SON DAKİKA TÜKETİM KÜLTÜRÜ HABERLERİ

Son Dakika Tüketim Kültürü Haberleri

 • 16 Ocak 2019 16:33 Gençlerin Mühendislik Alanlarına Yönlendirilmesi Alt Komisyonu İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisiyar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Devrim Akgündüz, "Aziz Sancarlar yetiştirebiliriz, bunun önünde hiçbir engel yok. Bizim çocuklarımız diğer ülkelerin çocuklarından daha az zeki değil.
 • 28 Ekim 2018 12:37 Helal Ürünler Gayrimüslim Ülkelerde Bile Talep Edilmeye Başlandı" Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, helal marka ürünlerin artık Müslümanların azınlık olduğu coğrafyalarda bile farklı sebeplerle talep edilir hale geldiğini belirterek, "Helal ve haram artık sadece gıda ve kozmetik sektörünün bir meselesi değil." dedi.
 • 18 Ekim 2018 12:43 ATO'da "Ulus'un Yenilemesi" Ele Alındı Ankara Ticaret Odası (ATO) yönetimi, Ulus'ta faaliyet gösteren ve Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi'nden etkilenecek olan oda üyeleriyle bir araya geldi.
 • 18 Ekim 2018 12:27 ATO Yönetimi, Ulus'ta Yenileme Alanı Projesinden Etkilenecek Üyeleriyle Bir Araya Geldi ATO Yönetimi, Ulus'ta Yenileme Alanı Projesinden Etkilenecek Üyeleriyle Bir Araya Geldi ATO yönetimi, Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi’nden etkilenecek olan ATO üyeleriyle bir araya geldi.
 • 09 Ekim 2018 11:59 Koleksiyoner ve Sanat Danışmanı Gül Ergi Servetini Darüşşafaka'ya Bağışladı Koleksiyoner ve Sanat Danışmanı Gül Ergi Servetini Darüşşafaka'ya Bağışladı Şair, müzisyen ve koleksiyoner Sabahattin Ergi'nin kızı Gül Ergi, babasının izinden giderek, çocukluktan itibaren en büyük arzusunu gerçekleştirdi ve tüm mal varlığını Darüşşafaka'ya bağışlayarak, vasiyet bağışında bulundu.
 • 09 Ekim 2018 10:44 Hüseyin Çimşir: Hüseyin Çimşir: "Fabrika Ayarlarımıza Dönmemiz Gerekiyor" Trabzonspor Teknik Diröktürü Ünal Karaman’ın yardımcısı Hüseyin Çimşir, kulüp olarak fabrika ayarlarına geri dönmeleri gerektiğini belirterek, "Tüketen bir kulüp haline geldik, kendi kimliğimize bürünüp üreten bir kulüp haline gelmemiz gerekiyor"dedi.
 • 29 Eylül 2018 11:59 Yetim Çocuklara Her Şeyin Ücretsiz Olduğu Çarşı (1) - Ankara Yetim Çocuklara Her Şeyin Ücretsiz Olduğu Çarşı (1) - Ankara Başkentte Hacı Bayram-ı Veli Külliyesi'nde yer alan Hacı Bayram-ı Veli Derneği Hayır Çarşısı'nda, başvuruda bulunan ve sosyal incelemesi yapılan yetim çocukların tüm ihtiyaçları karşılanıyor.
 • 29 Eylül 2018 11:53 Yetim Çocuklara Her Şeyin Ücretsiz Olduğu Çarşı (2) - Ankara Yetim Çocuklara Her Şeyin Ücretsiz Olduğu Çarşı (2) - Ankara Başkentte Hacı Bayram-ı Veli Külliyesi'nde yer alan Hacı Bayram-ı Veli Derneği Hayır Çarşısı'nda, başvuruda bulunan ve sosyal incelemesi yapılan yetim çocukların tüm ihtiyaçları karşılanıyor.
 • 26 Eylül 2018 23:20 Osmanlı Seyyahlarının Dünya Fuarları İzlenimleri" İstanbul Bilgi Üniversitesi Araştırma Görevlisi Semra Horuz, dönemin İstanbul Şehremini (belediye başkanı) Ömer Faiz Efendi'nin Avrupa'daki fuarları gezerken aldığı notları paylaşarak, "Osmanlıların gezerken en çok dikkatini çeken şey, kısa süre önce Osmanlı toprakları içinde yer alan Cezayir...
 • 23 Eylül 2018 10:32 Çandır: Tavşan Yüreği Zeytinyağı İlaç Gibi Çandır: Tavşan Yüreği Zeytinyağı İlaç Gibi ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, kanser önleyici etkisi bilinen 'Polifenol: Bitkilerde bulunan doğal antioksidan' oranının, tavşan yüreği zeytinyağında diğerlerine göre 3 kat fazla olduğunu belirterek, "Tavşan yüreği zeytinyağının bu yönünü öne çıkartabilirsek bir...
 • 30 Temmuz 2018 17:41 Guardian: Kapıkule'deki Canlı Hayvan Ticaretinin Şoke Eden Yüzü Guardian gazetesinde yayımlanan bir haberde küresel düzeyde artan et talebi nedeniyle giderek daha çok sayıda besi hayvanının dayanılması mümkün olmayan koşullarda taşındığı vurgulanıyor.
 • 20 Haziran 2018 15:16 Paris Yanıyor" ile "Bizden Biri" Filmleri Salt'ta Gösterilecek SALT'ın Garanti Mortgage desteğiyle hazırladığı Perşembe Sineması'nın ilkbahar gösterimleri kapsamında "Paris Yanıyor" ile "Bizden Biri" filmleri izleyiciyle buluşacak.
 • 24 Mayıs 2018 10:32 Avustralya'da Köpek Balığının Midesinden Plastik Torbalar Çıktı MELBOURNE (AA) – Avustralya'nın Yeni Güney Galler (NSW) eyaletindeki bir balıkçının yakaladığı köpek balığının midesinden çıkan plastik poşetler, okyanuslardaki plastik atıkların ne kadar tehlikeli boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi.
 • 11 Mayıs 2018 10:54 Diyanet Diyanet "E-oruç" Önerdi: Cool Olmayın Kul Olun! Diyanet İşlerinin aylık dergisinde ramazan orucuyla "e-oruç"un birleştirilmesi önerilerek, internette harcanan vaktin aile ile harcanması istenirken "Cool olmayın kul olun" denildi.
 • 08 Mayıs 2018 11:44 Rafine Şeker Gıda Değildir! Rafine Şeker Gıda Değildir! Aydan Üstkanat'ın Gourmand tarafından ödüle değer görülmüş şekerSİZ kitabı yenilenen baskısı ile Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı!
 • 21 Nisan 2018 13:08 İstanbul Trafiğine En İyi Çözüm; Entegre, Metro Ağırlıklı Toplu Ulaşım" İSTANBUL trafiği hakkında değerlendirmelerde bulunan İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, trafiğe yapılan bazı müdahalelerin geçici rahatlama yarattığını, ancak genel tablonun iç açıcı olmadığını söyledi.
 • 21 Nisan 2018 12:45 İstanbul Trafiğine En İyi Çözüm, Metro Ağırlıklı Toplu Ulaşım Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, İstanbul trafiğine çözümün,toplu ulaşımda metro hatlarının iyileştirilmesi olduğunu söyledi.
 • 21 Mart 2018 14:39 Yalova Üniversitesinden Ortak Açıklama Yalova Üniversitesi Rektör Vekili ve İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Güler Alkan ile öğretim üyeleri, kadına yönelik şiddetin sözde dini gerekçelere dayandırılıp sunulduğu gerekçesiyle ortak bir açıklama yaptı.
 • 21 Mart 2018 12:40 Çizgi Filmlerde Yerli Yapımlara İlgi Arttı Çizgi Filmlerde Yerli Yapımlara İlgi Arttı Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İletişim Fakültesinde yapılan, çocukların çizgi film izleme pratiklerine yönelik yapılan araştırmaya göre, geçmiş yıllara oranla yerli yapım çizgi filmlere olan ilgi arttı.
 • 14 Mart 2018 10:49 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci'den Dünya Tüketiciler Günü Mesajı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Tüketici hakem heyetlerimize 2017 yılında toplam 590 bin 736 başvuru yapılmış, 636 bin 906 adet karar verilmiştir.
 • 08 Mart 2018 17:42 Atılım Üniversitesi'nden Anlamlı Kadınlar Günü Etkinlikleri Atılım Üniversitesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gün boyu görkemli etkinlikler düzenledi.
 • 01 Mart 2018 16:37 Tüketim Kültürü ve İhtiyaçların Yabancılaşması' Konferansı Tüketim Kültürü ve İhtiyaçların Yabancılaşması' Konferansı Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından düzenlenen "Tüketim Kültürü ve İhtiyaçların Yabancılaşması" konferansı, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2009’da gerçekleştirildi.
 • 23 Ocak 2018 17:27 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan Açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan Açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emi·ne Erdoğan, "Milli birlik ve beraberliğin son derece önemli olduğu günlerden geçiyoruz.
 • 18 Ocak 2018 16:54 Kalın: Kalın: "Tarih, Bugünü Anlamak Yarını İnşa Etmek İçin Var Olan Bir Çalışma Alanıdır" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Soğuk savaşın sona ermesinden sonra bir küresel düzen kurulamadı ve mevcut düzen adalet üretmiyor.
 • 18 Ocak 2018 16:44 100 Yıl Sonra: Cihan Harbi" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Soğuk savaşın sona ermesinden sonra bir küresel düzen kurulamadı ve mevcut düzen adalet üretmiyor.
 • 18 Ocak 2018 15:00 Kendin-yap Tasarımların Doruk Noktası, Benzersiz Bir Stil: Shabby Chic! Kendin-yap Tasarımların Doruk Noktası, Benzersiz Bir Stil: Shabby Chic! Son yıllarda tüketim kültürünün hem bütçemize hem de çevreye verdiği hasarı azaltan ve bu konudaki duyarlılığın da artmasıyla birlikte bir hayli yaygınlaşan ileri dönüşüm anlayışı sayesinde, harika bir kendin-yap kültürü oluştu ve bu kültür sayesinde insanlar artık farklı tecrübe ve becerilerle evlerinde kullandıkları hemen hemen her eşyayı kendileri yapabiliyorlar.
 • 10 Ocak 2018 09:39 Darende'de Darende'de "Atıklarım Değerleniyor" Projesi Darende Mustafa İclal Başer Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan "Atıklarım Değerleniyor" projesi ile ilçedeki 20 okula, kağıt, plastik ve cam atıkları ayrıştıracak geri dönüşüm kutuları dağıtıldı.
 • 29 Aralık 2017 15:42 Karagöz'den Çevre Dersi Karagöz'den Çevre Dersi Yıldırım Belediyesi tarafından sahnelenen Karagöz oyunu ile ilçede öğrenim gören öğrencilere çevre dersi verildi.
 • 29 Aralık 2017 15:39 Yıldırımlı Çocuklara Çevreci Orta Oyunu Yıldırımlı Çocuklara Çevreci Orta Oyunu Yıldırım Belediyesi tarafından sahnelenen Hacivat Karagöz orta oyunu ile ilçede öğrenim gören öğrenciler, çevreyi ve doğal kaynakları koruma konularında bilinçlendirildi.
 • 25 Aralık 2017 15:06 Yeni Yılın En Güzel Hediyesini Siz Verin! Yeni Yılın En Güzel Hediyesini Siz Verin! WWF-Türkiye sizi sevdiklerinizi mutlu ederken doğayı korumaya davet ediyor.
 • 21 Aralık 2017 11:44 İhracatın Parlayanları - Gaziantep'ten 45 Ülkeye Yağ İhracatı İhracatın Parlayanları - Gaziantep'ten 45 Ülkeye Yağ İhracatı Gaziantep'te Kadooğlu Yağ Sanayi Ticaret AŞ, 45 ülkeye ayçiçek yağı, mısır yağı ve margarin ihraç ediyor.
 • 20 Aralık 2017 11:04 Türk Çayı İhracatı Kasaya 23,6 Milyon Dolar Kazandırdı Türk Çayı İhracatı Kasaya 23,6 Milyon Dolar Kazandırdı Türkiye'den yılın 11 aylık döneminde 101 ülkeye 23,6 milyon dolarlık çay ihracatı gerçekleştirildi.
 • 12 Aralık 2017 14:31 Yeni Yılın En Güzel Hediyesini Siz Verin! Dünyamız sinyal veriyor. Tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmezsek yaşamın devamı için gerekli koşullarda geriye döndürülemez bir bozulma riskiyle karşı karşıyayız. WWF-Türkiye sizi sevdiklerinizi mutlu ederken doğayı korumaya davet ediyor
 • 29 Kasım 2017 18:45 Evinizi Kendinizde Gibi Hissedin" Sergisi Açıldı Bağımsız Sanat Vakfınca düzenlenen sanatçı Tuğba Renkçi Taştan'ın dördüncü kişisel sergisi, "Evinizi Kendinizde Gibi Hissedin" sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 • 29 Kasım 2017 13:49 Şırnak'ın Elektrik Sorunu Dicle ile Çözülüyor Şırnak'ın Elektrik Sorunu Dicle ile Çözülüyor Yeniden inşa edilen Şırnak ve ilçelerinin elektrik sorunu Dicle Elektrik tarafından gerçekleştirilen hummalı çalışmalar ile çözülüyor.
 • 16 Kasım 2017 11:10 E-ticaret Yüzde 30-35 Büyüyecek" Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, Türkiye'de e-ticaretin geçen yılki büyüklüğünün, turizm ve yasal bahis siteleri de dahil edildiğinde 30 milyar lira civarında olduğunu belirterek, bu yıl için yüzde 30-35 bandında bir büyüme beklediklerini söyledi.
 • 11 Kasım 2017 15:06   Lahmacun Hala Rakipsiz   Lahmacun Hala Rakipsiz Boğaziçi Üniversitesi'nde konuşan Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın, Türk halkının gelişen teknoloji ve tüketim uyarıcılarına karşın lezzet konusunda tutucu kaldığını vurguladı.
 • 01 Kasım 2017 12:56 Savaş Dizilerindeki Milli Kahramanlığı İncelediler Savaş Dizilerindeki Milli Kahramanlığı İncelediler KOCAELİ Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde görevli Yrd. Doç. Dr. Mert Gürer ve Yrd. Doç. Dr. Zeynep Gürer, savaş konulu dizileri inceleyerek, 'Dizilerle Yeniden Üretilen Milli Kahramanlar' konulu çalışma hazırladı.
 • 29 Eylül 2017 11:03 Hayat Tarzını Değiştir, Kalbini Koru" Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Cevdet Koçoğulları, kalp sağlığını korumak, kalp-damar hastalıkları ve inmeyi önlemek veya geciktirmenin bu hastalığa yol açan sebepleri ortadan kaldırmak ve çocukluktan itibaren kalp dostu...
 • 04 Ağustos 2017 20:02 Miroğlu, Mardinli Çiftçilerin Enerji Sorununu Masaya Yatırdı Miroğlu, Mardinli Çiftçilerin Enerji Sorununu Masaya Yatırdı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, çiftçi dernekleri, ziraat odaları ve Dicle Elektrik yöneticileri ile bir araya gelerek enerji sorununu masaya yatırdı.
 • 28 Temmuz 2017 12:10 Gta 6 Nasıl Olacak? İşte Tüm Bilinenler! Gta 6 Nasıl Olacak? İşte Tüm Bilinenler! GTA 6 için ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı.
 • 04 Haziran 2017 13:29 Dünya Çevre Günü Adana Barosu ve İnşaat Mühendisleri Odası Şubesi, "5 Haziran Dünya Çevre Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 29 Mayıs 2017 15:50 Yeşil Belediye, Yeşil Karesi Yeşil Belediye, Yeşil Karesi Çevre koruma ve kaynakların doğru kullanımı alanlarında farkındalık oluşturan çalışmalara imza atan Karesi Belediyesi tarafından hazırlanan “Yeşil Belediye, Yeşil Karesi” projesi Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.
 • 24 Mayıs 2017 13:31 Papa ile Trump'ın Vatikan'daki İlk Görüşmesi 'Mesafeli' Geçti Papa ile Trump'ın Vatikan'daki İlk Görüşmesi 'Mesafeli' Geçti Dünya görüşleri ve savundukları politikaların farklılığı nedeniyle geçmişte kamuoyu önünde atışan Papa Francesco ile ABD Başkanı Donald Trump, Vatikan'da Çarşamba sabahı yaptıkları görüşmede birbirlerine saygılı bir görüntü sergiledi.
 • 19 Mayıs 2017 17:27 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, "Türkiye, kendi ulusal çıkarları söz konusu olduğunda, bizim milli menfaatlerimize ve sınırlarımıza yönelik bir tehdit söz konusu olduğunda, bunun gereğini de hiç tereddütsüz yapar.
 • 09 Mayıs 2017 17:10 Adıyaman Üniversitesinde Sosyal Sorunlar Konulu Seminer Adıyaman Üniversitesinde Sosyal Sorunlar Konulu Seminer Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından Merkezi Derslikler B1 Konferans Salonunda her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sosyal Sorunlar konulu seminer düzenlendi.
 • 02 Mayıs 2017 12:39 Gençlerin Yeni Gözdesi 'Stres Çarkı' Gençlerin Yeni Gözdesi 'Stres Çarkı' Piyasaya çıktığı günden itibaren çocukların gözdesi olan stres çarkları adeta yok satıyor.
 • 02 Mayıs 2017 10:16 Gençlerin Yeni Gözdesi 'Stres Çarkı' Gençlerin Yeni Gözdesi 'Stres Çarkı' - (Özel haber) Gençlerin yeni gözdesi 'Stres Çarkı' Stres çarkını kullananlar, daha çok strese giriyorKOCAELİ - Piyasaya çıktığı günden itibaren çocukların gözdesi olan stres çarkları adeta yok satıyor.
 • 01 Mayıs 2017 10:26 Gençlerin Yeni Gözdesi 'Stres Çarkı' Gençlerin Yeni Gözdesi 'Stres Çarkı' Piyasaya çıktığı günden itibaren çocukların gözdesi olan stres çarkları adeta yok satıyor.
 • 01 Mayıs 2017 10:24 Gençlerin Yeni Gözdesi 'Stres Çarkı' Gençlerin Yeni Gözdesi 'Stres Çarkı' Piyasaya çıktığı günden itibaren çocukların gözdesi olan stres çarkları adeta yok satıyor.