Ankara Büyükşehir'in Sıcak Çorba Dağıtımı Devam Ediyor - Son Dakika

Ankara Büyükşehir'in Sıcak Çorba Dağıtımı Devam Ediyor

21.05.2022 19:44

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kış aylarında vatandaşların güne sağlıklı başlaması için hayata geçirilen ‘sıcak çorba’ dağıtımı devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı BelPA Mutfağı’nda hazırlanan günlük sıcak çorba, hafta içi hastaneler, üniversiteler ve OSB’lerin bulunduğu 10 noktada ücretsiz ikram ediliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kış aylarında vatandaşların güne sağlıklı başlaması için hayata geçirilen 'sıcak çorba' dağıtımı devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı BelPA Mutfağı'nda hazırlanan günlük sıcak çorba, hafta içi hastaneler, üniversiteler ve OSB'lerin bulunduğu 10 noktada ücretsiz ikram ediliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin sağlıklı beslenebilmesi amacıyla sıcak çorba ikramında bulunuyor.

ABB'nin sabahın erken saatlerinde okuluna ya da iş yerine giden ve kahvaltı yapma imkanı bulamayan 7'den 70'e vatandaşların güne zinde başlaması için pandemi öncesi hayata geçirdiği ücretsiz sıcak çorba dağıtımı yoğun ilgi görüyor.

BelPA Mutfağı'nda hijyenik koşullarda hazırlanan günlük sıcak çorba, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Şehir Hastaneleri, Hacettepe ve GATA Hastanesi, Gazi, Hacettepe (Beytepe Kampüsü), Yıldırım Beyazıt (Esenboğa Kampüsü) ve Yıldırım Beyazıt (Etlik Kampüsü) Üniversiteleri ile İvedik, Ostim ve Şaşmaz Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) olmak üzere toplam 10 noktada dağıtılıyor.

Okullar tatile girene kadar devam edecek olan uygulamadan memnun olduğunu belirten üniversite öğrencileri, Büyükşehir Belediyesine şu sözlerle teşekkür ettiler:

-Hasan Bircan: "Çoğu zaman çorba alıyorum ve gayet memnunum bu uygulamadan. Sabah saatlerinde çok güzel oluyor."

-Eren Akdoğan: "Hem ekonomik yönden katkısı oluyor hem de kışın sıcak çorba ile güne başlamak güzel oluyor, çok beğeniyorum."

- Muhammed Baran Aslan: "Okullarımız uzak olduğu için çok erken saatlerde kalkıp gelmek zorunda kalıyoruz. Bu sebeple çoğu zaman kahvaltı yapamıyoruz. Sabah çorba almamız güzel oluyor, biraz daha derslerimize odaklanmamıza yardımcı oluyor."

-Sait Akın Güdek: "Öğrenciyim, normalde yemekhaneye gidecektim ama şimdi gitmeme gerek kalmadı. Teşekkür ederiz."

-Efehan Bozbaş: " Hacettepe Üniversitesi'nde öğrenciyim. Mansur Başkanımızın yaptığı uygulamalardan çok memnunuz ve kendisini çok seviyoruz. Çorba uygulaması çok güzel özellikle sabahları açlığımızı dindiriyor."

-İsmail Efe: "Özellikle kış ayları için çok güzel bir uygulama. Severek her gün içiyoruz, umarım uzun zaman devam eder."

-Rıdvan Efe: "Çorbaları beğeniyorum, çok güzel oluyor. Sabah karnımızı doyuruyoruz. Ekonomik yönden de çok yardımcı oluyor."

-Yağız Güney: "Sabah okula geldiğimizde karnımız aç oluyor, sıcak çorba gayet güzel oluyor. Zaten öğrenciyiz her zaman simit, poğaça alamıyoruz."

HAFTA İÇİ HER GÜN SICAK ÇORBA İKRAMI

OSB'lerde çalışanlar kadar esnafın hatta bu bölgelerde öğrenim gören öğrencilerin de yararlandığı sıcak çorba dağıtımı hafta içi her gün gerçekleştiriliyor.

Güne sıcak çorba ile başlamaktan mutluluk duyan Başkentliler, düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

- Mustafa Atasoy: "Güzel bir hizmet. Hastanelerde de görüyorum. Sabah saatlerinde sıcak çorbayla güne başlamak iyi oluyor."

-Mehmet Can Cenapoğlu: "Evden aç geliyoruz. Burada sıcak çorba içip derse girmek iyi oluyor. Havalar soğukken de içiyorduk, mutlu oluyorum bu hizmetten."

-Halil Gerim: "Bu hizmet hem esnaf hem de öğrenciler için çok yararlı oldu. Bizim için ekonomik destek de olmuş oluyor. Her sabah ücretsiz çorbayla kahvaltı etmiş oluyorum."

-Salih Akgüç: "Okulumuzda maddi durumu iyi olmayan arkadaşlarımız var başta onlar için bu çorba iyi oldu. Sabahları çorba içip derse giriyorum böylece aç kalmamış oluyorum."

-Çağrı Sayan: "İşe geçerken çorbamızı alıp geçiyoruz. İş arkadaşlarımızla birlikte tüketiyoruz. Kışın özellikle çok iyi oluyor. Belediye güzel bir hizmet veriyor, teşekkür ediyoruz."

-Yakup Bağlıcakoğlu: "Evden kahvaltı etmeden çıkıyoruz. Burada çorbayla güne başlıyoruz, gayet güzel bir hizmet. Sıcak sıcak içiyoruz ekmeğimizi yiyoruz."

YORUMLAR
500
Karamollaoğlu: Bu Kadar Baskı Altında Hakikaten Çok Muazzam Bir Başarı Öyküsü Karamollaoğlu: Bu Kadar Baskı Altında Hakikaten Çok Muazzam Bir Başarı Öyküsü Mansur Yavaş: Belediye, Artık Kendi İçerisinde Tüyü Bitmemiş Yetimin, Garip Gurebanın Hakkı İçin Adeta Bekçilik Yapıyor Mansur Yavaş: Belediye, Artık Kendi İçerisinde Tüyü Bitmemiş Yetimin, Garip Gurebanın Hakkı İçin Adeta Bekçilik Yapıyor OSB'den asfalt atağı OSB'den asfalt atağı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Ankara Büyükşehir'in Sıcak Çorba Dağıtımı Devam Ediyor - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement