TDP Genel Başkanı Sarıgül, haftalık basın toplantısında konuştu Açıklaması - Son Dakika

TDP Genel Başkanı Sarıgül, haftalık basın toplantısında konuştu Açıklaması

02.01.2023 19:18

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, af önerisinde bulunarak, "Adı 'Cumhuriyet Affı' olsun. Gelin bu işi çözelim yüzbinlerce insana, bunların milyonlarca ailesine yeni bir şans verelim." dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, af önerisinde bulunarak, "Adı 'Cumhuriyet Affı' olsun. Gelin bu işi çözelim yüzbinlerce insana, bunların milyonlarca ailesine yeni bir şans verelim." dedi.

Partisinin genel merkezindeki basın toplantısında konuşan Sarıgül, Cumhuriyet'in 100. yılına girerken 100 yıllık muhasebenin yapılması gerektiğini söyledi.

Sarıgül, Cumhuriyet sayesinde 30 yaşında milletvekili olduğunu, belediye başkanı seçildiğini belirterek, "Bunlar hep Cumhuriyet sayesinde oldu. Böyle bir Cumhuriyet'in kıymetini bilmezsek neyin kıymetini bileceğiz? Cumhuriyet neleri başarmış, neleri başaramamış? Bunları gözden geçirmemiz lazım." diye konuştu.

TDP olarak 2023'ün "Cumhuriyet Yılı" olmasını istediklerini kaydeden Sarıgül, diğer siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine bu konuda katkı sağlamaları için çağrıda bulundu.

Mustafa Sarıgül, 2022'nin Türkiye açısından kayıp bir yıl olduğunu savunarak, "Sorunlarımızı daha da ağırlaştırdık. Bir yıl değil, bir saat bile beklemeye tahammülü olmayan sorunlarla yeni bir yıla girdik. Seçimi kim kazanırsa kazansın, kazananı ateşten bir top bekliyor." ifadesini kullandı.

Cezaevlerinde kapasitenin çok üzerinde mahkum olduğunu dile getiren Sarıgül, şunları kaydetti:

"Büyük bir af getirelim. Bu affın adı 'Cumhuriyet Affı' olsun. Mahkumlar insani şartlarda yaşayamıyor. Yeterli sağlık hizmeti verilemiyor. Gelin bu işi çözelim yüzbinlerce insana, bunların milyonlarca ailesine yeni bir şans verelim. Cumhuriyet'in 100. yılına yeni yepyeni bir başlangıç yapalım. Cezaevlerini boşaltalım. Toplumsal bir kucaklaşma, bir huzur, bir barış ortamı sağlayalım. Bu af çıkana kadar cezaevleri önünde olmaya ve seslenmeye devam edeceğim. EYT nasıl çıktıysa Allah'ın izniyle bu af da çıkacaktır."

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Seyit Torun: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Denilen Tek Kişi Yönetimine Geçtikten Sonra Ekonominin Fişi Çekildi Seyit Torun: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Denilen Tek Kişi Yönetimine Geçtikten Sonra Ekonominin Fişi Çekildi TDP Genel Başkanı Sarıgül, basın toplantısı düzenledi Açıklaması TDP Genel Başkanı Sarıgül, basın toplantısı düzenledi Açıklaması TDP Genel Başkanı Sarıgül, basın toplantısı düzenledi Açıklaması TDP Genel Başkanı Sarıgül, basın toplantısı düzenledi Açıklaması

Son Dakika Politika TDP Genel Başkanı Sarıgül, haftalık basın toplantısında konuştu Açıklaması - Son Dakika


Advertisement