5. Embassy Tenis Turnuvası - Son Dakika

5. Embassy Tenis Turnuvası

5. Embassy Tenis Turnuvası
Son Güncelleme: 14.09.2014 20:36

Turnuvada çift erkeklerde yarışan Maliye Bakanı Şimşek ile Tenis Federasyonu Başkanı Tural ikilisi yarı finale yükseldi.

Türk ve yabancı diplomat ile bürokratların mücadele ettiği 5. Embassy Tenis Turnuvası'nda, çift erkeklerde yarışan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural ikilisi yarı finale yükseldi.

19 Mayıs Spor Kompleksi içinde yer alan Ankara Tenis Kulübü (ATK) kortlarında düzenlenen turnuvanın ikinci gününde çift erkekler grup maçları yapıldı. Çift erkeklerde yarışan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Tenis Federasyonu Bakanı Osman Tural ikilisi, Çınar&Çınar Hukuk Bürosu kurucu ortağı Hakan Çınar ve Avukat Argun Bozkurt ikilisiyle karşılaştı.

Karşılaşma öncesi ısınan oyunculara Norveç Büyükelçisi Janis BjörnKanavin ve Tenis Federasyon Başkan Vekili Cengiz Durmuş da eşlik etti.

Bakan Şimşek ve Başkan Tural ikilisi maçı 2-0 kazanarak bir üst tura çıkmayı başardı.

-"Rakibimiz biraz zayıf kaldı"

Maçın ardından açıklama yapan Bakan Şimşek, beklenenden kolay ve güzel bir maç olduğunu belirterek, "Federasyon Başkanı Tural, iyi bir performans gösterdi. Rahat bir oyun oldu. Rakibimiz biraz zayıf kaldı. Bir sonraki tura bakacağız" dedi.

Sporun her dalının önemli olduğunu vurgulayan Şimşek, "Herhangi bir spor yapılsın da ne olursa olsun. Futbol, tenis, koşu, basketbol, voleybol. Önemli olan kaliteli ve sağlıklı bir hayat. Spor çok önemli. Tenise 3 yıl önce başladım. Henüz arzuladığım noktada değilim ama hiç olmazsa stres atabiliyoruz. Önemli olan da bu" diye konuştu.

Yoğun gündemi nedeniyle düzenli spor yapamadığını kaydeden Şimşek, fırsat buldukça sabah veya akşamları spora gitmeye çalıştığını söyledi.

Federasyon Başkanı Tural ise teniste her zaman, her türlü sonuca açık olunması gerektiğini dile getirdi ve "Sayın Bakanımız, net puanlar alınacak vuruşlar yaptı. Zaten bu tür düzeyde yapılan oyunlarda hata sayısını aza düşüren kazanıyor. Takım olarak da az hata yaptık. Bundan sonraki maçlara hazırlıklıyız" ifadelerini kullandı.

Maçı, Bakan Şimşek'in eşi Esra Şimşek, 8 ay önce dünyaya gelen ikizleri Azra Esma ve Sare Nur ile birlikte izledi. Esra Şimşek, eşinin performansını beğendiğini belirterek, "Bize şans getirsin diye bebeklerimizi de getirdik. Aslında pek şansa da ihtiyacı yok" dedi. - Ankara

Kaynak: AA

Son Dakika Spor 5. Embassy Tenis Turnuvası - Son Dakika


Advertisement