Akdeniz'den Şiirli Esintiler - Son Dakika
Yerel

Akdeniz'den Şiirli Esintiler

Akdeniz\'den Şiirli Esintiler

Antalya Sanatçılar Derneği'nin, (Ansan) Düzenlediği "6. Akdeniz Şiir Günleri' Yapıldı.

06.05.2007 12:42

Antalya Sanatçılar Derneği'nin, (ANSAN) düzenlediği "6. Akdeniz Şiir Günleri' yapıldı.

ANSAN Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilen "6 Akdeniz Şiir Günleri"ne onur konuğu olarak davet edilen şair Ülkü Tamer, yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı programa katılamazken, bu yıl 6.sı, gerçekleştirilen Akdeniz Şiir Günleri'ne Celal Hafifbilek, Zeynep Uzunbay, Deniz Keskin, Çiğdem Sezer, Safet Uysal, Ahmet Tüzün, İdris Özyol, Nuri Erkal, Yaşar Bedri ve Mustafa Koç gibi şairler katıldı.

Etkinlik kapsamında Celal Hafifbilek, Zeynep Uzunbay, Deniz Keskin ve Çiğdem Sezer, Ülkü Tamer düzenlenen sohbet toplantısında şiir üzerine düşüncelerini Antalyalı şiir dostlarıyla paylaştı.

6.Akdeniz Şiir Günleri'nde düzenlenen "Şiir Nereye" konulu toplantıda ise Saffet Uysal, Ahmet Tüzün, İdris Özyol, Nuri Erkal, Yaşar Bedri ve Mustafa Koç, şiirin dünü ve bugününe yolculuk yaparak, şiirin nasıl bir yol aldığı konusunda düşüncelerini aktardılar. Oturumun ilk konuşmacısı İdris Özyol, şiirin geçirdiği evrimi aktarırken, Ahmet Tüzün, şiiri narsist bir uğraş olarak nitelendirdi. Daha sonra söz alan Mustafa koç, şiirin mitolojik geçmişi aktarırken, Yaşar Bedri ise modern dünyanın insan üzendeki olumsuz etkilerinin şiire yansımasını anlattı.

6. Akdeniz Şiir Günleri kapsamında gerçekleştirilen Liseler Arası Şiir Yarışması'nda derece alan öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada, "Sen" isimli şiirle Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi öğrencisi Duygu Alkan, 1., "Anne" isimli şiirle Kepez Lisesi öğrencisi Ayşegül Arslan 2., "Çocukluğumu Ver Bana" isimli şiirle yine aynı liseden Semra Öztürk 3. oldular. Mansiyon ödüne Kepez Lisesi Öğrencisi Mehmet Selim Arslan ve Metin Çiviler Lisesi öğrencisi Hasibe Melike Güleç, isimli öğrenciler layık görüldüler.

(AT-AT-Y)

06.05.2007 12:27 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Akdeniz'den Şiirli Esintiler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement