Stoch'u Çok Şaşırtan Olay - Son Dakika
Spor

Stoch'u Çok Şaşırtan Olay

Stoch\'u Çok Şaşırtan Olay

Fenerbahçe'nin Slovak futbolcusu Miroslav Stoch, futboldaki şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma nedeniyle yaşadıkları şoku atlattıklarını kaydederken, artık işlerine sarıldıklarını söyledi.

01.01.2012 15:06

Fenerbahçe'nin Slovak futbolcusu Miroslav Stoch, futboldaki şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma nedeniyle yaşadıkları şoku atlattıklarını kaydederken, artık işlerine sarıldıklarını söyledi.

Fenerbahçe Dergisi'nin ocak ayı sayısına röportaj veren Miroslav Stoch'un açıklamalarından bazı bölümler, kulübün internet sitesinde paylaşıldı. Futboldaki soruşturma süreciyle ilgili olarak, "Soruşturma süreci bizi ilk zamanlar şok halinde etkilemişti ama şu anda artık lig devam ettiği için ve kazanan bir takım olduğumuz için daha fazla işimize sarılmış durumdayız" diyen Stoch, "Tabii ki de gelecek haberleri bekliyoruz. Biz nasıl geçen sene hak ederek şampiyon olduysak, haklılığımızı tekrar göstermek için yeşil sahada büyük bir mücadele halindeyiz. Onu da gösterdiğimiz zaman en doğru kararın çıkacağını göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Play off maçlarına en iyi şekilde girmek için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Slovak futbolcu, "Ondan sonra tabii ki de farklı bir motivasyon olacaktır. Şampiyonluğu hedefliyoruz" şeklinde görüş belirtti.

Sarı-lacivertli futbolcular arasında zaman zaman yaşanan gerginlikler konusunda, oyuncular olarak saha dışında da çok iyi arkadaş olduklarını vurgulayan Stoch, "Sahanın içinde rakip faktör de işin içine giriyor ve sen her zaman kazanmak istiyorsun. Sahanın içinde değişik karakterler var. Yenik duruma düştüğün an, oyuncuların tepkisi farklı oluyor. Bu da ayrışmalara neden oluyor. Bunun farkındayız ama tamamen kazanmaya şartlanmış olmaktan kaynaklanıyor. Futbol zor bir oyun. Sinirlerin gerildiği ve yüksek şiddetin içine girdiği bir oyun. Sadece Türkiye'de değil, bütün liglerde tansiyonun arttığı zamanlar oluyor" diye konuştu.

Stoch, yaptığı değerlendirmede sarı-lacivertli taraftarlara övgülerde bulunurken, şunları söyledi:

"Deplasmanda kötü bir sonuç aldığımız zamanda bile hep bize sahip çıkıyorlar. Meşaleler yakıyorlar. Tezahüratlarda bulunuyorlar. Çok büyük destekleri var. Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Bırakın kendi hayatımda ve gözlerimle görmeyi, internette bile böyle bir şey görmedim. Twente'de oynarken Kadıköy'deki maçta biz ısınmaya çıktığımızda, taraftarların Fenerbahçeli oyuncuları tek tek çağırması bizi çok etkilemişti. Özellikle ben çok etkilenmiştim. Hepimiz ısınmayı bırakarak, o ana tanık olmuştuk. Şimdi Fenerbahçe'nin bir oyuncusuyum ve bu desteği bizzat yaşıyorum. Taraftarlarımıza verdikleri destekten dolayı minnettarız. Bir takım olmamızı bu itici güç sağlıyor."

Lig kalitesi olarak Türkiye'yi Hollanda'nın bir adım önünde gördüğünü vurgulayan Stoch, "Burada belli başarılar ve kupa için daha fazla tepeye oynayan, mücadele eden takım var. O yüzden burada oynamak, kendimi geliştirmem açısından benim için iyi bir aşama" dedi.

Kaynak: Sporx.com

Son Dakika Spor Stoch'u Çok Şaşırtan Olay - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement