Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Yeni Şafak haberleri, Yeni Şafak son dakika, son dakika Yeni Şafak

Son Dakika Yeni Şafak Haberleri

Son dakika Yeni Şafak haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son yeni şafak haberleri anında burada.


 • 31.10.2023 31 Eki 16:27 Kılıçdaroğlu'ndan 'Can Atalay' Tepkisi: 'Suç İşliyorlar. Kılıçdaroğlu'ndan "Can Atalay" Tepkisi: "Suç İşliyorlar.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cezaevindeki Milletvekili Can Atalay’ın Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararına rağmen tahliye edilmemesi ile ilgili; “Anayasa’yı kim uygulayacak? Yargı kararlarını kim uygulayacak? Kendi milletvekiline sahip çıkmakta acze düşmüş bir parlamento düşünün. Acze düşmüş bir TBMM Başkanı düşünün. Sen başkansın ya, ne yargısı kardeşim. Millet seçti, artık bu milletvekili ve yasama organın bir üyesi. Üstelik komisyona seçildi, İnsan Hakları Komisyonu üyesi. İnsan Hakları Komisyonu üyesinin ne işi var hapishanede?.. Suç işliyorlar. Bunu da kendilerine göre demokrasi sayıyorlar. Halkın iradesini yok sayan, halkın seçtiği milletvekilini hapiste tutan bir rejime demokrasi denmez” dedi. Kılıçdaroğlu, “Güzel bir kurultay yapacağız. Güzel bir kurultay, keyifli bir kurultay yapacağız. Barış içinde bir kurultay yapacağız. Birlikte, bayram havası içinde bir kurultay yapacağız” diye konuştu.

 • 29.08.2023 29 Ağu 19:26 Kılıçdaroğlu'yla ilgili bomba iddia: Koltuğunu Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e bırakmaya hazırlanıyor Kılıçdaroğlu'yla ilgili bomba iddia: Koltuğunu Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e bırakmaya hazırlanıyor

  Seçim mağlubiyetinin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yaktığı ''değişim'' ateşine ve istifa çağrılarına kulak tıkayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu bırakacağı veliahtını bulduğu öne sürüldü. Kılıçdaroğlu'nun görevini son dönemde yanından neredeyse hiç ayırmadığı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e bırakmak istediği iddia ediliyor.

 • 28.07.2023 28 Tem 18:07 Merkez Bankası atamalarının mesajı ne? Merkez Bankası atamalarının mesajı ne?

  Merkez Bankası'na yapılan atamalar, piyasa çevrelerinde liyakat üzerinden pembe bir tablo çizilmesine neden olurken bu adım, ekonomi yönetiminde rasyonel politikaların uygulandığına dair tek kriter değil.

 • 22.06.2023 22 Haz 22:48 Kemal Kılıçdaroğlu: 'Bir Kişinin İradesiyle Değişim Olmaz. Topyekun Partinin Kendi Özgür İradesiyle O Değişimi İçselleştirmesi ve İleriye Taşıması... Kemal Kılıçdaroğlu: "Bir Kişinin İradesiyle Değişim Olmaz. Topyekun Partinin Kendi Özgür İradesiyle O Değişimi İçselleştirmesi ve İleriye Taşıması...

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; TELE 1 yayınında, “Değişime en açık olan parti CHP’dir. Tarihsel süreci böyledir. Eğer çağı izleyemezse zaten 100 yıl yaşamazdı CHP… Ama değişim nasıl olacak? Değişim kendi kuralları içinde olacak. Bir kişinin iradesiyle değişim olmaz. Değişim topyekun partinin kendi özgür iradesiyle o değişimi içselleştirmesi ve ileriye taşıması lazım. Değişim olacak tabi, niye olmasın?” dedi. Kılıçdaroğlu, kurultayda aday olup olmayacağı konusunda ise “Ben aday mıyım? Ben bugüne kadar çıkıp Genel Başkanlığa adayım demedim. Aday gösterilirsek o ayrı bir şey. Ben delegelerin iradesine ipotek koyamam. Bu doğru değil zaten. Böyle bir şey de olmaz. Demokrasiyi her ortamda savundum” diye konuştu. Kılıçdaroğlu İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylığına ilişkin de “Şimdi Ekrem Bey aday olmamalı dediğiniz andan itibaren bu farklı yerlere çekilebilir. Herkes aday olabilir. Sen aday olma, ol diye bir şey söylemem. Kendi düşüncemi partinin Genel Başkanı olarak ifade ediyorum. Herkes önce bulunduğu yerde, koltuğunu korumalı genişletmeli, geniş kitleleri kucaklamalı, belediye meclis üye sayısını arttırmalı, belediyeleri kazanmak için çabalamalı… Aynı kararlılıkla çalışmaları gerekiyor. Bütün engellemelere rağmen başarılı oldular. Şimdi bu başarının perçinlenmesi lazım. Bu başarıyı perçinleyecekler. Ondan sonra Genel Başkan da olabilirler, ne istiyorlarsa… Bu partinin bütün kapıları herkese açıktır” ifadelerini kullandı.

 • 20.06.2023 20 Haz 16:09 Kılıçdaroğlu: 'Değil Altılı Masa, Türkiye'nin Aydınlığa Çıkması İçin Gerekirse 16'lı Masa Kuracağım. Yeter Ki Türkiye'yi Aydınlığa Çıkaralım' Kılıçdaroğlu: "Değil Altılı Masa, Türkiye'nin Aydınlığa Çıkması İçin Gerekirse 16'lı Masa Kuracağım. Yeter Ki Türkiye'yi Aydınlığa Çıkaralım"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hiçbirimizin, hiçbir CHP’linin umutsuzluğa kapılma hakkı da yoktur, yetkisi de yoktur. Hiçbirimiz umutsuzluğa kapılmayacağız. En zor koşullarda Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak, bizim görevimizdir, tarihin bize yüklediği bir görevdir. Açık ve net söylüyorum, değil altılı masa, Türkiye’nin aydınlığa çıkması için gerekirse 16’lı masa kuracağım. Yeter ki Türkiye’yi aydınlığa çıkaralım. Bu Düyûn-ı Umûmiye kabinesini mutlaka ama mutlaka göndereceğiz. Bunun onuru 25 milyon kişiye ait olacak” dedi.

 • 02.06.2023 02 Haz 00:41 Gazeteci Mehmet Barlas Hayatını Kaybetti Gazeteci Mehmet Barlas Hayatını Kaybetti

  SABAH Gazetesi başyazarı Mehmet Barlas Hayatını kaybetti. 81 yaşındaki Barlas, Şişli'deki özel bir hastanede bir süredir zatürre tedavisi görüyordu. Barlas, Türkiye'de birçok gazetede çalışmıştı.

 • 02.06.2023 02 Haz 00:34 Gazeteci Mehmet Barlas Hayatını Kaybetti Gazeteci Mehmet Barlas Hayatını Kaybetti

  SABAH Gazetesi başyazarı Mehmet Barlas Hayatını kaybetti. 81 yaşındaki Barlas, Şişli'deki özel bir hastanede bir süredir zatürre tedavisi görüyordu. Barlas, Türkiye'de birçok gazetede çalışmıştı.

 • 01.06.2023 01 Haz 19:20 Taksim Kitabevi söyleşi ve imza etkinlikleri Erol Erdoğan ile devam ediyor Taksim Kitabevi söyleşi ve imza etkinlikleri Erol Erdoğan ile devam ediyor

  Taksim Camii İslam Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı, Taksim Kitabevi kitap söyleşi ve imza etkinliklerinde bu kez Erol Erdoğan'ı ağırlayacak. Kitapseverler, 3 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 15.00'te Erol Erdoğan, ile buluşacak.

 • 22.01.2023 22 Oca 11:22 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Gazeteci yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te evinin önünde, aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldü.

 • 10.01.2023 10 Oca 10:14 Basın İlan Kurumu Genel Kurulu olağanüstü toplanacak Basın İlan Kurumu Genel Kurulu olağanüstü toplanacak

  Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu, gazete ve dergilere yönelik hükümler içeren Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği'nde değişiklikler öngören yeni yönetmeliği değerlendirmek üzere 13 Ocak Cuma günü İstanbul'da olağanüstü toplanacak.

 • 01.11.2022 01 Kas 12:03 Teknik özellikleriyle büyüleyen yerli otomobil Togg'un anahtarı ilk kez görüntülendi Teknik özellikleriyle büyüleyen yerli otomobil Togg'un anahtarı ilk kez görüntülendi

  Türkiye'nin yerli otomobili Togg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla seri üretim bandından indirildi. Teknik özellikleriyle de adından söz ettiren Togg'un anahtar tasarımı da ilk kez görüntülendi.

 • 29.09.2022 29 Eyl 16:03 Özgür Özel'den Erdoğan'a Çağrı: 'Sen Acaba Kemal Bey'in Soracağı Sorulara Yanıt Verebilecek Misin, Hodri Meydan' Özgür Özel'den Erdoğan'a Çağrı: "Sen Acaba Kemal Bey'in Soracağı Sorulara Yanıt Verebilecek Misin, Hodri Meydan"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam katıldığı yayını anımsatırken cevapları prompterden okuduğunu ifade ederek; "Cesaretin varsa Kemal Bey’in karşısına çıkacaksın. Kanalı, gazetecileri sen belirle. Sen sorularını yine hazırlat, biz gazetecilerin soruduğu sorulara yanıt vereceğiz. Ama sen acaba Kemal Bey’in soracağı sorulara yanıt verebilecek misin? Yok. Orada tutulurlar. Dut yemiş bülbüle dönerler. Hodri meydan" çağrısı yaptı. Özel, dün Nedim Şener ile ilgili yaptığı açıklamaları hatırlatıp, "Nedim Şener, sen o gün çıkıp da ‘Ya ben Hrant dosyası üzerine çalıştım, bir şey yazdım ama benim cemaatle, Fetullah Gülen ile bir sorunum yok. Özellikle yurt dışındaki eğitim çalışmalarını önemsiyorum, hatta kendi çocuğumu bile okullarına verebilirim, yaz bunu’ dedin mi, demedin mi? Dedin. Ben bütün kutsalların, değerlerin üzerine bunu söylerim, cesaretin varsa sen de söyle" diye konuştu.

 • 14.09.2022 14 Eyl 18:49 Özgür Özel: Toki, Geçen Sene 290 Bin TL'ye Verdiği 2 Artı 1 Daireyi Bugün 608 Bin TL'ye Teklif Ediyor, Müthiş Kampanya Özgür Özel: Toki, Geçen Sene 290 Bin TL'ye Verdiği 2 Artı 1 Daireyi Bugün 608 Bin TL'ye Teklif Ediyor, Müthiş Kampanya

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kentin kurtuluş gününde yaptığı konuşmaya yönelik eleştirilere ilişkin, "‘Vahdettin ve o günkü iktidar sahipleri ile siz Fatih Sultan Mehmet’i, Kanuni Sultan Süleyman’ı, Orhan Gazi’yi, Sultan Alparslan’ı aynı kefeye koyarsanız asıl tarihe haksızlık yapan, ortak geçmişimize, bu tarihi kişiliklere haksızlık yapan sizlersiniz’ dedik, anlamadılar" dedi. Atatürk'ün Nutuk eserine atıf yapan Özel, "Atatürk, Nutuk’un ilk sayfasında söylüyor. Meclis’in tutanaklarında var. Günlerce okudu. O iktidar sahiplerinin ne durumda olduğunu özetliyor. Bu tartışma bundan sonra böyle kapanmıştır. Atatürk, o tartışmayı bitirmiştir" diye konuştu. Özel, yeni sosyal konut projesini de "TOKİ, geçen sene 2 artı 1 daireye ‘293 bin TL’ diyormuş. Geçen sene 290 bin TL’ye verdiği 2 artı 1 daireyi bugün 608 bin TL’ye teklif ediyor, müthiş kampanya. Gören de geçen seneki fiyatlardan yapacak sanır. Mümkün değil, çünkü inşaat maliyetleri uçtu" diyerek eleştirdi.

 • 05.08.2022 05 Ağu 17:09 Özel: 'Dezenformasyon Yasası Olsaydı Kimse Twitter'a Bu 20 Sorunun Benzerliğinden Duyduğu Şüphe ve Rahatsızlığı Yazamazdı' Özel: "Dezenformasyon Yasası Olsaydı Kimse Twitter'a Bu 20 Sorunun Benzerliğinden Duyduğu Şüphe ve Rahatsızlığı Yazamazdı"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “KPSS sorununu gençler sosyal medyada duyurdular. Gençler haklarını yedirmediler ama kendileri yedirmediler. Sosyal medya sayesinde yedirmediler. Sosyal medyada yükselen toplumsal tepki, AK Parti’nin kulağının üstüne yatma refleksine izin vermedi. Bu kadar net. Oysa Recep Tayyip Erdoğan miting meydanlarında, ‘Twitter, mivittır hepsinin kökünü kazıyacağız’ diyordu. O twitter, KPSS meselesindeki toplumsal tepkiyi duyuran sosyal medya mecrasıdır. Dezenformasyon yasası olsaydı kimse twitter’a bu 20 sorunun benzerliğinden duyduğu şüphe ve rahatsızlığı yazamazdı” açıklamasını yaptı.

 • 12.06.2022 12 Haz 15:03 Yunan vekilden Miçotakis'e 'Türkiye' uyarısı: Tarihten ders almalıyız, büyük güçler bizi çıkarları için kullanıyorlar Yunan vekilden Miçotakis'e "Türkiye" uyarısı: Tarihten ders almalıyız, büyük güçler bizi çıkarları için kullanıyorlar

  Türkiye ile Yunanistan arasında gerilen ilişkilerle ilgili açıklamada bulunan Yunan MeRA25 Partisi Milletvekili Kleon Gregoriadis, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'i uyardı. Tarihten ders alınması yönünde açıklamada bulunan Yunan vekil, "Büyük güçler şimdi de bizi çıkarları için kullanıyorlar" ifadesini kullandı.

 • 28.03.2022 28 Mar 16:00 TÜRDEB tarafından verilen 'Dergi Ödülleri'nin kazananları belli oldu TÜRDEB tarafından verilen "Dergi Ödülleri"nin kazananları belli oldu

  ?????????????? Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) tarafından 38 kategoride verilen "Dergi Ödülleri"ni kazananlar açıklandı.

 • 08.02.2022 08 Şub 13:05 En hüzünlü Şirinler Köyü! Duvarın arkasında 250 bin insanın dramı var En hüzünlü Şirinler Köyü! Duvarın arkasında 250 bin insanın dramı var

  250 binden fazla insanın çadırlarda hayatta kalma mücadelesi verdiği İdlib'e bağlı Kerame kampındaki görüntü bakanları hüzünlendirdi. Her gören çocuğun yüzünde tebessüm uyandıran 'Şirinler' Kerame'de bir duvara resmedilirken, duvarın arkasından görünen tablo ise tüm gerçekleri ortaya çıkardı.

 • 07.02.2022 07 Şub 15:14 Gazetecilerden Suriye'de yapımı süren briket ev kampanyasına destek Gazetecilerden Suriye'de yapımı süren briket ev kampanyasına destek

  İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve İletişim Platformu organizasyonuyla Suriye'ye giden gazeteciler, İdlib kentinde inşaatı devam eden briket evlerden beşinin masrafını üstlendi.

 • 07.02.2022 07 Şub 14:48 Prof. Dr. Teoman Duralı, İstanbul Üniversitesinde sempozyumla anıldı Prof. Dr. Teoman Duralı, İstanbul Üniversitesinde sempozyumla anıldı

  Geçen yıl aralık ayında vefat eden Prof. Dr. Teoman Duralı, doğum günü olan 7 Şubat'ta, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü tarafından düzenlenen "Teoman Duralı Sempozyumu" ile anıldı.

 • 16.01.2022 16 Oca 11:40 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  AK Parti'nin "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi"ni içeren 6771 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun teklifi 21 Ocak 2017'de yasalaştı.

 • 15.01.2022 15 Oca 12:49 Arayışın usta kalemi: Afet Ilgaz Arayışın usta kalemi: Afet Ilgaz

  Fikri duruşu ve yazılarındaki milli tavrıyla hatırlanan yazar Afet Ilgaz'ın vefatının üzerinden 7 yıl geçti.

 • 22.12.2021 22 Ara 07:54 'Kur korumalı TL mevduat sistemi' dünya basınında: TL üzerindeki baskı hafifledi "Kur korumalı TL mevduat sistemi" dünya basınında: TL üzerindeki baskı hafifledi

  "Kur korumalı TL mevduat " sistemi doları alt etmesi dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Amerikan Washington Post gazetesi, kuşatma altında olduğunu ifade ettiği Türk Lirası üzerindeki baskının, Erdoğan'ın yeni ekonomi paketiyle hafiflediğini yazarken, Reuters haber ajansı ise, Erdoğan'ın TL'yi desteklemesinin ardından Türk lirasının yüzde 25 değer kazandığını aktardı.

 • 22.12.2021 22 Ara 07:45 Doları alt eden 'Kur korumalı TL mevduat' sistemi dünya gündeminde: Erdoğan, kuşatılmış TL üzerindeki baskıyı kırdı Doları alt eden "Kur korumalı TL mevduat" sistemi dünya gündeminde: Erdoğan, kuşatılmış TL üzerindeki baskıyı kırdı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk Lirası'nı güçlendirmeyi hedefleyen "Kur korumalı TL mevduat " sistemiyle doları alt etmesi dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Amerikan Washington Post gazetesi, kuşatma altında olduğunu ifade ettiği Türk Lirası üzerindeki baskının, Erdoğan'ın yeni ekonomi paketiyle hafiflediğini yazarken, Reuters haber ajansı ise, Erdoğan'ın TL'yi desteklemesinin ardından Türk lirasının yüzde 25 değer kazandığını aktardı.

 • 07.12.2021 07 Ara 17:44 Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı son yolculuğuna uğurlandı Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı son yolculuğuna uğurlandı

  Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi, bilim insanı Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı son yolculuğuna uğurlandı.

 • 07.12.2021 07 Ara 00:59 Prof. Dr. Teoman Duralı son yolculuğuna uğurlanacak Prof. Dr. Teoman Duralı son yolculuğuna uğurlanacak

  Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi, bilim insanı Prof. Dr. Teoman Duralı, 74 yaşında hayatını kaybetti.

 • 07.12.2021 07 Ara 00:11 Son dakika! Prof. Dr. Teoman Duralı hayatını kaybetti Son dakika! Prof. Dr. Teoman Duralı hayatını kaybetti

  Türk felsefe profesörü, biyolog, akademisyen ve düşünür Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı yaşamını yitirdi. Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi olan ve son olarak TRT2 ekranlarında 'Felsefe Söyleşileri' programını yapan Teoman Duralı 74 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 • 01.10.2021 01 Eki 11:04 İkinci el cep telefonlarında yüzde 20 KDV indirimi yolda İkinci el cep telefonlarında yüzde 20 KDV indirimi yolda

  Dün Resmi Gazete'de yayımlanan kararla ikinci el telefonlarda KDV indirimine gidildi. Bu habere göre,, "yenilenmiş ürün" garantisi verilerek satışa çıkarılan ikinci el cep telefonlarında KDV yüzde 18'den yüzde 1'e düşürüldü. Kararın ardından ikinci el cep telefonlarında yüzde 20'ye varan indirim gerçekleşmesi bekleniyor.

 • 22.07.2021 22 Tem 09:25 Skandallarına bir yenisi daha eklendi! 'Pegasus' adlı casus yazılımı skandalının arkasından da Binyamin Netanyahu çıktı Skandallarına bir yenisi daha eklendi! "Pegasus" adlı casus yazılımı skandalının arkasından da Binyamin Netanyahu çıktı

  Dünyayı ayağa kaldıran İsrail merkezli siber güvenlik şirketi NSO'nun ürettiği "Pegasus" adlı casus yazılım olayının arkasından skandallarıyla gündemden düşmeyen eski İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu çıktı. İsrailli bir basın kuruluşunun haberine göre, onlarca ülkede yüzlerce siyasetçi, sivil toplum yetkilisi ve gazetecinin telefonunun dinlendiği skandaldan, İsrail devletinin bilgisinin olduğu iddia edildi.

 • 25.06.2021 25 Haz 09:48 Reuters'ın Türkiye'ye ilişkin kullandığı fotoğrafa gazetecilerden tepki Reuters'ın Türkiye'ye ilişkin kullandığı fotoğrafa gazetecilerden tepki

  İngiliz haber ajansı Reuters'ın Türkiye ve Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarının 1 Temmuz'dan itibaren esnetileceğini duyurduğu haberinde, Türkiye için tercih ettiği fotoğraflar basın meslek örgütleri, gazeteciler ve Türk halkından büyük tepki topladı.

 • 16.05.2021 16 May 10:25 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktı.

 • 20.04.2021 20 Nis 12:18 Pandemide online haber siteleri günlük trafiklerini ortalama 1,1 milyon artırdı Pandemide online haber siteleri günlük trafiklerini ortalama 1,1 milyon artırdı

  Pandeminin etkisiyle artan internet kullanımına dikkat çeken Online PR Servisi B2Press'in yaptığı araştırmaya göre, Türkiye'deki basılı gazetelerin tirajları, son 1 yılda yüzde 14,11 düştü.

 • 22.03.2021 22 Mar 06:38 Naci Ağbal'ın görevden alınması dünya basınında: 'En az Brexit kadar kötü, Türkiye kur krizi riskiyle karşı karşıya' Naci Ağbal'ın görevden alınması dünya basınında: "En az Brexit kadar kötü, Türkiye kur krizi riskiyle karşı karşıya"

  Naci Ağbal'ın Cuma akşamı Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile görevinden alınması dünya basınında "şoke edici" bir gelişme olarak yorumlandı ve bu kararın Türk Lirası'nı olumsuz etkileyebileceğine dikkat çekildi.

 • 07.02.2021 07 Şub 11:19 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Kıbrıs'ta "cumhuriyet" ilan edilmesine giden adım, Türkiye ve Yunanistan başbakanları Adnan Menderes ile Konstandinos Karamanlis arasında 11 Şubat 1959'da Zürih Konferansı'nda varılan anlaşmayla atıldı.

 • 17.01.2021 17 Oca 10:43 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Gazeteci yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile 4 koruması ve şoförü 24 Ocak 2001'de, Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink 19 Ocak 2007'de, suikast sonucu hayatını kaybetti.

 • 15.01.2021 15 Oca 12:25 Unutulmaz romanların usta kalemi: Afet Ilgaz Unutulmaz romanların usta kalemi: Afet Ilgaz

  Fikri duruşu ve yazılarındaki milli tavrıyla hatırlanan yazar Afet Ilgaz, vefatının 6. yılında yad ediliyor.

 • 06.01.2021 06 Oca 11:44 Bankacılık işlemlerinde yeni dönem başladı: Artık vatandaşa 'anne kızlık soyadı' sorulmayacak Bankacılık işlemlerinde yeni dönem başladı: Artık vatandaşa 'anne kızlık soyadı' sorulmayacak

  Geçtiğimiz temmuz ayında yürürlüğe girmesi beklenirken koronavirüs salgınından ötürü ertelenen bankacılık düzenlemesi 1 Ocak tarihi itibariyle hayata geçti. Bundan böyle bankalar, kimlik belgesi üzerinde yer alan bilgiler ile anne kızlık soyadını kimlik doğrulama amacıyla kullanamayacak.

 • 05.01.2021 05 Oca 12:28 Asgari ücret, memur ve emeklinin ardından gözler özel sektör zammında! Masada iki farklı oran var Asgari ücret, memur ve emeklinin ardından gözler özel sektör zammında! Masada iki farklı oran var

  2021 yılı asgari ücreti ile memur ve emeklilere yapılacak maaş zammı oranının belli olmasının ardından gözler şimdi de özel sektör maaş zamlarına çevrildi. Konu hakkında iki farklı araştırma yapıldı. İlk araştırmanın sonucu yüzde 13,8 oranında zam, diğer araştırmanın sonucu ise yüzde 17 olarak çıktı.

 • 04.01.2021 04 Oca 08:11 Avusturya'dan 27 Avrupa Birliği ülkesine skandal çağrı: İmamları fişleyelim Avusturya'dan 27 Avrupa Birliği ülkesine skandal çağrı: İmamları fişleyelim

  Fransa ile birlikte Avrupa'daki islam düşmanlığının başını çeken Avusturya, cuma gününden itibaren imamları kayıt altına almaya ve fişlemeye başladı. 27 AB ülkesine fişlemeyi uygulama konusunda çağrıda bulunan Avusturya'da Avrupa İşleri Bakanı Edtstadler, "Güvenlik kuruluşları ne zaman, hangi camide vaaz verdiklerini bilmek zorunda" dedi.

 • 30.12.2020 30 Ara 15:56 Türkiye sürü İHA teknolojisiyle havada dengeleri alt üst edecek Türkiye sürü İHA teknolojisiyle havada dengeleri alt üst edecek

  Türkiye büyük ses getiren İHA'ları bir adım öteye taşımaya hazırlanıyor. Dünyada sayılı ülkenin üzerinde yoğunlaştığı sürü İHA teknolojisinde Türkiye test çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Aynı anda onlarca İHA'nın havalanarak bir biriyle koordineli bir şekilde operasyon yürüttüğü projenin çok yakında askerin kullanımına sunulması bekleniyor.

 • 30.12.2020 30 Ara 07:59 Çin aşısıyla ilgili yol haritası hazır: 150'den fazla özel tasarlanmış araç, 300 soğuk hava deposu kullanılacak Çin aşısıyla ilgili yol haritası hazır: 150'den fazla özel tasarlanmış araç, 300 soğuk hava deposu kullanılacak

  Sinovac koronavirüs aşısının Türkiye'ye ulaşmasıyla uygulamadan atık yönetimine kadar tüm evreler büyük bir titizlikle planlandı. Soğuk zincire ilişkin 150'den fazla özel tasarlanmış araç, 300 soğuk hava deposu, 13 bin saklama dolabı kullanılacak. Aşı, il depolarının ardından sağlık kuruluşlarına gönderilecek, şırıngalar imha edilecek.

 • 29.12.2020 29 Ara 09:07 FETÖ, Muhsin Yazıcıoğlu suikastı bahanesiyle 114 kişiyi dinlemiş! Listede Binali Yıldırım da var FETÖ, Muhsin Yazıcıoğlu suikastı bahanesiyle 114 kişiyi dinlemiş! Listede Binali Yıldırım da var

  FETÖ, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği şaibeli helikopter kazasını bahane ederek tam 114 kişiyi 3 yıl boyunca dinledi. Dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım bile dinleme listesine alınırken, örgütün soruşturmayı içinden çıkılmaz bir hale getirmek adına izlediği yöntem ise suikastı Ergenekon'a bağlamak oldu.

 • 28.12.2020 28 Ara 15:44 CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, yeni asgari ücrete ilişkin, "Ülkenin şartlarına uygun değildir.

 • 22.12.2020 22 Ara 07:59 Bilim Kurulu üyesinden bir iyi bir de kötü haber: Mutasyon durdurulamaz ama geliştirilen aşı etkili olacaktır Bilim Kurulu üyesinden bir iyi bir de kötü haber: Mutasyon durdurulamaz ama geliştirilen aşı etkili olacaktır

  Koronanın İngiltere'de mutasyona uğraması "Hastalık daha ağır mı geçecek, aşılar etkisiz mi kalacak?" gibi endişeleri de beraberinde getirdi. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, bir iyi bir de kötü haber verdi. Öztürk, mutasyonun durdurulamayacağını belirtirken aşının etkisiz olacağı yönündeki iddiaların da gerçeği yansıtmadığını söyledi.

 • 19.12.2020 19 Ara 10:31 Albayrak Medya, Trend Haber Ajansı ile iş birliğine gitti Albayrak Medya, Trend Haber Ajansı ile iş birliğine gitti

  Albayrak Grubu ile Azerbaycan Trend Haber Ajansı yetkilileri yaptıkları görüşmelerde medya alanında iş birliği konusunda anlaştı.

 • 18.12.2020 18 Ara 08:12 Anayasa Mahkemesi üyeliği için 3 isim belirlendi: Seçimi Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak Anayasa Mahkemesi üyeliği için 3 isim belirlendi: Seçimi Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

  Anayasa Mahkemesi üyeliği için Yargıtay'da yapılan seçimde, İrfan Fidan, Nevzat Özsoy ve Mustafa Erol en çok oyu alan ilk üç isim oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu isimlerden birini AYM üyeliğine atayacak.

 • 17.12.2020 17 Ara 10:54 İki ayda 92 kişi hayatını kaybetti! Yasak olmasına rağmen internetten etil alkol satışı devam ediyor İki ayda 92 kişi hayatını kaybetti! Yasak olmasına rağmen internetten etil alkol satışı devam ediyor

  Ekim ayında İzmir'de hortlayan ve son olarak Bursa'da görülen sahte içki, 69 günde 92 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Ekim ayında yapılan düzenleme ile internet üzerinden etil ve metil alkolün satışı yasaklanmıştı. 1 Aralık itibarıyla tamamıyla yasak olmasına rağmen internet üzerinden satışlar devam ediyor.

 • 16.12.2020 16 Ara 08:09 Türkiye'ye 11 Aralık'ta gelmesi planlanan koronavirüs aşıları Çin'deki prosedüre takıldı Türkiye'ye 11 Aralık'ta gelmesi planlanan koronavirüs aşıları Çin'deki prosedüre takıldı

  Türkiye'nin Çin'den aldığı koronavirüs aşısının 11 Aralık olarak planlanan 50 milyon dozluk ilk teslimatı Çin'deki prosedüre takıldı. İlk parti aşıların 10 gün içinde gönderilmesi planlanıyor. Daha önce aralık sonu olarak öngörülen aşılamaya yeni yılda başlanacak.

 • 13.12.2020 13 Ara 07:37 AK Parti'de 2023 seçimlerine hazırlık: Teşkilat yönetimine girecek adaylarla birebir mülakatlar yapılıyor AK Parti'de 2023 seçimlerine hazırlık: Teşkilat yönetimine girecek adaylarla birebir mülakatlar yapılıyor

  İl kongrelerine salgın nedeniyle ara veren AK Parti, bugüne kadar yalnızca 19 il kongresi gerçekleştirdi. Kongrelerle teşkilatta yüzde 55-60 oranında değişim gerçekleşirken, yeni kadroların 2023 seçimlerine hazırlanması için de düğmeye basıldı. AK Parti, teşkilat yönetimine girecek isimlerle birebir mülakatlar yapıyor.

 • 11.12.2020 11 Ara 13:53 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakü'de okuduğu şiir, İran Dışişleri Bakanı Zarif'i rahatsız etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakü'de okuduğu şiir, İran Dışişleri Bakanı Zarif'i rahatsız etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün işgal altındaki Azerbaycan topraklarının kurtarılması dolayısıyla düzenlenen törende Bahtiyar Vahapzade'nin bir şiirini okudu. Erdoğan'ın okuduğu şiirden rahatsız olan İran Dışişleri Bakanı Zarif' ise "Erdoğan'a Aras'ın kuzeyindeki bölgelerin İran anavatanından zorla ayrılmasına atıfta bulunduğu bilgisi verilmedi" dedi.

 • 09.12.2020 09 Ara 10:40 Azerbaycan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı Zafer Geçidi Töreni'nde Türk SİHA'larını sergileyecek Azerbaycan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı Zafer Geçidi Töreni'nde Türk SİHA'larını sergileyecek

  Azerbaycan, Ermenistan'ı bozguna uğratarak Karabağ savaşını kazanmasında etkin rol oynayan Bayraktar TB2 SİHA'larını perşembe günü gerçekleşecek zafer kutlamalarında sergileyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda 10 Aralık'ta Bakü'de düzenlenecek Zafer Geçidi Töreni'ne iştirak edecek.

Advertisement