Euroleague'den G.Saray'a 3 Maç Seyircisiz Oynama Cezası - Son Dakika
Spor

Euroleague'den G.Saray'a 3 Maç Seyircisiz Oynama Cezası

Euroleague Disiplin Kurulu, Galatasaray Liv Hospital'a Kızılyıldız maçındaki olaylar nedeniyle 3 maç seyircisiz oynama ve 100 bin Euro para cezası verdi.

09.12.2014 22:07  Güncelleme: 22:37

THY Avrupa Ligi Disiplin Kurulu, İstanbul'daki maç öncesi çıkan olaylar nedeniyle, Galatasaray'a 3 maç seyircisiz oynama ve 100 bin Euro, Kızılyıldız Telekom'a da 1 maç seyircisiz oynama ve 50 bin Euro para cezası verdi.

İKİ TARAFA DA CEZA

Avrupa Ligi'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, turnuvanın 6. haftasında Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız Telekom takımları arasında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan maçın öncesinde çıkan ve bir Sırp taraftarın ölümüyle sonuçlanan kavgada yaşananlar nedeniyle iki tarafa da ceza verildiği bildirildi.

GALATASARAY'A 3 MAÇ SEYİRCİSİZ, 100 BİN EURO PARA CEZASI

Açıklamada, sarı kırmızılı kulübün olaylar öncesinde gereken tedbirleri alamaması ve olaylara taraftarının neden olduğu gerekçesiyle İstanbul'daki 3 karşılaşmayı seyircisiz oynayacağı ve 100 bin Euro para cezası ödeyeceği belirtildi.

KIZILYILDIZ'A 1 MAÇ SEYİRCİSİZ, 50 BİN EURO PARA CEZASI

Kızılyıldız Telekom'a da aynı gerekçelerle 1 maç seyircisiz oynama ve 50 bin Euro para cezası verildi. Tarafların 10 gün içinde karara itiraz etme hakkı bulunuyor.

NELER YAŞANMIŞTI?

Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız Telekom arasında 21 Kasım'da oynanan maç öncesinde, Abdi İpekçi Spor Salonu'nun 1 No'lu kapısının önünde saat 19.30'da çıkan kavgada, Kızılyıldız taraftarı 25 yaşındaki Marko Ivkovic, aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanmıştı. Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Ivkovic kurtarılamamıştı.

Olayların ardından gözaltına alınan 7 kişiden biri tutuklanmıştı.

Euroleague\'den G.Saray\'a 3 Maç Seyircisiz Oynama Cezası
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Euroleague'den G.Saray'a 3 Maç Seyircisiz Oynama Cezası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • Beşiktaş: Az bile vermişler 1 1 Yanıtla

Advertisement