Adana'da, "Karahan Sağlıkçılar Parkı" Açıldı - Son Dakika

Adana'da, "Karahan Sağlıkçılar Parkı" Açıldı

26.05.2022 14:04
Adana'da, "Karahan Sağlıkçılar Parkı" Açıldı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Karahan Sağlıkçılar Parkı’nın açılışında Adanalılara müjde verdi. Borcu gelirinin 4 katından fazla şekilde devraldıkları Büyükşehir’de durumu tersine çevirmeyi başardıklarını ve bu yılın sonunda geliri borcundan fazla bir belediye haline geleceklerini söyledi. Başkan Zeydan Karalar,  bu nedenle de yol, park, altgeçit ve diğer hizmetleri hayata geçirme sözünü verebildiklerini vurguladı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Karahan Sağlıkçılar Parkı'nın açılışında Adanalılara müjde verdi. Borcu gelirinin 4 katından fazla şekilde devraldıkları Büyükşehir'de durumu tersine çevirmeyi başardıklarını ve bu yılın sonunda geliri borcundan fazla bir belediye haline geleceklerini söyledi. Başkan Zeydan Karalar,  bu nedenle de yol, park, altgeçit ve diğer hizmetleri hayata geçirme sözünü verebildiklerini vurguladı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Pozantı'da düzenlenen bir dizi açılış ve temel atma töreninin ardından aynı gün Çukurova ilçesi Karahan Mahallesi'nde 10 bin 200 metrekare alanda yürüyüş yolları, şelaleler, oyun ve spor alanlarıyla Adana'nın en güzel parklarından biri olan Karahan Sağlıkçılar Parkı'nın açılışını yaptı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, siyasi partilerin il, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanları, sendika yöneticileri, meclis üyeleri, bölge sakinleri ve Adanalıların katıldığı açılış renkli görüntülere sahne oldu. Karalar, sosyal demokrat belediyelerin parayı kullanırken çok dikkatli davrandığına dikkat çekerek, halkın ihtiyacı olan hizmetlerin bu şekilde verilebildiğini söyledi.

"İNSANI VE İNSAN DOĞASINI ÖN PLANA ALAN, ÇEVREYİ KORUYAN, İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELE EDEN BİR DÜŞÜNCEYİ BENİMSİYORUZ"

Sosyal Demokrat zihniyetin önce insan dediğini hatırlatan Başkan Zeydan Karalar, "Rantı düşünmeyen, insanı ve insan doğasını ön plana alan, çevreyi koruyan, iklim değişikliğiyle mücadele eden bir düşünceyi benimsiyoruz. Yeşil alanları bunun için artırıyoruz. İnsanımız daha temiz ve havadar alanlarda yaşasın diye yapıyoruz parkları.

Sarıçam'da büyük iki parkın yapımını bitireceğiz ve 3'üncüsüne başlayacağız. Belediye Evleri, 100. Yıl ve Güzelyalı mahallelerinde biyolojik göletler ve parklar için harekete geçtik. İnşallah hepsini bitirmek bize nasip olacak" dedi.

"PANDEMİ DÖNEMİNİN KAHRAMANLARI SAĞLIKÇILAR OLDUĞU İÇİN PARKA SAĞLIKÇILAR PARKI ADINI VERDİK"

Karahan Sağlıkçılar Parkı'nın bölgedeki bütün sitelerin ortak parkı olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, "Çocukların oyun oynadığı, oyun parkının, spor aletlerinin, yürüyüş parkurunun bulunduğu bir park. Pandemiden dolayı açamamıştık, bugüne nasip oldu. Pandemi döneminin kahramanları sağlıkçılar olduğu için parka Sağlıkçılar Parkı adını verdik. Bu dönemde canlarını hiçe sayarak çalıştılar ve şehitler de verdiler. Onları da rahmetle anıyorum" diye konuştu.

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN EKONOMİSİNİ GİDEREK DÜZELTİYORUZ"

Borcu gelirinden 4 buçuk kat fazla olan bir Belediye devraldıklarını da anlatan Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti:

"İşimiz çok zordu ama buna rağmen en zor dönemlerimizde bile vatandaşımızın yanında olduk. Gerek pandemi döneminde gerek ekonomik sorunların çoğaldığı zamanlarda vatandaşımıza destek verdik. Göreve geldiğimizde Büyükşehir'de 351 icra dosyası vardı. Mali disipline çok önem vererek bu dosyaların sayısını 14'e düşürdük. Daha da aşağıya çekeceğiz inşallah.

Trafik sıkıntısını azaltmak için ciddi yol çalışmaları yapıyoruz. Altgeçitler yapacağız. Yüz milyonlarca lira maliyeti bulunan bu işleri yapabileceğimizi artık söyleyebiliyorum.

Çünkü Büyükşehir Belediyesi'nin ekonomisini giderek düzeltiyoruz.

"BU YILIN SONUNDA GELİRİMİZ TOPLAM BORCUMUZUN ÜZERİNDE OLACAK"

Trafik sorununun azaltılması için metronun ikinci hattının yapılması gerek. Henüz onaylanmadı ama onaylandığında 300 milyon liralık kredi alabilmemizi sağlayacak kredi notunu Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu'ndan aldık. BB notu bu açıdan bizim için çok önemli. Batmış bir Belediye'den bu hale geldik. Yıl sonunda BB notumuz daha da iyi hale gelecek. Bu yıl, 5 yıl sonunda hedeflediğimiz noktaya şimdiden geldik. Bu yılın sonunda gelirimiz toplam borcumuzun üzerinde olacak. Gelirimiz 4 milyar liranın üzerine çıkacak, borcumuz da 4 milyar liranın altına düşecek. Böyle net tarihler ve rakamlar vermek kolay değil. Yapacağımız parkları, yolları, altgeçitleri, diğer hizmetleri açıklayabiliyorum artık. Bu Adana'nın makus talihinin kırıldığı anlamına gelir. Adana bu ülkenin en önemli şehirlerinden birisidir ve markadır. Bizimle aynı nüfusta ya da nüfusu bizden daha az olan şehirlerin Maliye'den daha fazla pay almasını kabul etmek mümkün değil. Açın Adana'nın önünü. İktidar olduğumuzda bunu da başaracağız, Adana'nın hakkını geri alacağız. Sosyal Demokrat Belediyeler Türkiye'de öne çıkıyor ve çünkü biz iyi çalışıyoruz, insan odaklı çalışıyoruz; parayı daha iyi kullanıyoruz."

YENİ PARKLARIN AÇILIŞI BİRLİKTE YAPILACAK

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de Karahan Sağlıkçılar Parkı'nın çok güzel olduğunu ifade ederek Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a teşekkür etti. Yeşil alan miktarını artırmayı amaçladıklarını belirten Soner Çetin, yeni parkların açılışını da hep birlikte yapacaklarını açıkladı.

YORUMLAR (1)
  • Yusufun Babası: Adana'nın en ücra köşesinde yapılmış herhalde en gereksiz park , tabela Belediyesi'nin kreş ve adana dışına park açmaktan başka icraatide yok malesef Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Adana'da FETÖ'nün 'ev abisi' olduğu iddia edilen sanığa dava Adana'da FETÖ'nün 'ev abisi' olduğu iddia edilen sanığa dava
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Adana'da, 'Karahan Sağlıkçılar Parkı' Açıldı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement