Kuzey Ren-Vestfalya seçimlerinde 6 Türk milletvekili parlamentoya girdi - Son Dakika

Kuzey Ren-Vestfalya seçimlerinde 6 Türk milletvekili parlamentoya girdi

16.05.2022 14:43
Kuzey Ren-Vestfalya seçimlerinde 6 Türk milletvekili parlamentoya girdi

Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yapılan ve "küçük genel seçim" olarak nitelendirilen eyalet meclisi seçimlerinin galibi oyların yüzde 35'ini alan Hristiyan Demokratik Birliği (CDU) olurken, 6 Türk milletvekili de parlamentoya girmeyi başardı.

Almanya'nın Kuzey Ren- Vestfalya eyaletinde yapılan ve "küçük genel seçim" olarak nitelendirilen eyalet meclisi seçimlerinin galibi oyların yüzde 35'ini alan Hristiyan Demokratik Birliği (CDU) olurken, 6 Türk milletvekili de parlamentoya girmeyi başardı.

Almanya'nın 18 milyon nüfusuyla en büyük eyaleti olan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde dün yapılan ve "küçük genel seçim" olarak nitelendirilen eyalet meclisi seçimlerinin galibi oyların yüzde 35'ini alan Hristiyan Demokratik Birliği (CDU) oldu. 181 milletvekilinin görev yaptığı eyalet parlamentosunda, 29 partinin beşi yüzde 5'lik barajı aşarak meclise girdi. Yeşiller listesinden aday olan Türkiye kökenli Berivan Aymaz, Gönül Eğlence, İlayda Bostancıeri, Dilek Engin ve Meral Thoms milletvekili seçilirken, Sosyal Demokrat Parti (SPD)'den de Volkan Baran, Serdar Yüksel ve İbrahim Yetim yeniden milletvekili oldu.

Eyalette 1 milyonun üzerinde Türk vatandaşı yaşarken, 277 bin Türk kökenlinin oy kullanma hakkı bulunuyor. - DUSSELDORF

YORUMLAR
500
DÜSSELDORF - Almanya'da Hendrik Wüst yeniden Kuzey Ren Vestfalya Başbakanlığına seçildi DÜSSELDORF - Almanya'da Hendrik Wüst yeniden Kuzey Ren Vestfalya Başbakanlığına seçildi Almanya'da Hendrik Wüst yeniden Kuzey Ren Vestfalya Başbakanlığına seçildi Almanya'da Hendrik Wüst yeniden Kuzey Ren Vestfalya Başbakanlığına seçildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Kuzey Ren-Vestfalya seçimlerinde 6 Türk milletvekili parlamentoya girdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement