46 yıl sonra yeniden Atatürk Üniversitesinde buluştular - Son Dakika

46 yıl sonra yeniden Atatürk Üniversitesinde buluştular

16.05.2022 17:24
46 yıl sonra yeniden Atatürk Üniversitesinde buluştular

Atatürk Üniversitesin ilk fakültelerinden biri olan Ziraat Fakültesinin 1976 yılı mezunları, 46 yıl sonra yeniden bir araya geldi.

Atatürk Üniversitesin ilk fakültelerinden biri olan Ziraat Fakültesinin 1976 yılı mezunları, 46 yıl sonra yeniden bir araya geldi.

Düzenledikleri organizasyonla Atatürk Üniversitesine yeniden gelerek Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı'ya nezaket ziyaretinde bulunan 1976 yılı mezunları, yıllar sonra üniversite kampüsünde bulunmaktan mutluluk duyduklarını söylediler.

Rektör Çomaklı'ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden konuklar, Erzurum'u hiç unutmadıklarını, yeniden Erzurum'da ve öğrenim gördükleri üniversitede bulunmaktan büyük bir heyecan duyduklarını belirterek, üniversitenin zaman içinde müthiş bir bilim yuvasına dönüştüğünü gözlemlediklerini ifade ettiler.

Atatürk Üniversitesinde uzun veya kısa süreli okuyan pek çok mezunun fırsat buldukça gelip hatıralarını yeniden tazelediklerini aktaran Rektör Çomaklı ise özellikle eski mezunların üniversitenin yaşayan hafızası olduklarına değindi.

"Her Mezunumuzu Birer Gönüllü Elçi Olarak Görüyoruz"

Prof. Dr. Çomaklı: "Eski mezunlarımız olarak sizlerle bir arada olmak bizlere heyecan veriyor. Türkiye'nin neresine giderseniz gidin orada mutlaka bir Atatürk Üniversitesi mezunuyla karşılaşırsınız. Üniversite bünyesinde kurduğumuz Kariyer Merkezi sayesinde eski öğrencilerimizin yıllar sonra üniversiteleriyle buluşmasını sağlıyoruz. Bu merkez, mezun ve mezun adaylarına yönelik akademik ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar yapmak, mezunlar ile iş birliği gerçekleştirmek ve mezunların üniversite ile sosyal ve kültürel bağını geliştirmek amacıyla kuruldu. Biz yönetim olarak her mezunu birer gönüllü elçi olarak görüyoruz. Eğitim gördükleri üniversiteyi ve o dönemde yaşadıkları şehri unutmayarak ziyaret gerçekleştiren mezunlarımıza teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum" ifadelerini kullandı. - ERZURUM

YORUMLAR
500
Amasya Üniversitesinden sınavlara çalışan öğrencilere yiyecek ve içecek ikramı Amasya Üniversitesinden sınavlara çalışan öğrencilere yiyecek ve içecek ikramı Üniversite sınavına giren öğrencilere 'bol bol dinlenin' tavsiyesi Üniversite sınavına giren öğrencilere 'bol bol dinlenin' tavsiyesi Rektör Çomaklı, Bakan Varank ile bir araya geldi Rektör Çomaklı, Bakan Varank ile bir araya geldi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 46 yıl sonra yeniden Atatürk Üniversitesinde buluştular - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement