SON DAKİKA SİYASAL İSLAM HABERLERİ

Son Dakika Siyasal İslam Haberleri

 • 26 Haziran 2018 12:59 Yılmaz Özdil, CHP Yönetimine Çok Ağır Sözlerle Yüklendi! Yılmaz Özdil, CHP Yönetimine Çok Ağır Sözlerle Yüklendi! Bugünkü köşe yazısını CHP yönetimine ayıran Özdil, çok sert ifadeler kullanarak "Tıpış tıpış değil... Defolup gideceksiniz kardeşim!" dedi. Eski milletvekili Eren Erdem de, dün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla "istifa" çağrısında bulunmuştu.
 • 11 Ocak 2018 21:32 Bae'den Tunus'a "Nahda" Baskısı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yönetimi geçen ay uçak krizi yaşadığı Tunus'a hükümetten Nahda Hareketi Partisi üyelerinin ayıklanması için baskı yapıyor.
 • 26 Aralık 2017 10:44 Bayraklı'da Vefa Gecesi Bayraklı'da Vefa Gecesi Bayraklı Belediyesi, gazeteci, yazar, şair Okan Yüksel ile İzmir’in yaşayan arşivi, İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu için “Ahde vefa” gecesi düzenlendi.
 • 18 Ekim 2017 18:33 Nüfus Hizmetleri Kanunu Tasarısı Genel Kurulda AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, il ve ilçe müftülüklerine nikah kıyma yetkisi veren düzenlemeyle ilgili, "Bu yapılan iş; Türkiye'de aileyi tahkim eden bir iştir, hukuki sonuç doğuran nikaha ilişkin laik ve seküler devletin bir işidir.
 • 14 Temmuz 2017 18:34 Add'den 15 Temmuz Açıklaması ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği Genel Merkez'inden 15 Temmuz'a ilişkin yapılan açıklamada, "Türkiye, 'şeyhler, dervişler, müritler' ülkesi oldukça, 15 Temmuz'ların yaşanması her zaman olanaklıdır, çare Atatürk'ün Laik ve demokratik Cumhuriyetini yeniden yaşama geçirmektir" denildi.
 • 14 Temmuz 2017 18:32 Dha Ankara - Add'den 15 Temmuz Açıklaması Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez'inden 15 Temmuz'a ilişkin yapılan açıklamada, "Türkiye, 'şeyhler, dervişler, müritler' ülkesi oldukça, 15 Temmuz'ların yaşanması her zaman olanaklıdır, çare Atatürk'ün Laik ve demokratik Cumhuriyetini yeniden yaşama geçirmektir" denildi.
 • 21 Haziran 2017 18:49 Fetö'nün Medya Yapılanmasına Fetö'nün Medya Yapılanmasına "Darbe Çağrışımı" Davası Siyasal İslamı eleştiren çok sayıda yazım var
 • 21 Haziran 2017 18:22 Dha İstanbul Bülteni - 5 Dha İstanbul Bülteni - 5 İddianamede siyasal İslamcı olmadığı halde siyasal islamcı örgüte darbe için zemin hazırlamakla suçlandığını belirten Mehmet Altan, "Siyasal İslamı eleştiren çok sayıda yazım var" dedi
 • 21 Haziran 2017 17:42 Dha İstanbul - Fetö/pdy Basın Davası; Mehmet Altan Dha İstanbul - Fetö/pdy Basın Davası; Mehmet Altan "Düşünceleri Yargılanan Biri Olarak... İddianamede siyasal İslamcı olmadığı halde siyasal islamcı örgüte darbe için zemin hazırlamakla suçlandığını belirten Mehmet Altan, "Siyasal İslamı eleştiren çok sayıda yazım var" dedi
 • 21 Haziran 2017 17:28 Fetö/pdy Basın Davası ; Mehmet Altan Fetö/pdy Basın Davası ; Mehmet Altan"Düşünceleri Yargılanan Biri Olarak Karşınızdayım" İddianamede siyasal İslamcı olmadığı halde siyasal islamcı örgüte darbe için zemin hazırlamakla suçlandığını belirten Mehmet Altan, "Siyasal İslamı eleştiren çok sayıda yazım var" dedi
 • 21 Haziran 2017 11:32 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, "Katar'ın terör örgütlerini desteklediği iddiasını destekleyecek herhangi bir kanıt ortaya çıkmadığı düşünülürse bu ülkenin talepleri oldukça makul.
 • 21 Haziran 2017 11:02 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Katar'a Karşı Atılan Adımlar Orantısız" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Katar’a karşı atılan adımların orantısız olduğunu ve bu yaptırımların krizin çözümüne katkı sağlamadığını belirterek, "Katar hükümeti de blokaj kaldırılmadığı sürece müzakereye yanaşmayacağını açıkça söyledi.
 • 02 Mayıs 2017 12:36 CHP'ye Çok Sert Eleştiriler CHP'ye Çok Sert Eleştiriler Siyasal İslamcılık temalı çekişme ve kutuplaşma inanılmaz seviyelerdedir
 • 02 Mayıs 2017 12:28 Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a Fetö Çağrısı Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a Fetö Çağrısı Siyasal İslamcılık temalı çekişme ve kutuplaşma inanılmaz seviyelerdedir
 • 26 Ocak 2017 23:54 Tunus'ta Ugtt Genel Sekreterliğine Tabbubi Getirildi Tunus'ta Ugtt Genel Sekreterliğine Tabbubi Getirildi Yapılan kongre ve seçimlerin ardından Tunus Genel İşçi Sendikaları Konfederasyonu (UGTT) Genel Sekreterliğine sendikacı Nureddin Tabbubi'nin getirildiği bildirildi.
 • 17 Ocak 2017 14:54 MEB'in Yeni Müfredat Taslağı MEB'in Yeni Müfredat Taslağı CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yeni müfredat taslağına ilişkin, "Eğitimde gelinen nokta ortadadır.
 • 17 Ocak 2017 14:50 CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun : Müfredata 'Çıkar İlişkilerimiz Çatıştı', 'Kandırıldık'... CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun : Müfredata 'Çıkar İlişkilerimiz Çatıştı', 'Kandırıldık'... MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bir-Sen'in taslak programı üzerine yeni hazırladığı müfredata sert tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Ders kitaplarından "Atatürkçülükö kavramını çıkaracaksınız, yerine "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günüö nü koyacaksınız.
 • 17 Ocak 2017 14:50 Dha Ankara- CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun : Müfredata 'Çıkar İlişkilerimiz Çatıştı',... Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bir-Sen'in taslak programı üzerine yeni hazırladığı müfredata sert tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Ders kitaplarından "Atatürkçülükö kavramını çıkaracaksınız, yerine "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günüö nü koyacaksınız.
 • 17 Ocak 2017 13:36 Dha Ankara - CHP'li Torun'dan Yeni Müfredata Tepki: Cemaatle Olan İlişkilerinizi Anlatacak Mısınız? Dha Ankara - CHP'li Torun'dan Yeni Müfredata Tepki: Cemaatle Olan İlişkilerinizi Anlatacak Mısınız? CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bir-Sen'in taslak programı üzerine yeni hazırladığı müfredatı eleştirdi.
 • 17 Ocak 2017 13:36 CHP'li Torun'dan Yeni Müfredata Tepki: Cemaatle Olan İlişkilerinizi Anlatacak Mısınız? CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bir-Sen'in taslak programı üzerine yeni hazırladığı müfredatı eleştirdi.
 • 05 Aralık 2016 21:30 CHP'li Kadın Milletvekillerden 'Ayrımcılık' İddiası CHP'li Kadın Milletvekillerden 'Ayrımcılık' İddiası CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ve Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, kadın milletvekilleri olarak TBMM'de de ayrımcılığa uğradıklarını savundu.
 • 05 Aralık 2016 21:21 Manisa - CHP'li Kadın Vekillerden 'Ayrımcılık' Iddiası Manisa - CHP'li Kadın Vekillerden 'Ayrımcılık' Iddiası CHP'li kadın vekillerden 'ayrımcılık' iddiasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ve Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, kadın milletvekilleri olarak mecliste de ayrımcılığa uğradıklarını savundu.
 • 05 Aralık 2016 19:12 CHP'li Kadın Milletvekillerden 'Ayrımcılık' İddiası CHP'li Kadın Milletvekillerden 'Ayrımcılık' İddiası CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ve Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, kadın milletvekilleri olarak TBMM'de de ayrımcılığa uğradıklarını savundu.
 • 05 Aralık 2016 19:01 Dha Yurt Bülteni - 13 Dha Yurt Bülteni - 13 Antalya'da IŞİD operasyonuANTALYA'da terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonda 1'i Türk, 3'ü Suriye uyruklu 4 şüpheli gözaltına alındı.
 • 05 Aralık 2016 14:55 Özgür Mumcu, Bergamalılar'a Babasını Anlattı Özgür Mumcu, Bergamalılar'a Babasını Anlattı İZMİR'in Bergama İlçesi'nde edebiyat, sanat, hayat ve felsefe üzerine sohbetlerin yapıldığı 'Güz Söyleşileri'ne katılan Uğur Mumcu'nun oğlu Cumhuriyet Gazetesi yazarı Özgür Mumcu, babasının öldürülmesiyle ilgili konuştu.
 • 01 Eylül 2016 18:42 Eskişehir'de Dünya Barış Günü Eskişehir'de Dünya Barış Günü Siyasal İslamcı rejimlerin karşısında demokratik ve laik bir ülkenin savaşın pan zehiri olduğunu biliyoruz
 • 30 Temmuz 2016 16:16 Meral Akşener, Meral Akşener, "FETÖ Demiyorsun" Diyenlere Ateş Püskürdü: Ahan da FETÖ MHP yönetimi ve kimi çevrelerce "FETÖ'nün truva atı" olmakla suçlanan Meral Akşener'den hodri meydan: Üç ay önce dedim. Yine söylüyorum Ahanda FETÖ... FETÖ...
 • 27 Temmuz 2016 16:14 MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ: MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ: "Türkiye, Hala Tehlikeyi Aşmış Değildir" MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Türkiye'nin hala darbe tehlikesini aşamadığını belirterek, "Gülenci subaylar, önümüzdeki aylarda dış dinamiklerin de etkisiyle gerçekleştirilebilecek politik, ekonomik ve psikolojik istikrarsızlaştırma operasyonları sonrasında yeni bir darbe girişimini deneyebilirler.
 • 27 Temmuz 2016 14:33 MHP'li Özdağ: "Mhp Cemaat Sızmalarına Karşı Kendini En İyi Korumuş Partidir" Milliyetçi Hareket Partisi (HDP) Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, MHP’nin cemaat sızmalarına karşı kendini en iyi korumuş parti olduğunu söyledi.
 • 27 Temmuz 2016 12:46 MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ Açıklaması MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Türkiye'nin hala darbe tehlikesini aşamadığını belirterek, "Gülenci subaylar, önümüzdeki aylarda dış dinamiklerin de etkisiyle gerçekleştirilebilecek politik, ekonomik ve psikolojik istikrarsızlaştırma operasyonları sonrasında yeni bir darbe girişimini deneyebilirler.
 • 22 Temmuz 2016 16:44 Fetö'nün "Çatı İddianamesi" Kabul Edildi (4) ABD'nin, Sovyetler Birliği'ne karşı 1970'li yıllarda "Yeşil Kuşak Projesi" çerçevesinde "Siyasal İslami Çevrelerle İttifak Stratejisi geliştirdiği ve Türkiye'de de özellikle darbe hükümetlerince bu stratejinin uygulamaya sokulduğu"na işaret edilen iddianamede, devlet içinde kadrolaşmaya önem veren Fetullah Gülen cemaati için bu politikanın büyük fırsat olduğu vurgulandı
 • 15 Temmuz 2016 14:10 Fetö'nün "Çatı İddianamesi" Mahkemeye Gönderildi (4) ABD'nin, Sovyetler Birliği'ne karşı 1970'li yıllarda "Yeşil Kuşak Projesi" çerçevesinde "Siyasal İslami Çevrelerle İttifak Stratejisi geliştirdiği ve Türkiye'de de özellikle darbe hükümetlerince bu stratejinin uygulamaya sokulduğu"na işaret edilen iddianamede, devlet içinde kadrolaşmaya önem veren Fetullah Gülen cemaati için bu politikanın büyük fırsat olduğu vurgulandı
 • 17 Haziran 2016 14:16 Analiz - Nahda Tecrübesi ve İslami Hareketin Geleceği Başlangıçta büyük umutlar bağlanmasına karşın, tetiklediği yahut kanalize edildiği şiddet olayları nedeniyle terör ve kaotik çözülme süreçleriyle birlikte anılmaya başlanan Arap Baharı'nın tek istisnası Tunus, yerel ve küresel ölçekte İslami hareketler için yeni bir dönemin bidayeti olarak yorumlanabilecek kritik bir aşamaya girmiş görünüyor.
 • 27 Mayıs 2016 22:57 TBMM'de 65. Hükümet Programı Görüşüldü TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplanan Genel Kurul'da 65. Hükümet Programı üzerinde gruplar adına görüşmeler yapıldı.
 • 17 Mayıs 2016 12:45 Yeni Türkiye'de Laiklik Mücadelesi' Paneli BirGün Okur İnisiyatifi’nin gerçekleştirdiği ’Yeni Türkiye’de Laiklik Mücadelesi’ isimli panelde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Belediyelerimiz, inanç ihtiyaçlarının karşılanmasında iyi bir örnek” dedi.
 • 28 Nisan 2016 12:05 MHP'li Yalçın: Teokratik Devlet Özlemiyle Yetişmiş Bu Kuşağın Temsilcilerinden Biri İsmail Kahraman Mhp Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın'ın Laiklik tartışmalarına ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.
 • 28 Nisan 2016 11:25 MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Açıklaması MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Seçilmiş bir Meclis Başkanı'nın, anayasanın milletin ön şart ve kabulü olan ilk dört maddeyi tartışmaya açması, bize göre doğru bir yaklaşım değildir.
 • 28 Nisan 2016 11:15 MHP'li Yalçın'dan CHP ve AK Parti'ye Laiklik Eleştirisi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Atatürk'ün ölümünden sonra CHP'de yerleşen zihniyetin, Hegel'in diyalektiğini ters çevirerek, diyalektik materyalizme dönüştüren Marx'ın yaptığı gibi, onun üniter-ulus devletin oluşumu yolundaki bütün hayati adımlarını saptırdığını söyledi.
 • 03 Mart 2016 11:21 Gazeteci Yazar Ahmet Oktay Börtecene Vefat Etti Gazeteci Yazar Ahmet Oktay Börtecene Vefat Etti İnceleme/Araştırma: Bir Yazı'nın Arayışları (2001), Yazın, İletişim, İdeoloji (1982), Yazılanla Okunan (1983), Toplumcu Gerçekçiliğin Kaynakları (1986), Kültür ve İdeoloji (1987), Toplumsal Değişme ve Basın (1987), Karanfil ve Pranga (1990), Raffaello'nun Direnişi (1990), Zamanı Sorgulamak (1991), Kabul ve Red (1992), Şair ile Kurtarıcı (1992), Sanat ve Siyaset (1993), Cumhuriyet Dönemi Edebiyat-1923/1950 (1993), Türkiye'de Popüler Kültür (1993), Medya ve Hedonizm (1995), Şiddet, Söz, Yaşam (1995), İnsan, Yazar, Kitap (1995), İsrafil'in Sûr'u (1997), Şeytan, Melek, Soytarı (1998), Siyasal İslama İtirazlar (2000), Postmodernist Tahayyüle İtirazlar (2000), Şairin Kanı (2001), Romanımıza Ne Oldu? (2004)
 • 08 Ocak 2016 15:37 Mehmet Altan: Dünün Mazlumları Bugün Devlet Devlet Diye Yırtınıyor ”***Siyasal İslamcı zorbalığı tabii ki dünya da izliyor
 • 15 Aralık 2015 18:00 HDP'li Baluken: Şu Anda PKK'nın Elinde 20 Polis ve Asker Var HDP'li Baluken: Şu Anda PKK'nın Elinde 20 Polis ve Asker Var HDP'li İdris Baluken, 20 polis ve askerin PKK'nın elinde bulunduğunu belirterek, "Kılınızı kıpırdatmıyorsunuz. Öldüklerinde de üzerlerinden siyaset yapıyorsunuz" dedi.
 • 14 Aralık 2015 19:39 Amerikalı Araştırmacı IŞİD Liderinin Karanlık Yönlerini Yazdı Amerikalı Araştırmacı IŞİD Liderinin Karanlık Yönlerini Yazdı Amerikalı İslam araştırmacısı Wiliiam McCants, IŞİD lideri Ebu Bekir el Bağdadi hakkında yaptığı araştımayla örgüt liderinin hayatına dair bilinmeyenleri yazdı.
 • 27 Kasım 2015 17:33 TMMOB Başkanı: Tutuklama, İktidarın Baskıcı Politikalarının Bir Ürünüdür Türkiye Makina Mühendisleri Odası (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasına tepki gösteren bir açıklama yaptı.
 • 29 Eylül 2015 17:09 Kuveyt, 25 İranlıyı Casusuluktan Gözaltına Aldı Kuveyt güvenlik güçleri, 'gizli kayıt yapmak, terör örgütlerine silah temin etmek ve devletin özel bilgilerine ulaşıp İran'a göndermek' suçlamasıyla 25 İranlı vatandaşı gözaltına aldı.
 • 10 Eylül 2015 11:21 Nevşehir, Teröre Lanet Yürüyüşünde Buluştu Nevşehir, Teröre Lanet Yürüyüşünde Buluştu Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı'nca düzenlenen 'Şehide Saygı, Teröre Lanet Yürüyüşü"ne katılan genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle binlerce kişi Türk Telekom Meydanı'nda toplandı.
 • 09 Eylül 2015 19:06 Nevşehir, 'Teröre Lanet' Yürüyüşünde Buluştu Nevşehir, 'Teröre Lanet' Yürüyüşünde Buluştu Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı'nca düzenlenen 'Şehide Saygı, Teröre Lanet Yürüyüşü'ne katılan genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle binlerce kişi, Atatürk Bulvarı ve Kasaplar Çarşısı'ndan geçerek Kurşunlu Camii'ne kadar yürüdü.
 • 09 Eylül 2015 18:24 Nevşehir'de 4 Bin Kişi Şehitler İçin Yürüdü Nevşehir'de 4 Bin Kişi Şehitler İçin Yürüdü Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından ‘’Şehitlere Saygı’’ yürüyüşü düzenlendi.
 • 09 Eylül 2015 10:40 Uşak'ta, Şehide 'Saygı Yürüyüşü' Uşak'ta, Şehide 'Saygı Yürüyüşü' Uşak Ülkü Ocakları öncülüğünde toplanan yaklaşık bin 500 kişi, Hakkari Dağlıca Bölgesi'nde ve Iğdır'da yaşanan terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için 'Şehide saygı yürüyüşü' düzenleyerek teröre tepki gösterdi.
 • 09 Eylül 2015 08:18 Uşak'ta, Şehide 'Saygı Yürüyüşü' Uşak'ta, Şehide 'Saygı Yürüyüşü' Uşak Ülkü Ocakları üyeleri, Hakkari Dağlıca Bölgesi'nde ve Iğdır'da yaşanan terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için 'Şehide saygı yürüyüşü' düzenleyerek teröre tepki gösterdi.
 • 09 Eylül 2015 06:25 Uşak'ta, Şehide 'Saygı Yürüyüşü' Uşak'ta, Şehide 'Saygı Yürüyüşü' Uşak Ülkü Ocakları öncülüğünde toplanan yaklaşık bin 500 kişi, Hakkari Dağlıca Bölgesi'nde ve Iğdır'da yaşanan terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için 'Şehide saygı yürüyüşü' düzenleyerek teröre tepki gösterdi.