Aysal: Balotell, Mevlüt ve Rhodolfo... - Son Dakika

Aysal: Balotell, Mevlüt ve Rhodolfo...

05.06.2014 11:48
Aysal: Balotell, Mevlüt ve Rhodolfo...

Galatasaray başkanı Ünal Aysal, GS TV'de katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalar yaptı.

Galatasaray başkanı Ünal Aysal, sarı kımızılı kulübün ve Türk futbolunun gündemiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Aysal quot;Göreve geldiğimde kendimi bir aşçı gibi hissettim. Taraftarı mutlu etmeye çalıştık. Karşımızdakine hep saygı duymaya çalıştık, ve büyük bir camiayı temsil ediyoruz. Galatasaray bana bir görev verdiyse bu görevi yerine getirmem gerekir. Galatasaray #39;da göreve gelecek herkes bu şekilde düşünmelidir. quot; dedi.

TÜRKİYE #39;NİN MARKA DEĞERİ..

Açıklamalarına devam eden sarı kırmızılı kulübün başkanı quot;Kulüplerin üzerinde Federasyon ve kurumları var, ve federasyon bazı şeyleri değiştirmediği sürece bize çelme takıldığını düşüneceğiz. Türkiye #39;nin marka değeri çok önemli. Real Madrid #39;e karşı oynadığımızda rakibimizde sadece 1 İspanyol futbolcu forma giydi, ancak bizdeki kural gereği çoğu oyuncumuz yerli olmak durumunda. Bu şartlar altında da başarılı olma şansımız azalıyor.

ŞAHSIMDAN ENDİŞE EDENLER VARSA..

Diğer kulüpler hakkındaki görüşlerini de paylaşan Aysal quot;Biz tüm kulüplerle işbirliğine hazırız. Kulüplerle ilişkilerimizi karşılıklı sevgi saygı çerçevesinde geliştirebilirsek Türkiye kazanır. Birbirimize dostça yaklaşarak bunu sağlayabiliriz ve eğer bu konuda benim şahsımdan kaynaklanarak endişe duyan olduğu takdirde kendimi kanıtlamaya da hazırım. quot; şeklinde konuştu.

TFF DEĞİŞMELİ

Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu hakkında sorulan bir soru üzerine quot;TFF #39;den hiçbir zaman pozitif bir yaklaşım göremedik. TFF 3 yıldır Türk sporuna hizmet ettiğini söyleyemeyiz. Birey olarak değerli insanlar, ancak sonuç ortada. Yabancı sınırlaması Galatasaray #39;a karşı kullanılan bir silah gibi, sistem aslında 5+0. Federasyonun amacı Türk futbolunun marka değerini yükseltmek olmalı, iyi giden kulüpler desteklenmeli. quot; dedi.

MELO BİZİM KONTROLÜMÜZDE

Son günlerde Felipe Melo hakkında söyledikleri polemik konusu olan Aysal quot;Bir konuşmam sırasında Melo hakkında söylediklerim farklı yerlere çekildi. Melo, sezonun en başarılı oyuncularından biri oldu. Kendisi Türk olmadığı için farklı bir kültüre sahip, ve onların kültüründe futbol sokakta oynanarak öğreniliyor. Hayatta kalmayı sokakta öğreniyorlar. Melo terbiyesiz bir insan değildir ve Galatasaray için mücadele etmeye devam edecektir. quot; dedi.

ARENA #39;NIN ÇATISINI YAPARIZ

Aysal sözlerine Türk Telekom Arena #39;nın çatısıyla devam etti. Sarı kırmızılıların başkanı quot;Galatasaray kendi imkanlarıyla stat içerisinde pek çok revizyon yaptı. Bizden önceki yönetim son dakika anlaşmaları yapmış, bu konu mahkemeye giderse her şey daha net anlaşılacaktır zaten. Sözleşmede çatıyı yapmamız konusunda bir madde varsa çatıyı yaparız. Stadın içerisine müze yapma çalışmamız var, bu konuyla da Candan Erçetin ilgileniyor. Biz halka hizmet etmek istiyoruz, tüm kulüplerin de bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Aslında kulüpler de duyarlı davranıyor, bu kulüplerimize teşekkür ediyorum. quot; dedi.

ATLETİCO MADRİD #39;LE GÖRÜŞTÜM

Soma faciasına da değinen Aysal quot;Galatasaray, geliri Soma faciasındaki ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere İzmir #39;de Atletico Madrid #39;le özel bir maç yapacak. Oyuncularımız da kendi aralarında para topladılar. Gereken yardımı hep birlikte yapacağız. quot; diyerek duyarlılıklarını ifade etti.

GS TV İHALEYE GİRECEK

Aysal quot;Şampiyonlar Ligi gelir dağılımında adaletsizlik var. Şampiyonlar Ligi #39;ne gidemeyen kulüpler maddi olarak zorlanıyor. Galatasaray TV kendisine ortak bulup ihaleye girebilir, bu konuda çalışıyoruz. quot; dedi.

FEDERASYON ŞİKE SORUMLULUĞUNU ÜZERİNE ALMADI

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal şike hakkında da quot;Biz şike olayının nerelere gidebileceğini öngördük. Futbol Federasyonu #39;nun şikeye karışmış takımları temizlemesi gerekirdi. Ancak onlar aksine bu sorumluluğu almaktan kaçındılar. Federasyon bazı şeyleri görmezden geliyor. quot; diyerek bu konu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

BALOTELLI VE RHODOLFO

Transfer hakkında da önemli açıklamalar yapan Aysal quot;Bizde diğer kulüplerde olmayan bir kadro genişliği var ve bu kadro içerisindeki birçok oyuncuyu kiralık olarak göndermemiz gerekecek. Transfer için önümüzde uzun bir süre var, bu konuda sabırlı olup en doğru kararları vermeye çalışacağız. Balotelli #39;yle ilgilendiğimiz yönündeki haberler gerçeği yansıtmıyor. Bu konuda Mancini #39;yle görüştüm, ilgilenmiyoruz. Rhodolfo #39;yu alabilirsek Mancini çok memnun olur, ancak olmazsa da iki alternatifi var. Rhodolfo haricinde 1 yabancı oyuncu daha alabiliriz quot;dedi.

TEK YETKİLİ KULÜP BAŞKANIDIR

quot;Transferde tek yetkili kulüp başkanıdır. Olcan, Gökhan Töre, Mevlüt Erdinç ve Turgut Doğan önemli oyuncular. Gökhan konusunda Beşiktaş #39;ın durumuna göre hareket edeceğiz, bekliyoruz diyebilirim. Mevlüt transferinde görüşmeler olumlu yönde ilerliyor. En geç iki gün içerisinde Semih Kaya #39;nın sözleşmesini uzatacağız. quot; dedi.

DROGBA..

Aysal Didier Drogba hakkında da quot;Drogba #39;yla görüştük, Galatasaray #39;ın kendisinde çok büyük yer ettiğini söyledi. Biz de kendisine ilerde yollarımızın tekrar kesişeceğini bildirdik. İyi ayrıldık. quot; dedi.

YÜRÜYEN BİR SİSTEMİ BOZMAM

Teknik direktör Roberto Mancini hakkında da konuşan Aysal quot;İlk 2 yıl biraz zorlandık. Ancak kulüp artık kurumsallaşma adına bir yola girdi, şu an her şey yolunda ve bunu bozmak istemem. Mancini #39;nin bir takım hedefleri var, 15 Haziran #39;a kadar kulüpteki geleceğine kendisi karar verebilir. quot; dedi.

Kaynak: Goal.Com
YORUMLAR
500
TFF, gece yarısı faturasını açıkladı! Ceza almayan yok TFF, gece yarısı faturasını açıkladı! Ceza almayan yok Beşiktaş talebini yeniledi, TFF'ye ateş püskürdü: İki kulübün değil herkesin federasyonu olun, yoksa lig şaibelidir Beşiktaş talebini yeniledi, TFF'ye ateş püskürdü: İki kulübün değil herkesin federasyonu olun, yoksa lig şaibelidir Beşiktaş Kulübünden Fenerbahçe, Galatasaray ve TFF'ye tepki Açıklaması Beşiktaş Kulübünden Fenerbahçe, Galatasaray ve TFF'ye tepki Açıklaması

Son Dakika Spor Aysal: Balotell, Mevlüt ve Rhodolfo... - Son Dakika


Advertisement