Son dakika Gazeteciler Günü haberleri, Gazeteciler Günü son dakika, son dakika Gazeteciler Günü

Son Dakika Gazeteciler Günü Haberleri

 • Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu
  24 Oca Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, basın mensuplarıyla bir araya gelerek kamu yatırımları hakkında bilgi verdi ve gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. Vali Çiftçi, Erzurum'un güvenli bir şehir olduğunu vurgulayarak, 2. Sanayi Bölgesi'nin hızla yapımının devam ettiğini ve taleplerin arttığını belirtti. Ayrıca, Erzurum'un gelişimi ve yapılan tüneller hakkında da bilgi verdi.

 • Erzurum Valisi: Suç aydınlatma oranı Türkiye ortalamasının üzerinde
  24 Oca Erzurum Valisi: Suç aydınlatma oranı Türkiye ortalamasının üzerinde

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, kentte güvenlik birimlerinin suç aydınlatma oranının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu açıkladı. Çiftçi, ayrıca asayiş olaylarının azaldığını, suçları aydınlatma oranının yükseldiğini ve uyuşturucuyla mücadelede de başarılı sonuçlar elde edildiğini belirtti.

 • Soykırımın şahidi gazeteciler İsrail'in hedefinde
  23 Oca Soykırımın şahidi gazeteciler İsrail'in hedefinde

  Sosyolog İsmail Mansur Özdemir, İsrail'in gazetecilere yönelik katliamını ve İsrail'in bu suçla yargılanması için atılabilecek adımları, AA Analiz için kaleme aldı.

 • Terörist saldırıda ve İsrail saldırılarında hayatını kaybeden gazeteciler anıldı
  23 Oca Terörist saldırıda ve İsrail saldırılarında hayatını kaybeden gazeteciler anıldı

  Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen etkinlikte, Filistin'de hayatını kaybeden gazetecilerin fotoğraflarının yer aldığı pankartlarla birlikte sıcak hava balonları havalandırıldı. Başkan Ekici, terörist saldırıda şehit olan askerlerimizi ve İsrail saldırılarında hayatını kaybeden gazetecileri minnetle anarak, gazetecilerin önemine vurgu yaptı.

 • Osmaniye'de yapımı hızla devam eden afet konutları teslim aşamasında
  18 Oca Osmaniye'de yapımı hızla devam eden afet konutları teslim aşamasında

  Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, depremin vurduğu Osmaniye'de yapımı hızla devam eden afet konutlarından bin 852'sinin teslim aşamasında olduğunu söyledi. Vali Yılmaz, ayrıca diğer projeler hakkında da bilgi verdi.

 • Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun basınının gücünü vurguladı
  18 Oca Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun basınının gücünü vurguladı

  Vali Orhan Tavlı, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek basın mensuplarıyla bir araya geldi ve Samsun basınının gücünden ve birlik içerisinde oluşundan memnuniyet duyduğunu belirtti.

 • Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
  18 Oca Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, ilde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Vali Eldivan, yatırım ve projeler hakkında bilgi verirken, basın mensuplarına teşekkür etti ve birlikte istişarelerde bulunacaklarını belirtti. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletti ve günün anısına plaket ve hediyeler takdim etti.

 • Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Çalışan Gazetecilerle Buluştu
  18 Oca Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Çalışan Gazetecilerle Buluştu

  Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Vali Makas, basın mensuplarının önemine vurgu yaparak, Kırıkkale halkının gören gözü, işiten kulağı olan basın mensuplarıyla birlikte çalışmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Programa İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı da katıldı.

 • Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla buluştu
  17 Oca Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla buluştu

  Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Vali Aydoğdu, Erzincan genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verirken, gazetecilere teşekkür etti.

 • Ağrı Valisi Mustafa Koç, basın mensuplarıyla bir araya geldi
  17 Oca Ağrı Valisi Mustafa Koç, basın mensuplarıyla bir araya geldi

  Ağrı Valisi Mustafa Koç, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, kentte yapılan ve yapımı devam eden projelerle ilgili bilgi verdi. Koç, gazetecilerin '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı ve basın mensuplarını mesai arkadaşları olarak gördüklerini söyledi.

 • Tokat'ın Erbaa ilçesinde Organize Sera Bölgesi'nden 50 Milyon Lira Hasılat
  17 Oca Tokat'ın Erbaa ilçesinde Organize Sera Bölgesi'nden 50 Milyon Lira Hasılat

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Erbaa ilçesinde kurulan Organize Sera Bölgesi'nden yüzde 40'ı faal olan seradan 50 milyon lira hasılat elde edildiğini açıkladı.

 • Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Gazetecilerle Bir Araya Geldi
  17 Oca Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, ulusal ve yerel basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelerek sohbet etti. Hatipoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak valilik binasının yıkımı ve yeni binanın yapımı hakkında bilgi verdi. Ayrıca, gazetecilere ilde yürütülen çalışmalar hakkında da bilgiler paylaşıldı.

 • Kahramanmaraş'ta deprem soruşturması dosyaları hakkında açıklama
  16 Oca Kahramanmaraş'ta deprem soruşturması dosyaları hakkında açıklama

  Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, deprem soruşturması dosyaları hakkında bilgi verdi. Şu anda 868 deprem soruşturması dosyasının bulunduğunu belirten Tiryaki, 2022 yılında 32 bin olan soruşturma dosyası sayısının 2023 yılında 41 bine ulaştığını ifade etti.

 • Muğla'ya Geçen Yıl 10 Milyon Turist Geldi
  16 Oca Muğla'ya Geçen Yıl 10 Milyon Turist Geldi

  Muğla Valisi İdris Akbıyık, geçen yıl 2 havalimanı ve 9 deniz hudut kapısından Muğla'ya 10 milyon yerli ve yabancı turistin geldiğini söyledi.

 • Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Zülfü Livaneli'ye tepki gösterdi
  16 Oca Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Zülfü Livaneli'ye tepki gösterdi

  Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, sanatçı Zülfü Livaneli'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik yaptığı konuşmaya tepki gösterdi. Sarıalioğlu, 'İlahi Ordu' şiiriyle Livaneli'ye cevap verdi.

 • Atatürk'ün Kocaeli'deki Basın Toplantısının 101. Yıl Dönümü Kutlandı
  16 Oca Atatürk'ün Kocaeli'deki Basın Toplantısının 101. Yıl Dönümü Kutlandı

  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Ocak 1923'te Kocaeli'de düzenlediği basın toplantısının 101. yıl dönümü, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşan Vali Seddar Yavuz, Kocaeli'nin bilim, sanayi ve teknoloji şehri olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin ikinci yüz yılında gençleri bilim ve teknolojiyle uğraşmaya teşvik ettiklerini belirtti. Ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, ulusal çapta ödül töreni yapılması önerisinde bulundu ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Atatürk'ün İzmit ziyaretleriyle ilgili bir belgesel çalışması başlattıklarını duyurdu.

 • Nevşehir Valisi Ali Fidan, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
  16 Oca Nevşehir Valisi Ali Fidan, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

  Nevşehir Valisi Ali Fidan, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' münasebetiyle Nevşehir'de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Vali Fidan, programda yaptığı konuşmada Nevşehir'in turizmde rekor bir seviyeye ulaştığını ve 2024 yılında 5 milyon turist hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, güvenlik konularına da değinen Vali Fidan, trafik kazalarında ve narkotik olaylarında yaşanan artışlara dikkat çekti.

 • Nevşehir Valisi Ali Fidan, Çalışan Gazetecilerle Buluştu
  16 Oca Nevşehir Valisi Ali Fidan, Çalışan Gazetecilerle Buluştu

  Nevşehir Valisi Ali Fidan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda konuşan Vali Fidan, kentin huzurlu ve güvenli olduğunu ancak trafik kazalarında artış yaşandığını belirtti. Sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı ve 2023 yılında meydana gelen kazalarda ölüm ve yaralanma sayısında artış olduğunu aktardı. Ayrıca, narkotik operasyonlarının da etkili olduğunu ve uyuşturucu kullanımında düşüş olduğunu ifade etti.

 • Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde Gazeteciler Buluştu
  16 Oca Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde Gazeteciler Buluştu

  Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte kentteki gazeteciler bir araya geldi. 10 Ocak Çalışanlar Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen sabah kahvaltısına basın mensupları ve Malatya Girişim Gurubu yönetimi katıldı. AVM Genel Müdürü Coşkun Güvenç, etkinlikte yaptığı konuşmada, geçtiğimiz yılın zorluğuna vurgu yaparak, depremde Malatya'nın büyük zorluklar yaşadığını ve Malatya Park olarak depremzedelere hizmet verdiklerini belirtti. Ayrıca, basın mensuplarının da zor şartlar altında halkı bilgilendirme adına büyük gayretler gösterdiğini ve hayatını kaybeden gazetecilere rahmet diledi. Genel Müdür Güvenç, gazetecilerin toplumun vicdanı olduğunu vurgulayarak, çalışan gazetecilerin şartlarının iyileşmesini umduğunu ifade etti.

 • Şehirdeki 10 pavyonu kapatan Kütahya Valisi Musa Işın: Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı
  15 Oca Şehirdeki 10 pavyonu kapatan Kütahya Valisi Musa Işın: Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı

  Kütahya Valisi Musa Işın, şehirde 10 pavyonun belirsiz süreyle kapatılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Işın, ''Ben yetkimi kullanarak kapattım. Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı. Adam öldürme var, gasp var, uyuşturucu var, kadın ticareti var. Suçun her türlüsü, rezalet, kepazelik var. Silah kaçakçılığı var, silah sıkma var. Orası tam bir bataklık.'' ifadelerini kullandı.

 • Kütahya Valisi: 'Ben yetkimi kullanarak pavyonları kapattım'
  15 Oca Kütahya Valisi: 'Ben yetkimi kullanarak pavyonları kapattım'

  Kütahya Valisi Musa Işın, şehirdeki 10 pavyonun belirsiz süreyle kapatılmasıyla ilgili olarak, 'Ben yetkimi kullanarak kapattım. Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı' dedi. Vali Işın, pavyonlarda yaşayan insanların rehabilitasyonu konusunda zorluklar yaşanabileceğini ancak topluma kazandırma çabalarının devam edeceğini ifade etti.

 • Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı
  15 Oca Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

  Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Vali Usta, programda basın mensuplarının görüş ve değerlendirmelerini aldığını belirterek, katılımları ve destekleri için teşekkür etti.

 • Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 2023'te yaşanan asayiş olaylarının değerlendirildiği toplantıya katıldı
  15 Oca Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 2023'te yaşanan asayiş olaylarının değerlendirildiği toplantıya katıldı

  Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 2023'te yaşanan asayiş olaylarının değerlendirildiği toplantıya katıldı. Tanrısever, terör, göçmen kaçakçılığı, narkotik ve organize suçlar, kaçakçılık, asayiş, siber ve trafik konularındaki verileri paylaştı. PKK'ya yönelik terör olaylarının azaldığı, FETÖ'ye yönelik terör olaylarının ise arttığı belirtildi. Ayrıca, düzensiz göçmen yakalama, narkotik suç operasyonları, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadelede elde edilen başarılar da açıklandı.

 • Kütahya Valisi Musa Işın, Çalışan Gazetecilerle Bir Araya Geldi
  15 Oca Kütahya Valisi Musa Işın, Çalışan Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  Kütahya Valisi Musa Işın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Işın, gazetecilerin sorumluluğunun büyük önem taşıdığını vurgulayarak, özgür bir basının demokrasinin olmazsa olmazlarından biri olduğunu belirtti. Işın, gazetecilerin halkın gerçek ve doğru haberi alması için önemli bir görev üstlendiğini ifade etti ve gazetecilik mesleğinin değerini ve sorumluluğunu vurguladı.

 • Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
  15 Oca Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

  Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Vali Usta, basın mensuplarıyla fikir alışverişinde bulunarak, katılımları için teşekkür etti.

 • Mustafa Savaş, Aydın'da Gazetecilerle Buluştu
  12 Oca Mustafa Savaş, Aydın'da Gazetecilerle Buluştu

  AK Parti Aydın Milletvekili ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Aydın'da görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Savaş, gazetecilerin gününü kutladı ve adaylığıyla ilgili basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti.

 • Burhaniye Belediyesi'nden Gazetecilere Özel Kutlama
  12 Oca Burhaniye Belediyesi'nden Gazetecilere Özel Kutlama

  Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'in ev sahipliğinde, il genelinden gelen birçok basın mensubunun katılımıyla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı. Başkan Deveciler, gazetecilerin yaşadıkları sorunları bildiğini belirterek, gazetecilerin daha iyi şartlarda çalışabilecekleri bir ortamın oluşmasını umduğunu dile getirdi.

 • Elvankent Aile Yaşam Merkezi'ndeki Öğrenciler Gazetecilerle Söyleşi Yaptı
  12 Oca Elvankent Aile Yaşam Merkezi'ndeki Öğrenciler Gazetecilerle Söyleşi Yaptı

  Elvankent Aile Yaşam Merkezi üyesi 6-9 yaş arasındaki 70 öğrenci, Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'nda görev yapan gazetecilerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrenciler, gazetecilik mesleği hakkında bilgi edinirken, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü de kutladılar.

 • PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Konya'daki Basın Mensuplarını Kutladı
  12 Oca PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Konya'daki Basın Mensuplarını Kutladı

  PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Konya'da görev yapan yazılı ve görsel basın temsilcilerinin tarafsız, ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışıyla toplumun sesi olma misyonunu üstlendiğini söyledi. Erkoyuncu, basının her zaman tarafsız ve ilkeli bir duruşunun olması gerektiğine dikkat çekerek, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

 • Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı
  12 Oca Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

  Bartın Valisi Nurtaç Arslan, basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Vali Arslan, dijital habercilikte yaşanan gelişim ve dönüşüme dikkat çekerek basın çalışanlarının sorumluluklarının arttığını belirtti. Program sonunda Vali Arslan, gazetecilerin sorularını cevapladı.

 • PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Çalışan Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu
  12 Oca PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Çalışan Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu

  PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Konya Şeker Kampüsü'nde düzenlenen programla basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Erkoyuncu, basının tarafsız ve ilkeli duruşunu vurgulayarak, tüm gazetecilerin gününü kutladığını belirtti. Ayrıca, Kangal Termik Santrali'nin borcunun yapılandırıldığını ve ödemelerin Mart ayı itibarıyla başlayacağını açıkladı. Şubat ayında ise çiftçilere pancar paralarının ödeneceğini söyledi.

 • Ordu'da Çalışan Gazeteciler Günü Kutlandı
  12 Oca Ordu'da Çalışan Gazeteciler Günü Kutlandı

  Ordu'da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensupları bir araya geldi. Vali Muammer Erol ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, gazetecilerin önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayarak, basının Ordu'nun kalkınma faaliyetlerine güç kattığını belirtti. Programda gazeteciler, sorun ve taleplerini dile getirdi.

 • Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay Gazetecilerle Buluştu
  12 Oca Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay Gazetecilerle Buluştu

  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, gazetecilerle bir araya gelerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Oktay, yerel seçimlerde rakiplerine başarılar dileyerek güzel bir seçim dönemi olmasını temenni etti. Ayrıca, Marmaris'in yaşadığı doğal afetlerde belediyeye destek olması gereken bazı kurumlardan destek göremediklerine dikkat çekti ve yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi'ne CHP'den seçilecek yeni belediye başkanıyla birlikte kentteki sorunları çözeceklerini belirtti.

 • Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi
  12 Oca Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi

  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Oktay, yerel seçimler öncesinde zorlu bir döneme girildiğini belirterek güzel bir seçim dönemi olmasını diledi. Ayrıca, Marmaris'in yaşadığı doğal afetlerde destek olması gereken kurumların imtinalı davrandığını ifade ederek, yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi'ne CHP'den seçilecek yeni belediye başkanıyla birlikte sorunların hızlı bir şekilde çözülmesini ve yaşam kalitesinin artmasını umduğunu söyledi.

 • Niğde Valisi Cahit Çelik, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
  12 Oca Niğde Valisi Cahit Çelik, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

  Niğde Valisi Cahit Çelik, kentte görev yapan yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Vali Çelik, basının vatandaşların haber alması konusunda önemli bir köprü vazifesi üstlendiğini ve kamu vicdanı olduğunu dile getirdi. Ayrıca, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak basın mensuplarına teşekkür etti.

 • Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla buluştu
  12 Oca Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla buluştu

  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Oktay, yerel seçimler öncesinde zorlu bir döneme girildiğini belirterek, güzel bir seçim dönemi olmasını diledi. Ayrıca, Marmaris'in yaşadığı doğal afetlerde belediyeye destek olması gereken bazı kurumların imtina gösterdiğini ifade eden Oktay, yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi'ne CHP'den seçilecek yeni belediye başkanıyla birlikte sorunların hızlı bir şekilde çözüleceğini söyledi. Başkan Oktay ayrıca, yerel basın çalıştaylarının devam edeceğini ve Marmaris için önemli kazanımlar sağlandığını belirtti.

 • Düzce Valisi Selçuk Aslan, gazetecilerle bir araya geldi
  12 Oca Düzce Valisi Selçuk Aslan, gazetecilerle bir araya geldi

  Düzce Valisi Selçuk Aslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Vali Aslan, gazetecilerin önemine vurgu yaparak, gazeteciliğin vatandaşların haber alma ve doğru bilgilendirilmesi konusunda büyük önem taşıdığını belirtti. Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 • İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, gazetecilerle bir araya geldi
  12 Oca İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, gazetecilerle bir araya geldi

  İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Belediyesi 3 Nolu Tesis'te düzenlenen programda, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Tosyalı, 58 aydır belediye başkanı olarak görev yapmasının ardından ilçede gerçekleştirdikleri projeler hakkında bilgi verdi.

 • Ordu'da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Programı Düzenlendi
  12 Oca Ordu'da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Programı Düzenlendi

  Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla düzenlenen programda, ilde görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları bir araya geldi. Programda yapılan konuşmalarda basın mensuplarının kamu hizmeti yaptığı vurgulandı ve gazetecilerin önemi vurgulandı.

 • Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Kemal Kızılkaya, gazetecileri ağırladı
  12 Oca Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Kemal Kızılkaya, gazetecileri ağırladı

  Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Kemal Kızılkaya, Millet Bahçesi'nde düzenlenen etkinlikte yerel ve yaygın basın mensuplarıyla bir araya geldi. Vali Kızılkaya, gazetecilerin kutsal bir mesleği icra ettiğini belirterek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Programda, kentin sorunları hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

 • CHP Aksaray İl Başkanı Bilal Özdemir, Gazetecilerle Bir Araya Geldi
  12 Oca CHP Aksaray İl Başkanı Bilal Özdemir, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  CHP Aksaray İl Başkanı Bilal Özdemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentteki gazetecilerle bir araya geldi. Özdemir, kentteki bir otelin toplantı salonunda düzenlenen programda basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Gazetecilerin gece gündüz demeden haber peşinden koşarak büyük özveriyle görev yaptığını vurgulayan Özdemir, basın temsilcilerine çalışmalarında başarılar diledi.

 • Muğla Kaymakamı Mustafa Maslak, gazetecilerle bir araya geldi
  12 Oca Muğla Kaymakamı Mustafa Maslak, gazetecilerle bir araya geldi

  Muğla'nın Köyceğiz İlçesi Kaymakamı Mustafa Maslak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Kaymakam Maslak, ziyarette sohbet ederek, basının sorunlarını ele aldı ve gazetecilerin emeklerini takdir etti.

 • Seferihisar'da Gazetecilere Ödül Töreni Düzenlendi
  12 Oca Seferihisar'da Gazetecilere Ödül Töreni Düzenlendi

  Seferihisar Belediyesi ve Seferihisar Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde anlamlı bir ödül töreni düzenledi. Seferihisarlı gazeteci Mustafa Karabulut adına haber, video ve fotoğraf dallarında ödüller verildi. Törene Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda gazeteci katıldı. Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Evrim Ataman, Karabulut'un kurduğu cemiyetin üyesi olmaktan gurur duyduğunu belirtti. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ise gazetecilerin demokrasi mücadelesinin kahramanları olduğunu vurgulayarak, Karabulut'un bilgilerini nesilden nesile aktardığını söyledi. Ödüller ise fotoğraf, video ve haber kategorilerindeki başarılı çalışmalara verildi.

 • Niğde Valisi Cahit Çelik basın mensuplarıyla buluştu
  12 Oca Niğde Valisi Cahit Çelik basın mensuplarıyla buluştu

  Niğde Valisi Cahit Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çelik, basın mensuplarının gününü kutlayarak, gazetecilerin halkın sesi olduğunu ve ülkeye hizmet ettiğini belirtti. Ayrıca, şehit olan ve öldürülen gazetecilere Allah'tan rahmet diledi ve gazetecilik mesleğinin zorluklarına değindi.

 • Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Çalışan Gazetecilerle Buluştu
  12 Oca Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Çalışan Gazetecilerle Buluştu

  Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Programda yaptığı sunumda belediyenin çalışmalarını anlatan Bozkurt, basın emekçilerinin sorularını yanıtladı. Ayrıca, görevi başında hayatını kaybeden gazetecilerin anıldığı bir sinevizyon gösterisi de yapıldı. Bozkurt, basın mensuplarının doğru haber alma kanalı olduğunu vurgulayarak, onların emeğine ve duruşuna ihtiyaç olduğunu belirtti.

 • Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, basın mensuplarına faaliyetleri anlattı
  12 Oca Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, basın mensuplarına faaliyetleri anlattı

  Esenyurt'ta 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında düzenlenen programda, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, basın mensuplarına ilçede yapılan faaliyetleri anlattı. Programda ayrıca hayatını kaybeden gazetecilere saygı duruşu yapıldı ve canlı müzik dinletisi gerçekleştirildi.

 • Özgür Çelik: 'Siyasi İktidar, Medya Üzerinden Toplumu Kutuplaştırarak Toplumun Gerçek Sorunlarından Gündemi Uzak Tutma Çabası İçerisine Giriyor'
  12 Oca Özgür Çelik: "Siyasi İktidar, Medya Üzerinden Toplumu Kutuplaştırarak Toplumun Gerçek Sorunlarından Gündemi Uzak Tutma Çabası İçerisine Giriyor"

  CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle yerel basınla gerçekleştirdiği buluşmada; “Türkiye’deki siyasi iktidar, medyanın yüzde 95’ini bir biçimiyle baskı altına alarak, sansürleyerek, kontrol altına alarak, basın üzerinde bir tahakküm kurarak medya kuruluşları üzerinden toplumu kutuplaştırıyor, toplumu ayrıştırmaya devam ediyor ve bunu, şu amaçla yapıyor: Medya üzerinden bir biçimiyle toplumu kutuplaştırarak, toplumun gerçek sorunlarından ne yazık ki gündemi uzak tutma çabası içerisine giriyor” dedi.

 • Zonguldak Valiliği, Çalışan Gazetecilerle Bir Araya Geldi
  11 Oca Zonguldak Valiliği, Çalışan Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  Zonguldak Valiliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla il genelinde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Programda konuşan Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, gazetecilerin doğru haberin zamanında vatandaşa ulaşması açısından önemli bir rol oynadığını belirtti.

 • İzmit Belediyesi Tüysüzler Çınar Çocuk Evi'ndeki Minikler Gazeteleri Ziyaret Etti
  11 Oca İzmit Belediyesi Tüysüzler Çınar Çocuk Evi'ndeki Minikler Gazeteleri Ziyaret Etti

  İzmit Belediyesi Tüysüzler Çınar Çocuk Evi'nde eğitim gören minikler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel gazeteleri ziyaret etti. Öğrenciler, gazete yöneticilerine hazırladıkları hediyeleri takdim etti ve gazetecilere teşekkürlerini iletti.

 • Zonguldak'ta Jandarma Genel Komutanlığı'nın ihalesinin ardından 31 noktaya kent yönetim sistemi kurulacak
  11 Oca Zonguldak'ta Jandarma Genel Komutanlığı'nın ihalesinin ardından 31 noktaya kent yönetim sistemi kurulacak

  Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, jandarmanın çalışmalarını aktararak, 2023 yılında jandarma için verimli geçtiğini belirtti. Yalınkılıç, su altı arama kurtarma timinin önemine değinirken, Jandarma Genel Komutanlığı'nın ihalesiyle birlikte 31 noktaya kırsal kent yönetim sistemi kurulacağını açıkladı.

 • Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, gazetecilerle buluştu
  11 Oca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, gazetecilerle buluştu

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Rektör Kaçar, gazetecilerin haber alma hakkını savunmak adına verdikleri mücadeleyi takdir etti ve günlerini kutladı. Ayrıca, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

 • Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı
  11 Oca Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

  Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla keyifli bir kahvaltı etkinliğiyle kutladı. Başkan Arslan, gazetecilerin bölgenin ve belediyenin faaliyetlerinin halka duyurulmasında önemli bir görevi üstlendiğini belirterek, basının değerini vurguladı ve gazetecilere teşekkür etti.

 • SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Gazeteciler Birliği'ni ziyaret etti
  11 Oca SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Gazeteciler Birliği'ni ziyaret etti

  SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Sakarya Gazeteciler Birliği'ni ziyaret etti. Rektör Al, gazetecilerin gününü kutlayarak, SAÜ olarak Türkiye'deki araştırma üniversiteleri arasında ilk 20'de yer almak için çalıştıklarını belirtti. Aday araştırma üniversitesi ilan edilmelerinin, üniversitenin ve Sakarya ilinin başarısı olduğunu ifade etti. Rektör Al, adaylık sürecini iyi değerlendirmek ve araştırma ekosistemini güçlendirmek için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Ayrıca, Sakarya'nın her meselesinde üniversite olarak ellerinden gelen hizmeti vermeye hazır olduklarını vurguladı.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Sivas Belediye Başkanlığı BBP'ye bırakılmalı
  11 Oca BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Sivas Belediye Başkanlığı BBP'ye bırakılmalı

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimlerde partisinin tabanının ve camianın motive edilmesi gerektiğini belirterek, "Bunu motive edecek birinci şey de Sivas Belediye Başkanlığının Büyük Birlik Partisine bırakılması olur." dedi. Destici ayrıca bugün ya da yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini söyledi.

 • Hamas Yetkilisi Gazze'deki Saldırıları Anlattı
  11 Oca Hamas Yetkilisi Gazze'deki Saldırıları Anlattı

  İsrail'in Gazze'ye olan saldırılarında 100'üncü gün geride kalırken, Hamas yetkililerinden Sami Abu Zuhri yaşananları anlattı. Programda Gazze'de katledilen 112 gazeteci de anıldı. Abu Zuhri, Hamas'ın güçlenerek direnişe devam edeceğini belirtti ve ABD'nin İsrail'e karşı yeni cephe açılmasını engellemeye çalıştığını ifade etti.

 • Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Gazetecilerle Buluştu
  11 Oca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Gazetecilerle Buluştu

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Turhan Kaçar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Etkinlikte yaptığı konuşmada gazeteciliğin tarihçesine değinen Kaçar, öğrenci sarayında gerçekleştirilen etkinliğe rektör yardımcıları ve birçok gazetecinin katıldığını belirtti.

 • TVDER ve Tuzla Belediyesi çalışan gazetecileri bir araya getirdi
  11 Oca TVDER ve Tuzla Belediyesi çalışan gazetecileri bir araya getirdi

  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, Tuzla Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen programla kutlandı. Programda bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, "Bugün Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle buradayız. Ben bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. TVDER Başkanı Av. Bedia Teymur ise "Gazetecilerin haklarından yararlanabilmeleri için her türlü mücadeleyi vereceğiz" ifadelerini kullandı.

 • Adıyaman Belediyesi, Çalışan Gazeteciler Günü programı düzenledi
  11 Oca Adıyaman Belediyesi, Çalışan Gazeteciler Günü programı düzenledi

  Adıyaman Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç ve birim müdürleri de yer aldı. Basın mensuplarıyla yapılan samimi sohbetlerin ardından depremde hayatını kaybeden gazeteciler için Kur'an okutuldu ve basın mensuplarına teşekkür edildi.

 • BBP Kocaeli İl Koordinatörü Metehan Küpçü, 3 Bin Öğrenciye Ücretsiz Yemek Dağıtılan Aşevini Basın Mensuplarına Tanıttı
  11 Oca BBP Kocaeli İl Koordinatörü Metehan Küpçü, 3 Bin Öğrenciye Ücretsiz Yemek Dağıtılan Aşevini Basın Mensuplarına Tanıttı

  Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Koordinatörü Metehan Küpçü, Alperen Ocaklarının Umuttepe Yerleşkesinde bulunan ve her gün 3 bin öğrenciye ücretsiz yemeğin dağıtıldığı aşevinde basın mensuplarını ağırladı. Küpçü, Cumhur İttifakı olarak büyükşehir ile 12 ilçeyi kazanacaklarını söyledi.

 • Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı: Çorum sanayisini daha ileri götürmek için çalışmalarımız devam ediyor
  11 Oca Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı: Çorum sanayisini daha ileri götürmek için çalışmalarımız devam ediyor

  Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle bir araya gelerek, Çorum'un sanayisini geliştirmek için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Ayrıca, turizm alanında yapılan çalışmalara da değinen Vali Dağlı, Çorum'un tarihi ve kültürel değerlerini daha fazla turiste tanıtmak için çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çalışan Gazetecileri Onurlandırdı
  11 Oca Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çalışan Gazetecileri Onurlandırdı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü onuruna düzenlediği yemek programında gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Yılmaz, yaptığı konuşmada gazetecilerin önemine vurgu yaparak, onların desteğiyle yapılan işlerin arkasında olduklarını belirtti. Ayrıca, seçimden sonra toplu konut atağı başlayacaklarını ve Balıkesir'in depreme dirençliliğini artıracaklarını söyledi.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Gazetecilerle Bir Araya Geldi
  11 Oca Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın emekçileri ile bir araya geldi. Başkan Atay, gazetecileri Efeler Belediyesi'nce hizmete açılan Doğa Otel ve Restaurant'ta ağırlayarak samimi bir ortamda sohbet etti. Atay, gazetecilerin demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu vurgulayarak, doğru işler yapmanın eleştirilmekten korkmamayı gerektirdiğini belirtti. Ayrıca, gazetecilerin tarafsız ve bağımsız bir şekilde görev yaparak toplumu yöneten siyasetçilerin doğru işler yapmasını sağladığını ifade etti.

 • Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Gazetecilerle Bir Araya Geldi
  11 Oca Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Ümraniye'deki yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Yıldırım, gazetecilere teşekkür ederek, sağlık ve başarılarla dolu bir meslek yaşamı diledi.

 • Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, gazetecilerle bir araya geldi
  11 Oca Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, gazetecilerle bir araya geldi

  Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi. Dinçer, gazetecilerin önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayarak, Aksaray Belediyesi'nin şehre birçok proje kazandırdığını ve çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

 • Seferihisar'da Mustafa Karabulut 1. Yarımada Gazetecilik Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi
  11 Oca Seferihisar'da Mustafa Karabulut 1. Yarımada Gazetecilik Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

  Seferihisar Gazeteciler Cemiyeti ve İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen Mustafa Karabulut 1. Yarımada Gazetecilik Yarışması'nın ödül töreni gerçekleştirildi. Törende fotoğraf, video ve haber dalında dereceye girenlere ödülleri verildi. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, törende yaptığı konuşmada Mustafa Karabulut'un gazetecilik faaliyetlerine ve Seferihisar'a katkılarına vurgu yaparak, ödüllerin devam edeceğini belirtti. Etkinliğe siyasi parti temsilcileri ve ilçe belediye başkanı adayları da katıldı.

 • Kastamonu'da İkiz Kardeşler Ayı Birlikte Askerlik Yapacak
  11 Oca Kastamonu'da İkiz Kardeşler Ayı Birlikte Askerlik Yapacak

  Kastamonu'da çocukluklarından itibaren birbirlerinden ayrılmayan ikiz kardeşler, askerlikte de ayrılmadı. Çanakkale'de aynı birlikte askerlik görevini yapacak olan ikiz kardeşler için Mevlidi Şerif okutularak dua edildi.

 • Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı
  11 Oca Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

  Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek günlerini kutladı. Programda konuşan Başkan Köse, gazetecilerin zor şartlarda görevlerini başarıyla yapmaya çalıştığının farkında olduklarını belirterek, onlara teşekkür etti ve başarılar diledi.

 • TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, gazetecilerle buluştu
  11 Oca TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, gazetecilerle buluştu

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Taşlıçiftlik Kampüsünde gazetecilerle bir araya geldi. Yılmaz, gazetecilerin toplumun haber alma hakkını savunmak adına zorluklara göğüs gererek doğru bilgiyi halka ulaştırdığını vurgulayarak, gazetecilerin demokrasinin teminatı olduğunu belirtti.

 • ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Gazeteciler Günü'nü kutladı
  11 Oca ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Gazeteciler Günü'nü kutladı

  Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ahmet Koçaş, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, görev yapan bütün basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Koçaş, gazetecilerin şehrin kimliğini ön plana çıkarmak için büyük özveriyle çalıştığını belirterek, Aksaray'ın gelişimi ve tanıtımı için işbirliği içerisinde çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve turizm alanında yeni projeler hayata geçireceklerini söyledi.

 • Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Gazetecilerle Bir Araya Geldi
  11 Oca Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  Çorum Valisi Zülkif Dağlı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentteki gazetecilerle bir araya geldi. Dağlı, gazetecilere hitap ederek, idarecilerin ve gazetecilerin birlikte çalışarak kamu hizmeti sunduğunu belirtti. Ayrıca, Çorum'un tarım potansiyeli, sanayi üretimi ve turizm alanındaki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Borç iddiaları yalan ve iftira
  11 Oca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Borç iddiaları yalan ve iftira

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasında bulundukları iddialarının yalan ve iftiradan ibaret olduğunu belirtti. Aktaş, bütçenin azalmasına rağmen hizmetlerin arttığını ve personel sayısının düştüğünü söyledi. Ayrıca, eleştirilere cevap vererek aile vakfı olmadığını ve yeşil alanlara restoran ve birahane ruhsatı vermediğini belirtti.

 • Edirne Beyaz Peyniri ve Badem Ezmesi AB'den Coğrafi İşaret Tescili Alacak
  11 Oca Edirne Beyaz Peyniri ve Badem Ezmesi AB'den Coğrafi İşaret Tescili Alacak

  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak, Edirne beyaz peyniri ve badem ezmesinin Avrupa Birliği'nden (AB) coğrafi işaret tescili alması için başvuruda bulunacaklarını açıkladı. Irmak, coğrafi işaretin kent turizmine önemli katkılar sağlayacağını belirtti ve turistlerin coğrafi işaret alan ürünlere ilgi gösterdiğini söyledi. Ayrıca, Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki yaya geçişlerinin diğer sınır kapılarında da başlaması için çalışmaların yapıldığını ifade etti.

 • Tuzla Belediyesi'nde Gazeteciler Günü Programı Düzenlendi
  11 Oca Tuzla Belediyesi'nde Gazeteciler Günü Programı Düzenlendi

  Tüm Radyo Televizyon ve İnternet Haberciliği Derneği (TVDER) ile Tuzla Belediyesi iş birliği ile "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" programı düzenledi. TVDER Genel Başkanı Av. Bedia Teymur, radyo, televizyon ve internet mecralarında çalışan gazetecilerin sorunlarına odaklandıklarını belirterek, çalışan gazetecilerin haklarını savunmaya devam edeceklerini söyledi.

 • Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti, İHA muhabirlerine ödül verdi
  11 Oca Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti, İHA muhabirlerine ödül verdi

  Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti (EBMC), depremde gösterdikleri çalışmalardan dolayı İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirleri Rıdvan Yeşilırmak ve Ahmet Mücahid Kantarcıoğlu'na ödül verdi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü çerçevesinde düzenlenen programda, İHA Elazığ muhabirleri ödüle layık görüldü.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla buluştu
  11 Oca Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla buluştu

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, gazetecilere teşekkür ederek, birlik ve dayanışma mesajı verdi.

 • Eflatun Nuri Ödüllerinde Cumhuriyet, Demokrasi ve Hukuk Vurgusu
  11 Oca Eflatun Nuri Ödüllerinde Cumhuriyet, Demokrasi ve Hukuk Vurgusu

  Konak Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin bu yıl ‘Sonsuza Kadar Cumhuriyet’ temasıyla düzenlendiği 7.Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması ödül töreninde konuşan Konak Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Batur, “İzmir her zaman Cumhuriyet’in, özgürlüğün meşalesidir. Bizler her zaman ve her yerde Cumhuriyet ve Atatürk diye haykırmaya, birlikte ve dayanışma içinde mücadeleye devam edeceğiz” dedi. Batur, İzmirlileri Anayasa ve demokrasiye sahip çıkmak için 14 Ocak’ta Ankara, Tandoğan’da yapılacak mitinge de davet etti. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi de “Bu gece, bir ödül töreni olarak görülür ama özünde çizgilere dahi tahammül edemeyenlere karşı bir çıkıştır. Basına karşı tahakküme başkaldırıdır” diye konuştu.

 • Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, gazetecilerle buluştu
  11 Oca Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, gazetecilerle buluştu

  Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle Bergamalı gazetecilerle bir araya geldi. Buluşmada, son 5 yılın değerlendirmeleri yapıldı ve gazetecilere teşekkür edildi. Başkan Koştu, gerçekleştirdikleri projeleri anlattı ve basın emekçilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 • Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Gazetecilerle Bir Araya Geldi
  11 Oca Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçedeki gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Sarı, gazeteciliğin insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok önemli bir işlevi bulunduğunu vurgulayarak, gazetecilerin şehrin tanıtımı ve gelişimine önemli katkılar sağladığını belirtti. Başkan Sarı, gazetecilerin özverili çalışmalarını takdir ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı ve kendilerine sağlık ve başarılar diledi.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Gazetecilerle Buluştu
  11 Oca Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Gazetecilerle Buluştu

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Büyükkılıç, belediyenin çalışmalarını kamuoyuyla paylaşan gazetecilere teşekkür ederek, günlerini kutladı. Programda, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 'Zenginlikler Şehri Kayseri' tanıtım videosu izletildi.

 • Tuzla Belediyesi'nde Çalışan Gazeteciler Günü Kutlandı
  11 Oca Tuzla Belediyesi'nde Çalışan Gazeteciler Günü Kutlandı

  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, Tuzla Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen programla kutlandı. Tuzla'da gazetecilerin katıldığı etkinlikte, mesleki dayanışma ve gazetecilik hakları konuşuldu.

Advertisement