Amerikalı 'Barış Elçisi' Tarsus'ta - Son Dakika

Amerikalı 'Barış Elçisi' Tarsus'ta

15.02.2012 16:49
Amerikalı 'Barış Elçisi' Tarsus'ta

Bisikletiyle çıktığı dünya turu kapsamında Türkiye'ye gelen ABD'li Ron McGerity, Tarsus Belediyesini ziyaret etti.1999 yılından beri bisikletiyle dünya turu yapan Amerikalı Ron McGerity, barış elçisi olarak İsviçre'nin Cenevre kentini temsil eden...

Bisikletiyle çıktığı dünya turu kapsamında Türkiye'ye gelen ABD'li Ron McGerity, Tarsus Belediyesini ziyaret etti.

1999 yılından beri bisikletiyle dünya turu yapan Amerikalı Ron McGerity, barış elçisi olarak İsviçre'nin Cenevre kentini temsil eden "Daha Yaşanabilir ve Adaletli Dünya" mesajıyla yola çıktığını belirtti.

52 ülkeyi dolaşan McGerity, Türkiye'de 35 kenti gezdiğini belirterek, dünden beri Tarsus'ta bulunduğunu söyledi.

McGerity, "Türkiye'de bulunduğum süre içinde insanlar beni çok sıcak karşıladı. Türklerin sıcak insanlar olduğunu biliyordum ama bu kadar misafirperverlik beklemiyordum. Sizleri çok seviyorum. Amacım dünyaya barış mesajı vermektir" dedi.

Üzerinde Brezilyalı ünlü futbolcu Rivaldo'nun imzalayarak kendisine hediye ettiği Olympiakos formasını taşıyan McGerity, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a konuk severliğinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Kocamaz ise, dünyaya barış yaymak için yola çıkan McGerity'i Tarsus-ta ağırlamaktan mutlu olduğunu söyledi.

- MERSİN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Tarsus Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Süper Lig'e yükseldi Tarsus Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Süper Lig'e yükseldi

Son Dakika Yerel Amerikalı 'Barış Elçisi' Tarsus'ta - Son Dakika


Advertisement