Son dakika Rıdvan Turan haberleri, Rıdvan Turan son dakika, son dakika Rıdvan Turan

Son Dakika Rıdvan Turan Haberleri

Son dakika Rıdvan Turan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son rıdvan turan haberleri anında burada.


 • 27.03.2023 27 Mar 18:25 Rıdvan Turan: 7 Bin 500 Lira, Bir Maaş Artışı Falan Değil. Kök Maaşta Bir Değişiklik Yok. Kök Maaşta Niye Değişiklik Yapmıyorsunuz Rıdvan Turan: 7 Bin 500 Lira, Bir Maaş Artışı Falan Değil. Kök Maaşta Bir Değişiklik Yok. Kök Maaşta Niye Değişiklik Yapmıyorsunuz

  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Turan, emekli maaş ve ikramiyelerinde artış yapılmasını öngören kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'a, "Sayın Elitaş, bir buçuk ay çalışma yaptıklarını söyledi az önce. Bir buçuk ay çalışma yapılmış, 7 bin 500 lira olarak bu uygun görülmüş. Ya 7 bin 500 lira, bir maaş artışı falan değil. Kök maaşta bir değişiklik yok. Kök maaşta niye değişiklik yapmıyorsunuz” dedi.

 • 01.02.2023 01 Şub 20:32 HDP'li Turan'dan fiyat istikrarı için 'özel komiteler' kurulmasını önerdi HDP'li Turan'dan fiyat istikrarı için "özel komiteler" kurulmasını önerdi

  HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, ekonomide fiyat istikrarının sağlanması için denetim yapacak özel komitelerin kurulması önerisinde bulundu.

 • 01.02.2023 01 Şub 20:32 HDP'li Turan'dan fiyat istikrarı için 'özel komiteler' kurulmasını önerdi HDP'li Turan'dan fiyat istikrarı için "özel komiteler" kurulmasını önerdi

  HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, ekonomide fiyat istikrarının sağlanması için denetim yapacak özel komitelerin kurulması önerisinde bulundu.

 • 01.02.2023 01 Şub 14:53 Rıdvan Turan, Hdp'nin Ekomomi Programını Açıkladı: 'Kapitalist Özel Mülkiyetin Yerine; Komünal, Müşterek, Kolektif Mülkiyet Biçimlerinin İkame... Rıdvan Turan, Hdp'nin Ekomomi Programını Açıkladı: "Kapitalist Özel Mülkiyetin Yerine; Komünal, Müşterek, Kolektif Mülkiyet Biçimlerinin İkame...

  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Turan, HDP'nin "Demokratik Ekonomi Programı"nı açıkladı. "Ekonomi programımız özü itibariyle anti kapitalist bir programdır" diyen Turan, "Bir geçiş programı niteliğinde olan demokratik ekonomi programı yaşamakta olduğumuz yakıcı, aktüel sorunlara yani yüksek enflasyon, işsizlik, gelir dağılımı adaletsizliği gibi tüm emekçilerin, ezilenlerin ve dışlananların yararına acil çözümler önerme iddiasına sahiptir. Bizim açımızdan ekonomik süreçler, ekonomik araçlar ve mücadele biçimleri, sömürü ilişkilerinden arındırılmış bir ekonomiyi inşa etmek üzerine tasarlanır. Kapitalist özel mülkiyetin yerine, komünal müşterek, kolektif mülkiyet biçimlerinin ikame edilmesi temel alır" diye konuştu.

 • 12.12.2022 12 Ara 19:42 Rıdvan Turan: Yaklaşık 800 Milyar TL'lik Sermayenin, Burjuvazinin, Patronların Alınmayan Vergisi Var. Bütçeyi Yoksullardan Toplayan, Zenginlerin... Rıdvan Turan: Yaklaşık 800 Milyar TL'lik Sermayenin, Burjuvazinin, Patronların Alınmayan Vergisi Var. Bütçeyi Yoksullardan Toplayan, Zenginlerin...

  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Turan, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde, "Bu bütçede 994 milyar TL’lik bir vergi harcaması kalemi var. Adının masumluğuna bakmayın. 994 milyar TL’lik vergi harcamasından asgari ücretin vergi dışı bırakılmasını çıkarırsanız yaklaşık 800 milyar TL’lik sermayenin, burjuvazinin, patronların alınmayan vergisi var. Yani bütçeyi yoksullardan toplayan, zenginlerin vergisini affediyor" dedi.

 • 09.12.2022 09 Ara 15:30 Rıdvan Turan: Bu İktidar, Her Yıl Konya Ovası'nı Kaplayacak Kadar Memlekete Beton Dökmeyi Bir Kalkınma Göstergesi Olarak Ele Alıyor. Rıdvan Turan: Bu İktidar, Her Yıl Konya Ovası'nı Kaplayacak Kadar Memlekete Beton Dökmeyi Bir Kalkınma Göstergesi Olarak Ele Alıyor.

  HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, TBMM Genel Kurulu’nda, “Son 20 yıl içinde Türkiye’deki tarımsal süreçler dikkate alındığında hem ÇKS’ye göre hem SGK’ya göre hem de TÜİK’e göre çiftçi sayısında olağanüstü bir azalma var. Türkiye gibi bir ülkeden bahsediliyorsa çiftçi sayısının giderek azalıyor olması, aslında bir alanın bir bütün olarak tasfiye olduğu anlamına gelir. İki tane Trakya’yı iktidar, yalnızca 20 yıl içerisinde tarımsal süreçlerden kopartmış. Bu iktidar, her yıl Konya Ovası’nı kaplayacak kadar memlekete beton dökmeyi bir kalkınma göstergesi olarak ele alıyor. Buradan bakıyorsanız bunun doğal sonucu, artık betonları dişlemek olacaktır; artık beton ne kadar yeniyorsa” dedi.

 • 06.12.2022 06 Ara 15:48 Rıdvan Turan: 'Cumhuriyet'in 100. Yıl Bütçesi Bir Hegemonun Tek Başına Karar Vermesi ile Genel Kurul'a Gelmiştir' Rıdvan Turan: "Cumhuriyet'in 100. Yıl Bütçesi Bir Hegemonun Tek Başına Karar Vermesi ile Genel Kurul'a Gelmiştir"

  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Turan, 2023 yılı bütçesiyle ilgili “Bütçe hakkı, tarihsel açıdan aynı zamanda barış hakkıdır. 1215 Magna Carta’ya tarihlendirilir. Çünkü kralın savaş yapmak için dizginsiz bir biçimde saldığı vergiler halkın genelini, bu arada bir kısım soyluyu da rahatsız etmiştir, buna karşı kralın bu yetkisinin denetlemek ve dengelemek adına bütçe hakkı aynı zamanda bir barış hakkı olarak doğmuştur. Ben üzülerek Türkiye’nin 1215 Magna Carta Anlaşması’nın çok daha gerisine sınıfsal olarak savrulduğunu ifade etmek istiyorum. Çünkü Magna Carta bir hegemonun inisiyatifi ve iradesini tartışmaya açarken, ‘tek başına karar veremezsin’ derken, Türkiye’de Cumhuriyet’in 100. yıl bütçesi bir hegemonun tek başına karar vermesi ile Genel Kurul’a gelmiştir" dedi.

 • 02.12.2022 02 Ara 18:06 Merkez Bankası Başkanı Kkm Hakkında Bilgi Vermedi, Hdp Salonu Terk Etti... Rıdvan Turan: 'Bürokratik Darbe ile Karşı Karşıyayız' Merkez Bankası Başkanı Kkm Hakkında Bilgi Vermedi, Hdp Salonu Terk Etti... Rıdvan Turan: "Bürokratik Darbe ile Karşı Karşıyayız"

  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Rıdvan Turan, komisyonda sunum yapan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun kur korumalı mevduat (KKM) uygulamasının maliyetini açıklamayı reddetmesine tepki göstererek salonu terk etti. Turan, “Bürokratik vesayet hatta bürokratik darbe ile karşı karşıyayız. Türkiye ekonomisinin altında bir saatli bomba var. Bu bombanın patlayıp patlamayacağını, patlayacaksa ne zaman patlayacağını milletin temsil yeri olarak ifade edilen Meclis'te milletvekilleri, halkın temsilcileri bilmiyor, öğrenemiyor” dedi.

 • 31.10.2022 31 Eki 15:51 Rıdvan Turan: 'Niye Artıyor Bu Gıda Fiyatları? Bu İzahın Geri Planında Olan Esas Şey Erdoğan'ın Ekonomi Dehası' Rıdvan Turan: "Niye Artıyor Bu Gıda Fiyatları? Bu İzahın Geri Planında Olan Esas Şey Erdoğan'ın Ekonomi Dehası"

  HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Tarım ve Orman Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde; tarımda girdi fiyatlarının ve gıda fiyatlarının artmasının nedeninin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirterek, “Niye artıyor bizde bu gıda fiyatları? Bunun izahı var mı, bence var. Bu izahın geri planında olan esas şey Erdoğan’ın ekonomi dehası” dedi.

 • 19.10.2022 19 Eki 15:03 HDP'li Turan: '2023 bütçesi bir yıkım bütçesidir' HDP'li Turan: "2023 bütçesi bir yıkım bütçesidir"

  HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, 2023 bütçesinin bir "yıkım bütçesi" olduğunu öne sürdü.

 • 14.05.2022 14 May 15:42 Rıdvan Turan: 'Çiftçi, AKP Eliyle Tarla Bekçisine, Hayvan Bakıcısına Dönüştürüldü' Rıdvan Turan: "Çiftçi, AKP Eliyle Tarla Bekçisine, Hayvan Bakıcısına Dönüştürüldü"

  HDP Tarım Komisyonu Sözcüsü ve Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, 14 Mayıs Çiftçiler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Gıda egemenliği kavramı bir hayale çevrilmiş, dün ne üreteceğine kendisi karar veren çiftçi, AKP eliyle tarla bekçisine, hayvan bakıcısına dönüştürülmüştür. Bu sayede gıda güvencesi ve gıda güvenliği büyük bir tehdit altına girmiştir” dedi.

 • 09.03.2020 09 Mar 17:02 HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan Açıklaması HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan Açıklaması

  HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, gazetecilerin, özgür basının sesini kısmak için tutuklandığını öne sürdü.

 • 27.11.2019 27 Kas 17:32 HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan Açıklaması HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan Açıklaması

  HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, tarımın çıkış yolunun, küçük aile işletmelerinin kooperatifler çatısı altında bir araya gelmesinde ve üretimin devlet tarafından desteklenmesinde olduğunu söyledi.

 • 08.05.2019 08 May 14:25 Hdp Mersin Milletvekili Rıdvan Turan Açıklaması Hdp Mersin Milletvekili Rıdvan Turan Açıklaması

  HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, "Biz tecrit sonlansın derken, yeniden Türkiye'de bir barış ikliminin oluşması, kavga ikliminden uzaklaşılması, demokratik hak ve özgürlüklerin önünün açılmasını da kastediyoruz.

 • 18.12.2018 18 Ara 13:49 Hdp Mersin Milletvekili Rıdvan Turan Açıklaması Hdp Mersin Milletvekili Rıdvan Turan Açıklaması

  HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, "Üreticinin, ürettiğinin karşılığını alamadığı bir ülke profili ile karşı karşıyayız." dedi.

 • 24.07.2018 24 Tem 11:58 Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı

  HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, sağlık emekçilerinin taleplerini torba yasaya sığdırmanın mümkün olmadığını söyledi.

 • 16.09.2015 16 Eyl 12:42 Hdp Adana Milletvekili Turan Açıklaması Hdp Adana Milletvekili Turan Açıklaması

  HDP Adana Milletvekili Rıdvan Turan, yeni güvenlik konseptinin ülkede barışı tesis etmek değil, toplumsal gerilim ve çatışmayı daha da körükleyecek niteliğe sahip olduğunu söyledi.

 • 01.09.2015 01 Eyl 20:10 Adana Barış Bloğu' Yürüyüşüne İzin Verilmedi Adana Barış Bloğu' Yürüyüşüne İzin Verilmedi

  Adana polisi, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlenen ‘Adana Barış Bloğu’ yürüyüşüne valiliğe müracaatta bulunulmadığı gerekçesiyle için vermedi.

 • 30.06.2015 30 Haz 15:26 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu yeni Meclis Başkanı'nı seçmek üzere TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal başkanlığında toplandı.

 • 23.06.2015 23 Haz 15:30 Hdp'den Yemin Töreni Açıklaması Hdp'den Yemin Töreni Açıklaması

  HDP, bazı milletvekillerinin çeşitli nedenlerle yemin törenine katılamacağını açıkladı.

 • 23.06.2015 23 Haz 15:27 HDP'li 3 Milletvekili Bugün Yemin Etmeyecek HDP'li 3 Milletvekili Bugün Yemin Etmeyecek

  HDP'li 3 milletvekili bugün TBMM'de düzenlenen yemin törenine çeşitli sebepler nedeniyle katılamayacak.

 • 08.06.2015 08 Haz 02:14 Hdp Milletvekili Adayları Beştaş ve Turan Hdp Milletvekili Adayları Beştaş ve Turan

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıya katılanlardan genel görüntüler- Milletvekili adayları Rıdvan Turan ve Meral Danış Beştaş'tan genel görüntüT- uran ve Beştaş'ın konuşmaları Milletvekili genel seçimi- HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş: - "Partililerimize, Adanalılara yürekten teşekkür ediyorum.

 • 03.06.2015 03 Haz 15:54 Türkiye Protestan Baptist Kiliseleri Derneği Adana Temsilciliği Açıldı Türkiye Protestan Baptist Kiliseleri Derneği Adana Temsilciliği Açıldı

  Adana'da, Türkiye Protestan Baptist Kiliseleri Derneği Temsilciliği, törenle açıldı.

 • 18.04.2015 18 Nis 13:19 Hdp Adana Adaylarını Basına Tanıttı Hdp Adana Adaylarını Basına Tanıttı

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili adayları, bir otelde düzenlenen toplantıda, basına tanıtıldı.

 • 08.04.2015 08 Nis 13:53 Çukurova'da 2 Genel Başkan Yarışta Çukurova'da 2 Genel Başkan Yarışta

  Tbmm'ne 4 milletvekili gönderecek olan Osmaniye'nin en dikkat çeken adayı yine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu.

 • 07.04.2015 07 Nis 16:42 HDP'nin Adana İlk Sıralarında Turan ve Beştaş Var HDP'nin Adana İlk Sıralarında Turan ve Beştaş Var

  HDP 14 milletvekili çıkartacak olan Adana'da SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan ile HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş'ı ilk sıralarda aday gösterdi.

 • 14.03.2015 14 Mar 19:43 Mersin Sdp?li Turan: Kürt Meselesini Pazarlama Peşindeler Mersin Sdp?li Turan: Kürt Meselesini Pazarlama Peşindeler

  Sdp'li Turan: Kürt meselesini pazarlama peşindeler SOSYALİST Demokrasi Partisi (SDP) Genel Başkanı Rıdvan Turan, seçimlere kısa bir süre kala hükümetin Kürt meselesini umut taciri gibi pazarlama peşine düştüğünü söyledi.

 • 14.03.2015 14 Mar 17:14 Sdp'li Turan: Kürt Meselesini Pazarlama Peşindeler Sdp'li Turan: Kürt Meselesini Pazarlama Peşindeler

  Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Genel Başkanı Rıdvan Turan, seçimlere kısa bir süre kala hükümetin Kürt meselesini umut taciri gibi pazarlama peşine düştüğünü söyledi.

 • 30.10.2013 30 Eki 00:15 Yüzüne şarapnel parçası isabet eden kişi yaralandı Yüzüne şarapnel parçası isabet eden kişi yaralandı

  Suriye sınırındaki Ceylanpınar ilçesinde şarapnel parçası isabet eden kişi yaralandı.

 • 29.10.2013 29 Eki 23:33 Şanlıurfa'da Yüzüne Şarapnel Parçası İsabet Eden Kişi Yaralandı Şanlıurfa'da Yüzüne Şarapnel Parçası İsabet Eden Kişi Yaralandı

  Suriye sınırındaki Ceylanpınar ilçesinde bir kişiye şarapnel parçası isabet etti

 • 19.07.2013 19 Tem 18:42 'Devrimci Karargah Örgütü' Davasında Karar "Devrimci Karargah Örgütü" Davasında Karar

  İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, 75 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklardan Cemal Bozkurt, Fatih Aydın ve Özgür Dinçer'in, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Okan Duman'ın da müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan'ın da aralarında bulunduğu 41 sanığı 3 yıl 1 ay 15 gün ile 19 yıl 5 ay 10 gün arasında değişen hapis cezalarına çaptıran heyet, 2 sanığın dosyasının ayrılmasına, 28 sanığın da tüm suçlardan beraatine hükmetti 6 yıl 3 ay hapis cezası alan tutuklu sanıklar Volkan Karakuş ile Bayram Akdoğdu'nun tahliye edilmesi de kararlaştırıldı

 • 06.04.2013 06 Nis 16:00 Sdp Lideri Turan Çözüm Sürecini Değerlendirdi Sdp Lideri Turan Çözüm Sürecini Değerlendirdi

  Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Genel Başkanı Rıdvan Turan, Kürt sorununun demokratik ve siyasi bir biçimde çözüm sürecine girdiğini belirterek, "Elde edilen bu meşruiyeti hükümetin doğru kullanması gerekir" dedi.

 • 06.02.2012 06 Şub 16:41 Devrimci Karargah Örgütü Davasına Devam Ediliyor Devrimci Karargah Örgütü Davasına Devam Ediliyor

  Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ve örgütün yöneticisi olduğu iddia edilen Ulaş Erdoğan'ın da aralarında yer aldığı 12'si tutuklu 57 sanığın yargılandığı Devrimci Karargah davasına devam ediliyor.

Advertisement