10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü - Son Dakika

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10.01.2012 12:20
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Devrekani Belediye Başkanı Mumtaz Aliustaoğlu, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Devrekani Belediye Başkanı Mumtaz Aliustaoğlu, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Aliustaoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin ve demokrasinin vazgeçilmez unsuru ve temel taşlarından biri olan, öncelikle yerel basına emek veren basın mensuplarının gününü yürekten kutladığını söyledi.

Gazeteciliğin günümüzün en dinamik mesleklerinden biri olduğunu belirten Aliustaoğlu, şunları kaydetti:

"Gazeteciler, kamuoyunu aydınlatmak için her saat haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumu bir taraftan gelişen olaylar karşısında bilgilendirirken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak bir kamu görevini yerine getirmektedir.

Halkın sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin inşasında gazetecilerin rolü oldukça büyüktür. Toplumsal yaşamdaki etkinliğini gün geçtikçe arttıran, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve insanlara bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu gerçekleştiren basınımızın gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

- KASTAMONU

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Çorbacı Alibeyoğlu Barajı'nın ihalesi tamamlandı Çorbacı Alibeyoğlu Barajı'nın ihalesi tamamlandı

Son Dakika Yerel 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement