Fatma Şahin, Gaziantep'ten Aday Olacak mı - Son Dakika
Politika

Fatma Şahin, Gaziantep'ten Aday Olacak mı

Fatma Şahin, Gaziantep\'ten Aday Olacak mı

Yerel seçimlerde Gaziantep'ten belediye başkan adayı olacağı konuşulan Şahin, "Gaziantep'e hizmet edebilmek çok şerefli ve onurlu bir görevdir." dedi.

22.11.2013 15:48  Güncelleme: 16:42

İnternet Medyası Buluşmaları'nın ikincisi İstanbul'da gerçekleşti. Aile Bakanı Fatma Şahin, İnternet Medyası Derneği'nin konuğuydu. İMD Başkanı Hadi Özışık, Ekrem Cengiz Teymur, Fügen Toksü, Gülin Çelikler ve Serkan Kalemciler'le İstanbul Wow otelde bir araya gelen Bakan Şahin, gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı.

ŞAHİN, GAZİANTEP'E ADAY OLACAK MI?

Yerel seçimlerde AK Parti'nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday göstereceği muhtemel isimler arasında gösterilen Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Ülkenin demokratikleşmesi çok önemli modern çağda, yerel yönetimler çok güçlü kaynak almakta. Böyle bir pozisyonda ben bakanlığı çok severek yapıyorum. Yoksulun yetimin, hastanın mağdurun bakanlarıyız. Hala yapacak çok işimiz olduğunu düşünüyorum. Bu görev çok kutsal bir görev.

Kendi şehrim kendi topraklarım doğduğum yer, bu kadar devlet tecrübesinden sonra doğduğum yere Gaziantep'e hizmet edebilmem de çok şerefli ve onurlu. Dolayısıyla bu süreçte öne çıkan karar neyse bu karara saygı duyarız, gereğini yaparız. Biz bulunduğumuz makamın gereğini yapmak için konumlanan bir ekibiz" dedi.

Fatma Şahin, Gaziantep'ten Aday Olacak mı

Bakan Şahin İMD buluşmasında Diyarbakır izlenimlerini de paylaştı. Dershaneler konusunda da konuşan Şahin'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"BİR YILDAN BERİ KAN AKMIYOR"

Diyarbakır'a çok kere gittim orada büyük bir zenginlik var, büyük bir medeniyet var. Fakat biz bunları hiç konuşmadık, biz bunların hiçbirinin dünyaya pazarlamasını yapamadık. Hep kan, gözyaşı acı şehirle örtüştü. Yeni dönemde sayın Başbakan'ımızın ve Baydemir surları gösterdi, şehircilik adına büyük bir hazine olduğunu gösterdi. Biz yeni bir sürecin alt yapısını oluşturuyoruz. Bu ülkeye yıllardır şehit gelmiyor, bir yıldan beri kan akmıyor.

O kadar büyük bir kazanım ki herkesin bu kazanıma sahip çıkması gerekiyor. Bizim burada o pozisyonları desteklememiz ve güçlendirmemiz lazım, kardeşlik hukunu geliştirmemiz lazım.

DERSHANE TARTIŞMALARI

Şahin, gündemde yer alan dershanelerin kapatılması tartışmaları için düşüncelerini; Çirkin atışmaların eğitim sitemimize bir katkısı yok. Özel okullara dönüşmek için bir yapılanma gerkiyorsa herkesin o masaya gelip beraber çalışması gerekiyor.Bu konuların hepsinden çıkıp kenetlenebileceğimiz birleştirebileceğimiz modeller geliştirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Öğretmenlerin hiç biri mağdur edilmeyecek Başbakan da söyledi. Karşılıklı mansetler üzerinde gitmez bu. İletişimle çözmeliyiz bu meseleyi. Etütler kapatılmayacak devam edecek. Birileri çatışsın ben ben bundan nemalanayım diyen bir anlayış var etüt merkezleri kapatılmayacak. şeklinde dile getirdi.

 

 

 

 Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Politika Fatma Şahin, Gaziantep'ten Aday Olacak mı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement