70 yaşında korona virüsü yenen vatandaştan duygulandıran sözler "Nefes alıp vermek için dairemi isteselerdi, bir nefese dahi imza atardım" - Son Dakika
Sağlık

70 yaşında korona virüsü yenen vatandaştan duygulandıran sözler "Nefes alıp vermek için dairemi isteselerdi, bir nefese dahi imza atardım"

- 70 yaşında korona virüsü yenen vatandaştan duygulandıran sözler "Nefes alıp vermek için dairemi isteselerdi, bir nefese dahi imza atardım" Kocaeli'de korona virüsü 2 ay süren tedavisinin ardından yenen 70 yaşındaki Mehmet Altuntaş, vatandaşlara seslenerek, "Nefes alıp vermek için...

15.02.2021 17:11  Güncelleme: 17:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

- 70 yaşında korona virüsü yenen vatandaştan duygulandıran sözler

"Nefes alıp vermek için dairemi isteselerdi, bir nefese dahi imza atardım"

KOCAELİ - Kocaeli'de korona virüsü 2 ay süren tedavisinin ardından yenen 70 yaşındaki Mehmet Altuntaş, vatandaşlara seslenerek, "Nefes alıp vermek için dairemi isteselerdi, bir nefese dahi imza atardım" dedi.

Kocaeli'de yaşayan ve 70 yaşında olmasına rağmen inşaatlarda çalışan Mehmet Altuntaş isimli vatandaş, 2 ay önce korona virüse yakalandı. Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Altuntaş, tedavi altına alındı. Altuntaş, yaklaşık 2 ay süren tedavisinin ardından korona virüsü yenerek taburcu edildi. Altuntaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin hasta nakil ambulansıyla 2 ay sonra evine götürüldü. Mehmet Altuntaş'ın eşi Şükriye Altuntaş'a Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı sağlık personeli tarafından hasta refakatçi eğitimi verildi. Şükriye Altuntaş'a ekipler tarafından hasta bakımı, kişisel hijyen, ilaç kullanımı gibi konularda eğitim verildi. Ayrıca içince bulunduğumuz pandemi nedeniyle evde alınması gereken konular hakkında bilgilendirme yapıldı.

"Nefes alıp vermek için dairemi isteselerdi, bir nefese dahi imza atardım"

Tedavi sürecinde yaşadıklarını anlatan Mehmet Altuntaş, "Hiç kimse duyarsızlık göstermesin. Bu illete karşı herkes kendini çok iyi korusun, bana bir şey olmaz demesin. Bu hastalığı çeken bilir. 2 ay hastanede tedavi gördüm. Hastalık süresince nefes almakta zorlandım. Nefes alıp vermek için dairemi isteselerdi, bir nefese dahi imza atardım. O kadar zor durumdaydım ki Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Doktorlarımız vesile oldu, Allah yaşamamıza izin verdi. Büyük acılar çektim. 2 ay geçmesine rağmen halen yataktayım ve ayaklarım titriyor. Yürüyemiyorum, vücudum cansız, ciddi bir baş dönmem var. Belediyemizden Allah razı olsun. Hastaneden alıp evime kadar beni getirdiler" dedi.

"Devletimiz, belediyemiz her zaman arkamızda oldular"

Büyükşehir Belediyesinin hasta olduğu süreçte kendisini yalnız bırakmadığını belirten Altuntaş, "Hastaneden taburcu olunca Büyükşehir Belediyesi ambulans getirdi. Allah onlardan razı olsun, Allah onlara zeval vermesin. Şimdi de hasta refakatçi eğimindeki spor eğitmeni personeli tarafından spor egzersizleri yapıyorum. 2 ayda çok kas kaybım oldu. Biz çok memnun kaldık. Devletimiz, belediyemiz her zaman arkamızda oldular" diye konuştu.

"Kimse birbirine yaklaşmasın"

Eşi ile birlikte kendisinin de korona virüse yakalandığını ifade eden Şükriye Altuntaş ise vatandaşlara seslenerek, "Biz ikimiz de bu hastalığa yakalandık. Ben 10 günde atlattım. Fakat eşim 2 aydır hastanede. Allah'a şükür şimdi daha iyi. Kimse birbirine yaklaşmasın. Covid belirtisi olursa hemen hastaneye başvursunlar. Biz şimdi evimizdeyiz. Büyükşehir Belediyesi ekiplerince hasta refakatçi eğitimi aldım. Allah bu hizmetleri gerçekleştirenlerden razı olsun" açıklamasında bulundu.

(MK-GY-HA-Y)

70 yaşında korona virüsü yenen vatandaştan duygulandıran sözler "Nefes alıp vermek için dairemi isteselerdi, bir nefese dahi imza atardım"
Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık 70 yaşında korona virüsü yenen vatandaştan duygulandıran sözler 'Nefes alıp vermek için dairemi isteselerdi, bir nefese dahi imza atardım' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Çorum'da nefes borusuna simit kaçan genç kız yoğun bakımda
    21:21 Çorum'da nefes borusuna simit kaçan genç kız yoğun bakımda

    Çorum'da bir genç kız, iş yerinde arkadaşlarıyla kahvaltı yaparken yediği simit parçasının nefes borusuna kaçması sonucu nefes almakta güçlük çekti. Arkadaşları 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi. Sağlık ekipleri tarafından müdahale edilen genç kız, hayati tehlikesi bulunduğu için Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakımda tedavi altına alındı.

  • Muş'ta Gönüllü Kadınlar, Çölyak ve PKU Hastalarına Glütensiz Ürünler Ulaştırıyor
    18:51 Muş'ta Gönüllü Kadınlar, Çölyak ve PKU Hastalarına Glütensiz Ürünler Ulaştırıyor

    Muş Alparslan Üniversitesi ve İl Özel İdaresi desteğiyle faaliyet gösteren Halk Ekmek Fabrikası'nda çalışan 10 gönüllü kadın, çölyak ve PKU hastalarına özel glütensiz ürünler üretiyor. Her gün 500 hastaya teslim edilen ekmek, kurabiye, kek, simit gibi ürünler, usta öğreticilerin gözetiminde hazırlanıyor. Muş Çölyak Derneği ve Muş Alparslan Üniversitesi Çölyak ve Glütensiz Beslenme Topluluğu Danışmanı Dr. Züleyha Almaz, glütensiz ürünlerin üretiminin maliyetli olduğunu belirterek, destek çağrısında bulundu.


Advertisement