Son dakika Rektör haberleri, Rektör son dakika, son dakika Rektör

Son Dakika Rektör Haberleri

 • Bitlis Eren Üniversitesi'nde Turizm İhtisaslaşma Toplantısı
  23:12 Bitlis Eren Üniversitesi'nde Turizm İhtisaslaşma Toplantısı

  Bitlis Eren Üniversitesi'nde bölgesel kalkınmaya yönelik projelerin ele alındığı Turizm İhtisaslaşma Koordinatörlüğü İstişare Toplantısı yapıldı. Rektör Elmastaş, turizmin bölgesel kalkınmada önemli bir role sahip olduğunu vurgulayarak, üniversitenin turizm alanındaki faaliyetlerinin bölgenin sosyo-ekonomik gelişimine katkı sağlayacağını belirtti. Toplantıda akademisyenler, bölgesel turizmin geliştirilmesine yönelik projeler ve stratejiler üzerine fikirlerini paylaştı.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı Gaziantep Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu
  19:57 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı Gaziantep Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu

  Bakan Kacır, Gaziantep Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek Türkiye'nin milli teknoloji hamlesi ve uzay projeleri hakkında konuştu. Astronot Alper Gezeravcı ise deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, KAAN uçağının başarısını kutladı
  19:49 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, KAAN uçağının başarısını kutladı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Gümüşhane Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir programda yaptığı konuşmada, KAAN uçağının başarılı bir şekilde uçtuğunu ve daha nice böyle uçakların yakın zamanda uçacağını söyledi. Erbaş ayrıca, Kudüs'ün tarihi zulümlerini anlatarak, Filistin'in özgürlüğüne kavuşması için beklemeyeceklerini ve Türkiye'nin savunma sanayisindeki gelişmelerden gurur duyduğunu ifade etti.

 • Engelli Milletvekilinin Hayata Tutunma Mücadelesi Filmi GTÜ'de Gösterildi
  19:15 Engelli Milletvekilinin Hayata Tutunma Mücadelesi Filmi GTÜ'de Gösterildi

  AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram'ın hayata tutunma mücadelesini anlatan 'Buğday Tanesi' filmi, Gebze Teknik Üniversitesi'nde gösterildi. Film, engelli dernekleri üyeleri, özel gereksinimli bireyler ve üniversite öğrencileri tarafından izlendi. Bayram, filmin engelliler için umut, aileleri için umutta yolculuk ve akran zorbalığını bitirmeye çalışan bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirtti.

 • Somali Mogadişu Üniversitesi Rektörü ZBEÜ Rektörü İsmail Hakkı Özölçer'i ziyaret etti
  18:39 Somali Mogadişu Üniversitesi Rektörü ZBEÜ Rektörü İsmail Hakkı Özölçer'i ziyaret etti

  Somali Mogadişu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Mohamed Mursal ve beraberindeki heyet, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer'e ziyarette bulundu. Ziyarette iki üniversite arasında yapılacak iş birliği ve projeler ele alındı.

 • ZBEÜ BESYO öğrencileri Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası'nda başarı elde etti
  18:37 ZBEÜ BESYO öğrencileri Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası'nda başarı elde etti

  ZBEÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri Melike Malkoç Özdemir ve Doğukan Kilcioğlu, Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası'nda dereceye girdi. Melike Malkoç Özdemir birinci, Doğukan Kilcioğlu ise üçüncü oldu. Rektör İsmail Hakkı Özölçer, sporcuları tebrik etti.

 • Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğrencileri Judo Türkiye Şampiyonası'nda Başarı Elde Etti
  18:36 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğrencileri Judo Türkiye Şampiyonası'nda Başarı Elde Etti

  ZBEÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu faaliyetleri kapsamında düzenlenen Üniversiteler Judo Türkiye Şampiyonası'nda derece elde etti. Ayşenur Sülün 57 kg'da 3., Habib Talha Kaçar 60 kg'da 3., Miraç Akkuş 73 kg'da 3., Samet Kumtaş ise 81 kg'da 2. oldu. ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, öğrencileri ve antrenörleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 • OMÜ'de Yeni Atanan Öğretim Üyeleri için Cübbe Giyme Töreni Düzenlendi
  18:30 OMÜ'de Yeni Atanan Öğretim Üyeleri için Cübbe Giyme Töreni Düzenlendi

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) yeni atanan ve bir üst unvana terfi eden öğretim üyeleri için cübbe giyme töreni yapıldı. Vali Orhan Tavlı, törende yaptığı konuşmada üniversitelerin kalkınma hamlesinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ise üniversitenin güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu belirtti. Törende ayrıca başarılı akademisyenlere cübbeleri giydirildi ve ödüller verildi.

 • Fatih Belediyesi Zeyrek Akademi Sözlü Tarih Sempozyumu Düzenledi
  18:20 Fatih Belediyesi Zeyrek Akademi Sözlü Tarih Sempozyumu Düzenledi

  Fatih Belediyesi Zeyrek Akademi tarafından düzenlenen Sözlü Tarih Sempozyumu, Neslişah Sultan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Sempozyumda, Fatih'in kültürel mirasını gün yüzüne çıkarmak amacıyla başlatılan Sözlü Tarih projesinin sonuçları değerlendirildi. Sözlü tarihin önemi ve etkisi tartışıldı. Proje kapsamında 2022-2024 arasında çalışmalar yapıldı ve 80 vatandaşın yaşamı kayıt altına alındı. Sempozyumda sözlü tarih ile ilgili sunumlar gerçekleştirildi.

 • Mete Gazoz, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı olmak istiyor
  17:47 Mete Gazoz, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı olmak istiyor

  Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, gelecekte Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı olmak istediğini söyledi. Gazoz, disiplin, sevdiği işi yapma ve bir ekibin olmasının başarısının sırları olduğunu belirtti. Ayrıca, ailesinin olumlu yaklaşımının kendisi için büyük bir avantaj olduğunu ifade etti. Gazoz, gelecekte antrenör olmak istemediğini ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı olmayı hedeflediğini söyledi.

 • Özbekistan'da TİKA tarafından kurulan televizyon stüdyosu açıldı
  17:40 Özbekistan'da TİKA tarafından kurulan televizyon stüdyosu açıldı

  Özbekistan'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından kurulan Özbekistan Gazetecilik ve Kitle İletişim Araçları Üniversitesi televizyon stüdyosunun açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine TİKA Başkanı Serkan Kayalar, Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, TİKA Taşkent Program Koordinatörü Ali Rıza Tezcan ve üniversite rektörü Şerzadhan Kudrethoca ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. TİKA Başkanı Kayalar, açılışta yaptığı konuşmada, Özbekistan Gazetecilik ve Kitle İletişimi Üniversitesi'nin bölgenin en önemli eğitim kurumlarından biri olduğunu belirterek, TİKA tarafından kurulan televizyon stüdyosunun açılışında bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Kayalar, stüdyonun üniversiteye ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi ve projenin Özbekistan'da medya ve iletişim alanında uzman insan kaynağının geliştirilmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

 • Sakarya'da Gıda İsrafının Farkında Ol, Yeşil Geleceği Koru Projesi Etkinliği Gerçekleştirildi
  17:40 Sakarya'da Gıda İsrafının Farkında Ol, Yeşil Geleceği Koru Projesi Etkinliği Gerçekleştirildi

  Sakarya'da, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Sakarya Valiliği tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Gıda İsrafının Farkında Ol, Yeşil Geleceği Koru' projesi etkinliği gerçekleştirildi. Bulgaristan, Macaristan, Portekiz, Romanya ve Ukrayna'dan 60 genç katılım sağladığı etkinlikte, gençlere gıda israfı konusunda farkındalık kazandırılarak gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmanın önemi vurgulandı. Etkinlikte SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, gençlerin kişisel gelişimine katkı sağlamasını beklediklerini belirtti ve uluslararası projelerin farklı bakış açıları sunabileceğine dikkat çekti.

 • Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi Amerika'da altın madalya kazandı
  17:21 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi Amerika'da altın madalya kazandı

  Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi Merve Dinçel Kavurat, Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleşen Taekwondo turnuvasında kadınlar 53 kiloda altın madalya kazandı. Ayrıca, aynı turnuvada en 'iyi kadın sporcu' ödülünü de aldı. Üniversitenin desteğiyle elde ettiği bu başarıyla ülkemizi daha ileri noktalara taşımak adına çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

 • Van Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Hizmete Açıldı
  17:00 Van Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Hizmete Açıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat etkinliklerine katılımı artırmak ve çocukların sanat dallarını öğrenmelerini sağlamak amacıyla kurulan konservatuvarın açılışını gerçekleştirdi. Hacıbekir Mahallesi Kültür Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren konservatuvar, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, koro, müzik teorisi, resim, tiyatro, halk oyunları ve çalgı eğitimi gibi bölümleriyle hizmet verecek. Açılış törenine Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı da katılarak Van'ın kültürel zenginliğine vurgu yaptı.

 • Bitlis Eren Üniversitesi'nde Turizm İhtisaslaşma Koordinatörlüğü İstişare Toplantısı Yapıldı
  16:59 Bitlis Eren Üniversitesi'nde Turizm İhtisaslaşma Koordinatörlüğü İstişare Toplantısı Yapıldı

  Bitlis Eren Üniversitesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, turizmin bölgesel kalkınmada önemli bir rol oynadığını belirtti. Üniversitenin turizm alanındaki faaliyetlerinin bölgenin sosyo-ekonomik gelişimine katkı sağlayacağını vurgulayan Elmastaş, yerel yönetimlerle iş birliği yaparak bölgenin turizm potansiyelini artırmayı hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca, toplantıda güvenlik personelleriyle bir araya gelinerek karşılaşılan güçlükler ve çözüm yolları üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

 • Batman'da Enerjide Katma Değerli Üretim ve Teknolojik Dönüşüm Çalıştayı Düzenlendi
  16:59 Batman'da Enerjide Katma Değerli Üretim ve Teknolojik Dönüşüm Çalıştayı Düzenlendi

  Batman Üniversitesi'nde düzenlenen çalıştayda, enerjide katma değerli üretim ve teknolojik dönüşüm konuları ele alındı. Çalıştayda, Türkiye'nin enerji ve maden alanlarındaki cari açığını azaltmaya yönelik tespitler ve öneriler sunuldu.

 • TOGÜ Öğretim Üyesi Kazakistan'da Eğitim Araştırmaları Merkezi Açılışına Katıldı
  16:38 TOGÜ Öğretim Üyesi Kazakistan'da Eğitim Araştırmaları Merkezi Açılışına Katıldı

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve TOGÜ Türk Dünyası Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ömer Faruk Sönmez, Kazakistan'da açılan Amangeldi Hüseyinov Eğitim Araştırmaları Merkezi'nin açılışına katıldı. Sönmez, Kazakistan'a TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz'ın selamını ileterek, Türk dünyası yüksek öğretimine katkı sunmaya devam edeceklerini belirtti.

 • İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan: İsrail özür dilemeli ve hesap vermeli
  14:55 İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan: İsrail özür dilemeli ve hesap vermeli

  İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan, İsrail'in varlığını sürdürebilmesi için özür dilemeli, yaptıklarının hesabını vermeli ve sorumluları cezalandırmalıdır. Erdoğan, Filistin Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, insanlık vicdanının birlikteliğinin kaybolduğunu ve uluslararası sistemin sonuçlarıyla yüzleşilmesi gerektiğini belirtti. Sempozyumda İsrail'in soykırımının gelecekte dünya düzenine etkileri tartışılacak.

 • Antalya'da Güney Kariyer Fuarı Başladı
  14:41 Antalya'da Güney Kariyer Fuarı Başladı

  Antalya'da, Akdeniz Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF), 12 üniversitenin desteğiyle başladı. Fuarın açılışında, katılımcı üniversitelerin rektörlerine ve sponsorlara plaket verildi. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, fuarın başarılı bir organizasyon olduğunu belirtti ve Türkiye'de gençlerin istihdamında artış olduğunu vurguladı. Fuar, yarın sona erecek.

 • Gazze'de İnsanlık Krizi: Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Sorunu Sempozyumu
  12:35 Gazze'de İnsanlık Krizi: Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Sorunu Sempozyumu

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Gazze'de İnsanlık Krizi: Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Sorunu' sempozyumu, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının devam ettiğini belirterek, İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık suçlarının 171. gününde olduklarını ifade etti. Şentop, İsrail'in bölgede yaşayanların topraklarını gasp ederek kurulduğunu vurgulayarak, İsrail'e karşı her türlü eylemin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Hukukçular Derneği Genel Başkanı Ahmet Yılmaz ve Cihannüma Derneği Başkanı Rıza Yorulmaz da İsrail'in saldırılarına dikkat çekerek, Gazze'de yaşananların unutulmaması için düzenlenen etkinliklerin önemine vurgu yaptılar.

 • YÖK Başkanı: Bilim diplomasisini destekliyoruz
  12:29 YÖK Başkanı: Bilim diplomasisini destekliyoruz

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Trakya Üniversiteler Birliği'nin 22. Üst Kurul Toplantısında yaptığı konuşmada, bilim diplomasisinin Türk diplomasisi içerisinde giderek artan ağırlığını desteklediklerini söyledi. Özvar, üniversitelerin Balkan coğrafyasındaki üniversitelerle iş birliklerini güçlendirmek ve uluslararasılaşmaya katkı sağlamak için her türlü desteği vereceklerini belirtti.

 • Umresini yarıda kesti Türkiye şampiyonu oldu
  12:22 Umresini yarıda kesti Türkiye şampiyonu oldu

  Eskişehirli sporcu Gülsena Karakuyulu Ertunç, umre ziyaretinde iken tarihi değişen turnuvaya katılmak için Suudi Arabistan'dan çıkarak, 7 saatlik yolculuk sonrası başlamasına iki dakika kala uykusuz ve ısınmadan girdiği maçlarda 2 altın madalya kazandı. Karakuyulu, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonada Anadolu Üniversitesi adına yarıştı ve hem takımıyla hem de bireysel olarak altın madalya kazandı.

 • Başkan Büyükkılıç, 'Doğru Tercih Kampüs'te' Gençlerle Buluştu
  12:18 Başkan Büyükkılıç, 'Doğru Tercih Kampüs'te' Gençlerle Buluştu

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 'Doğru Tercih Kampüs'te' programında gençlerle bir araya geldi. Gençlerle tecrübelerini, hizmetlerini ve projelerini paylaşan Başkan Büyükkılıç, öğrencilerin taleplerini ve sorularını da samimiyetle cevapladı.

 • Eskişehirli Sporcu Umreden Dönerek Turnuvada Altın Madalya Kazandı
  11:44 Eskişehirli Sporcu Umreden Dönerek Turnuvada Altın Madalya Kazandı

  Eskişehirli sporcu Gülsena Karakuyulu Ertunç, umre ziyaretinde iken tarihi değişen turnuvaya katılmak için Suudi Arabistan'dan çıkarak, 7 saatlik yolculuk sonrası başlamasına iki dakika kala uykusuz ve ısınmadan girdiği maçlarda 2 altın madalya kazandı.

 • YÖK Başkanı Edirne Valisi'ni ziyaret etti
  11:30 YÖK Başkanı Edirne Valisi'ni ziyaret etti

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Edirne Valisi Yunus Sezer'i ziyaret etti. Ziyarette, Trakya Üniversitesine ek bina yapılması ve Balkanlardaki çalışmaların yürütülmesi konuları görüşüldü. Özvar, ayrıca Trakya Üniversitesi Rektörü ve diğer üniversite yetkilileriyle birlikte öğrencilerle de buluşacak.

 • Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Anadolu Üniversitesi'ni ziyaret etti
  10:56 Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Anadolu Üniversitesi'ni ziyaret etti

  Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal'ı ziyaret etti. Ziyarette, Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi arasında yürütülen iş birlikleri değerlendirildi ve ortak projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Erdal, Bakan Yardımcısı Yelkenci'ye nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

 • ÇAKÜ Avrupa Üniversiteler Birliği'ne üyelik başvurusunu tamamladı
  10:44 ÇAKÜ Avrupa Üniversiteler Birliği'ne üyelik başvurusunu tamamladı

  Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ), Avrupa Üniversiteler Birliği'ne üyelik başvurusunu tamamladı. Üniversite, Avrupa Üniversiteler Birliği'ne bireysel tam üyelik başvurusunda bulunarak ulusal ve uluslararası görünürlüğünü artırmayı hedefliyor. Avrupa Üniversiteler Birliği'nin gelecekte odaklanacağı tematik öncelikler ve çalışmalar arasında eğitimde dijitalleşme, genç mezunların istihdamı ve kaynaklara açık erişim sistemi yer alıyor.

 • Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile TÜRKSOY Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
  10:38 Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile TÜRKSOY Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) arasında kültür, sanat ve akademik alanlarda iş birliği protokolü imzalandı. Protokol, Türk kültürü ve mirasını korumayı hedeflemektedir. İş birliği kapsamında ortaklaşa bilimsel ve teknik çalışmalar yapılacak, çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve öğrencilere staj ve eğitim imkanı sunulacaktır.

 • İsviçreli iş insanları, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ı ziyaret etti
  10:37 İsviçreli iş insanları, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ı ziyaret etti

  İsviçre Ticaret Odası Derneği ve İsviçre merkezli bir grup şirketin CEO'ları ve yöneticileri, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ı ziyaret etti. Ziyarette intörn, staj ve iş-kariyer fırsatları ve gelecekteki iş birliktelikleri konuşuldu. Rektör Özaydın, heyete teşekkür etti.

 • Anadolu Üniversitesi Rektörü, Taekwondo Türkiye Şampiyonasında başarılı olan sporcuları kabul etti
  10:14 Anadolu Üniversitesi Rektörü, Taekwondo Türkiye Şampiyonasında başarılı olan sporcuları kabul etti

  TÜSF tarafından düzenlenen Taekwondo Türkiye Şampiyonasından 14 madalya ile dönen Anadolu Üniversitesi sporcuları, Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal'ı ziyaret etti. Rektör Erdal, sporcuları tebrik ederek hediyelerini verdi ve başarılarının devamını diledi.

 • Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler Sergi Açılışına Katıldı
  10:02 Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler Sergi Açılışına Katıldı

  Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, İlçe Sağlık Müdürü Rahmi Meral ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ufuk İşcan ile birlikte 'Öğrenciler Dilimizin Zenginlikleri' Projesi kapsamında Cumhuriyet İlkokulunda açılan sergiyi ziyaret etti. Kaymakam Güler, serginin dil bağını, millet olma bilincini ve köklere olan bağları güçlendiren önemli bir eğitim faaliyeti olduğunu belirtti. Ayrıca, Kaymakam Güler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından desteklenen aileleri ziyaret ederek çocuklara hediyeler verdi. Tekirdağ NKÜ Proje Ofisi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programı'nın ön hazırlık toplantısı da gerçekleştirildi.

 • Fatih Belediye Başkanı Turan: 'Şehrimizin derin hafızasını belgelemek için bir Sözlü Tarih projesi başlattık'
  09:32 Fatih Belediye Başkanı Turan: "Şehrimizin derin hafızasını belgelemek için bir Sözlü Tarih projesi başlattık"

  Fatih Belediyesi Zeyrek Akademi tarafından düzenlenen Sözlü Tarih Sempozyumu'nda, Fatih Belediye Başkanı Turan, şehrin derin hafızasını belgelemek için bir Sözlü Tarih projesi başlattıklarını açıkladı. Sempozyumda sözlü tarihin önemi ve etkisi tartışıldı. Proje kapsamında, 2022-2024 yılları arasında detaylı bir çalışma yürütülecek ve ilçenin kültürel mirası gün yüzüne çıkarılacak.

 • Fatih Belediyesi Zeyrek Akademi Sözlü Tarih Sempozyumu Düzenledi
  09:26 Fatih Belediyesi Zeyrek Akademi Sözlü Tarih Sempozyumu Düzenledi

  Fatih Belediyesi Zeyrek Akademi tarafından düzenlenen Sözlü Tarih Sempozyumu'nda sözlü tarihin önemi ve etkisi tartışıldı. Fatih Belediye Başkanı Turan, şehrin derin hafızasını belgelemek için bir Sözlü Tarih projesi başlattıklarını söyledi. Sempozyumda uzman konuşmacılar, sözlü tarih ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Proje kapsamında 80 kişinin yaşamı ve hatıraları kayıt altına alındı.

 • Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, EGEKAF 24'e konuk oldu
  08:17 Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, EGEKAF 24'e konuk oldu

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen EGEKAF 24 etkinliğine katıldı. Karadağlı, öğrencilere değişime cesaret etmeleri gerektiğini ve zamana ayak uydurmanın önemini anlattı. Ayrıca kariyeri hakkında soruları yanıtladı.

 • ESOGÜ, Hamamyolu'nun tarihi görünümünü ortaya çıkarmak için proje başlattı
  22 Şub ESOGÜ, Hamamyolu'nun tarihi görünümünü ortaya çıkarmak için proje başlattı

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mimarlık Bölümü tarafından Hamamyolu Çarşısı'nın tarihteki görünümünün ortaya çıkarılacağı 3 yıllık bir proje başlatıldı. Proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur.

 • Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde 'İnsanlığın Sınavı Gazze' konulu konferans düzenlendi
  22 Şub Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde 'İnsanlığın Sınavı Gazze' konulu konferans düzenlendi

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde düzenlenen konferansta çevirmen Ayçin Kantoğlu, İsrail'in Gazze'de soykırım yaptığını ve uluslararası yardım kuruluşlarının yetersiz kaldığını belirtti. Kantoğlu, Filistin halkının kendi vatanlarını savunmak için mücadele verdiğini vurgulayarak, Gazze'nin İstiklal Harbi olduğunu ifade etti. Programda ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem de bir konuşma yaptı.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Türkiye'nin İlk Astronotu Selçuk Üniversitesi'nde Öğrencilerle Buluştu
  22 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Türkiye'nin İlk Astronotu Selçuk Üniversitesi'nde Öğrencilerle Buluştu

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Selçuk Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi'ni açtı
  22 Şub Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi'ni açtı

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Ali Emiri Kültür Sanat Sezonu kapsamında 'Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi'ni açtı. Sergide, Hattat Hamit Aytaç'ın eserlerinin yanı sıra talebelerinin ve öğrencilerinin hüsn-i hat sanatı yolculuğu da sergilendi. Vali Su, Diyarbakır'ın önemli bir kent olduğunu vurgulayarak, Diyarbakır surlarında yapılan yenileme çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 • Düzce Üniversitesi, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konferansı'na ev sahipliği yapıyor
  22 Şub Düzce Üniversitesi, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konferansı'na ev sahipliği yapıyor

  Düzce Üniversitesi, çevre kirliliği, iklim değişiklikleri ve doğal kaynakların yitirilmesi gibi sorunlara dikkat çekmek ve çözüm yollarını tartışmak amacıyla 'İklim Değişikliği, Sürdürülebilirlik ve Uluslararası İş Birlikleri Konferansı' düzenliyor. Konferansa dünya genelinden bilim insanları, politika yapıcılar ve özel kuruluşlar katılıyor.

 • TİKA, Taşkent Devlet Doğu Bilimleri Üniversitesi Türkoloji Fakültesi binasının açılışını gerçekleştirdi
  22 Şub TİKA, Taşkent Devlet Doğu Bilimleri Üniversitesi Türkoloji Fakültesi binasının açılışını gerçekleştirdi

  Özbekistan'da, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından onarılan ve donanım desteği sağlanan Taşkent Devlet Doğu Bilimleri Üniversitesi Türkoloji Fakültesi binasının açılışı yapıldı. Törene TİKA Başkanı Serkan Kayalar, Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar ve diğer davetliler katıldı. Kayalar, üniversitenin Özbekistan'ın kalkınma hedeflerine rehberlik edecek aydınları yetiştirmeye devam edeceğini belirtti ve Türkoloji Fakültesi'nin Türk kültürü ve dili alanında yapılan çalışmaların artacağını vurguladı. Ayrıca, Kayalar Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Muzaffar Madrahimov ile de bir araya geldi ve TİKA'nın Özbekistan ile olan işbirliğini sürdürme isteğini dile getirdi.

 • İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Ziyarete Açılma Kararına Tepki Gösterdi
  22 Şub İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Ziyarete Açılma Kararına Tepki Gösterdi

  İstanbul Üniversitesi'nin ziyarete açılmasına karşı öğrencilerin tepkisi sürüyor. Polislerin kampüs girişine kalkanlarla barikat kurmasıyla öğrencilerin buluşması engellendi. Öğrenciler, turistlerin üniversiteye alınıp, arkadaşlarının alınmamasını protesto etti. Polis daha sonra öğrencilerin buluşmasına izin verdi ve öğrenciler kampüs önünde forum düzenleyerek öğrenci meclisi oluşturmayı planladı.

 • KAGİDER, Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin'i konuk etti
  22 Şub KAGİDER, Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin'i konuk etti

  Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), şubat ayı toplantısını Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin'in konukluğunda gerçekleştirdi. Dernek, depremden etkilenenlere yardım etmek için çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi. KAGİDER, Türkiye'nin her bölgesinde etki alanını genişletmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Ayrıca, derneğin Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi'nde genişleme aday üyesi olarak seçilmesi, Türkiye'nin sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlemesi ve Avrupa Birliği sürecinde önemli bir rol oynaması için önemli bir adım olarak değerlendirildi. Toplantının konuğu olan Prof. Dr. Emre Alkin ise Türkiye'nin demokratik bir proje olduğunu ve kadınlara büyük görevler düştüğünü vurguladı.

 • Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  22 Şub Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Kırışık, AA muhabirleri ile foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği fotoğrafları inceleyerek, 5 kategoride oyunu kullandı. Detaylar haberde yer alıyor.

 • ZBEÜ Erkek Masa Tenisi Takımı Türkiye Masa Tenisi Süper Ligi'ne yükseldi
  22 Şub ZBEÜ Erkek Masa Tenisi Takımı Türkiye Masa Tenisi Süper Ligi'ne yükseldi

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Erkek Masa Tenisi Takımı, Türkiye Masa Tenisi Süper Ligi'ne yükselmek için yapılan Masa Tenisi Şampiyonası'nda 3. olarak büyük bir başarı elde etti. Turnuvaya katılan 40 üniversite arasında üçüncü olan takım, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer tarafından tebrik edildi.

 • Anadolu Üniversitesi Taekwondo Şampiyonasından 3 Kupa İle Döndü
  22 Şub Anadolu Üniversitesi Taekwondo Şampiyonasından 3 Kupa İle Döndü

  TÜSF tarafından düzenlenen Taekwondo Türkiye Şampiyonasında Anadolu Üniversitesi sporcuları 3 kupa kazandı. Sporcular, kupaları Rektör Fuat Erdal'a takdim etti. Şampiyonada elde edilen başarılarla Anadolu Üniversitesi ulusal ve uluslararası arenada adını duyurmaya devam ediyor.

 • MEÜ Rektörü Öğrencilerle Yemekte Buluştu
  22 Şub MEÜ Rektörü Öğrencilerle Yemekte Buluştu

  Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, "Yemek Üniversitemizden Menü Seçimi Sizden" projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Anket sonucunda seçilen menü yemekhanede servis edildi ve Rektör Yaşar da öğrencilerle sohbet etti. Proje ile öğrencilere ve personele ucuz ve kaliteli yemek hizmeti sunuldu.

 • Başkan Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrencilere hizmetleri anlattı
  22 Şub Başkan Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrencilere hizmetleri anlattı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrencilere yönelik hizmetleri paylaştı. Başkan Büyükkılıç, su faturalarında indirim, spor tesislerinde indirim, ulaşım, kırtasiye ve burs desteği gibi hizmetlerin yanı sıra Erciyes Kayak Merkezi'nde ücretsiz kayak kursu ve ekipman temini gibi imkanları da duyurdu. Ayrıca, sosyal tesislerde öğrencilere indirim yapılacağını belirtti.

 • Düzce Üniversitesi CLICS Kongresi İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konularını Ele Aldı
  22 Şub Düzce Üniversitesi CLICS Kongresi İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konularını Ele Aldı

  Düzce Üniversitesi, CLICS Kongresi ile çevre ve sağlık alanında uzman bilim insanlarını bir araya getirerek iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularını tartıştı. Kongre, fiziksel sunumlar ve online oturumlar şeklinde gerçekleştirildi ve çözüm yollarını tartışmayı ve farkındalık kazanmayı hedefledi. Programa dünya genelinden katılım sağlayan bilim insanları, akademisyenler ve politika yapıcılar katıldı.

 • Trakya Üniversitesi Rektörü Filibe'de Tarımsal Gıda Fuarı'na katıldı
  22 Şub Trakya Üniversitesi Rektörü Filibe'de Tarımsal Gıda Fuarı'na katıldı

  Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Bulgaristan Tarım ve Gıda Bakanı Kiril Vatev'in daveti üzerine Filibe'de düzenlenen Uluslararası Tarımsal Gıda Fuarı'nın açılışına katıldı. Fuarda 21 ülkeden 600 şirket yer aldı ve açılış geleneksel halk oyunları gösterisiyle başladı. Rektör Tabakoğlu, Bakan Vatev'e hediye takdim etti ve konferans salonunda bir konuşma gerçekleştirildi. Fuarı, birçok üst düzey yetkili, akademisyen, çiftçi ve ziyaretçi de katıldı.

 • ZBEÜ Rektör Yardımcısı Deprem ve Deprem Dirençli Kentleşme Konferansına Katıldı
  22 Şub ZBEÜ Rektör Yardımcısı Deprem ve Deprem Dirençli Kentleşme Konferansına Katıldı

  ZBEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Çorum'da düzenlenen 'Deprem ve Deprem Dirençli Kentleşme' konulu konferansa katıldı. Konferansta deprem konulu sunum yapan Kutoğlu, Türkiye'nin fay haritasını göstererek depremle yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini vurguladı.

 • İzmir'in Sosyal Girişimcilik Ekosistemi İçin İş Birliği Protokolü Uzatıldı
  22 Şub İzmir'in Sosyal Girişimcilik Ekosistemi İçin İş Birliği Protokolü Uzatıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi arasında yapılan iş birliği protokolü, İzmir'in sosyal girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi amacıyla 4 yıl süre ile uzatıldı. Protokol kapsamında sosyal girişimcilerin desteklenmesi, dinamik ağlar kurulması ve İzmir'in sorunlarına sürdürülebilir çözümler geliştirilmesi hedefleniyor.

 • İzmir'de düzenlenen Tarım Teknoloji Etki Zirvesi başladı
  22 Şub İzmir'de düzenlenen Tarım Teknoloji Etki Zirvesi başladı

  Tarım 4.0 Teknoloji ve Etki Derneği tarafından düzenlenen '2. Tarım Teknoloji Etki Zirvesi' İzmir'de başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, açılış konuşmasında iklim krizi ve kuraklığın tarımın geleceğini tehdit ettiğini belirtti. Zirve, 'canlandırıcı tarım' ana temasıyla gerçekleştirilecek ve tanınmış akademisyenler, uzmanlar ve paydaşlar katılımcı olarak yer alacak.

 • MEÜ Yemekhanesinde Öğrencilerin Seçtiği Yemekler Çıkarılmaya Başlandı
  22 Şub MEÜ Yemekhanesinde Öğrencilerin Seçtiği Yemekler Çıkarılmaya Başlandı

  Mersin Üniversitesi tarafından hayata geçirilen 'yemek bizden menü seçimi sizden' projesi kapsamında, yemekhanede öğrencilerin seçtiği yemekler artık sunulmaya başlandı. Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar, öğrencilere eşlik ettiği yemekte zam yapılmayacağını ve doymayan öğrencilerin ücretsiz ek yemek alabileceğini açıkladı. Proje kapsamında aylık yemek listesine bir gün öğrenciler, bir gün personel tarafından en çok oy alan menü ekleniyor. Yemekhanede sunulan yemeklerin fiyatı öğrenciler için 14 TL, personel için ise 37 TL olarak belirlendi.

 • 3 çeşit yemek 14 TL: Menüyü bu kez öğrenciler belirledi, rektörde eşlik etti
  22 Şub 3 çeşit yemek 14 TL: Menüyü bu kez öğrenciler belirledi, rektörde eşlik etti

  Mersin Üniversitesi tarafından 'yemek bizden menü seçimi sizden' sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında, yemekhanede öğrencilerin seçtiği yemekler de çıkarılmaya başlandı. MEÜ Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, öğrenciler için 14 TL olan yemek ücretine bu sene zam yapmayacaklarını belirtirken, doymayan öğrencinin de ücretsiz yemek alabileceğini söyledi.

 • Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
  21 Şub Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

  Sağlık alanında düzenlemeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

 • Tunus'ta Türkiye Tanıtıldı
  21 Şub Tunus'ta Türkiye Tanıtıldı

  Tunus'ta Yunus Emre Enstitüsü (YEE), başkent Tunus'taki Manar Üniversitesinde düzenlenen 'Uluslararası Kültür Günü' etkinliğinde Türkiye'yi tanıttı. Etkinlikte Türkiye'ye özgü el sanatları, geleneksel kıyafetler ve Türk mutfağı tanıtıldı. Geleneksel Türk kıyafeti giyen öğrenciler birinci seçildi. YEE Koordinatörü Ali İhsan Çevik, etkinlikte gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtti.

 • Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Akyazı'da esnaf ve vatandaşları ziyaret etti
  21 Şub Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Akyazı'da esnaf ve vatandaşları ziyaret etti

  Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar, Akyazı ilçesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

 • Keşan Belediyesi Pazar Yeri'nin Üzeri Kapatılacak
  21 Şub Keşan Belediyesi Pazar Yeri'nin Üzeri Kapatılacak

  Keşan Belediyesi, Kamu İhale Kanunu'na göre pazar yerinin üzerini kapatma işini ihale edecek. İhaleye teklifler 15 Mart'a kadar alınacak. Belediye Başkanı Helvacıoğlu, pazar yerinin kapatılmasıyla ilgili önemli bir hizmeti tamamlayacaklarını belirtti. Ayrıca, Trakya Üniversitesi ile Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında engelli çocukların eğitimi ve rehabilitasyonu konusunda protokol imzalandı.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı
  21 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü törenlerle kutlandı. Kutlama törenleri, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, konuşmasında Bayburt'un kurtuluşunu ve Kop Dağı savunmasını anlattı. Törenlerde ayrıca öğrencilere ödüller takdim edildi ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

 • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen Ege Kariyer Fuarı başladı
  21 Şub Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen Ege Kariyer Fuarı başladı

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenen Ege Kariyer Fuarı'nın açılışında, her bir insanı yetenek olarak gören bir zihniyeti temsil ettiklerini belirtti. Fuarın dünyada örnek gösterildiğini ifade eden Atay, İzmir'de dünyanın pek çok ülkesinden katılım olabilecek bir fuar yapmayı planladıklarını söyledi. Fuarda, Anadolu Ajansı da stant açan kurumlar arasında yer aldı.

 • Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü öğrencilerle buluştu
  21 Şub Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü öğrencilerle buluştu

  Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Adilcevaz Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Elmastaş, öğrencilere üniversite yıllarını en verimli şekilde değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı. Ayrıca, öğrenci kulüpleri ve sosyal aktivitelerin de üniversite yaşamının önemli bir parçası olduğunu belirtti.

 • TÜİK Yetkilileri Anadolu Üniversitesi Rektörü Fuat Erdal'ı Ziyaret Etti
  21 Şub TÜİK Yetkilileri Anadolu Üniversitesi Rektörü Fuat Erdal'ı Ziyaret Etti

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bilgi Dağıtım ve İletişim Daire Başkanı Serhat Atakul ile Eğitim ve Araştırma Merkezi Müdürü Bora Boranlıoğlu, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, TÜİK tarafından planlanan hizmet içi eğitimler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

 • İstanbul Üniversitesi'nde protestolar şiddetlendi, 1 öğrenci yaralandı
  21 Şub İstanbul Üniversitesi'nde protestolar şiddetlendi, 1 öğrenci yaralandı

  İstanbul Üniversitesi'nin rektörlük kararıyla tarihi Beyazıt'taki kampüsü başta olmak üzere tüm yerleşkelerinin kapılarını ziyaretçilere açılmasına karşı öğrenciler bugün de eylem yaptı. Okula çevik kuvvet ekipleri gelirken, çıkan arbedede bir öğrenci yaralandı.

 • Yalova Üniversitesi Rektörü, yapılan çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi
  21 Şub Yalova Üniversitesi Rektörü, yapılan çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi

  Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, üniversitenin 22 aylık döneminde yapılan çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda, üniversitedeki çalışmalar, öğrenci sayıları, fakülte çalışmaları ve açılacak yeni fakülteler hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı. Ayrıca, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile afilasyonun mart ayında gerçekleştirileceği müjdesi verildi. Rektör Bahçekapılı, Etibank arazisinde yapılacak çalışmaları da anlattı ve üniversitenin geldiği noktayı vurgulayarak, yaşanan sorunları ve ihtiyaçları dile getirdi.

 • OMÜ ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı
  21 Şub OMÜ ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, araştırma ve danışmanlık hizmetleri, AR-GE ve yenilik projelerinin hazırlanması ve uygulanması süreçlerinde iş birliği yapılacak. Taraflar, altyapının ortak kullanım hareketliliği, personel, eğitim, öğrenci, ortak etkinlikler ve tarımsal yayım hizmetleri konularında ortak çalışmalar gerçekleştirecek.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı
  21 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Saray Bahçesi'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan kutlamalara, Cumhuriyet Caddesi'ndeki törenle devam edildi. Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, kentin işgalden kurtuluşunun 106. yılına erişmiş olmanın gururu ve mutluluğunun yaşandığını söyledi. Tiyatro oyununun sahnelendiği ve halk oyunları ekiplerinin gösteri sunduğu program, asker, polis, öğrenciler ve atlı cirit kulüplerinin resmi geçit töreniyle sona erdi.

 • Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde AB Destekleri Proje Fırsatları Tanıtım Toplantısı Düzenlendi
  21 Şub Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde AB Destekleri Proje Fırsatları Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

  Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde AB Destekleri Proje Fırsatları tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Kırşehir'in eğitime önem veren ve insan yetiştiren yapısıyla proje potansiyelinin fazlaca bulunduğunu belirtti. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan ise işbirliklerin artırılması ve projelere efektif bakılması gerektiğini vurguladı. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ise Ar-Ge konularında eksiklikler bulunduğunu ve inovasyona önem verdiklerini aktardı.

 • Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğrencisi Avrupa Güreş Şampiyonası'nda İkinci Oldu
  21 Şub Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğrencisi Avrupa Güreş Şampiyonası'nda İkinci Oldu

  Romanya'nın Başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencisi Muhammet Karavuş, serbest stil 57 kiloda Avrupa ikincisi oldu. Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Karavuş'u tebrik ederek başarılarının önemini vurguladı ve üniversitenin sportif faaliyetlerin gelişmesi için öğrencilere destek verdiğini belirtti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karabük'te Ziyaretler Gerçekleştirdi
  21 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karabük'te Ziyaretler Gerçekleştirdi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karabük'te ziyaretler gerçekleştirdi. Karabük Valiliği'ni ziyaret eden Uraloğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları'nı da ziyaret eden Uraloğlu, fabrikanın faaliyetleri hakkında bilgi aldı ve işçilerle öğle yemeği yedi. Uraloğlu, fabrikada üretilen demir yolu tekerine imza attı.

 • NEVÜ Masa Tenisi Takımı Şampiyonluk Kupasını Rektör Aktekin'e Takdim Etti
  21 Şub NEVÜ Masa Tenisi Takımı Şampiyonluk Kupasını Rektör Aktekin'e Takdim Etti

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) sporcuları, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'nda birincilik elde ettikten sonra şampiyonluk kupasını Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin'e takdim etti. Rektör Aktekin, sporcularla sohbet ederek NEVÜ'nün spor alanındaki başarılarının devam etmesi için destek sağlayacaklarını belirtti.

 • Edirne'de Cumhuriyet temalı resim yarışmasında öğrencilere ödül verildi
  21 Şub Edirne'de Cumhuriyet temalı resim yarışmasında öğrencilere ödül verildi

  Edirne'de Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kapsamında düzenlenen 'Cumhuriyet, güvenlik ve jandarma' temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törende öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ayrıca Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Bursluluk Programı (YLSY) öğrencileriyle bir araya gelerek bilgilendirme yaptı. Edirne'de jandarma ekipleri ise köyde yaşayan kadınlara KADES uygulamasını tanıttı.

 • TÜİK, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı'na '100 Yılın Göstergeleri' kitabını takdim etti
  21 Şub TÜİK, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı'na '100 Yılın Göstergeleri' kitabını takdim etti

  Türkiye İstatistik Kurumu Eğitim Araştırma Merkezi Müdürü Bora Boranoğlu ve beraberindeki heyet, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret ederek, '100 Yılın Göstergeleri' adlı kitabı takdim ettiler.

 • Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nde Azerbaycan Kültürünü Tanıtma Günleri düzenlendi
  21 Şub Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nde Azerbaycan Kültürünü Tanıtma Günleri düzenlendi

  Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te faaliyet gösteren Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nde düzenlenen 'Azerbaycan Kültürünü Tanıtma Günleri' programında Türkiye ve Azerbaycan'ın temsilcileri bir araya geldi. Programda Azerbaycan kültürü, sineması ve edebiyatı tanıtıldı.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Erciyes'te Geleceğe Yatırım Zirvesi'ne Katıldı
  21 Şub Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Erciyes'te Geleceğe Yatırım Zirvesi'ne Katıldı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Dağı'nda Erciyes Teknopark A.Ş. ve ORAN Kalkınma Ajansı iş birliğinde gerçekleştirilen Summit Erciyes: Geleceğe Yatırım Yapanlar Zirvesi'ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, bilişime ve teknolojiye özel önem verdiklerini söyleyerek, her yıl uluslararası bilişim etkinliği düzenleyeceklerini vurguladı.

 • Erciyes Teknopark ve ORAN işbirliğiyle 'Summit Erciyes Geleceğe Yatırım Yapanlar Zirvesi 2024' düzenlendi
  21 Şub Erciyes Teknopark ve ORAN işbirliğiyle 'Summit Erciyes Geleceğe Yatırım Yapanlar Zirvesi 2024' düzenlendi

  Erciyes Teknopark AŞ ve ORAN Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen zirvede, Erciyes Teknopark'ın melek yatırımcı sayısının arttığı ve girişimciliğin teknolojik yöne evrilmesi gerektiği vurgulandı. Programa Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve üniversite rektörleri de katıldı.

 • Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF) Kapılarını Açıyor
  21 Şub Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF) Kapılarını Açıyor

  Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Güney Kariyer Fuarı'nda öğrencilerin kariyerlerini şekillendirebilecekleri 85 farklı etkinlik düzenlenecek. Fuar, mülakatlar, söyleşiler, eğitimler, atölye çalışmaları ve firma görüşmeleri gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

 • ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak MÜSİAD Başkanı Abdulkadir Aktarı'yı ziyaret etti
  21 Şub ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak MÜSİAD Başkanı Abdulkadir Aktarı'yı ziyaret etti

  Zonguldak MÜSİAD Başkanı Abdulkadir Aktarı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer'i makamında ağırladı. Ziyarette Rektör Özölçer'e Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Seda Taptık Terzioğlu eşlik etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aktarı, Rektör Özölçer'e teşekkürlerini sundu. Rektör Özölçer ise misafirperverliğinden dolayı Aktarı'ya teşekkür etti. Ziyarette Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin paydaşları arasında yer aldığı ve 26-27 Şubat'ta Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Marmara Kariyer Fuarı hakkında bilgilendirme yapıldı.

 • Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti
  21 Şub Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti

  TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve önceki dönem Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Ziyarette Denizli'nin yatırımları ve başarıları konuşuldu.

 • Faciayı getiren detay! Madendeki liç yığınının 257 metreye ulaştığı tespit edildi
  21 Şub Faciayı getiren detay! Madendeki liç yığınının 257 metreye ulaştığı tespit edildi

  Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden bilim insanlarının yer aldığı bir heyet, Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında insansız hava aracı ile ölçüm ve incelemelerde bulundu. Ekipte yer alan Prof. Dr. Hakan Ersoy, "Dünya literatüründe, maksimum 150 metre olan 'liç yığını'nın burada 257 metreye ulaştığını tespit ettik; bu inanılmaz bir rakam. Dünyada böyle bir 'liç'e rastlamadık" diye konuştu.

 • Ege Üniversitesi'nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölüm yıl dönümü anma programı düzenlendi
  21 Şub Ege Üniversitesi'nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölüm yıl dönümü anma programı düzenlendi

  Ege Üniversitesi ve EÜ Öğrenci Konseyi, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölüm yıl dönümü sebebiyle anma programı düzenledi. Programda, Atatürk ve Bayrak için yürüyüş gerçekleştirildi ve anma etkinliği düzenlendi. Çakıroğlu'nun anne ve babasıyla yapılan söyleşide katılımcılar sorularını sordu.

Advertisement