Son dakika Roboski haberleri, Roboski son dakika, son dakika Roboski
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika Roboski Haberleri

Son dakika Roboski haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son roboski haberleri anında burada.


 • 10.05.2023 10 May 08:05 Pençe Operasyonu'nda Güvenlik Korucusu Şehit Oldu Pençe Operasyonu'nda Güvenlik Korucusu Şehit Oldu

  Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kaplan Operasyonu'nda, kayalıklardan düşerek ağır yaralanan Güvenlik Korucusu Mustafa Enç, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

 • 06.05.2023 06 May 17:10 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Roboski kitabı imza gününde konuştu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Roboski kitabı imza gününde konuştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök'ün yazdığı 'Roboski: Uludere'nin Gözyaşları' kitabının imza gününe katıldı. Soyer, Roboski katliamıyla yüzleşmeden, sorumlularını ortaya çıkarmadan ne helalleşmek mümkün ne de geleceğe dair umut taşımak mümkün olduğunu söyledi. Kitabın yazarı Levent Gök ise demokrasi için yönetenlerin hesap vermesi gerektiğini belirterek, olayın gerçek niteliğinin anlaşılması için hesaplaşmanın şart olduğunu ifade etti.

 • 31.01.2023 31 Oca 16:02 Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2) Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altılı masanın Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ni hayata geçirdikleri zaman Türkiye'de her şeyin çok kısa süre içerisinde düzeleceğini söyledi.

 • 31.01.2023 31 Oca 15:57 Kılıçdaroğlu: 'Arsız ve Hırsıza Muamelemiz Çok Açık ve Nettir. Kılıçdaroğlu: "Arsız ve Hırsıza Muamelemiz Çok Açık ve Nettir.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Beytülmale dokunan yanacaktır. Çeteleri temizleme; devlet hazinesinden sülükleri, parazitleri temizleme operasyonum başlamadan önce Ankara’ya dev bir dijital pano kurduracağım. Adı ‘çete metre’ olacak. Halktan çalınan ve geri aldığımız her doları bu panoda görecek, Ankaralılar da bütün Türkiye de. Vatandaştan çalınan 418 milyar doları burada görünceye kadar, o para devletin kasasına girinceye kadar asla ve asla durmayacağım… Bizim arsız ve hırsıza muamelemiz çok açık ve nettir. Vuracağız neşteri, alacağız devlet malını geriye. Seçimin ertesi gününde onların telefonu acı acı çalacak. Açtıkları telefonda bir ses duyacaklar, ben Kemal geliyorum” dedi.

 • 31.01.2023 31 Oca 15:51 Kılıçdaroğlu: Beytülmale dokunan yanacaktır Kılıçdaroğlu: Beytülmale dokunan yanacaktır

  Kılıçdaroğlu: Beytülmale dokunan yanacaktırCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uzman ekiplerin yaptığı incelemeye göre hazineden çalınan paranın 418 milyar dolar olduğunu söyleyerek, Sayıştay'dan randevu talep edeceğini belirtti.

 • 29.01.2023 29 Oca 10:26 Levent Gök'ün Kaleme Aldığı 'Roboski–Uludere'nin Gözyaşları' Kitabının Geliri Roboskili Ailelere Verilecek Levent Gök'ün Kaleme Aldığı "Roboski–Uludere'nin Gözyaşları" Kitabının Geliri Roboskili Ailelere Verilecek

  CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün kaleme aldığı “Roboski-Uludere’nin Gözyaşları” adlı kitabın imza günü Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Dördüncü baskıya ulaşan kitabın imza gününe siyasetçi ve sanatçılar katıldı. Kitabın geliri Roboskili ailelere verilecek.

 • 26.01.2023 26 Oca 09:39 Kadıköy'de 'roboski Uludere'nin Gözyaşları' Söyleşisi Kadıköy'de 'roboski Uludere'nin Gözyaşları' Söyleşisi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Levent Gök, 28 Ocak Cumartesi saat 14.00’te 'Roboski Uludere’nin Gözyaşları' söyleşisiyle Caddebostan Kültür Merkezi’nin konuğu olacak.

 • 06.01.2023 06 Oca 12:14 CHP'li Levent Gök, İmza Günü ve Söyleşi Programıyla Mersinliler'le Buluşacak CHP'li Levent Gök, İmza Günü ve Söyleşi Programıyla Mersinliler'le Buluşacak

  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Ankara Milletvekili Levent Gök, “Roboski: Uludere’nin Gözyaşları” kitabını, 8 Ocak Pazar günü saat 14.00’te Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Mersinliler için imzalayacak. Levent Gök, kitaptan elde edilen geliri de Roboski'de yaşamını yitiren yurttaşların ailelerine bağışlayacak.

 • 05.01.2023 05 Oca 11:41 Levent Gök, Adana'da Kitabını İmzalayacak Levent Gök, Adana'da Kitabını İmzalayacak

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Levent Gök, “Roboski-Uludere’nin Gözyaşları” adlı kitabı için Adana’da imza günü düzenliyor. Adana Büyükşehir ve Çukurova Belediyeleri'nin ortak etkinliğinde imza gününe katılacak Levent Gök, okurlarla da sohbet edecek.

 • 27.12.2022 27 Ara 16:02 Roboski'de Yaşamını Yitirenler 11'inci Yılında Mezarı Başında Anıldı. Roboski'de Yaşamını Yitirenler 11'inci Yılında Mezarı Başında Anıldı.

  Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyünde “Roboski Katliamı” olarak bilinen olayın 11’inci yıl dönümünde, yaşamını yitiren 34 kişi mezarları başında anıldı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, “Aslında olay karanlık dehlizlerde olan bir olay değil, şimdiki Cumhurbaşkanı, zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Karanlık dehlizlerde kalmayacak’ sözünü size verdiği zaman işin ne olduğunu çok iyi biliyordu” dedi.

 • 22.12.2022 22 Ara 18:04 Hdp'nin 'Roboski Katliamının' Araştırılması Önergesi, AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddedildi Hdp'nin "Roboski Katliamının" Araştırılması Önergesi, AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddedildi

  HDP, Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyünde 28 Aralık 2011 tarihinde 34 yurttaşın yaşamını yitirdiği ve "Roboski katliamı" olarak bilenen olayın araştırılması amacıyla Meclis Araştırması önergesinin bugün TBMM’de görüşülmesini önerdi. Bu öneri, AKP ve MHP'lilerin oylarıyla reddedildi. HDP Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, "Roboski'ye adalet gelmeden Türkiye'ye adalet gelmez" dedi. "Roboski”nin kitabını yazan CHP Milletvekili Levent Gök, "34 parçalanmış beden, 34 anne, baba, onlarca kardeş, onlarca abla, dayı, yeğen ve 1 köy. Tam 11 yıldır yas tutuyorlar, adalet bekliyorlar. Adaletin gelmesi niye gecikiyor Roboski'de ve niçin gelmiyor" diye sordu.

 • 20.12.2022 20 Ara 14:38 Mithat Sancar: İstanbul'u Faşizmin Üssü Yaptırmayacağız Mithat Sancar: İstanbul'u Faşizmin Üssü Yaptırmayacağız

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye pols tarafından tokat atılması ve sonrasında yaşanan gelişmelere ilişkin, “İstanbul’u faşizmin üssü yaptırmayacağız. Bunun yolu, İstanbul’dan Roboski’ye dalga dalga ortak mücadele ve dayanışma hattını oluşturmaktan geçiyor. İstanbul ve Roboski buluşacak ve bu rejimi de bu iktidarı da durduracak, bu iktidarı da gönderecek” dedi.

 • 19.12.2022 19 Ara 16:12 Hdp'nin Kadıköy'deki Açıklamasına Polis Müdahale Etti: Buldan ve Sancar da Ablukaya Alındı, 70'i Aşkın Gözaltı Var Hdp'nin Kadıköy'deki Açıklamasına Polis Müdahale Etti: Buldan ve Sancar da Ablukaya Alındı, 70'i Aşkın Gözaltı Var

  HDP’lilerin, partinin İstanbul İl Eş Başkanı ve eski Şırnak Milletvekili Ferhat Encü’ye bir polisin tokat atmasını Kadıköy’de protesto etmek istedi, ancak müdahale eden polis buna izin vermedi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve milletvekilleri, sokakta polis ablukasına alındı. Polis, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın da ilçe başkanlığından çıkışına bir süre izin vermedi. Buldan, "Yapılan tahammülsüzlüğün göstergesi" dedi.

 • 10.12.2022 10 Ara 18:29 Levent Gök'ün 'Roboski: Uludere'nin Gözyaşları' Kitabı Çıktı: 'Bu Kitabın Gerçek Sahibi Hayatını Kaybeden Çocukların Aileleridir' Levent Gök'ün 'Roboski: Uludere'nin Gözyaşları' Kitabı Çıktı: "Bu Kitabın Gerçek Sahibi Hayatını Kaybeden Çocukların Aileleridir"

  CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, “Roboski: Uludere’nin Gözyaşları” kitabının imza gününde; “Aradan geçen 11 yıl boyunca bilinçli bir şekilde kapatılan çok acı bir olayı ben de unutturmamak, tarihe not düşmek adına bu kitabı kaleme aldım. Bu kitabın gerçek sahibi bu olayda hayatını kaybeden çocuklarımızın aileleridir. Bu kitabın geliri zaten ailelere kalacak. Bu olayda da olayın sorumlularını adliye önüne çıkarıncaya kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 15:29 Deniz Baykal'ı Ziyaret Eden Levent Gök; Baykal'ın, 'Çok Önemli Bir Seçime Doğru Gidiyoruz. Deniz Baykal'ı Ziyaret Eden Levent Gök; Baykal'ın, "Çok Önemli Bir Seçime Doğru Gidiyoruz.

  CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, eski CHP Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile görüştü. Gök, Baykal’ın “Çok önemli bir seçime doğru gidiyoruz. CHP örgütleri; inançla, birlik halinde bu mücadelenin içinde eksiksiz yer almalıdır. CHP ve Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, çok önemli işler yapıyorlar” dediğini aktardı.

 • 27.10.2022 27 Eki 13:09 Fethi Açıkel: Türkiye'nin Tüm Demokratları, Bu Kutuplaşma İklimini Sona Erdirmek İçin Birlikte Siyaset Üretiyorlar Fethi Açıkel: Türkiye'nin Tüm Demokratları, Bu Kutuplaşma İklimini Sona Erdirmek İçin Birlikte Siyaset Üretiyorlar

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, “Türkiye’nin tüm demokratları; Cumhuriyetçi sosyal demokratları, milliyetçi demokratları, muhafazakar demokratları, Kürt demokratları, merkez sağın ve liberal sağın demokratları, bu kutuplaşma iklimini sona erdirmek için dayanışıyorlar, birlikte siyaset üretiyorlar" dedi.

 • 25.10.2022 25 Eki 14:23 Diyarbakır haberi | Aylin Nazlıaka, Diyarbakır'da Tahir Elçi ve Gaffar Okkan'ı Andı: 'Faili Meçhullerin ve Huksuzlukların Her Daim Üzerine Gitmeye Devam Edeceğiz' Diyarbakır haberi | Aylin Nazlıaka, Diyarbakır'da Tahir Elçi ve Gaffar Okkan'ı Andı: "Faili Meçhullerin ve Huksuzlukların Her Daim Üzerine Gitmeye Devam Edeceğiz"

  Diyarbakır yerel gündem haberine göre CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Diyarbakır’da Tahir Elçi’yi vurularak öldürüldüğü Dört Ayaklı Minare’de, Gaffar Okkan’ı da anıtı başında andı. Nazlıaka, “Sandılar ki Tahir Elçi’yi öldürebilecekler ama o ölmedi, hiçbir zaman da ölmeyecek. Barışın elçisi, temsilcisi olarak her daim bizim içimizde de yaşamaya devam edecek. Gaffar Okkan, hiçbir zaman makam, mevki peşinde olmadı. Ne yazık ki hainler tarafından hayattan koparıldı. Biz bu faili meçhullerin de haksızlıkların, hukuksuzlukların da her daim üzerine gitmeye devam edeceğiz” dedi.

 • 23.10.2022 23 Eki 01:24 Kılıçdaroğlu: 'Başörtüsü Yasağını Biz Kaldırdık' Diyorlar Ama Hikaye. Yasağı Kaldıran Bu Kardeşinizdir Üniversitelerde Kılıçdaroğlu: 'Başörtüsü Yasağını Biz Kaldırdık' Diyorlar Ama Hikaye. Yasağı Kaldıran Bu Kardeşinizdir Üniversitelerde

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Başörtüsü yasağını biz kaldırdık' diyorlar ama hikaye. Yasağı kaldıran bu kardeşinizdir, üniversitelerde. Yusuf Ziya hoca o dönem YÖK Başkanıydı. Ben de yeni genel başkan olmuştum. Üniversitelere kız öğrenci alınmıyor. Yusuf Ziya Özcan’a dedim ki ‘Niye bu kız öğrencileri almıyorsunuz?’. ‘Siz karşısınız’ dedi. ‘Hayır biz karşı değiliz’ dedim. ‘O zaman ben yarın sabah alıyorum’ dedi. Alın, niye almıyorsunuz. Alındı. Bunu Sayın Abdullah Gül de gayet yakından bilir. Bu telefon görüşmesini. Bunu hiç propaganda aracı olarak hiç kullanmadım” dedi.

 • 23.10.2022 23 Eki 01:15 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında konuştu Açıklaması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kadının kılık kıyafet konusunu siyaset konusu yapmamak lazım. Her kadın güzel görünmek ister, güzel giyinmek ister. Ben ona niye müdahale edeyim, ona müdahale etmeye siyasetçi olarak ne hakkım var." dedi.

 • 13.10.2022 13 Eki 11:55 Şırnak haberi: Levent Gök'ün 'Roboski: Uludere'nin Gözyaşları' Kitabı Çıktı. Şırnak haberi: Levent Gök'ün 'Roboski: Uludere'nin Gözyaşları' Kitabı Çıktı.

  Şırnak haberler: CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün, 28 Aralık 2011 tarihinde 34 kişinin yaşamını yitirdiği Uludere Katliamı ile ilgili “Roboski: Uludere’nin Gözyaşları” kitabı çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kaleme aldığı önsözde; “Siyasal iktidarın görevi, bu yurttaşlarımızı kaçağa gitmeyecek ortamı yaratmaktır. Bu görev yerine getirilmemiştir. Ölen yurttaşlarımız bizim insanlarımız. Adalet büyük bir kavramdır, yüce bir kavramdır, soylu bir kavramdır. Adalet milletin vicdanı demektir” ifadelerini kullandı. Gök ise kitabı ile ilgili “Bu kitapta; Uludere, Roboski ile ilgili bilinmesi gereken her türlü gerçekliği tüm çıplaklığı ile açıklıyoruz. Umarım Roboski’ye adalet en kısa zamanda gelir” dedi.

 • 10.10.2022 10 Eki 12:12 İzmir haber! 10 Ekim Katliamında Hayatını Kaybedenler İzmir'de Anıldı İzmir haber! 10 Ekim Katliamında Hayatını Kaybedenler İzmir'de Anıldı

  İzmir haber: İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, terör örgütü IŞİD’in Ankara'da 10 Ekim 2015'te yaptığı katliamda hayatını kaybeden 103 kişiyi andı. Alsancak Garı karşısındaki 10 Ekim Anıtı’nın önündeki anma töreninde, "7 yıldır unutmadık, unutturmayacağız. Bu vahşi katliamı yapanlar da yaptıranlar da mutlaka bedelini ödeyecektir" açıklaması yapıldı. Katliamda yaşamını yitiren Mesut Mak'ın eşi Evrim Mak, "Ben, artık iyileşmek istiyorum. İyileşebilmek için de adalet istiyorum" dedi. Dilan Sarıkaya'nın babası İzzet Sarıkaya ise "Bize sahip çıkın" diye konuştu.

 • 25.09.2022 25 Eyl 19:46 MHP'nin Erzurum mitingi MHP'nin Erzurum mitingi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Görünürde altı parti bir masadadır fakat masanın altı yılan, çıyan kaynamaktadır.

 • 25.09.2022 25 Eyl 19:09 Babacan: Enişte Pek Siirt'e Bakmıyor Bu Aralar Babacan: Enişte Pek Siirt'e Bakmıyor Bu Aralar

  Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Siirt mitinginde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek, “Enişte, pek Siirt’te bakmıyor bu aralar. Çift yol yapılacak denen yerler bitmemiş. Kurtalan-Siirt arası bitmemiş. Enişte, Siirt’e bakmıyor. Biz, onları uygun bir yerde indireceğiz inşallah. Beştepe’nin gözü kulağı bu meydanda, merak etmeyin” dedi. Babacan, Siirt Belediyesi’ne 2020 yılında kayyum atanmasına ilişkin, “Demokrasimizin üzerindeki bu kayyum gölgesini kaldıracağız. Milletin iradesine kayyum atanamaz” diye konuştu. Babacan, “Bu ülke büyük ülke, siz Merkez Bankası’nın arka kapısında döviz rezervini yakın. 130 milyar diyorduk ya rakam işte 205 milyar dolar oldu. Yıl başından bu yana 75 milyar dolar daha sattılar. Yazık, günah” dedi.

 • 24.09.2022 24 Eyl 19:04 Emek ve Özgürlük İttifakı Kuruldu: 'Hayal Edelim; O Kaçak Sarayı Utanç Müzesi Yapmışız... Bir Diktatörü Nasıl Devirdiğimizi Çocuklarımıza Anlatıyoruz' Emek ve Özgürlük İttifakı Kuruldu: "Hayal Edelim; O Kaçak Sarayı Utanç Müzesi Yapmışız... Bir Diktatörü Nasıl Devirdiğimizi Çocuklarımıza Anlatıyoruz"

  HDP, Emek Partisi (EMEP), Türkiye İşçi Partisi (TİP) Emekçi Hareket Partisi (EHP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) bir araya gelerek Emek ve Özgürlük İttifakı'nı bugün açıkladıkları deklarasyon metni ile kurulduğunu duyurdular. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, ittifak için, "Bu ülkenin halkları, emekçileri için, sömürülen, dışlanan, ezilen bütün insanları için gençleri, kadınları için yürüyüşümüzü büyüteceğiz" dedi. Toplantıda konuşan EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, "Öyle kenarından kıyısından Kürt halkını görmeden demokrasi gelmez, özgürlük gelmez. Sosyalizm hiç gelmez" derken; TİP Genel Başkanı Erkan Baş, "Haydi hep beraber hayal edelim; o kaçak sarayı utanç müzesi yapmışız ve çocuklarımızı gezdiriyoruz. Bu ülke tarihinde nasıl rezaletler yaşandığını ve bir diktatörü nasıl devirdiğimizi çocuklarımıza anlatıyoruz" diye konuştu.

 • 09.08.2022 09 Ağu 01:15 MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Türkiye Cumhuriyeti'nde 'Roboski' diye bir yerleşim yeri olmamasına rağmen, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu... MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türkiye Cumhuriyeti'nde "Roboski" diye bir yerleşim yeri olmamasına rağmen, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu...

  MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türkiye Cumhuriyeti'nde "Roboski" diye bir yerleşim yeri olmamasına rağmen, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu seslendiren Kılıçdaroğlu bir kez daha yaş tahtaya basmıştır.

 • 08.08.2022 08 Ağu 12:47 MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'PKK ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur' MHP Genel Başkanı Bahçeli: "PKK ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK ile Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) arasında hiçbir fark olmadığını belirterek, "FETÖ'yü ve PKK'yı artan dozlarla siyasal alana çekmek için kapalı devre iş tutanları, bu uğurda faaliyet içinde olanları Türk milleti asla affetmeyecek, bunları gelmeden...

 • 08.08.2022 08 Ağu 12:08 Bahçeli: Zillet ittifakı, PKK'nın istikametindedir Bahçeli: Zillet ittifakı, PKK'nın istikametindedir

  MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Maalesef zillet ittifakı PKK'nın kanlı ve kahredici istikametindedir.

 • 08.08.2022 08 Ağu 11:46 Devlet Bahçeli, Uludere'ye giden Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi: Terör örgütünün kirli üslubunu seslendirmiştir Devlet Bahçeli, Uludere'ye giden Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi: Terör örgütünün kirli üslubunu seslendirmiştir

  Geçtiğimiz hafta 34 kişinin yaşamını yitirdiği Uludere'ye giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada "Adalet olmalı, olay aydınlatılmalı." demişti. Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Uludere'yi ziyaret edip kabuk bağlamış yaraları açmaya çalışması su katılmamış provokatörlüktür. Üstelik Türkiye Cumhuriyeti'nde 'Roboski' diye bir yerleşim yeri olmamasına rağmen terör örgütünün kirli üslubunu seslendirmiştir" ifadelerini kullandı.

 • 08.08.2022 08 Ağu 11:38 MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Kılıçdaroğlu Kürt kökenli kardeşlerimi istismar çemberine alarak hissiyatlarını kanatmayı siyaset zannedecek kadar art... MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Kılıçdaroğlu Kürt kökenli kardeşlerimi istismar çemberine alarak hissiyatlarını kanatmayı siyaset zannedecek kadar art...

  MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Kılıçdaroğlu Kürt kökenli kardeşlerimi istismar çemberine alarak hissiyatlarını kanatmayı siyaset zannedecek kadar art niyetli, heveslerini kaşımayı helalleşme adıyla tevil edecek kadar da izansız ve kalpsizdir.

 • 08.08.2022 08 Ağu 11:38 MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Türkiye Cumhuriyeti'nde 'Roboski' diye bir yerleşim yeri olmamasına rağmen, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu... MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türkiye Cumhuriyeti'nde "Roboski" diye bir yerleşim yeri olmamasına rağmen, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu...

  MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türkiye Cumhuriyeti'nde "Roboski" diye bir yerleşim yeri olmamasına rağmen, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu seslendiren Kılıçdaroğlu bir kez daha yaş tahtaya basmıştır.

 • 04.08.2022 04 Ağu 18:37 Kılıçdaroğlu'nun Ziyaret Ettiği Uludere Katliamında Yaşamını Yitirenlerin Aileleri: 'Adalet Roboski'den Geçer' Kılıçdaroğlu'nun Ziyaret Ettiği Uludere Katliamında Yaşamını Yitirenlerin Aileleri: "Adalet Roboski'den Geçer"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte, Uludere Katliamında yaşamını yitiren 34 kişinin yakınlarını ziyaret etti. Mağdur aileler, Kılıçdaroğlu’na “Adalet Roboski’den geçer” dediler.

 • 04.08.2022 04 Ağu 15:03 Kılıçdaroğlu'ndan 'Kpss' Açıklaması: 'Çürüyen Yapıyı Düzeltmek Zorundayız. Hakkı Elinden Alınan Pırıl Pırıl Evlatlarımızın Hakkını, Hukukunu Korumak... Kılıçdaroğlu'ndan "Kpss" Açıklaması: "Çürüyen Yapıyı Düzeltmek Zorundayız. Hakkı Elinden Alınan Pırıl Pırıl Evlatlarımızın Hakkını, Hukukunu Korumak...

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şırnak’ta; KPSS’nin iptal edilmesine ilişkin soru üzerine, “Sözlüde hakları yenilenler vardı, sınavlarda hakları yenilenleri de gördük. Çürüyen bir yapı var ve bu çürüyen yapıyı düzeltmek zorundayız. Bu ülkeye adaleti getireceğiz. Roboski’den söz veriyorum. KPSS sınavına girip hakkı elinden alınan o gencecik, pırıl pırıl evlatlarımızın hakkını ve hukukunu korumak zorundayız… Adalet bu ülkeye ya gelecek, ya gelecek” dedi.

 • 03.08.2022 03 Ağu 16:44 Uludere'de askeri araç devrildi: 10 yaralı Uludere'de askeri araç devrildi: 10 yaralı

  ŞIRNAK'ın Uludere ilçesinde, askeri aracın devrilmesi sonucu 10 asker hafif yaralandı.

 • 03.08.2022 03 Ağu 16:07 Şırnak'ta askeri araç şarampole devrildi: 10 yaralı Şırnak'ta askeri araç şarampole devrildi: 10 yaralı

  Şırnak'ın Uludere ilçesinde askeri askeri aracın şarampole devrilmesi sonucu 10 asker hafif yaralandı.

 • 03.08.2022 03 Ağu 01:15 Şırnaklı şehit törenle uğurlandı Şırnaklı şehit törenle uğurlandı

  Şırnak'ın Uludere ilçesi Gülyazı köyü Beyaz Tepe bölgesinde yol çalışması sırasında el yapımı patlayıcının infilak olması sonucu şehit olan güvenlik korucusu Kerem Mehmetoğlu için tören düzenlendi.

 • 02.08.2022 02 Ağu 16:06 Şırnak'ta EYP'li saldırıda şehit olan güvenlik korucusu için tören Şırnak'ta EYP'li saldırıda şehit olan güvenlik korucusu için tören

  ŞIRNAK'ta yol çalışmasında PKK'lı teröristlerin daha önce araziye yerleştirdiği el yapımı patlayıcının (EYP) infilakıyla şehit olan güvenlik korucusu Kerem Mehmetoğlu (41) için cenaze töreni düzenlendi.

 • 02.08.2022 02 Ağu 13:47 Şırnak'ta terör saldırısında 1 güvenlik korucusu şehit oldu Şırnak'ta terör saldırısında 1 güvenlik korucusu şehit oldu

  Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 güvenlik korucusu şehit oldu.

 • 22.07.2022 22 Tem 12:01 Diyarbakır Barosu'nun Zaho'daki saldırıdan Türk Silahlı Kuvvetleri'ni sorumlu tutan paylaşımları nedeniyle inceleme başlatıldı Diyarbakır Barosu'nun Zaho'daki saldırıdan Türk Silahlı Kuvvetleri'ni sorumlu tutan paylaşımları nedeniyle inceleme başlatıldı

  Irak'ın Zaho kentinde sivillere yönelik saldırıda birçok kişi hayatını kaybetti. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyarbakır Barosu'nun olayla ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri'ni sorumlu tuttuğu paylaşım sebebiyle inceleme başlattı.

 • 22.07.2022 22 Tem 11:57 HDP'li Gergerlioğlu Duhok'taki saldırının çözüme kavuşmasını istedi HDP'li Gergerlioğlu Duhok'taki saldırının çözüme kavuşmasını istedi

  HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Irak'ın Duhok vilayetindeki saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa sürede açığa çıkarılması gerektiğini belirtti.

 • 21.07.2022 21 Tem 11:34 Türkiye'nin Suriye operasyonu öncesi terör örgütü PKK, Irak'ta katliam yaptı! HDP ve Diyarbakır Barosu TSK'yı suçladı Türkiye'nin Suriye operasyonu öncesi terör örgütü PKK, Irak'ta katliam yaptı! HDP ve Diyarbakır Barosu TSK'yı suçladı

  Bölücü terör örgütü PKK'nın, Irak'ın Duhok şehrinde düzenlediği terör saldırısında, ilk belirlemelere göre 8 sivil yaşamını yitirirken 23 sivil de yaralandı. Kanlı terör saldırısı sonrası hemen harekete geçen PKK medyası, Diyarbakır Barosu ve HDP, Türkiye'yi ve Türk Silahlı Kuvvetlerini suçladı. ABD kontrolündeki terör örgütünün tüm çabalarına rağmen bütün haberler asılsız çıktı.

 • 03.07.2022 03 Tem 15:30 Mithat Sancar: Kamuoyu Önünde Açık, Şeffaf Görüşme Yapılması Halinde Ortak Aday Fikrine Açığız Mithat Sancar: Kamuoyu Önünde Açık, Şeffaf Görüşme Yapılması Halinde Ortak Aday Fikrine Açığız

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin 5. Olağan Kongresi’nde, “Bizler, kamuoyu önünde açık, şeffaf görüşme yapılması halinde, duyurduğumuz ilkeler çerçevesinde müzakerelere ve ortak aday fikrine açığız. Bu çağrımıza karşılık alamazsak en doğal hakkımız olan seçimlere kendi adayımız ile girme seçeneğini de çok ciddi bir şekilde önümüzde tutuyoruz. Böyle bir durum olursa tabanımız, demokrasi ittifakının bileşenleri ve ulaşabileceğimiz bütün kesimlerle istişare ederek aday belirleyeceğiz” dedi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise “Bu seçimler, kimin cumhurbaşkanı ya da başbakan olacağı seçimi değildir. Asıl mesele, kriz üreten bu sistemin değiştirilmesi ve demokratik, eşitlikçi yeni bir düzenin kurulması meselesidir. HDP, bu seçimlerin ve sonrasındaki sürecin temel belirleyenidir, yeni dönemin siyasal gücüdür” diye konuştu.

 • 02.07.2022 02 Tem 14:39 Sivas Katliamı'nın Yıldönümünde Asım Bezirci, Kabri Başında Anıldı Sivas Katliamı'nın Yıldönümünde Asım Bezirci, Kabri Başında Anıldı

  Pir Sultan Abdal'ı anma etkinlikleri kapsamında 1993 yılında Sivas'ta düzenlenen etkinlikler sırasında Madımak Oteli'nde katledilen 33 aydından birisi olan Türk edebiyatının en önemli eleştirmenlerinden yazar, çevirmen Asım Bezirci, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

 • 01.07.2022 01 Tem 19:36 CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Tokat'ta konuştu Açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Tokat'ta konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Türkiye'nin, sloganda kullandığımız gibi birleştirici gücü olmaya çalışıyoruz.

 • 26.06.2022 26 Haz 17:27 Buldan: Biz AKP ile Hiçbir Konuda Herhangi Bir Anlaşma Yapmadık, Yapmayız Buldan: Biz AKP ile Hiçbir Konuda Herhangi Bir Anlaşma Yapmadık, Yapmayız

  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, AKP ve HDP arasında yeni bir çözüm süreci yürütüleceği iddiasına ilişkin, “Biz, AKP ile hiçbir konuda herhangi bir anlaşma yapmadık, yapmayız. AKP ile anlaşma yapanlar bellidir. Milletvekillerimizin dokunulmazlığının kaldırılmasında AKP ile birlikte ellerini havaya kaldıranlar, AKP’nin ortaklarıdır” dedi. Gelecek seçimde Kürtlerin desteğini almayan kimsenin iktidar olamayacağını savunan Buldan, “Bu ülkede Kürtleri kim inkar ederse, Kürtlerin haklarını kim tanımazsa, dillerini kim yasaklarsa onun bir kez daha iktidara gelme şansı yoktur, olamaz” diye konuştu.

 • 14.03.2022 14 Mar 20:39 Şırnak'ta dağdan kopan taş kütlesinin damına düştüğü ahırdaki 4 küçükbaş hayvan telef oldu Şırnak'ta dağdan kopan taş kütlesinin damına düştüğü ahırdaki 4 küçükbaş hayvan telef oldu

  Şırnak'ın Uludere ilçesinde dağdan kopan taş kütlesinin ahırın damına düşmesi sonucunda 4 küçükbaş hayvan telef oldu.

 • 11.03.2022 11 Mar 15:31 Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da 'Türkiye'de Muhalefet ve CHP'nin Tutumu Toplantısı'nda konuştu Açıklaması Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da "Türkiye'de Muhalefet ve CHP'nin Tutumu Toplantısı"nda konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi'ne Kürt sorununu çözeceğiz diye bir madde de koyduk. Evet var olan bir sorun var, biz bu sorunu çözeceğiz.

 • 10.03.2022 10 Mar 18:25 Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da 'STK, Muhtarlar, Kanaat Önderleri Buluşmaları'na katıldı: (2) Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da "STK, Muhtarlar, Kanaat Önderleri Buluşmaları"na katıldı: (2)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır Hapishanesindeki işkencelerin unutulmadığını, Diyarbakır Hapishanesinin insan hakları müzesine dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

 • 10.03.2022 10 Mar 17:24 Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin var olan sorunlarının tamamını çözeceğiz (4) Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin var olan sorunlarının tamamını çözeceğiz (4)

  '6 İLE GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURACAĞIZ'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da bir otelin konferans salonunda muhtar ve sivil toplum kuruluş temsilcileriyle bir araya geldi.

 • 27.02.2022 27 Şub 13:24 KILIÇDAROĞLU 28 ŞUBAT MAĞDURLARI İLE BARIŞACAĞIZ 2 KILIÇDAROĞLU 28 ŞUBAT MAĞDURLARI İLE BARIŞACAĞIZ 2

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 28 Şubat mağdurları ile de barışacağız; 28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğiz dedi.

 • 18.01.2022 18 Oca 13:28 HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Siz dolardaki köpüğü değil, kaymağı aldınız HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Siz dolardaki köpüğü değil, kaymağı aldınız

  Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan; gelmiş geçmiş en faizci iktidarın AK Parti-MHP koalisyonu olduğunu ileri sürerek, yükselen elektrik faturalarına dikkat çekti. "Saray, Türkiye'nin kaynaklarını yutan bir kara deliktir." diyen Buldan; "Fatura bedelinin bir diğer kısmı ile israf sarayının şatafatları karşılanıyor. Saraylarının ışık bedeli karşılanıyor. " diye konuştu.

Advertisement