Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Aa Haber Akademisi - Son Dakika

Aa Haber Akademisi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Zekeriya Uludağ, "Akademinin öğrencilere nitelikli bir hayat tecrübesi vererek, onların hayata atılmalarında kolaylık sağlayacağını düşünüyorum" dedi.

Aa Haber Akademisi
03.01.2012 - 10:07,

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Uludağ, "Akademinin öğrencilere nitelikli bir hayat tecrübesi vererek, onların hayata atılmalarında kolaylık sağlayacağını düşünüyorum" dedi.

Uludağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AA Haber Akademisi'nin medya sektörüne atılacak gazeteci adaylarının kendilerini gösterme adına bir fırsat olduğunu söyledi.

Öğrencilerin, akademide AA'nın köklü bilgi birikimi ve tecrübelerininden istifade edeceğini dile getiren Uludağ, şunları kaydetti:

"Günümüzde basın yayın iletişim kanalları o kadar arttı ki yerel ve ulusal medya oldukça gelişti. Ancak onlarda kaliteli elamanlar arıyor. Kaliteli elaman da yetmiyor, fazladan bir takım özelliklerinin de olmasını istiyor. İletişim fakültesi mezunlarının sadece diplomalarıyla yetinmemeleri, o diplomaya bir takım özellikleri kendi gayretleriyle eklemeleri, başarılı olmaları için gereken şartlar arasında görünüyor. Akademinin öğrencilere nitelikli bir hayat tecrübesi vererek, onların hayata atılmalarında kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. Anadolu Ajansı'nın bunca yıllık birikim ve başarılarından hareketle haberciliğin, haberin ahlaki tarafının, etik kurallarının katılımcılara kazandırılmasından dolayı onlar adına seviniyor, gurur duyuyorum. Çünkü Anadolu Ajansı Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana oldukça başarılı çalışmalara imza atmıştır. Bu sertifika programlarında gelecekte biz iletişim fakülteleriyle ortaklaşa hareket edildiğinde daha başarılı çalışmalara imza atılabilir. Ajans elindeki imkanlarla öğrencilere nitelikli bir programla kendi deneyimlerini aktaracaktır."

Günümüz çağında mesleki alanda ihtisas ve uzmanlığın geliştiğine vurgu yapan Uludağ, akademide öğrencilerin uzmanlaşmak istedikleri alanda AA'nın bilgi birikiminden faydalanacağını belirterek, "21. yüzyıl uzmanlık, ihtisas dönemi olarak adlandırılıyor. Bu bakımdan akademi, hem medya dünyasına hem hem de diğer taraftan öğrencilere, bir alanda kendilerini yetiştirme konusunda gerekli katkıyı sağlayacaktır. Bu bakımdan ümit ediyorum ki gelecekte çok daha başarılı ürünler ortaya çıkacaktır" şeklinde konuştu.

- SAMSUN

Kaynak: AA
YORUMLAR

Advertisement