AİÇÜ'de bahar şenliği coşkusu başladı - Son Dakika

AİÇÜ'de bahar şenliği coşkusu başladı

16.05.2022 17:45
AİÇÜ'de bahar şenliği coşkusu başladı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde (AİÇÜ) COVID-19 Pandemisi nedeniyle ara verilen geleneksel bahar şenliği, yeniden start aldı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde (AİÇÜ) COVID-19 Pandemisi nedeniyle ara verilen geleneksel bahar şenliği, yeniden start aldı. Bilim, spor, kültür ve sanat etkinliklerinin yer alacağı şenlikler, yorucu bir eğitim dönemi geçiren öğrencilere yorgunluk atma imkanı sunacak.

16-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Bahar Şenlikleri, resim sergisi ile açıldı. Şenliklerin ilk gününde Öğrenci Yaşam Merkezi'ndeki resim sergisinin açılışını yapan AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, daha sonra 15 Temmuz Çok Amaçlı Spor Salonu'nda düzenlenen masa tenisi turnuvasında öğrencilerle masa tenisi oynadı.

Pandemi sonrası 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde yeniden bir araya gelinen öğrencilerin ders ve sınav yorgunluğunu atmaları için düzenlenen Bahar Şenliği etkinliklerine tüm öğrencilerin katılımını beklediğini belirten Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, "Uzun bir aranın ardından sağlık ve sıhhat içerisinde güzel bir ortamda bahar şenliklerimizi başlatıyoruz. Doğa ile iç içe, sakin ve huzurlu bir yapıya sahip kampüsümüzde düzenlenen bahar şenliğine emeği geçen tüm arkadaşlara ve öğrencilere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Beş gün boyunca merkezi kampüs ve sağlık yerleşkesinde yapılacak Bahar Şenliklerinde hem konferans, söyleşi ve seminerlerden oluşan bilim ve kültür şenliği, hem sanat ve spor şenliği hem de müzik ve eğlence şenliği yapılacak. Şenliğin ilk günü olan 16 Mayıs Pazartesi saat 19.00'da ünlü sanatçı İlyas Yalçıntaş, düzenlenen konserde öğrenciler ve sevenleri ile bir araya gelecek. Bahar Şenliği, 27 Mayıs'ta düzenlenecek Aşıklar Atışmasıyla sona erecek. - AĞRI

YORUMLAR
500
Son dakika haberi... 15 Temmuz gazilerinden Yargıtayın 'askeri öğrencilere' ilişkin kararına tepki Son dakika haberi... 15 Temmuz gazilerinden Yargıtayın 'askeri öğrencilere' ilişkin kararına tepki Çin'in Otomobil Endüstrisi Ocak-Mayıs Döneminde Hızlı Yatırım Büyümesi Kaydetti Çin'in Otomobil Endüstrisi Ocak-Mayıs Döneminde Hızlı Yatırım Büyümesi Kaydetti Adalet Bakanı Bozdağ, amcası vefat eden Ağrı Belediye Başkanı Sayan'a başsağlığı diledi Adalet Bakanı Bozdağ, amcası vefat eden Ağrı Belediye Başkanı Sayan'a başsağlığı diledi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AİÇÜ'de bahar şenliği coşkusu başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement