SON DAKİKA SİYASAL İSLAM HABERLERİ

Son Dakika Siyasal İslam Haberleri

 • 06 Aralık 2018 10:40 Bayraklı'da Dev Buluşma Bayraklı'da Dev Buluşma Ünlü futbolcular " Irkçılık ve şiddet''e Bayraklı'dan dur dedi.
 • 23 Ekim 2018 08:56 İngiliz Basınından Kaşıkçı Analizi: Erdoğan Krizi Fırsata Çevirdi, Selman Karşısında Üstünlük Kurdu İngiliz Basınından Kaşıkçı Analizi: Erdoğan Krizi Fırsata Çevirdi, Selman Karşısında Üstünlük Kurdu Guardian gazetesinin Orta Doğu Editörü Martin Chulov, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ve ardından yaşanan gelişmelerle Erdoğan'ın Orta Doğu'daki güç mücadelesinde Prens Selman karşısında avantaj yakaladığını yazdı ve krizi fırsata çevirdiğini belirtti.
 • 15 Ekim 2018 05:31 Cemal Kaşıkçı Hangi Hesaplaşma Sonucu Kaçırıldı ya da Öldürüldü? Cemal Kaşıkçı Hangi Hesaplaşma Sonucu Kaçırıldı ya da Öldürüldü? Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'dan İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdiği 2 Ekim'den bu yana haber alınamıyor.
 • 26 Haziran 2018 12:59 Yılmaz Özdil, CHP Yönetimine Çok Ağır Sözlerle Yüklendi! Yılmaz Özdil, CHP Yönetimine Çok Ağır Sözlerle Yüklendi! Bugünkü köşe yazısını CHP yönetimine ayıran Özdil, çok sert ifadeler kullanarak "Tıpış tıpış değil... Defolup gideceksiniz kardeşim!" dedi. Eski milletvekili Eren Erdem de, dün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla "istifa" çağrısında bulunmuştu.
 • 11 Ocak 2018 21:32 Bae'den Tunus'a "Nahda" Baskısı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yönetimi geçen ay uçak krizi yaşadığı Tunus'a hükümetten Nahda Hareketi Partisi üyelerinin ayıklanması için baskı yapıyor.
 • 26 Aralık 2017 10:44 Bayraklı'da Vefa Gecesi Bayraklı'da Vefa Gecesi Bayraklı Belediyesi, gazeteci, yazar, şair Okan Yüksel ile İzmir’in yaşayan arşivi, İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu için “Ahde vefa” gecesi düzenlendi.
 • 18 Ekim 2017 18:33 Nüfus Hizmetleri Kanunu Tasarısı Genel Kurulda AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, il ve ilçe müftülüklerine nikah kıyma yetkisi veren düzenlemeyle ilgili, "Bu yapılan iş; Türkiye'de aileyi tahkim eden bir iştir, hukuki sonuç doğuran nikaha ilişkin laik ve seküler devletin bir işidir.
 • 14 Temmuz 2017 18:34 Add'den 15 Temmuz Açıklaması ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği Genel Merkez'inden 15 Temmuz'a ilişkin yapılan açıklamada, "Türkiye, 'şeyhler, dervişler, müritler' ülkesi oldukça, 15 Temmuz'ların yaşanması her zaman olanaklıdır, çare Atatürk'ün Laik ve demokratik Cumhuriyetini yeniden yaşama geçirmektir" denildi.
 • 14 Temmuz 2017 18:32 Dha Ankara - Add'den 15 Temmuz Açıklaması Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez'inden 15 Temmuz'a ilişkin yapılan açıklamada, "Türkiye, 'şeyhler, dervişler, müritler' ülkesi oldukça, 15 Temmuz'ların yaşanması her zaman olanaklıdır, çare Atatürk'ün Laik ve demokratik Cumhuriyetini yeniden yaşama geçirmektir" denildi.
 • 21 Haziran 2017 18:49 Fetö'nün Medya Yapılanmasına Fetö'nün Medya Yapılanmasına "Darbe Çağrışımı" Davası Siyasal İslamı eleştiren çok sayıda yazım var
 • 21 Haziran 2017 18:22 Dha İstanbul Bülteni - 5 Dha İstanbul Bülteni - 5 İddianamede siyasal İslamcı olmadığı halde siyasal islamcı örgüte darbe için zemin hazırlamakla suçlandığını belirten Mehmet Altan, "Siyasal İslamı eleştiren çok sayıda yazım var" dedi
 • 21 Haziran 2017 17:42 Dha İstanbul - Fetö/pdy Basın Davası; Mehmet Altan Dha İstanbul - Fetö/pdy Basın Davası; Mehmet Altan "Düşünceleri Yargılanan Biri Olarak... İddianamede siyasal İslamcı olmadığı halde siyasal islamcı örgüte darbe için zemin hazırlamakla suçlandığını belirten Mehmet Altan, "Siyasal İslamı eleştiren çok sayıda yazım var" dedi
 • 21 Haziran 2017 17:28 Fetö/pdy Basın Davası ; Mehmet Altan Fetö/pdy Basın Davası ; Mehmet Altan"Düşünceleri Yargılanan Biri Olarak Karşınızdayım" İddianamede siyasal İslamcı olmadığı halde siyasal islamcı örgüte darbe için zemin hazırlamakla suçlandığını belirten Mehmet Altan, "Siyasal İslamı eleştiren çok sayıda yazım var" dedi
 • 21 Haziran 2017 11:32 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, "Katar'ın terör örgütlerini desteklediği iddiasını destekleyecek herhangi bir kanıt ortaya çıkmadığı düşünülürse bu ülkenin talepleri oldukça makul.
 • 21 Haziran 2017 11:02 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Katar'a Karşı Atılan Adımlar Orantısız" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Katar’a karşı atılan adımların orantısız olduğunu ve bu yaptırımların krizin çözümüne katkı sağlamadığını belirterek, "Katar hükümeti de blokaj kaldırılmadığı sürece müzakereye yanaşmayacağını açıkça söyledi.
 • 02 Mayıs 2017 12:36 CHP'ye Çok Sert Eleştiriler CHP'ye Çok Sert Eleştiriler Siyasal İslamcılık temalı çekişme ve kutuplaşma inanılmaz seviyelerdedir
 • 02 Mayıs 2017 12:28 Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a Fetö Çağrısı Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a Fetö Çağrısı Siyasal İslamcılık temalı çekişme ve kutuplaşma inanılmaz seviyelerdedir
 • 03 Mart 2017 20:12 Uluslararası Demokrasi Kongresi - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik Uluslararası Demokrasi Kongresi - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 15 Temmuz gecesi, millet iradesine bağlı güvenlik güçleri, yelpazenin farklı yerlerindeki siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, yargı kuruluşları, medya ve toplumun tüm dinamikleriyle el birliği yaparak, karanlık bir gecenin aydınlık...
 • 03 Mart 2017 16:52 Uluslararası Demokrasi Kongresi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 15 Temmuz gecesi, millet iradesine bağlı güvenlik güçleri, yelpazenin farklı yerlerindeki siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, yargı kuruluşları, medya ve toplumun tüm dinamikleriyle el birliği yaparak, karanlık bir gecenin aydınlık...
 • 26 Ocak 2017 23:54 Tunus'ta Ugtt Genel Sekreterliğine Tabbubi Getirildi Tunus'ta Ugtt Genel Sekreterliğine Tabbubi Getirildi Yapılan kongre ve seçimlerin ardından Tunus Genel İşçi Sendikaları Konfederasyonu (UGTT) Genel Sekreterliğine sendikacı Nureddin Tabbubi'nin getirildiği bildirildi.
 • 24 Ocak 2017 15:05 Uğur Mumcu Mersin'de Unutulmadı Uğur Mumcu Mersin'de Unutulmadı Ünal, "Siyasal İslam'ın yurtdışındaki örgütlerle buluştuğunda bize neler yapılabileceğini, siyasal İslam'ın nasıl içimize sızabileceğini ve bir gün neler yapabileceğini aslında o dönem yazdığı kitaplarda bize anlattı
 • 24 Ocak 2017 14:57 Uğur Mumcu Mersin'de Anıldı Uğur Mumcu Mersin'de Anıldı Siyasal İslam'ın yurt dışındaki örgütlerle buluştuğunda bize neler yapabileceğini, içimize nasıl sızabileceğini ve bir gün neler yapabileceğini o dönem yazdığı kitaplarda bizlere anlattı
 • 17 Ocak 2017 14:54 MEB'in Yeni Müfredat Taslağı MEB'in Yeni Müfredat Taslağı CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yeni müfredat taslağına ilişkin, "Eğitimde gelinen nokta ortadadır.
 • 17 Ocak 2017 14:50 CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun : Müfredata 'Çıkar İlişkilerimiz Çatıştı', 'Kandırıldık'... CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun : Müfredata 'Çıkar İlişkilerimiz Çatıştı', 'Kandırıldık'... MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bir-Sen'in taslak programı üzerine yeni hazırladığı müfredata sert tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Ders kitaplarından "Atatürkçülükö kavramını çıkaracaksınız, yerine "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günüö nü koyacaksınız.
 • 17 Ocak 2017 14:50 Dha Ankara- CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun : Müfredata 'Çıkar İlişkilerimiz Çatıştı',... Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bir-Sen'in taslak programı üzerine yeni hazırladığı müfredata sert tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Ders kitaplarından "Atatürkçülükö kavramını çıkaracaksınız, yerine "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günüö nü koyacaksınız.
 • 17 Ocak 2017 13:36 Dha Ankara - CHP'li Torun'dan Yeni Müfredata Tepki: Cemaatle Olan İlişkilerinizi Anlatacak Mısınız? Dha Ankara - CHP'li Torun'dan Yeni Müfredata Tepki: Cemaatle Olan İlişkilerinizi Anlatacak Mısınız? CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bir-Sen'in taslak programı üzerine yeni hazırladığı müfredatı eleştirdi.
 • 17 Ocak 2017 13:36 CHP'li Torun'dan Yeni Müfredata Tepki: Cemaatle Olan İlişkilerinizi Anlatacak Mısınız? CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bir-Sen'in taslak programı üzerine yeni hazırladığı müfredatı eleştirdi.
 • 28 Aralık 2016 16:08 Didim CHP 2016 Yılını Değerlendirdi Didim CHP 2016 Yılını Değerlendirdi CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş,“Didim ve Ülkemiz İçin 2016 Ne Getirdi, 2017’den Ne Bekliyoruz?
 • 05 Aralık 2016 21:30 CHP'li Kadın Milletvekillerden 'Ayrımcılık' İddiası CHP'li Kadın Milletvekillerden 'Ayrımcılık' İddiası CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ve Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, kadın milletvekilleri olarak TBMM'de de ayrımcılığa uğradıklarını savundu.
 • 05 Aralık 2016 21:21 Manisa - CHP'li Kadın Vekillerden 'Ayrımcılık' Iddiası Manisa - CHP'li Kadın Vekillerden 'Ayrımcılık' Iddiası CHP'li kadın vekillerden 'ayrımcılık' iddiasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ve Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, kadın milletvekilleri olarak mecliste de ayrımcılığa uğradıklarını savundu.
 • 05 Aralık 2016 19:12 CHP'li Kadın Milletvekillerden 'Ayrımcılık' İddiası CHP'li Kadın Milletvekillerden 'Ayrımcılık' İddiası CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ve Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, kadın milletvekilleri olarak TBMM'de de ayrımcılığa uğradıklarını savundu.
 • 05 Aralık 2016 19:01 Dha Yurt Bülteni - 13 Dha Yurt Bülteni - 13 Antalya'da IŞİD operasyonuANTALYA'da terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonda 1'i Türk, 3'ü Suriye uyruklu 4 şüpheli gözaltına alındı.
 • 05 Aralık 2016 14:55 Özgür Mumcu, Bergamalılar'a Babasını Anlattı Özgür Mumcu, Bergamalılar'a Babasını Anlattı İZMİR'in Bergama İlçesi'nde edebiyat, sanat, hayat ve felsefe üzerine sohbetlerin yapıldığı 'Güz Söyleşileri'ne katılan Uğur Mumcu'nun oğlu Cumhuriyet Gazetesi yazarı Özgür Mumcu, babasının öldürülmesiyle ilgili konuştu.
 • 11 Ekim 2016 13:34 Dehşete Düşüren Ayrıntılar! FETÖ'nün Dehşete Düşüren Ayrıntılar! FETÖ'nün "30 Yıllık Darbe" Hazırlığı ABD Medyasında The New Yorker, yayımladığı makalede FETÖ'nün ayak öpme törenlerine, Gülen'in ayakkabısının derisini kaynatıp yiyenlere yer verdi. Gülen için 'uykudan yeni kalkmış emekli' benzetmesi yaptı.
 • 08 Ekim 2016 18:57 El Şark Forum 2016 İstanbul Buluşması El Şark Forum 2016 İstanbul Buluşması Siyasal İslam ve Orta Doğu konularında çalışan siyasi danışman Mohamed Okda da Ortadoğu'da girişimcilerin sadece yüzde 25'inin finans imkanlarına erişim şansı olduğunu söyledi
 • 06 Ekim 2016 15:22 CHP'li Köse: Ohal'de de Bu Halde de Mücadelemize Devam Edeceğiz CHP'li Köse: Ohal'de de Bu Halde de Mücadelemize Devam Edeceğiz CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, iktidarın OHAL'le birlikte uygulamaya koyduğu kanun hükmünde kararnamelere dikkat çekerek, ülkenin otoriter ve muhafazakar bir yönetime evrildiğini söyledi.
 • 23 Eylül 2016 20:36 İzmir Hdp'li Doğan Ülke Zor Durumlarla Karşı Karşıya Kalabilir İzmir Hdp'li Doğan Ülke Zor Durumlarla Karşı Karşıya Kalabilir Hdp'li Doğan Ülke zor durumlarla karşı karşıya kalabilirHALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanlığı'nda basın açıklaması yapan HDP İzmir İl Başkanı Mahfuz Güleryüz, belediyelere kayyum atanmasına karşı bir günlük sembolik açlık grevine gideceklerini söyledi.
 • 23 Eylül 2016 19:55 Hdp'li Doğan: Ülke Zor Durumlarla Karşı Karşıya Kalabilir Hdp'li Doğan: Ülke Zor Durumlarla Karşı Karşıya Kalabilir HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanlığı'nda basın açıklaması yapan HDP İzmir İl Başkanı Mahfuz Güleryüz, belediyelere kayyum atanmasına karşı bir günlük sembolik açlık grevine gideceklerini söyledi.
 • 07 Eylül 2016 11:22 Emekli Komutanlar 'Darbe'yi Anlatacak Emekli Komutanlar 'Darbe'yi Anlatacak HESSEN Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından yapılan açıklamada, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakıyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir.
 • 01 Eylül 2016 18:42 Eskişehir'de Dünya Barış Günü Eskişehir'de Dünya Barış Günü Siyasal İslamcı rejimlerin karşısında demokratik ve laik bir ülkenin savaşın pan zehiri olduğunu biliyoruz
 • 30 Temmuz 2016 16:16 Meral Akşener, Meral Akşener, "FETÖ Demiyorsun" Diyenlere Ateş Püskürdü: Ahan da FETÖ MHP yönetimi ve kimi çevrelerce "FETÖ'nün truva atı" olmakla suçlanan Meral Akşener'den hodri meydan: Üç ay önce dedim. Yine söylüyorum Ahanda FETÖ... FETÖ...
 • 27 Temmuz 2016 16:14 MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ: MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ: "Türkiye, Hala Tehlikeyi Aşmış Değildir" MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Türkiye'nin hala darbe tehlikesini aşamadığını belirterek, "Gülenci subaylar, önümüzdeki aylarda dış dinamiklerin de etkisiyle gerçekleştirilebilecek politik, ekonomik ve psikolojik istikrarsızlaştırma operasyonları sonrasında yeni bir darbe girişimini deneyebilirler.
 • 27 Temmuz 2016 14:33 MHP'li Özdağ: "Mhp Cemaat Sızmalarına Karşı Kendini En İyi Korumuş Partidir" Milliyetçi Hareket Partisi (HDP) Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, MHP’nin cemaat sızmalarına karşı kendini en iyi korumuş parti olduğunu söyledi.
 • 27 Temmuz 2016 12:46 MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ Açıklaması MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Türkiye'nin hala darbe tehlikesini aşamadığını belirterek, "Gülenci subaylar, önümüzdeki aylarda dış dinamiklerin de etkisiyle gerçekleştirilebilecek politik, ekonomik ve psikolojik istikrarsızlaştırma operasyonları sonrasında yeni bir darbe girişimini deneyebilirler.
 • 22 Temmuz 2016 16:44 Fetö'nün "Çatı İddianamesi" Kabul Edildi (4) ABD'nin, Sovyetler Birliği'ne karşı 1970'li yıllarda "Yeşil Kuşak Projesi" çerçevesinde "Siyasal İslami Çevrelerle İttifak Stratejisi geliştirdiği ve Türkiye'de de özellikle darbe hükümetlerince bu stratejinin uygulamaya sokulduğu"na işaret edilen iddianamede, devlet içinde kadrolaşmaya önem veren Fetullah Gülen cemaati için bu politikanın büyük fırsat olduğu vurgulandı
 • 15 Temmuz 2016 14:10 Fetö'nün "Çatı İddianamesi" Mahkemeye Gönderildi (4) ABD'nin, Sovyetler Birliği'ne karşı 1970'li yıllarda "Yeşil Kuşak Projesi" çerçevesinde "Siyasal İslami Çevrelerle İttifak Stratejisi geliştirdiği ve Türkiye'de de özellikle darbe hükümetlerince bu stratejinin uygulamaya sokulduğu"na işaret edilen iddianamede, devlet içinde kadrolaşmaya önem veren Fetullah Gülen cemaati için bu politikanın büyük fırsat olduğu vurgulandı
 • 17 Haziran 2016 14:16 Analiz - Nahda Tecrübesi ve İslami Hareketin Geleceği Başlangıçta büyük umutlar bağlanmasına karşın, tetiklediği yahut kanalize edildiği şiddet olayları nedeniyle terör ve kaotik çözülme süreçleriyle birlikte anılmaya başlanan Arap Baharı'nın tek istisnası Tunus, yerel ve küresel ölçekte İslami hareketler için yeni bir dönemin bidayeti olarak yorumlanabilecek kritik bir aşamaya girmiş görünüyor.
 • 27 Mayıs 2016 22:57 TBMM'de 65. Hükümet Programı Görüşüldü TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplanan Genel Kurul'da 65. Hükümet Programı üzerinde gruplar adına görüşmeler yapıldı.
 • 17 Mayıs 2016 12:45 Yeni Türkiye'de Laiklik Mücadelesi' Paneli BirGün Okur İnisiyatifi’nin gerçekleştirdiği ’Yeni Türkiye’de Laiklik Mücadelesi’ isimli panelde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Belediyelerimiz, inanç ihtiyaçlarının karşılanmasında iyi bir örnek” dedi.
 • 28 Nisan 2016 12:05 MHP'li Yalçın: Teokratik Devlet Özlemiyle Yetişmiş Bu Kuşağın Temsilcilerinden Biri İsmail Kahraman Mhp Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın'ın Laiklik tartışmalarına ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.