Alman Ressamlar Sergi Öncesi Başkan Eşkinat'ı Ziyaret Etti - Son Dakika
Yerel

Alman Ressamlar Sergi Öncesi Başkan Eşkinat'ı Ziyaret Etti

Alman Ressamlar Sergi Öncesi Başkan Eşkinat\'ı Ziyaret Etti

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi ve Focus Europa Sanat Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen 10 + 10 Uluslararası Süleymanpaşa Resim Sergisi’ne katılmak üzere Türkiye’ye gelen 10 Alman ressam Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ı makamında ziyaret etti.

30.04.2015 15:14

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi ve Focus Europa Sanat Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen 10 + 10 Uluslararası Süleymanpaşa Resim Sergisi'ne katılmak üzere Türkiye'ye gelen 10 Alman ressam Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.

Mennan Yıldırım'ın koordinatörlüğünde cumartesi günü açılış yapılacak olan sergi ile ilgili görüş alışverişinde bulunulan ziyaret ile ilgili Başkan Eşkinat açıklamalarda bulunurken "Bayreuth kardeş şehrimiz ile düzenlediğimiz etkinlikler kapsamında iki ülke sanatçıları resim sergisi açacak. 10 Alman ve 10 Türk ressamın eserleri önce ilçemizde ardından da Almanya'da sanatseverler ile buluşacak" dedi.

"AÇILIŞA TÜM VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ"

Cumartesi günü açılacak sergiye tüm Tekirdağlıları davet eden Başkan Eşkinat, "2 Mayıs cumartesi günü saat 18.00'de açılışını yapacağımız 10+10 Uluslararası Süleymanpaşa Resim Sergisi 9 Mayıs tarihine kadar Tekira AVM'de açık kalacak. Tüm Tekirdağlıları sergimizi ziyaret etmeye bekliyorum" ifadelerini kullandı.

10 TÜRK 10 ALMAN RESSAM KATILACAK

Öte yandan 10+10 Uluslararası Süleymanpaşa Resim Sergisi'nde Türkiye'yi M. Cevat Atalay, Raşit Altun, Ercan Ayçiçek, Ayhan Çetin, Burçin Erdi, Hakan Esmer, Erhan Lanpir, Dalila Özbay, Melihat Tüzün, Ceyhun Yaman, Mahpeyker Yönsel, Almanya'yı ise Fritz Föttinger, Barbel Kiessling, Horst Kiessling, Lutz Benno Kracke, Birgit Möller-Klimek, Antanas Obcarskas, Birgit Osten, Udo Rödel, Monika Stock ve Volker Wunderlich temsil edecek. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Alman Ressamlar Sergi Öncesi Başkan Eşkinat'ı Ziyaret Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement