Son dakika EYT haberleri, EYT son dakika, son dakika EYT

Son Dakika Eyt Haberleri

Son dakika Eyt haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son eyt haberleri anında burada.


 • 16:48 Tekstilcilerden tartışma yaratacak talep: Asgari ücrete çok zam yapılmasın Tekstilcilerden tartışma yaratacak talep: Asgari ücrete çok zam yapılmasın

  Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Ramazan Kaya'dan asgari ücret zammıyla ilgili tartışma yaratacak bir talep geldi. Kaya, dış talepteki yavaşlama ve maliyet artışları nedeniyle ihracatlarının azaldığını belirterek asgari ücrete az zam yapılmasını istedi. Kaya ayrıca işverene asgari ücret desteğinin 2 bin TL'ye çıkarılmasını ve düşük faizli kredi verilmesi talebinde bulundu.

 • 13:38 TGSD Müşterek Başkanı Kaya: '2025 itibarıyla çok daha pozitif bir tabloyu konuşabiliriz' TGSD Müşterek Başkanı Kaya: "2025 itibarıyla çok daha pozitif bir tabloyu konuşabiliriz"

  Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Müşterek Başkanı Ramazan Kaya, yılın son çeyreği ve gelecek yılın ilk çeyreğinde daralmanın devam edebileceğini ancak dönüşüm sürecine girilebilirse 2024'ün yarısından itibaren daha pozitif bir tablonun olabileceğini, bu dönemde de kamu desteklerinin...

 • 03.10.2023 03 Eki 19:34 Gebze Emekliler Derneği, CHP Milletvekili Nail Çiler'i ziyaret etti Gebze Emekliler Derneği, CHP Milletvekili Nail Çiler'i ziyaret etti

  Gebze Emekliler Derneği, hak ihlalleri ve mağduriyetler karşısında taleplerini iletmek için CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler'i ziyaret etti. EYT'liler, binlerce imzalı dilekçeleriyle birlikte CHP grup toplantısına katıldı. Dernek üyeleri, yapılan düzenlemelerin mağduriyeti gidermediğini vurgulayarak Meclis'in adım atmasını talep etti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 17:15 Emekli Maaşı Nedir, Nasıl Hesaplanır? Avukat Umur Yıldırım Açıklıyor Emekli Maaşı Nedir, Nasıl Hesaplanır? Avukat Umur Yıldırım Açıklıyor

  Son aylarda özellikle EYT ile "emeklilik" konusu yeniden gündeme geldi. Peki emekli maaşı nedir? Emekli maaşı nasıl hesaplanır? Merak edilen bu soruların cevaplarını Avukat Umur Yıldırım'a sorduk.

 • 28.09.2023 28 Eyl 12:22 Muğla'da EYT'li Sayısı 34 Bin 138 Kişi Muğla'da EYT'li Sayısı 34 Bin 138 Kişi

  Muğla Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Özkan Arslan, Muğla genelinde kamuoyunda 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' (EYT) olarak bilinen kişi sayısının 34 bin 138 olduğunu açıkladı. Arslan, bu kişilerden 28 bin 821'ine aylık bağlandığını belirtti. Ayrıca, 2 bin 963 başvurunun reddedildiği ve şu anda sonuçlandırılmamış bin 883 başvuru olduğu ifade edildi. Arslan, personelin dayanışma ve birlikteliklerini güçlendirmek ve motive etmek amacıyla yapılan etkinliklere de değindi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 11:12 EBRD: Türk Ekonomisinde Atılan Adımlar Etkisini Gösteriyor EBRD: Türk Ekonomisinde Atılan Adımlar Etkisini Gösteriyor

  Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Bölgesel Başekonomisti Rafik Selim, Türk ekonomisinde atılan adımların etkilerinin görülmeye başlandığını belirterek, yabancı sermaye akışının arttığını ve rezervlerin yeniden inşasına yardımcı olduğunu söyledi. Selim, Türkiye ekonomisi için bu yıla ilişkin büyüme öngörüsünü yüzde 3,5'e yükselttiklerini ve Türk ekonomisinin 2024'te yüzde 3 büyümesini beklediklerini ifade etti. Ayrıca, yabancı yatırımcıların Türk hisse senetleri ve tahvillerine olan ilgisinin arttığını belirtti.

 • 26.09.2023 26 Eyl 19:07 Fatih Erbakan: Hükümetin Aziz Milletin Derdine Derman Olması Gerekiyor Fatih Erbakan: Hükümetin Aziz Milletin Derdine Derman Olması Gerekiyor

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Bingöl'e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Erbakan, hükümetin maddi sıkıntılarından, ekonomik krizden kurtarmak için aziz milletin derdine derman olması gerektiğini belirtti. Ayrıca, kamuda tasarrufa gidilmesi ve denk bütçelerin gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Erbakan, faizden kurtulmak için özel sektöre ve vatandaşa destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

 • 26.09.2023 26 Eyl 13:33 Disk: 'Milyonları Kapsayan Emeklilik Sisteminin Getirdiği Eşitsizlikler Emeklilikte Adalet Sorununu Derinleştiriyor' Disk: "Milyonları Kapsayan Emeklilik Sisteminin Getirdiği Eşitsizlikler Emeklilikte Adalet Sorununu Derinleştiriyor"

  DİSK tarafından İstanbul Kartal Meydanı'nda düzenlenen "Emekliler Buluşması" sonuç bildirgesi yayınlandı. Bildirgede; "Milyonları kapsayan emeklilik sisteminin getirdiği eşitsizlikler emeklilikte adalet sorununu derinleştiriyor. Emeklilerin insanca bir yaşam sürmeleri giderek zorlaşıyor, düşük emekli aylıkları sebebiyle emekliler ya iş arıyor ya da çalışıyor...En düşük emekli aylığı en az asgari ücrete yükseltilmelidir. Emekli aylıkları arasındaki dengesizliğin giderilmesi için intibak düzenlemesi yapılmalıdır. Emeklilik yaşı konusunda adalet ve denge sağlanmalıdır" denildi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 18:13 MHP Grup Başkanvekili Bülbül: Sabit gelirli vatandaşlar için çaba içerisindeyiz MHP Grup Başkanvekili Bülbül: Sabit gelirli vatandaşlar için çaba içerisindeyiz

  MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Hizmet-İş Sendikası'nın Sakarya Şubesi'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, sabit gelirli vatandaşların daha rahat yaşam koşullarına sahip olabilmesi için çaba içerisinde olduklarını belirtti. Bülbül, aynı zamanda Türkiye'nin güçlü ve kudretli bir ülke haline gelmesi için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini ifade etti.

 • 25.09.2023 25 Eyl 08:09 EYT'den emekli olan Hamdi Alkan maaşını söyleyip isyan etti: Benzim parasına yetmiyor EYT'den emekli olan Hamdi Alkan maaşını söyleyip isyan etti: Benzim parasına yetmiyor

  Başarılı oyuncu ve yönetmen Hamdi Alkan, geçtiğimiz aylarda EYT'den emekli oldu. 7 bin 600 TL maaş aldığını belirten Alkan, 40 yıldır sanata hizmet ettiğini ancak benzin parasına zor yettiğini söyledi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 18:05 DİSK, Emeklilikte Adalet İstiyor DİSK, Emeklilikte Adalet İstiyor

  DİSK, İstanbul Kartal Meydanı'nda düzenlediği mitingle emeklilerin sorunlarına dikkat çekti. Emeklilikte Adalet Derneği Başkanı Mihriban Uğurlu, adaletsizlik nedeniyle emeklilerin 2. sınıf vatandaş olarak hissettiğini belirtti.

 • 24.09.2023 24 Eyl 16:51 Emekliler Kartal Meydanı'nda Buluştu Emekliler Kartal Meydanı'nda Buluştu

  KARTAL Meydanı'nda düzenlenen 'Emekliler Buluşması' mitinginde konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, emeklilikte yaşanan mağduriyetlere dikkat çekerek, emeklilere insanca yaşayacak bir ücret verilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, kıdem tazminatının kazanılmış bir hak olduğunu ve asla teslim edilmeyeceğini belirtti. Miting, sloganlar ve halaylar eşliğinde olaysız bir şekilde sona erdi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 15:36 DİSK, İstanbul'da 'emekliler buluşması' düzenledi DİSK, İstanbul'da "emekliler buluşması" düzenledi

  DİSK tarafından, çeşitli STK ve sendika temsilcilerinin katılımıyla İstanbul Kartal'da emekliler buluşması gerçekleştirildi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 13:18 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Emekli maaşı düşük olanları destekleyici bir yaklaşımımız olacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Emekli maaşı düşük olanları destekleyici bir yaklaşımımız olacak

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz katıldığı bir televizyon programında maaşlarına düzenleme bekleyen milyonlarca emekliyi heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Yılmaz, ''Bütün dünyadaki sıkıntılara rağmen imkanlarımızı zorlayarak emeklilerimize elimizden gelen en iyi desteği vermeye çalışacağız. İnşallah yıl sonuna kadar çalışmayı tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Düşük alanları destekleyici bir yaklaşımımız olacak'' dedi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:43 Akşener: 'Biz Artık Birbirimizle Rakibiz, Bu Defter Kapandı. Ak Parti ve CHP ile Rakibiz' Akşener: "Biz Artık Birbirimizle Rakibiz, Bu Defter Kapandı. Ak Parti ve CHP ile Rakibiz"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bilge Yılmaz, ‘geri dönmeyelim, masadan kalkalım’ diyen bir arkadaşımızdır. Biz artık birbirimizle rakibiz artık, bu defter kapandı. AK Parti ve CHP ile rakibiz. Bahçeli ara ara bizi davet eder ama MHP ile komşu olmayacağımızı söyledik. Kurmaylarının küfürleriyle karşılaştık” dedi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 11:15 Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı'ndan EYT'liler için skandal sözler Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı'ndan EYT'liler için skandal sözler

  Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş'ın Zonguldak'taki bir otelde Erdemir personeline verdiği yemekte EYT'liler için tepki çekecek ifadeler kullandı. Odabaş, şirkette 2-3 bin EYT'li olduğuna dikkat çekerek, ''EYT'yi cebine koyan arkadaşımızın g.tü başı oynamaya başladı'' dedi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 14:38 Başkan Soyer, Esiad Yatırım Zirvesi'nde İş Dünyasına Çağrı Yaptı: 'Nerede Olursanız Olun Demokrasiyi Talep Edin' Başkan Soyer, Esiad Yatırım Zirvesi'nde İş Dünyasına Çağrı Yaptı: "Nerede Olursanız Olun Demokrasiyi Talep Edin"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2. ESİAD Yatırım Zirvesi’nde iş dünyasına seslendi. Hukuk, insan hakları, doğayla uyum ve demokrasi olmadan ekonominin olmayacağını ifade eden Başkan Soyer, “Türkiye’nin neresinde olursanız olun, lütfen hükümetten ve yerel yönetimlerden demokratik koşulların tesis edilmesini talep edin. Bu sizin en doğal hakkınız” dedi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 22:03 Kemer Belediyesi Personelinin Maaşları İyileştirildi Kemer Belediyesi Personelinin Maaşları İyileştirildi

  Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi şirket personelinin maaşlarında iyileştirme yaparak 13 bin 97 lira 25 kuruştan 14 bin 454 lira 38 kuruşa yükselttiklerinin müjdesini verdi. Başkan Topaloğlu, ayrıca yaklaşan yerel seçimlerle ilgili personele uyarılarda bulundu.

 • 19.09.2023 19 Eyl 16:35 Bakan Işıkhan: Ocak ayında en düşük devlet memuru maaşı 33 bin lira seviyelerine çıkacak Bakan Işıkhan: Ocak ayında en düşük devlet memuru maaşı 33 bin lira seviyelerine çıkacak

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, ocak ayında memur ve memur emeklisine yapılacak artışın yüzde 50'ye yaklaşacağını belirtti. En düşük devlet memuru maaşı yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacak.

 • 19.09.2023 19 Eyl 13:04 Emeklilikte Adalet Derneği Bursalılara tanıtım yaptı Emeklilikte Adalet Derneği Bursalılara tanıtım yaptı

  Emeklilikte Adalet Derneği temsilcileri, Bursa 15 Temmuz Meydanı'nda tanıtım standı açarak Bursalılara derneklerini tanıttılar ve sürdürdükleri mücadele hakkında bilgi verdiler. Dernek Başkanı Mihriban Uğurlu, EYT düzenlemesi sonrası ortaya çıkan emeklilikteki adaletsizliği ortadan kaldırmak için mücadele edeceklerini belirtti. Dernek, tüm Türkiye'de örgütlenmeye devam ederken, ekim ayında İstanbul'da büyük bir miting düzenleyeceklerini açıkladı.

 • 11.09.2023 11 Eyl 18:01 Fatih Erbakan: 'Ovp'nin Bizim Bakış Açımızla Milletimizin Faydasına Olmaktan Uzak Bir Program Olduğunu Görüyoruz' Fatih Erbakan: "Ovp'nin Bizim Bakış Açımızla Milletimizin Faydasına Olmaktan Uzak Bir Program Olduğunu Görüyoruz"

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Orta Vadeli Program (OVP) gündeme geldi. Ancak OVP’nin bizim bakış açımızla milletimizin faydasına olmaktan uzak bir program olduğunu maalesef görüyoruz. Ve her zaman söylediğimiz gibi; ‘dostun en evlası acı da olsa doğruyu söyleyendir’ düsturuyla bu hareketi yapıyoruz. Bir defa 2022 yılında 142,7 milyar lira olan bütçe açığı, 2023 yılında 1 trilyon 633 milyar liraya fırlıyor. Yani ne demek bu? On iki misli artıyor. Bütçe açığı demek, borçlanmak demektir. Borçlanmak demek, faiz ödemek demektir. Programda 2026’da doların 48 lira olacağı öngörülüyor. Dolar 48 liraya yani 2 katına çıkarken enflasyon ise yüzde 8 buçuğa düşüyor. Bizim ekonomimiz gibi dışa bağımlı bir ekonomide, dolara bağımlı bir ekonomide, dolar ikiye katlarken enflasyonun sekizde birine-yedide birine düşmesi gibi bir durum nasıl söz konusu olacak” dedi.

 • 07.09.2023 07 Eyl 13:13 Sağlık Sen Mersin Şube Başkanı: Zor dönemleri geride bırakıp rahatlayacağız Sağlık Sen Mersin Şube Başkanı: Zor dönemleri geride bırakıp rahatlayacağız

  Sağlık Sen Mersin Şube Başkanı Hasan Özer, ülke olarak zor bir yılın son çeyreğine girildiğini belirterek, pandemi sonrası yaşanan ekonomik krizlerin hazineye büyük külfet yüklediğini söyledi. Özer, herkesin el birliğiyle devletin yanında olması gerektiğini vurgulayarak, zor dönemleri geride bırakıp rahatlayacağımız günlerin geleceğine inandığını ifade etti.

 • 07.09.2023 07 Eyl 09:45 SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine 3. bayram hediyesi! 15.6 milyon emekliye 9.000 TL ikramiye geliyor SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine 3. bayram hediyesi! 15.6 milyon emekliye 9.000 TL ikramiye geliyor

  SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine üçüncü bayram ikramiyesi geliyor. Yaklaşık 15.6 milyon emekliye 9 bin TL ikramiye hazırlığı başladı. Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi verilen bayram ikramiyesi için yeni çalışma başlatıldı. Bayram ikramiyesi, yüzde 82 oranında bir zamla 2.000 TL'ye çıkarılmıştı. 29 Ekim'de 5 bin TL ikramiye önerisi bulunuyor. Böylelikle emekliler toplam 9.000 TL ek kazanca kavuşacak.

 • 07.09.2023 07 Eyl 09:41 EYT'liye prim iadesi! Emekli olamayanlar dikkat! Paranızı böyle geri alabilirsiniz EYT'liye prim iadesi! Emekli olamayanlar dikkat! Paranızı böyle geri alabilirsiniz

  EYT kapsamında başvuru yapan ancak emekli olamayanlar dikkat! Eksik primi olanlar primlerini tamamlamak için SGK'ya ödemede bulunmuştu. Eksik prim ödemesi yapan kişiler, belirli bir süre içinde emekli olamadıkları takdirde, ödedikleri primlerin bir kısmını veya tamamını geri alabilirler. Ancak ödeme yaptığı halde emekli olamayanlar parasını geri alabiliyor. Yazılı başvuru şartını yerine getiren EYT'liler para iadesi alabiliyor.

 • 04.09.2023 04 Eyl 12:18 Aynı evden 4 kişi EYT'den emekli oldu! İlk maaşlarıyla bütün köye yemek dağıttılar Aynı evden 4 kişi EYT'den emekli oldu! İlk maaşlarıyla bütün köye yemek dağıttılar

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde aynı evde yaşayan Burhan Kılıç, Turan Kılıç, Yılmaz Kılıç, Nezaket Kılıç EYT'den emekli olunca mevlid okutarak yemek dağıttı.

 • 28.08.2023 28 Ağu 13:46 2023'ün İlk Çeyreğinde Türkiye Ekonomisi Yüzde 4 Büyüdü 2023'ün İlk Çeyreğinde Türkiye Ekonomisi Yüzde 4 Büyüdü

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye ekonomisinin 2023'ün ilk çeyreğinde yüzde 4 oranında büyüdüğünü açıkladı. Bakan Işıkhan, ikinci çeyrekte de büyüme beklentisinin olduğunu belirtti.

 • 28.08.2023 28 Ağu 13:21 ASO Başkanı Ardıç, ağustos ayı meclis toplantısında konuştu Açıklaması ASO Başkanı Ardıç, ağustos ayı meclis toplantısında konuştu Açıklaması

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, Türkiye'de verimliliği artıracak en etkili yolun, atıl iş gücünün sanayi ve ilişkili sektörlerde istihdam edilmesi olduğunu belirterek, "Bu noktada sanayi, eğitim ve iş gücü politikalarının bütüncül bir yaklaşımla bir arada dizayn edilmesi...

 • 28.08.2023 28 Ağu 12:44 ASO Başkanı Ardıç: 'Biz sanayicilerin en önemli sorunu 'işçisizlik'' ASO Başkanı Ardıç: "Biz sanayicilerin en önemli sorunu 'işçisizlik'"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç, sanayi politikası uygularken yapısal reformların eğitim ve istihdam boyutuna ilişkin, "Her konuşmamda eğitim politikalarının önemini vurguluyorum.

 • 28.08.2023 28 Ağu 10:44 İktiyozis Hastası Kayra'nın Güneşle İmtihanı İktiyozis Hastası Kayra'nın Güneşle İmtihanı

  İZMİR'de yaşayan iktiyozis hastası Kayra'nın cildi güneşte tahriş olduğu için gündüz sokağa çıkamıyor. Annesi Süheyla Uzman, Kayra'nın yaşadığı zorlukları anlattı.

 • 22.08.2023 22 Ağu 13:55 Başkan Büyüksimitci: 'Hükümetimizin önerilerimizi dikkate alması memnuniyet verici' Başkan Büyüksimitci: "Hükümetimizin önerilerimizi dikkate alması memnuniyet verici"

  Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya'nın katılımı ile KAYSO meclis salonunda gerçekleştirildi.

 • 19.08.2023 19 Ağu 20:12 Fatih Erbakan: 'Hayra motor, şerre fren olma gayretimizden vazgeçmeyiz' Fatih Erbakan: "Hayra motor, şerre fren olma gayretimizden vazgeçmeyiz"

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Hayra motor, şerre fren olma hassasiyet ve gayretimizden asla vazgeçmeyiz" dedi.

 • 19.08.2023 19 Ağu 16:28 Fatih Erbakan: Mağduriyetlere göz yummak kabul edilemez Fatih Erbakan: Mağduriyetlere göz yummak kabul edilemez

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ankara'da düzenlenen bir programda yaptığı konuşmada, bir siyasi partinin vatandaşının yaşadığı mağduriyetlere göz yummasının kabul edilemez olduğunu belirtti. Erbakan, parti olarak toplumu ve siyaset kurumunu mağduriyetler konusunda bilinçlendirmeye devam ettiklerini vurguladı. Ayrıca, AK Parti hükümetlerinin halen çözüm bekleyen sorunlar olduğunu ve muhalefet partilerinin çözüm adresi olmadığını ifade etti.

 • 18.08.2023 18 Ağu 10:41 ING Türkiye, emeklilere nakit promosyon imkanı sunuyor ING Türkiye, emeklilere nakit promosyon imkanı sunuyor

  ING Türkiye, maaşını taşıyan emeklilere, maaş tutarına göre 8 bin 500 TL'ye varan ek koşulsuz nakit promosyon sunduğunu duyurdu. Ayrıca emekli maaşını ilk defa bankaya taşıyanların, vadesiz hesaplarına bağlı verecekleri otomatik fatura talimatlarına 1.500 TL'ye varan ek nakit promosyon kazanarak toplamda 10 bin TL'ye varan nakit promosyon imkanı sağladığını duyurdu. Yeni emekliler ve EYT ile emekli olanlar da emekli maaş promosyonundan faydalanabiliyor.

 • 17.08.2023 17 Ağu 15:08 ING Türkiye'den emeklilere özel ayrıcalıklar ING Türkiye'den emeklilere özel ayrıcalıklar

  ING Türkiye, emeklilere özel olarak ek nakit promosyon ve avantajlar sunuyor. Emekli maaşını ING Türkiye'ye taşıyanlar, maaş tutarına göre 8 bin 500 TL'ye varan nakit promosyon kazanabiliyor. Ayrıca emekli maaşını ilk defa ING'ye taşıyanlar, otomatik fatura talimatlarına bağlı olarak 1500 TL'ye varan ek nakit promosyon fırsatından yararlanabiliyor. Yeni emekliler ve EYT ile emekli olanlar da promosyondan faydalanabiliyor. ING Türkiye'den emekli maaşını 3 yıl boyunca alma taahhüdü veren müşteriler, 8 bin 500 TL'ye varan ek nakit promosyon kazanabiliyor. Ayrıca ING'li emekliler, dijital para transferi işlemlerinde masraf ödemiyor, ihtiyaç kredisi kullanabiliyor ve Turuncu Ekstra avantajlarından faydalanabiliyor.

 • 17.08.2023 17 Ağu 11:30 İzmit Belediyesi EYT'lilerin tazminatlarını tamamladı İzmit Belediyesi EYT'lilerin tazminatlarını tamamladı

  İzmit Belediyesi, emekli olan EYT'lilerin tazminatlarının son taksitini de ödeyerek, EYT tazminat ödemelerini tamamladı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 4 taksitte gerçekleştirilen ödemelerin tamamlandığını duyurdu. Hürriyet, engellere rağmen çözüm bulmak için mücadele ettiklerini ve umutlarının kesildiği anda bir ışık doğduğunu belirtti.

 • 16.08.2023 16 Ağu 16:43 İzmit Belediyesi İşçisine Yüzde 23 Ek Zam İzmit Belediyesi İşçisine Yüzde 23 Ek Zam

  İzmit Belediyesi, belediye bünyesindeki işçilerin ücretlerine yüzde 23 oranında ek zam yaptı. Şantiyedeki imza töreninde işçilerle bir araya gelen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu sene Cumhuriyet’imizin ve Belediyemizin kuruluşunun 100’üncü yılı. O zaman dedik ki işçimize 2023 yılına özel yüzde 22 değil, yüzde 23 zam yakışır” dedi.

 • 14.08.2023 14 Ağu 13:34 ABB Meclis Başkan Vekili Ünal, ABB Başkanı Yavaş hakkındaki yolsuzluk iddialarına ilişkin konuştu ABB Meclis Başkan Vekili Ünal, ABB Başkanı Yavaş hakkındaki yolsuzluk iddialarına ilişkin konuştu

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fatih Ünal, ABB'yle ilgili yolsuzluk iddialarına ilişkin, "Denetim komisyonu mart ayına kadar çalışıyor, nisanda Meclis'e sunum yapıyor.

 • 10.08.2023 10 Ağu 16:57 Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Mansur Yavaş'a Twitter'dan seslendi Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Mansur Yavaş'a Twitter'dan seslendi

  Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a Twitter'dan seslenerek sorularını yineledi. Oğuz, Yavaş'ın sessiz kalmasına tepki gösterdi ve nerede olduğunu sordu. Ayrıca, Yavaş'ın yönetimde olduğu dört sene boyunca yapılan eleştirileri dile getirdi ve hizmet üretmediğini belirtti. Oğuz, sosyal yardım konusunda da eleştirilerde bulundu ve Yavaş'ın neden bu usulsüzlüğe vesile olduğunu sordu.

 • 10.08.2023 10 Ağu 11:48 Buğra Kavuncu: 'İktidar Aldığı Kararlarla Kendisine Oy Vermiş Bütün Vatandaşları, Bütün Seçmenleri Pişman Etmiş Durumda' Buğra Kavuncu: "İktidar Aldığı Kararlarla Kendisine Oy Vermiş Bütün Vatandaşları, Bütün Seçmenleri Pişman Etmiş Durumda"

  İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, Burdur’da; "Biz seçimden önce bu seçim ekonomisinin vatandaşlarımızın belini bükeceğini, bu anlayışla yani aklın ve ilmin ışığında yönetilmeyen bu ekonominin ülkemizi perişan edeceğini dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık ancak muvaffak olamadık. Maalesef seçim sonrasında da iktidar aldığı kararlarla adeta kendisine oy vermiş bütün vatandaşları, bütün seçmenleri pişman etmiş durumda" dedi. Kavuncu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 26 Ağustos’ta Afyon’da önemli açıklamalar yapacağını söyledi.

 • 09.08.2023 09 Ağu 12:49 İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, EYT'li işçilere öncelik verilmesi taleplerini eleştirdi İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, EYT'li işçilere öncelik verilmesi taleplerini eleştirdi

  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, basın açıklamasında bazı AKP'li isimlerin EYT'li işçilere tazminat ödemelerinde öncelik istediklerini belirterek, bu durumu vicdansızlık olarak nitelendirdi. Hürriyet, diğer işçilere yapılan ayrıcalıkları ve çifte standardı da eleştirdi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 20:15 Aksaray Semt Pazarında Fiyatlardan Şikayet Aksaray Semt Pazarında Fiyatlardan Şikayet

  Aksaray semt pazarında vatandaşlar ve esnaflar, yükselen fiyatlardan ve her gün gelen zamlardan şikayetçi. Vatandaşlar, hayat pahalılığına tepki göstererek, temel ihtiyaçların bile yüksek fiyatlarla satıldığını belirtiyor. Pazar esnafı ise süte gelen zamların fiyatlara yansıdığını ve müşterilerin alım gücünün düştüğünü ifade ediyor.

 • 08.08.2023 08 Ağu 17:57 Sinop'ta Yaşayan Yurttaş: 'Bu Şekilde Gitmez. Mazota Gelen Zam Her Şeyi Etkiliyor' Sinop'ta Yaşayan Yurttaş: "Bu Şekilde Gitmez. Mazota Gelen Zam Her Şeyi Etkiliyor"

  Sinop’ta yaşayan Güven Keskin, "Bundan yaklaşık 5 ay önce servisçiler, taksiciler bir nebze olsun idare ediyordu. Şu an fiyatlar haddinden fazla aştı. Ben İstanbul’daydım, Sinop’a geldim. Şu anda Sinop’ta büyük bir kaos var. Küçük şehir, geçim sıkıntısı var. Benzin fiyatları aldı başını gidiyor" dedi. Sinoplu Özger Turhan ise, "Bu şekilde gitmez çünkü mazota gelen zam gıdaya, giyime, mobilyaya, her şeye etki ediyor" diye konuştu.

 • 08.08.2023 08 Ağu 11:47 Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde personel maaşlarına yüzde 20 ila 68 oranında zam Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde personel maaşlarına yüzde 20 ila 68 oranında zam

  Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile beş farklı iş kolunda faaliyet gösteren sendikalar arasında personel maaşlarının iyileştirilmesi amacıyla daha önce imzalanan toplu iş sözleşmesine ek yapılan protokol için tören düzenlendi. ABB Başkanı Mansur Yavaş, personelin maaşında yüzde 20 ile yüzde 68 oranında artış gerçekleştirildiğini belirterek, "Ekonomideki bu kötü süreç devam ederse, hiçbir mesai arkadaşımızı ekonomik olarak ezdirmeyecek ve zamana bağlı kalmaksızın durumu tekrar gözden geçireceğiz. Bunu da buradan açıkça ilan ediyoruz." dedi.

 • 07.08.2023 07 Ağu 11:56 Kahramankazan Belediye Başkanı Oğuz: '7 bakanlığa denk bütçesi var, 18 kreş yaptım diye övünüyor' Kahramankazan Belediye Başkanı Oğuz: "7 bakanlığa denk bütçesi var, 18 kreş yaptım diye övünüyor"

  Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, "7 bakanlık bütçesine denk bütçeye sahip bir belediye başkanı 18 kreşle övünüyor.

 • 05.08.2023 05 Ağu 17:02 İzmit Belediye Meclisi Üyesi Devrim Bal, EYT'lilere Yanıt Verdi İzmit Belediye Meclisi Üyesi Devrim Bal, EYT'lilere Yanıt Verdi

  AKP'li Meclis üyelerinin EYT'lilerin tazminatlarını ödemek için yapılacak arsa satışıyla ilgili açıklamalarına sosyal medya üzerinden yanıt veren İzmit Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Devrim Bal, özel şahıslara satılan veya kiralanılan her şeyin artık kamunun olacağını belirtti.

 • 04.08.2023 04 Ağu 23:49 Antalya'da Şoförsüz Kalan Toplu Taşıma Araçlarına Dev Afişler de Çözüm Olmadı Antalya'da Şoförsüz Kalan Toplu Taşıma Araçlarına Dev Afişler de Çözüm Olmadı

  Turizm sektöründeki araç hareketliliği nedeniyle Antalya'da toplu taşıma araçları şoförsüz kaldı. 20 bin TL maaşla şoför aranan afişlere 600 başvuru oldu, ancak 100 kişi işe alındı ve 120 kişilik açık kapanmadı. Antalya Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç, başvuruların tahminlerinin altında kaldığını belirtti.

 • 04.08.2023 04 Ağu 23:36 İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, EYT'li personelin tazminatı konusunda Cumhur İttifakı'na tepki gösterdi İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, EYT'li personelin tazminatı konusunda Cumhur İttifakı'na tepki gösterdi

  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, EYT'li personelin tazminatının ödenmesi için yapılacak arsa satışı konusunda fikir değiştiren Cumhur İttifakı Meclis Grubu'na tepki gösterdi. Başkan Hürriyet, 'AKP ve MHP İl Başkanları'ndan randevu istemişken koşa koşa Büyükşehir'e gitmeniz çok manidar' dedi.

 • 04.08.2023 04 Ağu 20:22 HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Trabzon'da konuştu Açıklaması HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Trabzon'da konuştu Açıklaması

  İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, dünyada bir kriz yaşandığını, Türkiye'nin de bundan etkilendiğini ve ağır yaşadığını belirterek, "Ama bu krizleri ortadan kaldırma konusunda da beraber çalışacağız, mücadele edeceğiz.

 • 04.08.2023 04 Ağu 12:27 Elazığ'da Emekliler Maaş Zamlarını Protesto Etti Elazığ'da Emekliler Maaş Zamlarını Protesto Etti

  Türkiye Emekliler Derneği Elazığ Şubesi üyeleri maaş zamlarını protesto etti. Emekliler adına açıklama yapan Şube Başkanı Vedat Gür, "Biz emekliler olarak onurlu ve gururlu, asil insanlarız. Bizim sadakaya ihtiyacımız yok. Bizim normal standartlar içerisinde yaşamamızı sürdürebilmemiz için diğer kesimlere verilen zamların aynısını emeklilerimize ve dar gelirlerimize, dul ve yetimlerimize de uygulanmasını istiyoruz. En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olmasını istiyoruz. TÜİK'in açıklamalarını gerçeğe alarak bize zamları veriyorlar. Biz bu TÜİK denen kurumu kınıyoruz” dedi.

 • 04.08.2023 04 Ağu 10:32 Antalya'da Turist Sayısı Rekor Kırarken Şoför Açığı Yaşanıyor Antalya'da Turist Sayısı Rekor Kırarken Şoför Açığı Yaşanıyor

  Turizm kenti Antalya'nın gelen turist sayısında 2019 yılını geride bırakarak 8 milyonu aşkın turist sayısıyla rekor kırması, toplu taşıma araçlarını şoförsüz bıraktı. Şoförlerin turizme yönelmesiyle büyükşehir belediyesi tarafından şehrin birçok noktasında verilen ilanlar da arayışa çözüm olmadı. Üst geçitlere asılan dev afişlerin ardından 600 başvuru oldu, 100 kişi işe alındı. 20 bin TL maaşla şoför bulunamayan kentte 120 kişilik şoför açığı kapanmadı.

Advertisement