaya bırakılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

 • Tunceli'de Otluk Alanda Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı
  08 Ağu Tunceli'de Otluk Alanda Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

  Tunceli'de dün gece otluk alanda çıkan yangın, ekiplerin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın, Tunceli-Elazığ Karayolu Mazgirt Köprüsü mevkiinde çıktı. Otluk alanda başlayan yangını gören vatandaşlar durumu Tunceli Belediyesi itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede bölgeye giden ekipler, yangına müdahale etti. Kısa sürede kontrol altına alınan yangın tamamen söndürüldü. Tunceli Valiliği de sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini belirterek, ormanlık alanlardan uzak durulması, yangına sebep olabilecek atıkların doğaya bırakılmaması konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

 • 21'inci Munzur Kültür ve Doğa Festivali Başladı
  03 Ağu 21'inci Munzur Kültür ve Doğa Festivali Başladı

  Tunceli'de düzenlenen 21'inci Munzur Kültür ve Doğa Festivali, 'Madencilik Yağmasına Karşı Doğayı Yaşamı Savunuyoruz' sloganıyla başladı. Festivalin açılış etkinliğinde Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu vatandaşlarla halay çekti. Festival, 4 gün sürecek. Tunceli Valiliği tarafından bazı grupların festival programından çıkarılması ise tartışmalara neden oldu.

 • Tunceli'de Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasaklandı
  29 Tem Tunceli'de Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasaklandı

  Tunceli Valiliği, kent genelinde 1 gün süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşü gibi etkinliklere yasak getirildiğini duyurdu. Yasaklama kararı, toplumsal huzuru tehdit edebilecek olayların önüne geçilmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, huzur ve güven ortamının sürdürülmesi amacıyla alındı. Yasaklama, 29 Temmuz 2023 tarihinde saat 00.01 ile 23.59 arasında geçerli olacak.

 • Yasağa rağmen açıklama yapmak isteyen gruba müdahale: 6 gözaltı
  23 Tem Yasağa rağmen açıklama yapmak isteyen gruba müdahale: 6 gözaltı

  Tunceli'de İnsan Hakları Derneği Tunceli Şubesi tarafından yapılmak istenen basın açıklamasına polis müdahale etti ve 6 kişi gözaltına alındı. Tunceli Valiliği tarafından alınan yasaklama kararına rağmen yapılmak istenen açıklamaya polis izin vermedi.

 • Tunceli'de İHD Basın Açıklamasına Polis Müdahalesi: 6 Kişi Gözaltına Alındı
  22 Tem Tunceli'de İHD Basın Açıklamasına Polis Müdahalesi: 6 Kişi Gözaltına Alındı

  İnsan Hakları Derneği (İHD) Tunceli Şubesi'nin Cumartesi Anneleri ve kayıp yakınları ile ilgili yapmak istediği basın açıklamasına polis müdahale etti. Müdahale sonucunda 6 kişi gözaltına alındı. Tunceli Valiliği ise eylem ve etkinlikleri 1 gün süreyle yasaklama kararı almıştı.

Advertisement