Adü'de İnovatif Eğitim Modeli Konuşuldu - Son Dakika
Yerel

Adü'de İnovatif Eğitim Modeli Konuşuldu

Adü\'de İnovatif Eğitim Modeli Konuşuldu

Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) "Gençliğin Bugünkü Problemleri ve Çözüm Yolları" konulu konferans düzenlendi.

04.04.2016 09:40

Adnan Menderes Üniversitesi'nde (ADÜ) "Gençliğin Bugünkü Problemleri ve Çözüm Yolları" konulu konferans düzenlendi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türkiye Gazetesi Yazarı Doç. Dr. Süleyman Doğan'ın konuşmacı olarak katıldığı "Gençliğin Bugünkü Problemleri ve Çözüm Yolları" konulu konferans, Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Konferansa ADÜ Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hicabi Arslan, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Arş. Gör. Ali Emre Dingil, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Doç. Dr. Süleyman Doğan, gerçekleştirdiği sunumunda eğitim-öğretim üzerine önemli tespitlerde bulundu. Geleneksel metodun yerine, inovatif metodu öneren Doç. Dr. Doğan, inovatif metodun öğrenmeyi kolaylaştırdığını ve yönetişimi sağlamlaştırdığını belirtti.

Bunun yanı sıra çocukların gelişimi hakkında bilgiler veren Doç Dr. Doğan, eğitimdeki yeni inovatif yapılanmayla, çocukların zihinlerinin özgür bir şekilde, girişimci ruhla geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı. Öte yandan çocukların odaklanma sorunu olduğuna işaret eden Doç. Dr. Doğan, çizgi filmler ve bazı materyallerin subliminal (bilinçaltı) mesajlarla çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine olumsuz etkilerde bulunduğuna dikkat çekerek, önlemlerin en kısa sürede alınması gerektiğini söyledi. Doç Dr. Doğan, yeni eğitim modelini yapılandırırken sosyal ağların eğitimde kullanılmasına, müfredatın teknolojik olup denetime ve gelişime açık olmasına, öğrencinin sınıfa hapsedilmemesine dikkat edilmesi gerektiğini ifade ederek sunumuna son verdi.

Konferansın sonunda kitabını imzalayan Doç. Dr. Süleyman Doğan'a, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan teşekkür belgesini takdim etti. - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Adü'de İnovatif Eğitim Modeli Konuşuldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement