Son dakika Türkiye Cumhuriyeti haberleri, Türkiye Cumhuriyeti son dakika, son dakika Türkiye Cumhuriyeti

Son Dakika Türkiye Cumhuriyeti Haberleri

 • Düzce'nin Akçakoca ilçesinde 50 yataklı devlet hastanesinin temeli atıldı
  17:22 Düzce'nin Akçakoca ilçesinde 50 yataklı devlet hastanesinin temeli atıldı

  Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Sağlık Bakanlığı tarafından inşa edilecek 50 yataklı devlet hastanesinin temeli törenle atıldı. Hastanenin turizm bölgesi Akçakoca'ya önemli bir sağlık atılımı yapacağı belirtildi. Hastanede son teknolojik cihazlar ve laboratuvar sistemleri bulunacak.

 • Laiklik Meclisi, 3 Mart'ı Laiklik Günü olarak kutladı
  16:32 Laiklik Meclisi, 3 Mart'ı Laiklik Günü olarak kutladı

  Laiklik Meclisi, hilafetin ve Şeriye ve Evkaf Vekaleti'nin kaldırılmasının, Tevhidi Tedrisat (Öğretim Birliği) Kanunu'nun kabul edilmesinin 100. yılı olan 3 Mart'ı Ankara'da düzenlediği toplantıyla Laiklik Günü olarak kutladı. Meclis sözcüleri, laikliğe yönelik saldırıların arttığını ve bu nedenle Laiklik Meclisi'nin önemli bir oluşum olduğunu vurguladı.

 • Hatay'ın ilk Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen anıldı
  12:59 Hatay'ın ilk Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen anıldı

  Hatay'ın ana vatana katılmadan önceki ilk ve tek Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen, vefatının 44. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Törene İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Gözen, Şişli Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Sökmen'in ailesi ve yakınları katıldı. Sökmen'in torunu Necla Tuba Sökmenoğlu, dedesinin vatanı için mücadele ettiğini vurgulayarak, Hatay'ın yeniden inşasında demografik yapıya dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Vali Yardımcısı Gözen ise Hatay'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin eşi benzeri olmayan bir ili olduğunu ifade etti ve Hatay'ın Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmasında Tayfur Sökmen'in büyük katkıları olduğunu söyledi.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Foça Seçim ve Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı
  12:42 CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Foça Seçim ve Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı

  CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Foça Seçim ve Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Tugay, Foça'yı ranta karşı koruyacaklarını vurgulayarak, İzmir'i ranta karşı koruduklarını ve doğasını, demokratik yapısını ve özgür ruhunu koruduklarını söyledi. Tugay, İzmir'in Türkiye için umut olduğunu belirtti ve yeni bir yerel yönetim modeli yaratacaklarını açıkladı.

 • 2023 Yılında 11 Bin 177 Çocuğun Evlendirildiği Ortaya Çıktı
  12:32 2023 Yılında 11 Bin 177 Çocuğun Evlendirildiği Ortaya Çıktı

  CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı 2023 yılı evlenme ve boşanma istatistiklerine göre, 16-17 yaş aralığında 10 bin 471 kız çocuğu ve 706 erkek çocuğunun evlendirildiğini belirtti. İlgezdi, bu durumu kaygı verici olarak değerlendirerek, çocuk yaşta evliliklerin artmasının sorunları da beraberinde getirdiğini vurguladı.

 • Prof. Dr. İlber Ortaylı Antalya'da AntTalks Etkinliğinde Konuştu
  12:30 Prof. Dr. İlber Ortaylı Antalya'da AntTalks Etkinliğinde Konuştu

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği AntTalks etkinliği kapsamında Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalyalılarla buluştu ve yerel yönetim geleneği konusunda söyleşi gerçekleştirdi.

 • CHP Milletvekili Aşkın Genç, Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü'nün verdiği maden ruhsatlarını eleştirdi
  12:27 CHP Milletvekili Aşkın Genç, Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü'nün verdiği maden ruhsatlarını eleştirdi

  CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü'nün 2002 yılından bu yana 386 bin maden ruhsat izni verdiğini belirterek, bu izinlerin gerçekleştirilmesi durumunda Türkiye Cumhuriyeti'ne ait meraların ve ormanların yüzde 57'sinin işgal edilmiş olacağını söyledi. Genç, madenlerle ülkenin zarar gördüğünü ve bu duruma son verilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Haftanın tarihine bakış
  11:12 Haftanın tarihine bakış

  8 Mart, 1977'de Birleşmiş Milletler (BM) tarafından "Dünya Kadınlar Günü" ilan edildi.

 • ÖSYM, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların MSÜ sınavına başvuru yapamayacaklarını açıkladı
  00:34 ÖSYM, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların MSÜ sınavına başvuru yapamayacaklarını açıkladı

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavına başvuru yapamayacaklarını duyurdu. MSÜ sınavına girebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı aranmaktadır. ÖSYM, söz konusu mesajın sehven gönderildiğini belirtti ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların MSÜ sınavına alınmayacağını bildirdi.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı: Uzay ekosisteminde hızlı ilerliyoruz
  22:56 Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı: Uzay ekosisteminde hızlı ilerliyoruz

  Alper Gezeravcı, Türkiye'nin uzay ekosistemine hızlı bir şekilde girdiğini ve bundan sonra aynı gecikmenin yaşanmayacağını belirtti. Gezeravcı, uzaya çıkma başarısının kendisine değil Türkiye'ye ait olduğunu söyledi. Ayrıca, uzay turizminin önemine dikkat çekerek, hava taşıtlarının yapılması gerektiğini vurguladı. Gezeravcı, Türkiye'nin uzay programının bir hikayenin başlangıç noktası olduğunu ve devamının geleceğini ifade etti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat: 'Bizim için partimize oy vermiş, vermemiş olmaz'
  22:46 CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat: 'Bizim için partimize oy vermiş, vermemiş olmaz'

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, demokrasiye saygılarının sonsuz olduğunu ve vatandaşın bir oyunun kutsal olduğunu belirtti. Karabat, partilerine oy vermiş veya vermemiş herkesin Büyükçekmeceli, İstanbullu ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu vurguladı.

 • Tuluyhan Uğurlu, Sirkeci Garı'nda unutulmaz bir konser verdi
  20:37 Tuluyhan Uğurlu, Sirkeci Garı'nda unutulmaz bir konser verdi

  Piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu, Sirkeci Garı'nın tarihi bekleme salonunda konser verdi. Uğurlu, konser öncesi yaptığı açıklamada tren ve garlara olan özel bağını dile getirerek, projeyi görüntüler eşliğinde tasarladığını belirtti. Konserde, demiryollarının önemi, Anadolu'nun trenleri, Hicaz Demiryolu, Cumhuriyet trenleri ve Gazze gibi konular işlendi. Uğurlu, sanatın umuttan yana olduğunu vurgulayarak, tarihi hatırlatmanın önemine dikkat çekti.

 • İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un Gazze açıklamalarına tepki: Farkında olmadan Erdoğan'ı eleştiriyor
  19:43 İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un Gazze açıklamalarına tepki: Farkında olmadan Erdoğan'ı eleştiriyor

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zeytinburnu'nda halk buluşması gerçekleştirerek CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Onur Soytürk ile birlikte konuşma yaptı. İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un Gazze ile ilgili çıkışına tepki göstererek, adayın hükümeti eleştirdiğini ve farkında olmadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdiğini belirtti.

 • BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Emekliye verilen para yük değil, piyasaya can suyudur
  18:20 BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Emekliye verilen para yük değil, piyasaya can suyudur

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Eskişehir'de aday tanıtımında yaptığı konuşmada, emekliye verilen paranın bütçeye yük olmadığını, aksine ekonomiye can suyu olduğunu belirtti. Baş, ayrıca Türkiye'nin ekonomik durumu, emeklilik sistemi ve muhalefetin iktidar olma sorumluluğu hakkında açıklamalarda bulundu.

 • Yozgat Bozok Üniversitesi'nde Türk Okçuluğu Yarışması düzenlendi
  15:51 Yozgat Bozok Üniversitesi'nde Türk Okçuluğu Yarışması düzenlendi

  Yozgat Bozok Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu tarafından düzenlenen 5. Türk Okçuluğu Yarışması'na 300 sporcu katıldı. Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, Türk okçuluğunu gelecek nesillere aktarmayı hedeflediklerini belirtti. Yarışmada sporcular, tarihi olaylara ithafen hedefe ok attı.

 • Ticaret Bakanı: Şubat sonu cari açık 30 milyar doların biraz üzerine gerileyecek
  14:15 Ticaret Bakanı: Şubat sonu cari açık 30 milyar doların biraz üzerine gerileyecek

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Şubat sonu cari açığın 30 milyar doların biraz üzerine gerileyeceğini ve döviz ihtiyacında baskının azalacağını söyledi. Bolat ayrıca Türkiye'nin büyüme performansının Avrupa Birliği ülkeleri içinde birinci, OECD ülkeleri içinde ikinci, G-20 ülkeleri içinde ise dördüncü sırada olduğunu belirtti.

 • Türkiye, Orta Doğu'nun ve Bölgesindeki Ülkelerin Güvenli Limanıdır
  14:12 Türkiye, Orta Doğu'nun ve Bölgesindeki Ülkelerin Güvenli Limanıdır

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Çağatay Özdemir, Türkiye'nin güvenli liman olduğunu belirterek, "Türkiye, Orta Doğu'nun ve bölgesindeki ülkelerin güvenlik noktasında ilk başvurduğu, diplomatik krizlerde kapısı ilk çalınan, ekonomik problemlerde ilk yardım istediği hami...

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajoelina ile görüştü
  14:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajoelina ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Madagaskar arasında ekonomi başta olmak üzere birçok işbirliği alanı bulunduğunu ve bunların geliştirilmesi için gayretlerin artarak devamının iki ülkenin de çıkarına olduğunu ifade etti.

 • CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Menemen'deki skandal mezar ziyaretine tepki gösterdi
  12:45 CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Menemen'deki skandal mezar ziyaretine tepki gösterdi

  CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Menemen'de Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın şehit edildiği irticai ayaklanmaya katılması nedeniyle yargılanarak ceza alan kişinin mezarına Müftülük tarafından ilköğretim öğrencilerinin götürülmesine tepki gösterdi. Aslanoğlu, Atatürk'e dil uzatılmasına ve çocukların şahsi ikbal emellerine alet edilmesine karşı yasaların uygulanmasını istedi.

 • Hatay Valisi: Tarihi valilik binasının enkaz ayrıştırma işlemleri tamamlandı
  11:15 Hatay Valisi: Tarihi valilik binasının enkaz ayrıştırma işlemleri tamamlandı

  Hatay Valisi Mustafa Masatlı, 6 Şubat 2023'teki depremlerde hasar alan tarihi valilik binasında enkaz ayrıştırma işlemlerinin tamamlandığını, söküm çalışmalarında ise yüzde 70 seviyesine gelindiğini belirtti. Masatlı, binanın yeniden ihya ve inşası için çalışmalara 15 Ağustos'ta başlandığını söyledi. Valilik binasındaki çalışmaların 2025 yılı başlarında tamamlanması öngörülüyor.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Dünyadaki devletlerin çifte standartlarına tanık olduk
  11:10 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Dünyadaki devletlerin çifte standartlarına tanık olduk

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antalya Diplomasi Forumu'nda yaptığı konuşmada, Gazze'deki katliamı düşünerek dünyadaki bazı devletlerin çifte standartlarını ve ikiyüzlülüklerini gördüklerini belirtti. Tatar, Türkiye'nin KKTC'ye verdiği destek için teşekkür etti. Ayrıca, İsrail'in Gazze'deki saldırılarını kınadı ve Kıbrıs'ta iki devletli çözümün önemine vurgu yaptı. Tatar, BM Barış Gücü'nün Kıbrıs Türk halkına haksızlık yaptığını da ifade etti.

 • Akdeniz için Birlik Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi ve Büyükelçi Fatma Seniha Nükhet Hotar, barış konusunu vurgulayacak
  10:34 Akdeniz için Birlik Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi ve Büyükelçi Fatma Seniha Nükhet Hotar, barış konusunu vurgulayacak

  Akdeniz için Birlik (AiB) Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi ve Büyükelçi Fatma Seniha Nükhet Hotar, AiB'in barış konusunu daha yoğun olarak vurgulayacağını belirtti. Hotar, Türkiye'nin Gazze konusunda barışın nasıl olacağını detaylandıran tek ülke olduğunu söyledi ve Filistin'de barışın sürdürülebilir hale gelmesi gerektiğini vurguladı. AiB'in 43 üyeden oluştuğunu ifade eden Hotar, görevinin ülkesine ve birliğe katkı sağlamak olduğunu söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Cumhuriyetin kurucu kadrolarına vefa gösterilmeli
  01 Mar CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Cumhuriyetin kurucu kadrolarına vefa gösterilmeli

  CHP Beylikdüzü Vefa Ödülleri Töreni'nde konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ulusal çapta gelişmiş ülkelerdeki en önemli vefanın, kurucu kadrolara duyulan vefa olduğunu vurguladı. Özel, Cumhuriyetin kurucu kadrolarına ve aydınlanma devrimlerine sahip çıkanların bu vefayı göstereceği günlerin yakın olduğunu belirtti.

 • KKTC Başbakanı Üstel: Doğu Akdeniz'in güvenliği küresel bir meseledir
  01 Mar KKTC Başbakanı Üstel: Doğu Akdeniz'in güvenliği küresel bir meseledir

  GÖKHAN ÇELİKER/MUHAMMET TARHAN - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ünal Üstel, "Doğu Akdeniz'in güvenli hale gelmesi, sadece Doğu Akdeniz'e kıyısı olanları ilgilendiren bir mesele değil, küresel bir meseledir.

 • Ayhan Bilgen: Kars'a kayyum atanmaması için çaba sarf ettim
  01 Mar Ayhan Bilgen: Kars'a kayyum atanmaması için çaba sarf ettim

  Bağımsız Kars Belediye Başkan Adayı Ayhan Bilgen, "Ne yazık ki Türkiye siyasetindeki gerilim, kutuplaşma, güvenlik politikaları, terörle mücadele ne derseniz deyin, bütün bu alanın bizim dışımızdaki alanın sonucu olarak Kars’a kayyum atandı. Ben kayyum atanmaması için elimden gelen çabayı sarf ettim” dedi. Bilgen, o dönem HDP yönetiminin ‘kayyum atanırsa atansın’ modunda hareket ettiğini ileri sürdü.

 • İstanbul Okmeydanı'nda polis tarafından öldürülen Uğur Kurt'un davası yeniden görüldü
  01 Mar İstanbul Okmeydanı'nda polis tarafından öldürülen Uğur Kurt'un davası yeniden görüldü

  İstanbul Okmeydanı'nda bir cemevi avlusunda polisin silahından çıkan kurşunla ölen Uğur Kurt'un davası yeniden görüldü. Polis memuru S.K., 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kurt'un eşi ve avukatları karara tepki gösterdi.

 • Üsküdar Vapur Faciası Kurbanları İçin Anma Törenleri Düzenlendi
  01 Mar Üsküdar Vapur Faciası Kurbanları İçin Anma Törenleri Düzenlendi

  Kocaeli'de, İzmit ile Değirmendere arasında sefer yapan Üsküdar adlı vapurun 1 Mart 1958'de batması sonucu yaşamını yitirenler için anma törenleri düzenlendi. İzmit Belediyesi, İzmit Lisesi Mezunları Derneği ve İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği tarafından düzenlenen törenlerde, yakınlarını kaybedenler duygularını paylaştı. Törenlere Gölcük ve Karamürsel'de de katılım sağlandı.

 • Talas Belediyesi Çömlekçi Sosyal Tesisi'nin Açılışını Gerçekleştirdi
  01 Mar Talas Belediyesi Çömlekçi Sosyal Tesisi'nin Açılışını Gerçekleştirdi

  Talas Belediyesi, kırsal mahallelere yapılan sosyal tesislerin altıncısı olan Çömlekçi Sosyal Tesisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, mahalleye yapılan hizmetlerden bahsederek teşekkür etti.

 • Arnavutluk, Bayraktar TB2 SİHA'ları teslim aldı
  01 Mar Arnavutluk, Bayraktar TB2 SİHA'ları teslim aldı

  Arnavutluk Savunma Bakanı Niko Peleshi, Bayraktar TB2 SİHA'ların ülkeye ulaştığını duyurdu. Peleshi, SİHA'ların montajı ve işletimi için gerekli altyapının kurulduğunu belirtti. Bu gelişme, Arnavutluk'un savunma yeteneklerini artırma ve ulusal güvenliği sağlama konusundaki kararlılığını gösteriyor.

 • Tarihçi: 'Kürdistan' ifadesi tarih sürecinde kullanılmadı
  01 Mar Tarihçi: 'Kürdistan' ifadesi tarih sürecinde kullanılmadı

  Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Savaş Eğilmez, tarih süreci içinde 'Kürdistan' ifadesinin kullanılmadığını ifade etti. Terör örgütünün siyasi uzantısı olan DEM Partisi'nin bölücü söylemlerde bulunduğunu hatırlatan Eğilmez, Türk-Kürt kardeşliğinin bozulmadığını vurguladı.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yerelden kalkınmaya önem veriyor
  01 Mar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yerelden kalkınmaya önem veriyor

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 5 yıllık görev süresi boyunca yerelden kalkınmaya büyük bir önem verdiklerini belirtti. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yerelden kalkınma konusunda örnek alındığı aktarıldı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tarikat ve cemaatlerle ilişkilerini eleştirdi
  01 Mar CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tarikat ve cemaatlerle ilişkilerini eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın laik ve bilimsel eğitime karşı uygulamaları ile tarikat ve cemaatlerle ilişkilerini eleştirdiği için tepkileri toplayan Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi'ye destek vererek 'Milli Eğitim Bakanlığı, Anayasal ve yasal sınırlar dışına çıkarak eğitimi tarikat ve cemaatlere teslim eden protokol ve uygulamalara imza atarken, buna sessiz kalınamaz. Jak Eskinazi az bile söylemiş. Milli Eğitim Bakanlığı hem ÇEDES ile hem de tarikat ve cemaatlerle yaptığı protokollerle laik Türkiye Cumhuriyeti'ne, Anayasamıza ve yasalarımıza aykırı hareket ediyor' dedi.

 • CHP Milletvekili Seyit Torun, Sinop Nükleer Santrali için verilen sözlerin sebeplerini sordu
  01 Mar CHP Milletvekili Seyit Torun, Sinop Nükleer Santrali için verilen sözlerin sebeplerini sordu

  CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, ROSATOM Müdürü Aleksey Lihaçev’in Sinop’ta nükleer santral yapımı konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlü taahhüt verdiği yönündeki açıklamasını Meclis gündemine taşıdı. Torun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Alparslan Bayraktar’ın “Aradan geçen 14 yılda bir nükleer güç santralini devreye alamayan Rosatom’a Sinop Nükleer Güç Santrali için söz verilmesinin sebepleri nelerdir” diye sordu.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Korkuteliler Derneği ve Antalya Yörükler Derneği'ni ziyaret etti
  01 Mar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Korkuteliler Derneği ve Antalya Yörükler Derneği'ni ziyaret etti

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Korkuteliler Derneği ve Antalya Yörükler Derneği'ni ziyaret ederek yerelden kalkınma konusundaki önemlerini vurguladı. Başkan Böcek, üretimin önemine dikkat çekerek gençleri üretime teşvik etmeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı İzmir'in yeni çevre yolunu hızlandırmayı planlıyor
  29 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı İzmir'in yeni çevre yolunu hızlandırmayı planlıyor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İzmir'in yeni bir çevre yoluna ihtiyacı olduğunu belirterek, projenin 31 Mart'tan sonra hızlandırılıp hayata geçirileceğini söyledi. Bakan Uraloğlu, İzmir'deki temasları kapsamında esnafı ziyaret etti ve partisinin adaylarına destek istedi. Ayrıca, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan da seçimlerde Cumhur İttifakı adaylarına destek çağrısında bulundu.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısının ardından konuştu: (2)
  29 Şub MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısının ardından konuştu: (2)

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Teröristlerle demlenen bir parti Atatürk'ün partisi olamaz. CHP'de, Atatürk'ten geriye hiçbir şey kalmamıştır.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bosna Hersek'te Türk Temsil Heyet Başkanlığını ziyaret etti
  29 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bosna Hersek'te Türk Temsil Heyet Başkanlığını ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bosna Hersek'te yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bölgede barış, güvenlik ve istikrarın korunmasına büyük önem verdiğini belirtti. Güler, Türkiye'nin Balkanlar'da da çözüm önerileri ve katkılarıyla müzakere masalarının ve güvenlik mimarisinin vazgeçilmezi olduğunu vurguladı. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Bosna Hersek'teki varlığının barışı destekleme ve koruma görevine önemli katkılar sağladığını ifade etti.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bosna Hersek'te Türkiye'nin bölgesel güvenlik ve istikrara sağladığı katkıları vurguladı
  29 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bosna Hersek'te Türkiye'nin bölgesel güvenlik ve istikrara sağladığı katkıları vurguladı

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bulunan Avrupa Birliği Barış Gücü Misyonu (EUFOR) Türk Temsil Heyeti Başkanlığını ziyaret ederek Türkiye'nin bölgesel güvenlik ve istikrara sağladığı katkıları vurguladı. Güler, Türkiye Cumhuriyeti'nin artık bölgesinde huzur, güven ve istikrarın merkezi olarak takip edildiğini belirtti ve Balkanlar'da barış, güvenlik ve istikrarın korunmasına büyük önem verdiklerini ifade etti. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Bosna Hersek'teki varlığının ülke halkına güven verdiğini ve Türk askerinin Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır'
  29 Şub MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'yi eleştirerek, "Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır.

 • İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan: Yetkinlik setinizin zenginliği önemli
  29 Şub İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan: Yetkinlik setinizin zenginliği önemli

  İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Eskişehir'de düzenlenen İç Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı'nda gençlerle bir araya geldi. Dil yetkinliğinin önemine değinen Erdoğan, akademik çalışmaları teşvik etmek için İlim Yayma Ödülleri'nin verildiğini belirtti. Ayrıca, kültürün korunmasının önemine vurgu yaptı.

 • Rize'de 2024 Türkiye Dağ Kayağı Şampiyonası başladı
  29 Şub Rize'de 2024 Türkiye Dağ Kayağı Şampiyonası başladı

  Rize'de düzenlenen 2024 Türkiye Dağ Kayağı Şampiyonası ve Uluslararası Açık Dağ Kayağı Yarışması başladı. İlk gün hız yarışlarında 60 sporcu mücadele etti. Yarışları birçok yetkili takip etti ve dereceye giren sporcular ödüllendirildi. Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, yarışmayı önemsediklerini ve Türkiye'nin spora verdiği destekten bahsetti. Şampiyona yarın bireysel yarışmalarla tamamlanacak.

 • Eskişehir'de Ayşenur Çolakoğlu davasında sanığa müebbet hapis cezası
  29 Şub Eskişehir'de Ayşenur Çolakoğlu davasında sanığa müebbet hapis cezası

  Eskişehir'de Ayşenur Çolakoğlu'nun ölümüne ilişkin davada tutuklu yargılanan sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cinayete yardım ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan diğer sanık ise beraat etti. Ayşenur Çolakoğlu'nun ailesi, verilen kararlara itiraz edeceklerini belirtti.

 • Adana'da Gençlik Zirvesi düzenlendi
  29 Şub Adana'da Gençlik Zirvesi düzenlendi

  Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi iş birliğiyle düzenlenen 01 İlham Zirvesi, gençlerle motivasyon ve ilham kaynakları hakkında deneyimlerin paylaşıldığı bir etkinlik oldu.

 • Doç. Dr. Merve Kavakcı: Başörtü yasağı Cumhurbaşkanımızın dirayeti sayesinde kalktı
  29 Şub Doç. Dr. Merve Kavakcı: Başörtü yasağı Cumhurbaşkanımızın dirayeti sayesinde kalktı

  Bursa Teknik Üniversitesi'nde konuşan Doç. Dr. Merve Kavakcı, 28 Şubat dönemini değerlendirdi ve başörtü yasağının kalkmasının Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve demokrasiye bağlılığı sayesinde gerçekleştiğini belirtti.

 • PAÜ Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencilerini Pratik Alanda Donatıyor
  29 Şub PAÜ Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencilerini Pratik Alanda Donatıyor

  Pamukkale Üniversitesi Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, öğrencilerini sadece akademik değil, aynı zamanda pratik alanda da donatarak sağlık sektöründe nitelikli profesyoneller olarak yetiştirmeye devam ediyor. Öğrencilerin yaşlı bakımı alanındaki bilgi ve deneyimlerini artırmak amacıyla gerçekleştirilen ziyaretler, öğrencilerin eğitim ve staj süreçlerini güçlendirmek ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 31 Mart'ta Türkiye'deki Belediyeler AK Parti'nin Gerçek Belediyecilik Anlayışıyla Tanışacak
  28 Şub Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 31 Mart'ta Türkiye'deki Belediyeler AK Parti'nin Gerçek Belediyecilik Anlayışıyla Tanışacak

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'da düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin önemine değinerek, AK Parti'nin gerçek belediyecilik anlayışının tüm Türkiye'deki belediyelerde yer alacağını belirtti. Yumaklı, AK Parti Kastamonu Belediye Başkan adayı Tahsin Babaş'ın projelerini de övdü ve Türkiye'nin geleceğinin teminatının Türkiye Yüzyılı olduğunu vurguladı.

 • TBMM Genel Kurulunda 8. Yargı Paketi görüşmeleri tamamlandı
  28 Şub TBMM Genel Kurulunda 8. Yargı Paketi görüşmeleri tamamlandı

  TBMM Genel Kurulu'nda, kamuoyunda '8. Yargı Paketi' olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı. Teklif üzerinde yapılan konuşmalarda, torba kanun niteliği, emekli bayram ikramiyesi düzenlemesi ve hukuk devleti ilkesine uygunluk gibi konular ele alındı.

 • TBMM Genel Kurulu'nda FETÖ tartışması
  28 Şub TBMM Genel Kurulu'nda FETÖ tartışması

  CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal'ın Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ'a yönelik FETÖ ile ilgili sözlerine TBMM'de bulunan partiler tepki gösterdi. Bozdağ, FETÖ ile mücadele ettiğini ve terör örgütünün devletten temizlenmesi için çaba sarf ettiğini belirtti. Tartışmaların ardından partiler, Bozdağ'a destek verdi.

 • Hüseyin Baş: 'Düne Kadar Sınır Mahkemeleri Kurup Teröristleri Davulla Zurnayla Karşılayanlar Bugün En Milliyetçiler Oldular, Sahtekarlığa Bakın'
  28 Şub Hüseyin Baş: "Düne Kadar Sınır Mahkemeleri Kurup Teröristleri Davulla Zurnayla Karşılayanlar Bugün En Milliyetçiler Oldular, Sahtekarlığa Bakın"

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, İstanbul’da aday tanıtım toplantısında; “Düne kadar sınır mahkemeleri kurup teröristleri davulla zurnayla karşılayanlar, bugün en milliyetçiler oldular olaya bakar mısınız, sahtekarlığa bakın. Mesela, sağlıklı bir zihinle düşündüğünüzde, ‘Ben 15 gün önce İsveç'e o kadar salladım bunlar Kur'an yaktı, bunlar terör devleti dedim. Bugün ben O’nun NATO'ya girmesini kabul edemem’ demesi lazım, ama NATO'ya girmesine onay verdi. Bir değeri olan insan bunu yapar mı? Bir değeri olan insan bütün Türkiye'ye çağrı yapıp yüz binleri toplayıp, ‘İsrail'i lanetliyoruz, Filistin'in yanındayız’ deyip İsrail'le ticarete devam eder mi” dedi.

 • İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, Hatay'ın yeniden inşası için vizyon oluşturdu
  28 Şub İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, Hatay'ın yeniden inşası için vizyon oluşturdu

  İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, Hatay'ın yeniden inşası için yerel, ulusal ve uluslararası kaynakları değerlendiren, birleştirici ve kaynaştırıcı bir anlayış temelinde 'Hatay Yeniden' isimli vizyon oluşturduğunu açıkladı.

 • İmamoğlu, Bayrampaşa'da Boşnak vatandaşlarla buluştu
  28 Şub İmamoğlu, Bayrampaşa'da Boşnak vatandaşlarla buluştu

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Hasan Mutlu ile birlikte ilçe turu attı. Türkiye Bosna Sancak Derneği’nde Boşnak vatandaşlarla buluşan İmamoğlu, “Sizin hem enerjiniz hem yetenekleriniz bu kente iyi geldiği gibi, bizim de bu yolculuğumuza iyi geliyor; iyi de gelecektir. Bu duygularla, desteğinizle, iddia ediyorum ki; 2014, 1 Nisan sabahı, tahmininizden çok daha güzel günlere uyanacağız ve hep birlikte, her şeyin çok güzel olacağı bir döneme başlayacağız” dedi.

 • Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 28 Şubat'ı kınadı
  28 Şub Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 28 Şubat'ı kınadı

  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 28 Şubat sürecini kara bir leke olarak nitelendirerek, milletin iradesini tahrip etmeyi hedefleyen her girişimin bertaraf olacağını belirtti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır
  28 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul 2 Nolu Barosu tarafından düzenlenen '28 Şubat Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, Türk yargısının bağımsız ve tarafsız olduğunu vurgulayarak, darbelerin ve vesayetçi anlayışın demokrasiye zarar verdiğini belirtti. Tunç, yapılan yapısal dönüşümlerle bir daha darbe olmaması için çalıştıklarını ve yeni bir anayasa ile demokrasiyi güçlendireceklerini ifade etti.

 • Türklerin AB'ye sığınma başvuruları rekora koştu! İlk 3'e girdik
  28 Şub Türklerin AB'ye sığınma başvuruları rekora koştu! İlk 3'e girdik

  2023'te Avrupa Birliği ülkelerine yapılan sığınma başvuruları, Türk vatandaşlarının başvurularının da dahil olduğu 101 bin kişiyle rekor düzeye ulaştı. Türk vatandaşları, Suriyeliler ve Afganlar'dan sonra en fazla sığınma talep eden grup oldu. Ancak AB ülkeleri, Türk vatandaşlarına sığınma hakkı tanımada giderek daha az olumlu yanıt veriyor.

 • Erzurum Büyükşehir Belediyesi SECAP Lansman Toplantısı Gerçekleştirildi
  28 Şub Erzurum Büyükşehir Belediyesi SECAP Lansman Toplantısı Gerçekleştirildi

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen SECAP Lansman Toplantısı'nda, iklim değişikliği sorununa dikkat çekildi. Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türkiye'de iklim değişikliği ile ilgili sorunların arttığını belirtirken, belediye olarak önemli adımlar atacaklarını söyledi. Toplantıda, iklim değişikliği konusunda uzman isimler de konuşma yaptı.

 • 28 Şubat sürecinde Jandarma Genel Komutanlığı'nda görev yapan tabip üsteğmen istifa etmek zorunda kaldı
  28 Şub 28 Şubat sürecinde Jandarma Genel Komutanlığı'nda görev yapan tabip üsteğmen istifa etmek zorunda kaldı

  Özgür Kavak, 28 Şubat sürecinde yaşadığı baskı ve zorbalık nedeniyle istifa etmek zorunda kaldığını belirterek, orduda uygulanan tavırların ve verilen cezaların çok fazla olduğunu ve binlerce kişiyi mağdur ettiğini söyledi. Kavak, cuntanın amacının sivil halk, kurumlar ve yargı üzerine vesayet kurmak olduğunu ifade etti.

 • Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, FETÖ'ye yardım suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı
  28 Şub Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, FETÖ'ye yardım suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

  Cumhuriyet gazetesinin Ankara temsilciliği döneminde 'FETÖ'ye yardım' suçundan hakkında verilen düşme kararının Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden yargılanan Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Gül, gazetecilik suç değildir diyerek suçlamaları kabul etmediğini belirtti.

 • Marmara Kariyer Fuarı'nda 1071 firma öğrencilere iş olanakları sundu
  27 Şub Marmara Kariyer Fuarı'nda 1071 firma öğrencilere iş olanakları sundu

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Marmara Kariyer Fuarı (MARMARAKAF) sona erdi. Fuarda, çeşitli sektörlerden 1071 firma öğrencilere iş olanakları hakkında bilgi verdi. Ayrıca Anadolu Ajansı da stant açarak yayınlarını tanıttı ve öğrencilere staj imkanları hakkında bilgilendirme yaptı. Fuarın kapanış programında KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, fuara destek verenlere teşekkür etti ve Kocaeli Üniversitesi'nin araştırma üniversitesi ve Türkiye'nin en iyi üniversitesi olacağını belirtti.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: '5 Yıllık Süreçte 77 Projeyle Yola Çıktık, 182 Proje Tamamladık'
  27 Şub Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: "5 Yıllık Süreçte 77 Projeyle Yola Çıktık, 182 Proje Tamamladık"

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla bir araya geldiği proje tanıtım toplantısında, “Beş yıllık süreçte 77 projeyle yola çıktık, 182 proje tamamladık. Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın, büyüklerimizin özgürce yaşayabileceği, aydınlık bir Antalya için azimle gururla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 • Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünde panel düzenlendi
  27 Şub Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünde panel düzenlendi

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Üniversitesi'nde düzenlenen panelde, Trabzon'un Rus işgalinden kurtuluşunu anlattı. Panelde, Trabzon'un coğrafi, stratejik ve ticari önemi üzerine sunumlar yapıldı.

 • Macaristan'da Türk-Macar Kültür Yılı etkinliği: Sultanın Kayıp Piyanosu
  27 Şub Macaristan'da Türk-Macar Kültür Yılı etkinliği: Sultanın Kayıp Piyanosu

  Macaristan'daki Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde, 2024 Türk-Macar Kültür Yılı kapsamında 'Sultanın Kayıp Piyanosu' isimli etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, Sultan II. Abdülhamit'in müzik dünyasına etkileri ve Osmanlı-Macar kültürlerinin müzik alanındaki etkileşimi ele alındı.

 • Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Filipinler Cumhuriyeti Üniversiteleri Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
  27 Şub Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Filipinler Cumhuriyeti Üniversiteleri Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Filipinler Cumhuriyeti'nden dört üniversite ile öğrenci ve akademik personel değişimi, lisans ve lisansüstü öğrenim imkanı, ortak akademik çalışmalar düzenlenmesi ve karşılıklı akademik yayın paylaşımları gibi konuları içeren iş birliği protokolleri imzaladı. Protokollerin amacı, taraflar arasında yürütülecek çalışmalar kapsamında ortak proje, araştırma ve eğitim imkanlarından karşılıklı şekilde yararlanmayı ve Türkiye Cumhuriyeti ile Filipinler Cumhuriyeti arasındaki dostane ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Yeni Projelerini Tanıttı
  27 Şub Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Yeni Projelerini Tanıttı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni projelerini tanıttı. Böcek, Antalya için liyakatli arkadaşlarıyla 5 yıl daha çalışmaya devam edeceklerini ve tüm vatandaşların oyuna talip olduklarını belirtti. Ayrıca, yapılan ve yapımı devam eden projelerin tanıtımı yapıldı ve Başkan Böcek'in hayat hikayesini anlatan bir kısa film gösterildi.

 • Türk vatandaşlığı satan belediye başkan adayı! Savunması da olay kadar vahim
  27 Şub Türk vatandaşlığı satan belediye başkan adayı! Savunması da olay kadar vahim

  MİT, Türk vatandaşlığı satan şebekeyi çökertti, sanıklar arasında AK Parti Karakeçili Belediye Başkan adayı Hüseyin Özçelik de var. Özçelik, kendisine yöneltilen suçlamalar hakkında "Siyasetçiyiz, vatandaş yardım istediğinde ilgili kurumları arıyoruz. Bunlar normal şeyler" dedi.

 • İstanbul 2 Nolu Barosu Başkanı Yasin Şamlı, darbecilerin ayrı bir suçtan cezalandırılması önerisinde bulundu
  27 Şub İstanbul 2 Nolu Barosu Başkanı Yasin Şamlı, darbecilerin ayrı bir suçtan cezalandırılması önerisinde bulundu

  İstanbul 2 Nolu Barosu Başkanı Yasin Şamlı, darbecilerin, milletin silahını millete karşı kullandıkları için Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) yer alan 'Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs' suçundan değil, özel olarak ayrı bir maddede tanımlanan suçtan cezalandırılması önerisinde bulundu. Şamlı, 28 Şubat döneminde mağdur olan başörtülü öğrenci, öğretmen ve ihraç edilen memurların avukatlığını yapmıştı.

 • 28 Şubat 'postmodern darbe'nin üzerinden 27 yıl geçti
  27 Şub 28 Şubat "postmodern darbe"nin üzerinden 27 yıl geçti

  Türkiye tarihine "postmodern darbe" olarak geçen ve sonuçları uzun yıllar tartışılan 28 Şubat 1997'deki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının üzerinden 27 yıl geçti.

 • Başkan Tugay'dan Belediye Başkanlarına Çağrı: 'Adayların Yanında Durun'
  27 Şub Başkan Tugay'dan Belediye Başkanlarına Çağrı: "Adayların Yanında Durun"

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Bornova Seçim Ofisi’nin açılışını yaptı. Tugay, “Şu anda CHP'li olan bütün belediye başkanı arkadaşlarımıza, özellikle kendisinden sonra başka birine adaylık verilenlere çağrım şudur. O adayla birlikte lütfen miting alanlarında ve onların yanında durun. Size yakışacak olan budur. Çünkü siz bu bayrakla beraber o koltuklara oturdunuz” dedi. Tugay, İzmirlilere de sandıkta birleşme çağrısında bulundu.

 • CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli: 'Değişim Rüzgarını En Güçlü Şekilde Tüm Türkiye'ye Yayacağız'
  26 Şub CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli: "Değişim Rüzgarını En Güçlü Şekilde Tüm Türkiye'ye Yayacağız"

  Çeşme Alaçatı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı öncesi Çeşme Cumhuriyet Meydanı Mitingi'nde vatandaşlara seslenen CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli, Biz İzmir'den Türkiye'ye diyoruz ki kadınlar siyasette varlar. Kadınlar belediye başkanı olabilirler. Biz dokuz ilçede, dokuz ilçe kadın belediye başkanı adayımızla değişim rüzgarını en güçlü şekilde tüm Türkiye'ye yayacağız ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara giden yolunda öncü olacağız” dedi.

 • Tepebaşı Belediyesi Güllük Belde Evi'ni açtı
  26 Şub Tepebaşı Belediyesi Güllük Belde Evi'ni açtı

  Tepebaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Belde Evleri'ne bir yenisi daha eklendi. Güllük Belde Evi'nin açılışında konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Belde Evleri'nin önemini vurgulayarak, hizmetlerin devam edeceğini belirtti.

 • 26 Şubat 1992'de Hocalı Katliamı Anma Töreni Düzenlendi
  26 Şub 26 Şubat 1992'de Hocalı Katliamı Anma Töreni Düzenlendi

  26 Şubat 1992 tarihinde Ermenilerin Hocalı'da yaptığı katliamda hayatını kaybeden Azerbaycanlı 613 kişi, Talas'ta düzenlenen törenle anıldı.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Bölgeler Arası Futbol Turnuvası'nın final maçını izledi
  26 Şub Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Bölgeler Arası Futbol Turnuvası'nın final maçını izledi

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, MHP Kocasinan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Bölgeler Arası Futbol Turnuvası'nın final maçını izledi. Başkan Çolakbayrakdar, spor çatısı altında kardeşlik ve dostluğu paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

 • Türkiye, Lahey'de Gazze için söz aldı: İsrail uluslararası hukuku ihlal eden tüm eylemlerden sorumlu tutulmalı
  26 Şub Türkiye, Lahey'de Gazze için söz aldı: İsrail uluslararası hukuku ihlal eden tüm eylemlerden sorumlu tutulmalı

  Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız, İsrail'in Filistin'deki işgal ve ilhak uygulamalarına ilişkin bugün Uluslararası Adalet Divanı'nda sözlü sunum yaptı. Yıldız sunumunda, "BM Güvenlik Konseyi başarısız olmuştur. İsrail, insan haklarını ve uluslararası hukuku ihlal eden tüm eylemlerden sorumlu tutulmalı" ifadelerine yer verdi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt'un kurtuluş yıl dönümünü tebrik etti
  26 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt'un kurtuluş yıl dönümünü tebrik etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ıncı yıl dönümünü tebrik ederek, kahramanları rahmetle andı. Erdoğan, Bayburtlu kardeşlerine teşekkür ederek, Türkiye'nin geleceğini güçlü bir şekilde inşa etmeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '31 Mart Mahalli İdareler imtihanını başarıyla verdik'
  25 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: '31 Mart Mahalli İdareler imtihanını başarıyla verdik'

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü programına video mesaj göndererek, 14-28 Mayıs seçimlerinde ülkeye yönelik sinsi hesapları olan şer odaklarının tamamını hüsrana uğrattıklarını belirtti. Erdoğan, Bayburtluların rekor oy oranlarıyla kendilerini desteklediğini vurgulayarak, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın gerçek belediyecilik idealine güçlü destek beklediğini ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt'un Kurtuluş Yıl Dönümünü Kutladı
  25 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt'un Kurtuluş Yıl Dönümünü Kutladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt'un kurtuluşunun 106'ıncı yıl dönümünü tebrik ederek, kahramanları rahmetle anıdığını ve Bayburtlu kardeşlere teşekkür etti. Erdoğan, Türkiye'nin geleceğini güçlü bir şekilde inşa etmeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Mansur Yavaş, Ankart vaadine tepki gösterdi
  25 Şub Mansur Yavaş, Ankart vaadine tepki gösterdi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhur İttifakı ABB başkan adayı Turgut Altınok'un Ankart vaadine tepki göstererek, Ankara'nın başkent olduğunu ve bu hizmeti zaten 3 yıldır sunduklarını belirtti. Yavaş, ayrıca seçim çalışmalarında harcanan paraların ABB tarafından karşılanmadığını ve tüm adayların harcamalarını açıklaması gerektiğini söyledi.

 • Müslüm Gürses'in Anısına Tavuk Pilav ve Lokma Dağıtıldı
  25 Şub Müslüm Gürses'in Anısına Tavuk Pilav ve Lokma Dağıtıldı

  Ünlü sanatçı Müslüm Gürses'in hayranları, 11 yıl önce yaşama veda eden sanatçının anısına Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda 1500 kişilik tavuk pilav ve lokma dağıttı. Etkinlikte Gürses'in şarkıları çalındı ve hayranları tarafından sergilenen posterlerle kasetler görüntülendi. Etkinliği düzenleyen kebap ustası Mehmet Kara, sanatçıya olan sevgisini ve özlemi dile getirerek, her yıl ölüm yıl dönümünde Müslüm Baba'yı anmaya devam edeceklerini belirtti. Katılımcılar da Gürses'in müziğinin kendileri için özel bir anlam taşıdığını ve onun ruhuna hayır yaparak anma etkinliğine katıldıklarını ifade etti.

 • Mansur Yavaş: 'Çalıyor ama çalışıyor' zihniyetini toprağın altına gömdük
  25 Şub Mansur Yavaş: 'Çalıyor ama çalışıyor' zihniyetini toprağın altına gömdük

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı'nda yaptığı konuşmada, mal beyanını açıkladığını ve herkesin göreve gelmeden önceki ve sonraki servetini açıklaması gerektiğini belirtti. Yavaş, ayrımcılık yapmadıklarını ve tüm ilçeleri kucakladıklarını vurguladı. Ayrıca, rakiplerinin işe gelir gelmez kendi partilisini işten çıkardığını ve bütün ihaleleri canlı yayınlayacaklarını söyledi.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik: Türkiye Cumhuriyeti'ni yepyeni ufuklara taşıyacağız
  25 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik: Türkiye Cumhuriyeti'ni yepyeni ufuklara taşıyacağız

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhur İttifakı'nın başarısını vurgulayarak, Türkiye Cumhuriyeti'ni daha büyük ufuklara taşıyacaklarını söyledi. Çelik, Adana'da düzenlenen mitingde, milletin 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güçlü destek verdiğini belirtti. Ayrıca, yerel seçimde terör örgütlerine destek verenlere gereken dersin verileceğini ifade etti.

 • Haftanın tarihine bakış
  25 Şub Haftanın tarihine bakış

  Ermeni güçlerin, 26 Şubat 1992'de Hocalı'da kadın, çocuk ve yaşlı gözetmeksizin yaptığı katliamda savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti.

Advertisement