Son dakika Süleyman Kaynak haberleri, Süleyman Kaynak son dakika, son dakika Süleyman Kaynak

Son Dakika Süleyman Kaynak Haberleri

 • İzmir Tabip Odası Başkanı: Sağlıkta şiddetin caydırıcı cezalarla durdurulmasını bekliyoruz
  22 Şub İzmir Tabip Odası Başkanı: Sağlıkta şiddetin caydırıcı cezalarla durdurulmasını bekliyoruz

  İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak, Aile Hekimi Ekin Hürel Günay'a saldıran üç kişiye verilen 7 yıl 6'şar ay hapis cezasını değerlendirdi. Kaynak, mahkemenin cezayı indirim yapmadan ve üst düzeyde tutması gerektiğini belirterek, sağlıkta şiddetin caydırıcı cezalarla durdurulmasını beklediklerini söyledi. Kaynak ayrıca, sağlıkta şiddetin sağlık çalışanlarının ruhsal ve fiziksel sağlığını olumsuz etkilediğini vurgulayarak, bu kararın önemli bir adım olduğunu ve caydırıcı nitelik kazanacağını umduklarını ifade etti.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, İzmir Tabip Odasını ziyaret etti
  07 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, İzmir Tabip Odasını ziyaret etti

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, İzmir Tabip Odasını ziyaret etti. Tugay, İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşerek ortak projeler yapacaklarını belirtti. Tugay, halk sağlığı ve temel sağlık hizmetleri konusunda çalışmalar yapacaklarını ifade etti. İzmir Tabip Odası Başkanı Kaynak ise belediye ile oda iş birliğinin pek çok alanda mümkün olduğunu söyledi.

 • Hekim Birliği İzmir Şubesi Şehir Hastanesi'ne Tepki Göstererek İzmir'in Sağlık Sistemi İçin Lokma Döktürdü
  07 Ara Hekim Birliği İzmir Şubesi Şehir Hastanesi'ne Tepki Göstererek İzmir'in Sağlık Sistemi İçin Lokma Döktürdü

  Hekim Birliği İzmir Şubesi üyeleri, şehir hastanelerinde görevlendirilen sağlık çalışanlarının karşılaştıkları sorunları dile getirmek için basın açıklaması yaparak 'İzmir’in sağlık sisteminin ruhu için lokma döküyoruz' sözleriyle hastane bahçesinde lokma döktürdü.

 • İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, 'Demokrasi Yürüyüşü' Düzenledi: 'Yaşanan Süreç Tam Anlamıyla Bir Yargı Darbesidir'
  25 Kas İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, "Demokrasi Yürüyüşü" Düzenledi: "Yaşanan Süreç Tam Anlamıyla Bir Yargı Darbesidir"

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, yaşanan hak ihlallerine karşı bugün "Demokrasi Yürüyüşü" düzenledi. Yürüyüşe katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne dikkat çekerek “Kadınlarımızın bir omuz mesafesinde, yanında olmaya devam edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi’nin arkasında durmaya devam edeceğiz” dedi. Basın açıklamasını okuyan İzmir Barosu Başkanı Sefa Yılmaz da “Anayasa Mahkemesi kararları yorumlanmaz, irdelenmez, asla ve asla tartışılmaz. Ancak Anayasa ve Anayasa’nın bu emredici hükümleri ve bağlayıcı nitelik taşıyan hukuksal düzenlemeler ve kesin nitelikteki kararlar istenildiğinde uygulanacak, istenilmediğinde uygulanmayacak kararlar değildir. Yaşanan süreç tam anlamıyla bir yargı darbesidir” diye konuştu.

 • Sağlıklı Yaşamın Sırrı Gaziemir'de Ele Alındı
  21 Kas Sağlıklı Yaşamın Sırrı Gaziemir'de Ele Alındı

  Gaziemir Belediyesi ile Sağlıklı Yaşıyoruz platformu iş birliğinde düzenlenen “Sağlıklı Yaşıyoruz Büyük Buluşması” toplantılarının ilk haftasında doktorlar ve uzmanlar, sağlıklı yaşam konusunda yurttaşlarla bilgilerini paylaştı, onların sorularını yanıtladı.

 • İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: 'Şehir Hastanesi'nde Ruhsatlandırma Süreci Tamamlandı Mı?'
  19 Eki İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: "Şehir Hastanesi'nde Ruhsatlandırma Süreci Tamamlandı Mı?"

  İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak, “İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin bugüne dek açılışını geciktiren yapısal sorunlar nelerdir, hastanenin yapısal sorunları giderilmiş midir? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde ruhsata esas birimlerin ruhsatlandırma süreçleri tamamlanmış mıdır” diye sordu.

 • İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: 'İzmir Şehir Hastanesi'nin Tam Kapasite ile Çalışması İçin 9- 10 Bin Kişilik İstihdama İhtiyaç Var....
  17 Eki İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: "İzmir Şehir Hastanesi'nin Tam Kapasite ile Çalışması İçin 9- 10 Bin Kişilik İstihdama İhtiyaç Var....

  Sağlık Bakanlığı ile Türkerler-Gama Holding ortaklığında, Yap-İşlet-Devret modeliyle temeli 10 yıl önce atılan ancak açılışı birçok defa ertelenen İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, hasta kabulüne başladı. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, hastanenin açılışı ile ilgili “Böyle bir kompleksin tam anlamıyla çalışıyor olması için yaklaşık 9- 10 bin kişilik bir istihdama ihtiyaç vardır. Bu istihdam da öyle sıradan bir istihdam değildir. Hekim, hemşire ve hastane personeli olarak birçok teknik yönden iyi eğitim almış uzmanlaşmış bir personelden bahsediyoruz. Dolayısıyla böyle bir personelin nasıl temin edileceği konusu en büyük soru işaretlerinden bir tanesidir. Bu hastanenin bir açılış töreniyle açılması kolaydır, bu yapılabilir. Fakat bu hastanenin tam kapasiteyle çalışır hale gelmesi anlamında açılmasının daha çok uzun zaman alacağını ifade etmek isterim” dedi.

 • İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: 'İzmir'de 90 Civarında Öğretim Üyesinin Ayrılmak İsteyişi, Ayrılma Çabası İçerisinde Olması Çok Acıdır'
  14 Eki İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak: "İzmir'de 90 Civarında Öğretim Üyesinin Ayrılmak İsteyişi, Ayrılma Çabası İçerisinde Olması Çok Acıdır"

  İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, istifa eden hekim sayısında artış olduğuna dikkat çekti. Kaynak, “Bugün Dokuz Eylül Üniversitesi'nden 54 civarında öğretim üyesi, Ege Üniversitesi'nden de 31 civarında öğretim üyesinin ayrıldığını veya ayrılmak için müracaat etmiş olduğuna ilişkin duyumlar almaktayız. Yani İzmir'de iki tane kamu üniversitesinden 90 civarında öğretim üyesinin ayrılmak isteyişi, ayrılma çabası içerisinde olması çok acıdır. Bunun nedenlerine sadece bir Ege Üniversitesi veya Dokuz Eylül Üniversitesi olarak değil Türkiye’deki üniversitelerin büyük bir sorun içerisinde olduğunu anlayarak ve yaklaşarak değerlendirmek gerekir” dedi.

 • İzmirli Sağlıkçılar Yetkililere Seslendi: 'Sağlık Kuruluşları Suç Mahalli Haline Gelmiştir.
  11 Eki İzmirli Sağlıkçılar Yetkililere Seslendi: "Sağlık Kuruluşları Suç Mahalli Haline Gelmiştir.

  İzmir Sağlık Platformu, sağlıkta şiddet olaylarının son bulması için İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenledi. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, "Sağlık çalışanına yönelik fiziksel şiddet tutuklanma sebebi olan katalog suçlara eklenmelidir ve uygulanması sağlanmalıdır” dedi. Kaynak, sağlıkta şiddete verilecek cezanın alt sınırının en az 2 yıl olması ve sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara ceza indirimi veya ceza ertelemesi uygulanmamasını da istedi.

 • İzmirli Sağlıkçılardan Sağlık Bakanı Koca'ya 'Sağlıkta Şiddet' Tepkisi: 'Canımıza Kasteden Bu Sorunlarımıza Karşı Sadece Tweet Atmakla mı...
  02 Eki İzmirli Sağlıkçılardan Sağlık Bakanı Koca'ya 'Sağlıkta Şiddet' Tepkisi: "Canımıza Kasteden Bu Sorunlarımıza Karşı Sadece Tweet Atmakla mı...

  İzmir Sağlık Platformu, İstanbul’da 2018 yılında hastasının silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman’ı İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamayla andı. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, “Sağlık Bakanı’na yeniden sormak istiyoruz. Artık canımıza da kasteden bu sorunlarımıza karşı halen sadece tweet atmakla mı yetineceksiniz? Hekimlerin, sağlık emekçilerinin yaşadıkları sorunlar için tek yapabileceğiniz bu mu” dedi.

 • İzmirli Sağlıkçılardan 'Ara Kod' Tepkisi: 'Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi İçin Kodlar Yerine Caydırıcı Cezaların Çıkartılması Gerekir'
  13 Ağu İzmirli Sağlıkçılardan 'Ara Kod' Tepkisi: "Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi İçin Kodlar Yerine Caydırıcı Cezaların Çıkartılması Gerekir"

  İzmirli sağlıkçılar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın şiddete önlemek için ara kod çalışması yapıldığı açıklamasına tepki gösterdi. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, Koca’nın açıklamasını ‘göz boyama’ olarak nitelendirerek, “Kamu yönetiminin burada çok daha ciddi, tatminkar, somut çözümler bulması ve önermesi gerekmektedir” dedi. Birlik Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (BİRLİK SAĞLIK-SEN) Genel Başkanı Ahmet Doğruyol ise sağlıkta şiddetin önüne geçilebilmesi için kodlar yerine caydırıcı cezaların çıkartılması gerektiğini söyledi.

 • Muğla'da YK Enerji'nin maden sahası genişletme çalışmaları protesto edildi
  06 Ağu Muğla'da YK Enerji'nin maden sahası genişletme çalışmaları protesto edildi

  Muğla'nın Milas ilçesinde YK Enerji'nin maden sahasını genişletmek için Akbelen Ormanı'nda ağaçların kesilmesini protesto etmek amacıyla düzenlenen 'Büyük Buluşmaya' Türkiye'nin dört bir yanından yurttaşlar katıldı. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, 'Ülkenin doğal kaynaklarını halk korumaya çalışırken buradaki güvenlik güçleri bu insanlara eziyet ediyor. Gerçekten bu kabul edilebilir bir şey değil. Biz yeraltıyla, yer üstüyle bu ülkeyi korumaya mecburuz. Biz bu ülkenin insanıyız, bu ülkeyi korumakla mükellefiz. Şirketlerin korunması, şirket menfaatlerinin korunmasına sonuna kadar karşıyız' dedi.

 • EGE SICAKTAN KAVRULUYOR; TERMOMETRELER 40-43 DERECELERİ GÖSTERDİ
  21 Tem EGE SICAKTAN KAVRULUYOR; TERMOMETRELER 40-43 DERECELERİ GÖSTERDİ

  METEROLOJİ Ege Bölgesi'ndeki illerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerine çıkmasının beklendiğini açıklamasının ardından Aydın'da termometreler 43, Manisa'da 42, Muğla'da 41, İzmir, Çanakkale ve Balıkesir'de 40 dereceyi gösterdi.

 • İzmir Tabip Odası'ndan Kızamık Aşısı Çağrısı: 'Kızamıkla İlgili Aşı Karşıtı Söylemleri Dikkate Almayın.
  06 Tem İzmir Tabip Odası'ndan Kızamık Aşısı Çağrısı: "Kızamıkla İlgili Aşı Karşıtı Söylemleri Dikkate Almayın.

  İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, Türkiye genelinde son dönemde artan kızamık vakalarıyla ilgili yurttaşlara uyarılarda bulundu. Kızamık hastalığının aşıyla önlenebileceğine dikkat çeken Kaynak, “Aşı karşıtlığını teşvik edecek tereddüt yaratacak hiçbir söyleme iltifat edilmemesi gerekir. Herkesin bu aşılama sistemine uyması ve aşılamanın düzenli ve gerekli şekilde yapılması halinde kızamıkla çok net bir şekilde baş edilebileceğini biliyoruz. Çünkü kızamık aşısı da ömür boyudur” dedi.

 • Sivas Katliamı'nın 30. Yılı Dolayısıyla İzmir'de Anma Etkinliği Düzenlendi, Hayatını Kaybedenler İçin Denize Karanfil Bırakıldı
  03 Tem Sivas Katliamı'nın 30. Yılı Dolayısıyla İzmir'de Anma Etkinliği Düzenlendi, Hayatını Kaybedenler İçin Denize Karanfil Bırakıldı

  Sivas Katliamı’nın 30. yıl dönümü nedeniyle İzmir’de anma etkinliği düzenlendi. Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu, “Madımak Katliamı hoşgörüsüzlüğün ve karanlığın acımasızca ortaya çıktığı bir trajedidir. Kültür ve düşünce dünyasının seçkin isimlerine yapılan bu saldırı insanlık onuruna karşı işlenen bir suçtur. Bugün o karanlık günün üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala adalet sağlanamamıştır” dedi. Açıklamanın ardından katliamda hayatını kaybedenler adına denize karanfil bırakıldı.

 • İzmir Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'nde sendika yetki tartışması
  18 May İzmir Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'nde sendika yetki tartışması

  İzmir Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'nde sendikalar arasında yaşanan yetki tartışmasıyla ilgili açıklama yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi Eş Başkanı Erkan Batmaz, çalışanlara baskı yapıldığını öne sürerek hem hastane yönetimine hem de yetkili sendika olarak tanınan Sağlık-Sen yetkililerine tepki gösterdi.

 • İzmir'de Sağlıkçılardan Şiddet Protestosu: 'Sağlık Terörünün Sorumluluğu Kamu İdaresindedir ve Tüm Kayıplarımız Adına İki Elimiz Yakanızdadır'
  17 Nis İzmir'de Sağlıkçılardan Şiddet Protestosu: "Sağlık Terörünün Sorumluluğu Kamu İdaresindedir ve Tüm Kayıplarımız Adına İki Elimiz Yakanızdadır"

  İzmir Sağlık Platformu üyeleri, 17 Nisan Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü ve Dr. Ersin Arslan’ın katledilişinin 11. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, “600’e yakın hekim, sağlık çalışanının hayatını kaybettiği sağlık terörünün sorumluluğu kamu idaresindedir ve tüm kayıplarımız adına bizim iki elimiz yakanızdadır” dedi.

 • Pandemide Yaşamını Yitiren Sağlık Çalışanları, Karşıyaka'da Anıldı
  31 Mar Pandemide Yaşamını Yitiren Sağlık Çalışanları, Karşıyaka'da Anıldı

  Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Tabip Odası tarafından Covid-19 pandemisi sırasında yaşamını yitiren hekimler ve sağlık çalışanları anısına düzenlenen törene katıldı.

 • İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri: 'Yardımları Engelleyen Kayyum Atamaları Mutlaka ve Derhal Durdurulmalıdır'
  16 Şub İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri: "Yardımları Engelleyen Kayyum Atamaları Mutlaka ve Derhal Durdurulmalıdır"

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklama yapan İzmir Barosu Başkanı Sefa Yılmaz, Kahramanmaraş Pazarcık’ta sivil toplum örgütleri ve gönüllülerin topladığı yardımlara kayyum atanarak el konulduğunu, yardım çağrısı yapanların gözaltına alındığını belirterek, “Vatandaşın gönüllü yardımlarıyla emek meslek örgütlerinin, demokrasi güçlerinin topladıkları yardımlara kayyum atanmasını kabul etmiyoruz. Yardımları engelleyen kayyum atamaları mutlaka ve derhal durdurulmalıdır. Devletin görevi yardımları durdurmak olamaz, tam aksine yardım faaliyetlerine yardımcı olması en doğal ve acil olanıdır” dedi.

 • Başkan Soyer Sivil Toplum Kuruluşlarına Seslendi: 'Bize El Verin, Gücünüzü Bize Katın'
  10 Şub Başkan Soyer Sivil Toplum Kuruluşlarına Seslendi: "Bize El Verin, Gücünüzü Bize Katın"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deprem felaketinin ardından kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgesinde oluşturacağı koordinasyon merkezleri hakkında ilgi veren Başkan Soyer, “İzmir’in büyük bir enerjisi var. Bunun zayi olmasını istemiyoruz. Bütün gayretimiz buna yönelik. Bize el verin, gücünüzle bize katılın” dedi.

 • İzmir Tabip Odası Başkanı Kaynak, İzmir Şehir Hastanesi'nin Açılışının Bir Kez Daha Ertelenmesini Değerlendirdi: 'Açılış Töreni Yapılması Tümüyle...
  04 Şub İzmir Tabip Odası Başkanı Kaynak, İzmir Şehir Hastanesi'nin Açılışının Bir Kez Daha Ertelenmesini Değerlendirdi: "Açılış Töreni Yapılması Tümüyle...

  İzmir Şehir Hastanesi’nin, daha önce 17 Şubat olarak açıklanan açılışı, bir kez daha ertelendi. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağının belirtildiği açılışın ertelenmesini; “Sağlık sistemi, iktidar partisinin gözünde sadece oy toplamak için kullanılan enstrüman gibi. Örneğin İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi. Hastanenin açılması değil ama bir açılış töreni yapılması tümüyle iktidarın sağlık sistemine bir oy kaynağı, siyasi bir enstrüman, oy derleme enstrümanı olarak bakmasıyla ilintilidir diyebiliriz” sözleri ile değerlendirdi.

 • Belediye başkanı makam aracına harcanacak parayı bakın ne yaptı?
  29 Ara Belediye başkanı makam aracına harcanacak parayı bakın ne yaptı?

  Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine bağlı Akharım Belde Belediye Başkanı Süleyman Kaynak, eşine az rastlanacak örnek bir uygulamaya imza atarak kendisine alınacak makam aracının parasını beldedeki öğrencilerin ulaşım giderlerine ayırdı.

 • İzmir'de 2 Aile Hekiminin İşten Çıkarılması Protesto Edildi: 'Bu Kararı, Onların Ayıbı Olarak Tarihe Not Düşeceğiz'
  27 Ara İzmir'de 2 Aile Hekiminin İşten Çıkarılması Protesto Edildi: "Bu Kararı, Onların Ayıbı Olarak Tarihe Not Düşeceğiz"

  İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün Torbalı ve Karabağlar'da görevli iki aile hekiminin iş sözleşmesini ihtar cezaları nedeniyle yenilememesi protesto edildi. Müdürlük binası önünde toplanan sağlık çalışanları, "Bu hukuk tanımaz, keyfi uygulamayı neden yapıyorsunuz? Bize gözdağı mı vermek istiyorsunuz" açıklamasını yaptı. Sözleşmesi yenilenmeyen hekimlerden Zafer Becerik, "Hukuki olarak bunların üstesinden geleceğiz. Görevlerimize iade edileceğiz. Bu kararı, onların ayıbı olarak tarihe not düşeceğiz" dedi.

 • İzmir'de Çocuk Acil Servislerinde Uzun Kuyruklar Oluştu. Tabip Odası Başkanı Kaynak: 'Sağlık Sistemi Baştan Düzenlenmeli'
  17 Ara İzmir'de Çocuk Acil Servislerinde Uzun Kuyruklar Oluştu. Tabip Odası Başkanı Kaynak: "Sağlık Sistemi Baştan Düzenlenmeli"

  İzmir'de kış ayları ile birlikte artan üst solunum yolu hastalıkları nedeniyle çocuk acil servislerinde yoğun kalabalıklar oluştu. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, kışa maskesiz girilmesi ve çocuk-öğrenci grubunda koruyucu aşı yapılmaması nedeniyle Sağlık Bakanlığı'nı eleştirerek, "Çocuk acil servisleri geceleri ile hafta sonları inanılmaz kalabalık ve kuyruklar halinde insanlar sıra bekliyor. Yoğun bakımlar da yaz aylarına göre oldukça hareketli. Sağlık sistemi baştan dizayn edilmelidir, düzenlenmelidir. Yoksa bunlarla başka türlü baş edemeyeceğiz" dedi.

 • DR. MEHMET SÖYLER VEFATININ BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI
  16 Ara DR. MEHMET SÖYLER VEFATININ BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

  İZMİR'de sayısız hastanın gözlerine ışık olan Batıgöz Sağlık Grubu'nun kurucusu, göz hastalıkları hekimi ve iş insanı Dr. Mehmet Söyler için anma töreni düzenlendi.

 • İzmir Tabip Odası: 'Hekimli Değerleri, Mesleki Bağımsızlık ve Halkın Sağlık Hakkı İçin Mücadeleye Devam Edeceğiz'
  13 Ara İzmir Tabip Odası: "Hekimli Değerleri, Mesleki Bağımsızlık ve Halkın Sağlık Hakkı İçin Mücadeleye Devam Edeceğiz"

  İzmir Tabip Odası, Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) sesini yükselttiği için iktidarın hedefi haline geldiğini belirterek, "TTB ve tabip odaları olarak, bugün yaşanan uygulamaları kabul etmediğimizi, hekimlik değerleri, mesleki bağımsızlık ve halkın sağlık hakkı için mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz. Türk Tabipleri Birliği Yasası’nda bir değişiklik yapılacaksa, ancak TTB ve tabip odalarının gücünü artıran, yetkilerini genişleten, mesleki bağımsızlığın önündeki engelleri kaldıran bir şekilde olmalıdır" denildi.

 • İzmir'de Acil Serviste Bir Günde 973 Hastaya Bakan İki Doktordan Biri Kalp Krizi Geçirdi.
  12 Ara İzmir'de Acil Serviste Bir Günde 973 Hastaya Bakan İki Doktordan Biri Kalp Krizi Geçirdi.

  İzmir Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi acil servisinde bir gecede 973 hastaya bakan iki doktordan biri olan Uğur Dalbaşı kalp krizi geçirdi. Şekeri yüksek çıktığından kendisine insülin uygulayan ancak yoğunluktan dolayı yemek yiyemediği için bayılan Dalbaşı, yoğun bakıma kaldırılarak tedaviye alındı. İzmir Tabip Odası Başkanı Doktor Süleyman Kaynak ise Sağlık Bakanlığı'nın "5 dakikada bir hasta" bakmayı öngören randevu sistemine tepki gösterdi. Yurttaşlara çağrı yapan Kaynak, "Hastalarımızdan destek bekliyoruz. Hekimin önüne gelip, 20 dakika sağlık hizmeti almak üzere birlikte olmaya çalışmalılar. Hasta belki de o 20 dakika dışarıya çıkmamalıdır. Bu bir sivil itaatsizlik başlangıcı olabilir" dedi.

 • İzmir'de 'Sağlıkta Şiddet' Protestosu: 'Sağlık Çalışanlarını Korumak İçin Parmağınızı Kıpırdatmıyorsunuz'
  01 Ara İzmir'de 'Sağlıkta Şiddet' Protestosu: "Sağlık Çalışanlarını Korumak İçin Parmağınızı Kıpırdatmıyorsunuz"

  İzmir'de Doktor Mücahit Furkan Balcı'nın erkek doktora muayene olmak istemeyen kadının eşi tarafından saldırıya uğraması protesto edildi. "Sağlıkta şiddete hayır" yazılı pankart açıp sloganlar atan sağlık çalışanları, "Artık insanlar şiddete yönelme olarak kışkırtılmaya başlandı. Hekimleri ve sağlık çalışanlarını korumak için parmağınızı kıpırdatmıyorsunuz. Sağlık sistemini oy deposu görenleri de sağlıkta terörü görmezden gelerek destekleyenleri de tarih affetmeyecektir. Seyirci kalanlara ve sırt sıvazlayanlara asla meydanı boş bırakmayacağız" açıklamasını yaptı.

 • İzmir'de sağlıkçılar doktorun darbedilmesini protesto etti
  01 Ara İzmir'de sağlıkçılar doktorun darbedilmesini protesto etti

  İzmir'de görev yaptığı hastanede bir doktorun darbedilmesine sağlık çalışanları tepki gösterdi.

 • Sağlıkta şiddet son bulmuyor! Erkek hekim istemeyen öfkeli koca doktorun burnunu kırdı
  30 Kas Sağlıkta şiddet son bulmuyor! Erkek hekim istemeyen öfkeli koca doktorun burnunu kırdı

  İzmir'de Dr. Mücahit Furkan Balcı, muayene ettiği kadının kocası tarafından şiddete uğradı. "Erkek doktor istemiyorum" diyen kadının eşi M.A.K., tartıştığı doktor Balcı'nın burnunu yumruk atarak kırdı. Doktor Balcı, darp raporu alarak şikayetçi olurken doktoru darbeden M.A.K. gözaltına alındı.

 • İzmir'de Sağlık Emekçileri Şehir Hastanelerini Konuştu
  21 Kas İzmir'de Sağlık Emekçileri Şehir Hastanelerini Konuştu

  İzmir Tabip Odası ve İzmir Şehir Hastanesi Platformu, “İzmir Şehir Hastanesi Çalıştayı” düzenledi. Çalıştayda, şehir hastaneleriyle ilgili yaşanan sorunlar ele alındı.

 • İzmir'de 'Şebnem Korur Fincancı' Protestosu: 'Tabip Odalarının, Meslek Birliklerinin ve Sendikaların Sesini Kesme, Susturma Gayreti'
  26 Eki İzmir'de 'Şebnem Korur Fincancı' Protestosu: "Tabip Odalarının, Meslek Birliklerinin ve Sendikaların Sesini Kesme, Susturma Gayreti"

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın gözaltına alınmasını protesto etti. İzmir Tabip Odası önünde "Şebnem Korur Fincancı onurumuzdur, derhal serbest bırakılsın" yazılı pankart açıldı. Basın açıklamasında "Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı’nın gözaltına alınması hukuksuz ve hakkaniyetten uzak bir uygulamadır. Türkiye’nin bir seçim sürecine evrildiği bu günlerde Türk Tabipler Birliği’ne yönelen baskıları tabip odalarının, diğer meslek birliklerinin ve sendikaların sesini kesme, susturma gayretinin bir parçası olarak değerlendiriyoruz" denildi.

 • İzmir gündem haberi... İzmir'de Şehir Hastanesi Uyarısı... Tabip Odası Başkanı Kaynak: Merkezdeki 5 Hastanenin Kapatılması Gündemde.
  25 Eki İzmir gündem haberi... İzmir'de Şehir Hastanesi Uyarısı... Tabip Odası Başkanı Kaynak: Merkezdeki 5 Hastanenin Kapatılması Gündemde.

  İzmir haberine göre İzmir'de şehir hastanesi nedeniyle kent merkezindeki 5 devlet hastanesinin kapatılacağı iddialarının gündeme geldiğini açıklayan İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak, bu olasılığın yurttaşları kaygılandırdığını söyledi. Şehir hastanesinin ulaşım sorununa da dikkat çeken Kaynak, "Hastanenin kurulduğu bölge ve şehrin o bölgedeki trafik olanakları itibarıyla baktığımızda bu kadar bir yoğunluğu şu anda kaldırmasının mümkün olmadığını zaten herkes görüyor" dedi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'in hastaneye ulaşım konusundaki "teleferik" önerisine tepki gösteren CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin de "Kalp krizi geçiren bir hasta teleferikle mi hastaneye yetiştirilecek. Belediyelerimizden şunu isteyelim, paraşütle ilgili kurs açsınlar" dedi. CHP İl Başkanı Deniz Yücel ise "Bu AK Parti'nin her alanda olduğu gibi ülkeyi ne kadar plansız, programsız, akıl ve bilimi reddederek yönettiğinin somut bir göstergesi" dedi.

 • Bartın gündem haberi: Tabip Odalarından Bartın Faciası ile İlgili Ortak Açıklama: 'Siyasi Sorumluları Hesap Vermeye, Sorumluluklarını Yerine Getirmeye Çağırıyoruz'
  22 Eki Bartın gündem haberi: Tabip Odalarından Bartın Faciası ile İlgili Ortak Açıklama: "Siyasi Sorumluları Hesap Vermeye, Sorumluluklarını Yerine Getirmeye Çağırıyoruz"

  Bartın haber: Ege Bölgesi Tabip Odaları, "Maden ocaklarındaki ölümler ne fıtrattır, ne kaderdir ne de kazadır. Önlenebilecek ölümler cinayettir. Siyasi sorumluları hesap vermeye, sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz" açıklamasını yaptı.

 • İzmir haber: İzmir'den 'Mesai Sonrası Hasta Kabulu' Tepkisi: 'Akşama Kadar 100 Hastaya Bakan Bir Hekimin 101'inci, 102'inci 103'üncü Hastası Olmak İster Misiniz?
  13 Eki İzmir haber: İzmir'den "Mesai Sonrası Hasta Kabulu" Tepkisi: "Akşama Kadar 100 Hastaya Bakan Bir Hekimin 101'inci, 102'inci 103'üncü Hastası Olmak İster Misiniz?

  İzmir bölgesinden gelen habere göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Beyaz Reform" paylaşımıyla duyurduğu "Mesai sonrası hekim isteğine bağlı hasta kabulü" uygulamasına İzmir'den tepki geldi. İzmir Tabip Odası Başkanı Doktor Süleyman Kaynak, yeni düzenleme ile birçok hekimin yoğun mesai sonrası hasta bakmaya zorlandığını öne sürerek, "Akşama kadar mesai saatinde 100 hastaya bakan bir hekimin, 101’inci, 102’nci, 103’üncü hastası olmak ister misiniz?" diye konuştu.

 • İzmir gündem: İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na Tepki: 'Hekimlerin Serbest Meslek Hakkı Ortadan Kaldırılıyor'
  12 Eki İzmir gündem: İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na Tepki: "Hekimlerin Serbest Meslek Hakkı Ortadan Kaldırılıyor"

  İzmir gündem haberi... Sağlık Bakanlığı'nın muayenehanesi olan doktorların özel hastanelerde yaptığı tedavi ve ameliyatlara sınırlama getiren yeni yönetmeliğine İzmir'den tepki geldi. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, "Bu düzenlemelerin iyi niyet ürünü olmadığını, Sağlık Bakanlığı’nın muayenehaneleri yeni hedef olarak belirlediğini değerlendiriyoruz. Hiçbir akıl süzgecinden geçirilmeden yayınlanan düzenlemenin hekimlerin serbest meslek hakkını ortadan kaldırmak amacıyla yapıldığı açıktır" dedi.

 • 3 KARDEŞİN DARBETTİĞİ DOKTOR: NEDEN BU ÖFKE, ŞİDDET
  10 Eki 3 KARDEŞİN DARBETTİĞİ DOKTOR: NEDEN BU ÖFKE, ŞİDDET

  İZMİR'de, Dr. Ekin Hürel Günay'ın (48) sopalı saldırıda darbedilmesi sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

 • İzmir haberleri... İzmir'de Sopayla Darp Edilen Doktor Günay İçin Eylem Yapıldı: 'Etkili Bir Sağlıkta Şiddet Yasası İstiyoruz'
  10 Eki İzmir haberleri... İzmir'de Sopayla Darp Edilen Doktor Günay İçin Eylem Yapıldı: "Etkili Bir Sağlıkta Şiddet Yasası İstiyoruz"

  İzmir haberleri: İzmir'de sağlık meslek örgütleri, Doktor Ekin Hürel Günay'ın evine giderken ekmek almak için durduğu fırının önünde 3 kişi tarafından sopalarla darp edilmesini protesto etti. Basın açıklamasında "Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar artık organize hale gelmiştir. Sağlıkta terör artık ülkemizin en acil, en can yakıcı sorunudur ve bunun sona erdirilmesi için acil bir şekilde etkili bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılmalı" denildi. Doktor Günay da "Neden bu öfke, neden bu şiddet. Evlatlarınızı incitmeyin, bizleri kırmayın" diye konuştu.

 • İzmir gündem: İzmir'de sağlıkçılar aile hekiminin darbedilmesini protesto etti
  10 Eki İzmir gündem: İzmir'de sağlıkçılar aile hekiminin darbedilmesini protesto etti

  İzmir gündem haberi | İzmir'in Torbalı ilçesinde aile hekimi Ekin Hürel Günay'ın 7 Ekim'de mesai sonrası darbedilmesi, sağlıkçılar tarafından kınandı.

 • Son dakika haberi... İzmir'de Şehir Hastanesinin Ardından 5 Hastanenin Kapatılacağı İddiaları TBMM Gündeminde
  10 Eki Son dakika haberi... İzmir'de Şehir Hastanesinin Ardından 5 Hastanenin Kapatılacağı İddiaları TBMM Gündeminde

  Gelen son dakika haberlerine göre CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Bayraklı Şehir Hastanesi'nin açılması ile 5 devlet hastanesinin kapatılacağı iddialarını meclise taşıdı. Arslan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, "113 ayda bitiremediğiniz Bayraklı Şehir Hastanesi için verdiğiniz garantiler nedeniyle 165 yıldır hizmet veren devlet hastanesini mi kapatacaksınız?" diye sordu.

 • Doktora şiddette makas 'silah' sayıldı, sanığa indirim uygulanmadı
  13 Eyl Doktora şiddette makas 'silah' sayıldı, sanığa indirim uygulanmadı

  İZMİR Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor M.T.'yi makasla kovalayıp, yumruk atan İbrahim Poyraz'a, 2 ayrı suçtan 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

 • Gemi söküm tartışmalarına ilişkin konuşan Başkan Soyer: İzmir sahipsiz değil
  26 Tem Gemi söküm tartışmalarına ilişkin konuşan Başkan Soyer: İzmir sahipsiz değil

  İZMİR'in Aliağa ilçesinde sökümü yapılması planlanan Brezilya donanmasına ait 'Nae Sao Paulo' uçak gemisinde yüksek miktarda asbest bulunduğu iddiasına ilişkin yapılan basın açıklamasına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bir vatandaş olarak kişisel dava sürecini başlatacağını söyledi.

 • Tunç Soyer'den Bakanlığa Asbestli Gemi Çağrısı: 'Hindistan'ın Kovaladığı Gemiyi Biz Niye Alıyoruz? Durdurun, Bu Gemi Gelmesin'
  26 Tem Tunç Soyer'den Bakanlığa Asbestli Gemi Çağrısı: "Hindistan'ın Kovaladığı Gemiyi Biz Niye Alıyoruz? Durdurun, Bu Gemi Gelmesin"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aliağa’ya getirilecek Brezilya donanmasına ait Sao Paulo savaş gemisi ile ilgili “Gemi ile ilgili bakanlığın açıklamaları hiç güven vermiyor. Hindistan'ın kovaladığı gemiyi biz neden alıyoruz? Gemi, boyutu son derece şaibeli ve kafa karıştıran bir açıklama ile yürüyor. Bakanlığa çağrı yapıyoruz. Durdurun, bu gemi çıkmasın, gelmesin" dedi.

 • İzmir Yaşam Alanları'ndan Danıştay'a Çeşme Projesi Tepkisi: 'Projeyi Onaylayan Danıştay Kararını Tanımıyoruz'
  22 Tem İzmir Yaşam Alanları'ndan Danıştay'a Çeşme Projesi Tepkisi: "Projeyi Onaylayan Danıştay Kararını Tanımıyoruz"

  İzmir Yaşam Alanları Meclisi, Danıştay 6. Dairesi'nin Çeşme Projesi’ne yönelik yürütmeyi durdurma talebini reddetmesine tepki gösterdi. Açıklamada, "İzmir’in Kanal İstanbul’u olan projenin hemen durdurulmasını istiyoruz. Alınan hukuk dışı Danıştay kararını tanımıyoruz" denildi.

 • İzmir Tabip Odası Başkanı: Her iki testten biri pozitif
  22 Tem İzmir Tabip Odası Başkanı: Her iki testten biri pozitif

  İZMİR Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir'de de Covid-19 nedeniyle vaka ile yoğun bakım servislerindeki hasta sayısının arttığını belirterek, "Her iki testten biri pozitif" dedi.

 • Özgür Özel'den 'Sağlıkta Şiddet' Çıkışı: 'Saraydan Gelen Birtakım Talimatlarla, Karşıt Lobicilik Faaliyetlerinin Sonuç Almasıyla Yerine Gelmeyen...
  20 Tem Özgür Özel'den "Sağlıkta Şiddet" Çıkışı: "Saraydan Gelen Birtakım Talimatlarla, Karşıt Lobicilik Faaliyetlerinin Sonuç Almasıyla Yerine Gelmeyen...

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İzmir Tabip Odası’nı ziyaretinde; sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik yasama faaliyetleri ile ilgili, "TTB’nin istediği, bakanın da zaman zaman desteklediği, daha sonra saraydan gelen birtakım talimatlarla, oradan gelen karşıt lobicilik faaliyetlerinin sonuç almasıyla yerine gelmeyen bazı yasama süreçleri oldu. Biz yazın Meclis’in tatil olduğu bu süreçte, olağanüstü bir toplantıyla bu üç hususun değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 • İzmir Tabip Odası: 'Maske Zorunlu, Hes Kodu Yeniden İşlevsel Hale Getirilmeli'
  20 Tem İzmir Tabip Odası: "Maske Zorunlu, Hes Kodu Yeniden İşlevsel Hale Getirilmeli"

  İzmir Tabip Odası, "Pandemi bitmedi sürüyor" başlıklı açıklamasında Sağlık Bakanlığı'na önlemleri sıklaştırma çağrısı yaptı. İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yüce Ayhan, "Bireyler arası fiziksel mesafenin sağlanamadığı toplu taşım araçlarında, alışveriş merkezlerinde, kapalı pazaryerlerinde maske kullanımı özendirilmeli ve zorunlu hale getirilmelidir. HES kodu yeniden işlevsel hale getirilmeli ve toplu alanlara enfekte kişilerin girişi sınırlandırılmalıdır" dedi.

 • Danıştay'a Çeşme Projesi Tepkisi: 'Yürütmenin Durdurulması Gerekiyordu. Bu Kararı Veremeyen Mahkemeler Tarih Önünde Hesap Verecektir'
  19 Tem Danıştay'a Çeşme Projesi Tepkisi: "Yürütmenin Durdurulması Gerekiyordu. Bu Kararı Veremeyen Mahkemeler Tarih Önünde Hesap Verecektir"

  Danıştay 6’ncı Daire'nin, Çeşme Projesi’ne yönelik yürütmeyi durdurma talebine ret kararı İzmir'deki sivil toplum örgütlerinin tepkisini çekti. TMMOB İzmir yöneticisi Aykut Akdemir, “Çeşme Projesi, bir hırsızlık, talan projesidir. İzmir’in Kanal İstanbul projesidir. Hukuk, iktidarın kılıcı olmuştur. Projenin yürütmesinin durdurulması gerekmektedir. Bu kararı veremeyen mahkemeler tarih önünde hesap verecektir” dedi.

 • İzmir Tabip Odası'ndan Hac Uyarısı: 'Test, Karantina ve İzolasyon Son Derece Önemli'
  11 Tem İzmir Tabip Odası'ndan Hac Uyarısı: "Test, Karantina ve İzolasyon Son Derece Önemli"

  İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak, Covid-19 pandemisi sönümlenmeye başlasa da etkisini sürdüren omicron alt varyantlarının akciğerlere inebildiğini, daha kolay bulaştığını ve daha ağır seyrettiğini belirtti. 7 Haziran'da başlayan hac mevsimi için uyarılarda bulunan Kaynak, "Hacılar biliyorsunuz genellikle ileri yaşta insanlar. Ve hac ortamında dünyanın her yerinden gelmiş olan, farklı ortamlardan, farklı ülkelerden gelen insanlarla çok yakın temasta bulunuyorlar. Dolayısıyla hacıların ve diğer yurt dışından gelen turizme katılmış olan vatandaşların hem test edilmesi hem şüphelilerin karantinaya hem de tanı konmuş olanların izolasyona alınmasının son derece önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi.

 • İzmir Tabip Odası'ndan Pandemi Uyarısı: 'Salgın Sona Ermedi, Tatilde 5-11 Yaş Grubu Aşılansın'
  29 Haz İzmir Tabip Odası'ndan Pandemi Uyarısı: "Salgın Sona Ermedi, Tatilde 5-11 Yaş Grubu Aşılansın"

  İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, pandeminin son 4 aylık dönemde sönümlenme gösterdiğini ancak bunun "salgının sona erdiği" anlamı taşımadığını vurguladı. Türkiye'de halen 5- 11 yaş grubunun aşılı olmadığına işaret eden Kaynak, "Bu nedenle bu yaş grubunun okul tatili içinde belli bir programla aşılanmaya alınması, kışa dönüşen günlerde yeni Covid ataklarının ortaya çıkmasında ciddi bir önlem olabilir" dedi.

 • İzmir'de Sağlıkçılar İş Bıraktı: 'Yeni Yasa Teklifi ile Emeğimizle Yeniden Alay Ettiniz'
  15 Haz İzmir'de Sağlıkçılar İş Bıraktı: "Yeni Yasa Teklifi ile Emeğimizle Yeniden Alay Ettiniz"

  AKP iktidarının "müjde" diye sunduğu yasa tasarısına tepki gösteren sağlık emekçileri İzmir'de de iş bıraktı. 11 sağlık ve meslek örgütü adına açıklama yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, "Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz. Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken; nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu" dedi.

 • Prof. Dr. Güngör Nişli'nin Adı Karşıyaka'da Yaşayacak
  08 Haz Prof. Dr. Güngör Nişli'nin Adı Karşıyaka'da Yaşayacak

  Karşıyaka Belediyesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kliniği’nin ilk asistanı ve ikinci anabilim dalı başkanı, Çocuk Kliniği Pediatrik Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı’nın kurucusu Prof. Dr. Güngör Nişli'nin adını Karşıyaka'da ölümsüzleştirdi. İnönü Mahallesi 6732/4 Sokak'ta yapılan ve çocuk oyun alanı, futbol sahası, yürüyüş yolu ile yeşil alanlardan oluşan parka, geniş katılımlı bir törenle “Prof. Dr. Güngör Nişli Parkı” adı verildi.

 • İzmir Tabip Odası'ndan Beyaz Miting Çağrısı: 'Mesleğimiz, Sağlığımız Alarm Veriyor, Gelin Birlikte 'Dur' Diyelim'
  25 May İzmir Tabip Odası'ndan Beyaz Miting Çağrısı: "Mesleğimiz, Sağlığımız Alarm Veriyor, Gelin Birlikte 'Dur' Diyelim"

  İzmir Tabip Odası, Türk Tabipler Birliği'nin öncülüğünde sağlık çalışanları, sendikalar ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla 29 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak "Beyaz Miting" öncesi basın açıklaması yaptı. Sağlık çalışanlarının sorunlarının anlatıldığı açıklamada, “Mesleğimiz, sağlığımız alarm veriyor. Ama değiştirme, dönüştürme, geri alma şansımız var. Gelin birlikte dur diyelim, değiştirelim” denildi.

 • Hekim göçü durdurulamıyor! Kaliteli hekim sıkıntısı kapıda!
  23 May Hekim göçü durdurulamıyor! Kaliteli hekim sıkıntısı kapıda!

  Hekim göçünün önüne geçilemiyor. İddialara göre bu yıl gidenlerin sayısı 3 bine ulaşacak ve Türkiye gelecek beş yılda kaliteli hekim kıtlığı yaşayacak.

 • İzmir Tabip Odası Başkanı Kaynak: Bu Yıl 3 Bine Yakın Hekim Yurt Dışına Gitme Planı Yapıyor. Kaliteli Hekim Kıtlığı Yaşayacağız
  22 May İzmir Tabip Odası Başkanı Kaynak: Bu Yıl 3 Bine Yakın Hekim Yurt Dışına Gitme Planı Yapıyor. Kaliteli Hekim Kıtlığı Yaşayacağız

  İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Süleyman Kaynak, hekimlerin maddi olarak çok zor durumda olduğunu belirterek, "Sağlık çalışanlarının büyük bir kısmı depresyonda. Bu senenin ilk üç ayı içerisinde 250'den fazla hekim, yurt dışına gitmek için Türk Tabipleri Birliği'ne başvurdu. Müracaat etmeden gidenler de var. 2022 yılında öngörümüz şu. Üç bine yakın hekim yurt dışına gitme planı yapıyor. Kaliteli hekim kıtlığı yaşayacağız. Sağlık sisteminin önümüzdeki be yıllık dönem içerisinde önemli açıkları olacak" dedi.

 • Hasta yakını, 'adli vaka' girişi yapan doktoru darbetti
  12 May Hasta yakını, 'adli vaka' girişi yapan doktoru darbetti

  İZMİR'de Menemen Devlet Hastanesi'nde görevli pratisyen Dr. Mir Nayim Kiyan, 'adli vaka girişi' yaptığı hastanın ağabeyi İbrahim D.'nin yumruklu saldırısına uğradı.

 • İzmir'den TUS Kontenjanlarındaki Artışa Tepki: 'Düzeltilemez Bir Hata'
  27 Nis İzmir'den TUS Kontenjanlarındaki Artışa Tepki: "Düzeltilemez Bir Hata"

  İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) 2022 yılı kontenjanlarının önceki yıla göre iki kat artırılarak 12 bin 294’e çıkarılmasına tepki gösterdi. Kaynak, “Cumhurbaşkanının “giderlerse gitsinler, biz asistanlarla idare ederiz “ sözleriyle ilişkilendirilebilecek bu anlamsız kontenjan artışının olumsuz sonuçları olacak. Kışkırtılmış hasta talebini ucuz maaşlar ve uzun sürelerle çalıştırarak çözmek onlarca yıl düzeltilemez bir hatadır” dedi.

 • İZMİR TABİP ODASI, DOKTORU BOYNUNDAN JİLETLE YARALAYAN SANIĞA ÜST SINIRDAN CEZA İSTEDİ
  06 Ara İZMİR TABİP ODASI, DOKTORU BOYNUNDAN JİLETLE YARALAYAN SANIĞA ÜST SINIRDAN CEZA İSTEDİ

  İZMİR Tabip Odası üyeleri, asistan doktor Kadir Songür'ü (26) jiletle boynundan yaralayan hastası Bayram Kaynak'a, yerel mahkemenin indirim yapmadan verdiği 20 yıl hapis cezasının İstinaf Mahkemesi tarafından bozulup, yeniden yargılanmasına başlanmasının ardından basın açıklamasıyla sanığa...

 • Korona'dan ölen başkanın yerine geçecek isim belli oldu
  14 Kas Korona'dan ölen başkanın yerine geçecek isim belli oldu

  Geçtiğimiz günlerde korona virüs (Covit-19) nedeniyle hayatını kaybeden Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine bağlı Akharım Belediye Başkanı Eşref Ünsal'ın yerine AK Partili Belediye Meclis Üyesi Süleyman Kaynak seçildi.

 • Kış Yaklaştı, Sobalar Elde Kaldı
  16 Kas Kış Yaklaştı, Sobalar Elde Kaldı

  Kış yaklaştı, sobalar elde kaldıBATMAN - Batman'da kış mevsiminin yaklaşmasıyla işlerinin hareketleneceğini bekleyen sobacılar, hayal kırıklığına uğradı.

 • Kış Yaklaştı, Sobalar Elde Kaldı
  16 Kas Kış Yaklaştı, Sobalar Elde Kaldı

  Batman’da kış mevsiminin yaklaşmasıyla işlerinin hareketleneceğini bekleyen sobacılar, hayal kırıklığına uğradı.

 • Diyabeti Tanı, Gözünü Koru'
  11 Kas Diyabeti Tanı, Gözünü Koru'

  TÜRK Oftalmoloji Derneği tarafından düzenlenen 50'nci Ulusal Kongresi, 'Diyabeti Tanı Gözünü Koru' sloganıyla Antalya'nın Serik İlçesi'nde başladı.

 • Antalya - 'Diyabeti Tanı, Gözünü Koru'
  11 Kas Antalya - 'Diyabeti Tanı, Gözünü Koru'

  'Diyabeti tanı, gözünü koru'TÜRK Oftalmoloji Derneği tarafından düzenlenen 50'nci Ulusal Kongresi, 'Diyabeti Tanı Gözünü Koru' sloganıyla Antalya'nın Serik İlçesi'nde başladı.

 • Dha Yurt Bülteni-5
  11 Kas Dha Yurt Bülteni-5

  Sahil Güvenlik, kaçak operasyonunun görüntülerini paylaştıO anlar kameradaÇANAKKALE Boğazı'nın Akbaş Limanı yakınlarında durdurulan ve içinde 363 kaçak göçmen ile göçmen kaçakçılığı organizatörü olduğu ileri sürülen 3 kişinin yakalandığı su tankerine düzenlenen operasyon anı, Sahil...

 • İzmirli Tabipler Kaptaner'le Devam
  12 May İzmirli Tabipler Kaptaner'le Devam

  İzmir Tabip Odası’nın dün gerçekleştirilen genel kurulunda, seçimleri Dr.Suat Kaptaner'in liderliğindeki Hekimler Güçbirliği kazandı.

 • Gözlere Ajan Virüs Tehdidi
  08 May Gözlere Ajan Virüs Tehdidi

  DEÜ Tıp Fakültesi Göz Kliniği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kaynak: "Sürekli kılık değiştirip bağışıklık sistemi tarafından tanınmayan yeni mikrop gibi hava yoluyla bulaşan adenovirüsler, korneada bulanıklık meydana getirebilir, görmeyi azaltıcı etkileri kalıcı olabilir.

 • İzmir Tabip Odasında Seçim Heyecanı Başladı
  24 Nis İzmir Tabip Odasında Seçim Heyecanı Başladı

  İzmir Tabip Odası’nda seçim heyecanı başladı.

 • Sağlıklı Hayat İçin Spor Projesi
  05 Şub Sağlıklı Hayat İçin Spor Projesi

  Proje kapsamında Avrupa ülkelerinden gelen 42 kişi ile 10 Türk, Keles ilçesinde bir araya geldi.

 • Yabancı Gençler Keles'te Buluştu
  05 Şub Yabancı Gençler Keles'te Buluştu

  “Sağlık İçin Spor” projesi kapsamında AB ülkelerinden 52 genç Bursa'nın Keles ilçesinde buluştu.

 • Keles'te Öğretmenler Günü Kutlandı
  24 Kas Keles'te Öğretmenler Günü Kutlandı

  Bursa'nın Keles ilçesinde Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
  İlk olarak Keles İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Yavuz, Atatürk anıtına çelenk sundu.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Kırsal Kalkınma Hamlesi
  09 Kas Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Kırsal Kalkınma Hamlesi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla Keles'te kurduğu BESAŞ Süt ve Süt Ürünleri Tesisi törenle hizmete açıldı.
  Bursa'nın daha yaşanabilir bir kent olması amacıyla şehri bir bütün olarak ele alan ve tüm...

 • Türk Oftalmoloji Derneği 47. Ulusal Kongresi
  07 Kas Türk Oftalmoloji Derneği 47. Ulusal Kongresi

  Türkiye Oftalmoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Kaynak: "Sarı nokta hastalığı havuzuna her sene yaklaşık 300 bin yeni birey katılmakta, bunların yüzde 10'luk kısmı ciddi ve hızlı görme kaybına ...

 • 47'nci Tod Ulusal Kongresi Başladı
  06 Kas 47'nci Tod Ulusal Kongresi Başladı

  Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) tarafından 6-10 Kasım günleri arasında düzenlenen ulusal kongre, Antalya'nın Kemer İlçesi'nde başladı.

 • Türk Oftalmoloji Derneği 47. Ulusal Kongresi
  06 Kas Türk Oftalmoloji Derneği 47. Ulusal Kongresi

  Türk Oftalmoloji Derneği 47. Ulusal Kongresi, Kemer'de başladı.

 • Türk Oftalmoloji Derneği 47. Ulusal Kongresi
  06 Kas Türk Oftalmoloji Derneği 47. Ulusal Kongresi

  2 bin 500 civarında göz hekiminin katıldığı kongrede göz hastalıkları ve tedavilerdeki son gelişmeler ele alınacak Türk Oftalmoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Kaynak: "Toplumumuzun yaşlanma...

 • Yerel Seçime Doğru
  02 Kas Yerel Seçime Doğru

  Bursa'da, AK Parti'den, Büyükşehir Belediyesi için bir, 17 ilçe için 146 başkan aday adaylığı başvurusu yapıldı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına 3, Çanakkale Belediye Başkanlığına 5...

 • AK Parti'den Keles Belediye Başkanlığı İçin 12 Kişi Başvurdu
  01 Kas AK Parti'den Keles Belediye Başkanlığı İçin 12 Kişi Başvurdu

  AK Parti Keles Belediye Başkanlığı için 12 kişi aday adaylığı müracaatında bulundu.

 • Türk Profesörün Başarısı
  10 Eki Türk Profesörün Başarısı

  Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof.Dr.Süleyman Kaynak, İngiltere Avam Kamarası'nın (House of Common) davetlisi olarak gittiği İngiliz parlamentosunda...

 • Avam Kamarası'nda Türk Sağlık Sistemini Anlattı
  10 Eki Avam Kamarası'nda Türk Sağlık Sistemini Anlattı

  Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof.Dr.Süleyman Kaynak, İngiltere Avam Kamarası'nın davetlisi olarak gittiği İngiliz Parlamentosu'nda Türkiye'deki...

 • Sarı Nokta Hastalığına Dikkat
  04 Eki Sarı Nokta Hastalığına Dikkat

  Sarı nokta hastalığının dünyada 30 milyon kişiyi etkilediği tahmin ediliyor.

Advertisement