Takım Ligden Düştü, Yöneticiler Stadın Ortasında Duaya Durdu - Son Dakika
Spor

Takım Ligden Düştü, Yöneticiler Stadın Ortasında Duaya Durdu

Yeni Kırşehirspor ligden düşünce kulübün başkanı Berat Bıçakçı, yöneticilerle birlikte sahanın ortasında dua edip borçlarının affını istedi.

26.11.2014 13:52  Güncelleme: 14:38

Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Yeni Kırşehir spor'un 2002 yılından bugüne kadarki vergi borçları için tebligatlar gelirken, Başkan Berat Bıçakcı, bin 300 TL maaş alan bir emekli olduğunu ve borcu nasıl ödeyeceğini düşündüğünü söyledi.

"BUNDAN SONRA SPORUN LAFINI DUYMAK İSTEMİYORUM"

İHA muhabirine yaptığı açıklamada Bıçakcı, "Bundan sonra spor lafını dahi duymak istemiyorum. Bizi spordan, Kırşehir'den ve Kırşehirspor'dan soğuttular. Televizyon seyrederken kanal değiştiriyorum. Mağduriyetin giderilmesi konusunda zamanında birçok yere başvurduk. Hiç kimse bu işi sahiplenmedi. 150'ye yakın insan mağdur. Zamanın Maliye Bakanı'na da giderek sıkıntılarımızı anlattık. Bu durumun diğer kulüplere de emsal teşkil edeceğinden herhangi bir şey yapamayacaklarını söylediler" dedi.

"ALDIĞIM MAAŞLA BU İŞİN ALTINDAN NASIL KALKACAĞIM"

Kırşehir'de 150'ye yakın insanın mutsuzluğunun kimleri mutlu edeceğini soran Yeni Kırşehirspor Kulüp eski Başkanı Berat Bıçakcı, "Klavye yöneticileri diye tabir ettiğim sadece bilgisayar başında yöneticilik yapan insanlara seslenmek istiyorum. Bu kadar insan acaba bu işin altından nasıl kalkacak? Bu işin içerisinde zamanında birilerinin vasıtası ile şirket elamanı olarak çalışıp da bu işte yöneticilik vasfında olan insanlar var. Bu adamlar bu işin altından nasıl kalkacak. Bana gelen tebligat 108 milyar TL. Bu tebligat yapılandırma ile bilmem kaça düşecek deniyor. Yapılandırma ile düşse dahi ben emekliyim aldığım maaş bin 300 lira para. Ben bunun altından bu maaşla nasıl kalkacağım? Zamanın Defterdar İl Müdürü'nü uyarmamıza rağmen bu takımın geliri olduğunda iddiadan gelen gelirlerden bölüm bölüm keselim bu işi kapatalım dememize rağmen 'yok bir şey olmaz bu takım bu ligden düşmez' denilmişti. Takım düştü, şimdi ne olacak" diye konuştu.
SAHANIN ORTASINDA DUA ETTİLER

Eski kulüp başkanı Berat Bıçakçı öncülüğünde Yeni Kırşehirspor eski yöneticileri Ahi Stadyumu'na giderek santra çizgisi üzerinde dua edip borçlarının aflarını isterken, 1 günlük 125 mağdur adına oturma eylemi yaptı.
Takım Ligden Düştü, Yöneticiler Stadın Ortasında Duaya Durdu
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Takım Ligden Düştü, Yöneticiler Stadın Ortasında Duaya Durdu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • ismaul: Ben kirsehirliyim. Zamaninda bunlar az goturmediler cebe simdide cikmis agliyorlar. Futbolcu alimlarinda cebe attiginiz paraya sayin 9 2 Yanıtla
  • kırşhrliiiiii hemde yerli: aynen kardeşlerim zamaanında kırşehir nerelerdeidi şimdiye yidiler hatta bitirmeye calışıyorlar cezalarını ceksinler halktan hatta devletten yediniz haram olsun 0 0 Yanıtla

Advertisement