Adıyaman Sağlık Müdürü Taş Açıklaması - Son Dakika

Adıyaman Sağlık Müdürü Taş Açıklaması

14.02.2012 15:20
Adıyaman Sağlık Müdürü Taş Açıklaması

Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, yeni Ağız, Diş Sağlığı Hastanesinin inşaatına başlanıldığını söyledi.

Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, yeni Ağız, Diş Sağlığı Hastanesinin inşaatına başlanıldığını söyledi.

Taş, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, yeni yapımına başlanan bu hastanenin kente uzun yıllar kaliteli hizmet vereceğini ifade etti.

Hastanenin 60 üniteden olaşacağını belirten Taş, şu bilgileri verdi:

"İl merkezinde Sümerevler Mahallesi'nde yapımı devam eden Ağız Diş Sağlığı Hastanesinin ikmal inşaatının ihalesi Müdürlüğümüz tarafından yapıldı. Yer tespiti de yapıldı. İnşaatına bugün itibariyle başlandı. Ağız diş sağlığı ile ilgili Adıyaman'ın uzun yıllar hizmetini sunacağı bir yere kavuşuyoruz. Yıl sonu itibari ile inşaatı tamamlanacak. 2013 yılının ilk yarısında vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ağız diş sağlığı hizmetleri Sağlık Bakanlığımızın sağlık dönüşüm projeleri kapsamında önemli bir unsuru. Halen hazırda Sağlık Müdürlüğümüzün yanında 30 ünite ile hizmet veren merkezimizde de çok nitelikli hizmetler verilmekte. Biz ağız ve diş sağlığını önemsiyoruz. Özellikle koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında ilde yapmış olduğumuz hizmet örnek olacak bir hizmettir. Çocuklarımızda ağız diş sağlığı konusunda önemli aşama kaydedildi."

- ADIYAMAN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Adıyaman'da, ağır hasarlı 4 katlı bina çöktü Adıyaman'da, ağır hasarlı 4 katlı bina çöktü Adıyaman'da, ağır hasarlı 4 katlı bina çöktü Adıyaman'da, ağır hasarlı 4 katlı bina çöktü GÜNDEM ÖZETİ / 26 Mart 2023 GÜNDEM ÖZETİ / 26 Mart 2023

Son Dakika Yerel Adıyaman Sağlık Müdürü Taş Açıklaması - Son Dakika


Advertisement