Son dakika OSB haberleri, OSB son dakika, son dakika OSB

Son Dakika Osb Haberleri

 • Bakan Şimşek Kayseri OSB'de 'İstişare Toplantısı'na katıldı
  19:34 Bakan Şimşek Kayseri OSB'de 'İstişare Toplantısı'na katıldı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kayseri'de düzenlenen İstişare Toplantısı'na katıldı. Toplantıya Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da katıldı.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Kayseri'de istişare toplantısına katıldı
  18:21 Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Kayseri'de istişare toplantısına katıldı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kayseri'de düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Toplantıya Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da katıldı.

 • Dilovası'nda Tır Devrilmesi Sonucu Sürücü Hayatını Kaybetti
  16:19 Dilovası'nda Tır Devrilmesi Sonucu Sürücü Hayatını Kaybetti

  Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde meydana gelen trafik kazasında tırın devrilmesi sonucu ağır yaralanan sürücü, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kazanın ardından olay yerine itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.

 • Aksaray, Sanayi ve Teknolojide Hızla İlerliyor
  16:07 Aksaray, Sanayi ve Teknolojide Hızla İlerliyor

  Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray'ın sanayi ve teknolojide hızla ilerlediğini belirterek, Aksaray'ın artık bir üretim merkezi ve üssü haline geldiğini söyledi.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan Boyabat ilçesini ziyaret etti
  15:52 Sinop Valisi Mustafa Özarslan Boyabat ilçesini ziyaret etti

  Vali Özarslan, Boyabat ilçesinde iş insanlarıyla görüşerek 2023 yılı faaliyetlerini değerlendirdi. Yatırım programları, istek ve talepler ele alındı. Ayrıca öğrencilerle bir araya gelerek melodika dağıtımı gerçekleştirildi.

 • Kayseri'de Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB'de 2 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak
  15:45 Kayseri'de Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB'de 2 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak

  Kayseri'de kurulacak Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 2 bin kişiye istihdam sağlanacak. OSB'de sera işletmeleri ile üretilen ürünlerin işlenmesine yönelik sanayi tesislerinin de yer alacağı belirtilirken, bölgede teknolojik seralardaki yüksek verim sayesinde bölge ekonomisine büyük katma değer sağlanması hedefleniyor.

 • Hüyük Belediye Başkanı: Hüyük OSB için ön talepler alınmaya başlandı
  15:26 Hüyük Belediye Başkanı: Hüyük OSB için ön talepler alınmaya başlandı

  Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, Hüyük Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için 25 firmanın yatırım yapmak için ön talepte bulunduğunu açıkladı. Çiğdem, OSB'nin ilçeye hızlı ve çabuk yatırım yapılmasını sağlayacağını belirterek, bölgeye istihdam sağlanacağını ve ilgi gösterenlere teşekkür etti.

 • Kayseri Kocasinan Jeotermal Kaynaklı Sera OSB, Bölgenin Üretim Üssü Olacak
  14:43 Kayseri Kocasinan Jeotermal Kaynaklı Sera OSB, Bölgenin Üretim Üssü Olacak

  Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kocasinan Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB'nin bölgenin üretim üssü olacağını belirtti. OSB'nin etüt çalışmalarına başlandığını ve kamulaştırma işlemlerinin devam ettiğini söyleyen Bağlamış, projenin Kayseri ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurguladı. Ayrıca, OSB'nin yenilebilir enerji kaynakları ve teknoloji kullanarak bölgeye büyük katma değer kazandıracağını ifade etti.

 • Türk Telekom, 5G mobil şebeke ve Endüstri 4.0 uygulamalarını tanıtacak
  14:36 Türk Telekom, 5G mobil şebeke ve Endüstri 4.0 uygulamalarını tanıtacak

  Türk Telekom, İspanya'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde Türkiye'nin ilk yerli ve milli endüstriyel 5G mobil şebeke ve Endüstri 4.0 uygulamaları projesini tanıtacak. Proje, Ankara'da hayata geçirilen ve yerli teknoloji firmalarıyla işbirliği yapılan bir çalışmadır. Türk Telekom CEO'su, projenin üretimde verimliliği ve kaliteyi artırmayı hedeflediğini belirtti.

 • Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, OSB'deki fabrikalara ziyarette bulundu
  13:59 Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, OSB'deki fabrikalara ziyarette bulundu

  Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün ile birlikte Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) fabrikalara ziyarette bulundu. Savran, fabrikalarda yönetici ve çalışanlarla bir araya gelerek sohbet etti. Kentin gelişmesi adına farklı projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini belirten Savran, vatandaşların talep ve önerilerini de dinledi.

 • Kocaeli Dilovası'nda Tır Kazası: Sürücü Ağır Yaralandı
  13:14 Kocaeli Dilovası'nda Tır Kazası: Sürücü Ağır Yaralandı

  Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, bir tır kontrolden çıkarak bariyerlere çarptıktan sonra karşı şeride geçerek devrildi. Kazada ağır yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde bir fabrikada asansör kazası: Bir işçi hayatını kaybetti
  10:20 Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde bir fabrikada asansör kazası: Bir işçi hayatını kaybetti

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikada asansörün düşmesi sonucu yabancı uyruklu bir işçi hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan müdahalenin ardından işçinin hayatını kaybettiği belirlendi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Manisa'da Küçük Sanayi Sitesi Esnafının Yeni Bölgeye Taşınması İçin Çalışmalar Hızlandı
  20 Şub Manisa'da Küçük Sanayi Sitesi Esnafının Yeni Bölgeye Taşınması İçin Çalışmalar Hızlandı

  AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur'un girişimleriyle Manisa'da küçük sanayi sitesi esnafının yeni bölgeye taşınması için devam eden çalışmalar hızlandı. Baybatur, kooperatif ve oda başkanlarının sorunlarını dinleyip not aldı ve çalışmaların sona yaklaşıldığını belirtti.

 • Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çalışmalarını değerlendirdi ve vaatlerini sıraladı
  20 Şub Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çalışmalarını değerlendirdi ve vaatlerini sıraladı

  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, Ereğli'nin yaşadığı sıkıntıları ve gerçekleştirdikleri projeleri anlattı. Posbıyık, gelecek dönemde yapacakları çalışmaları da vaat etti.

 • Edirne'den kısa kısa
  20 Şub Edirne'den kısa kısa

  Keşan Kent Müzesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan özel müze statüsü kazanarak 18 Mart'ta açılıyor. Müzede Keşan'ın tarihi, kültürel ve sosyal konular işlenecek. Ayrıca, Jandarma ekipleri de dolandırıcılık yöntemleri ve trafik kuralları konusunda vatandaşları bilgilendiriyor.

 • Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir, Adana Hacı Sabancı OSB'de kadın sanayicilerle buluştu
  20 Şub Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir, Adana Hacı Sabancı OSB'de kadın sanayicilerle buluştu

  Fatih Mehmet Kocaispir, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) kadın sanayicilerle bir araya geldi. Kocaispir, kadınların hayata katılımlarında alınan mesafeleri vurgulayarak, kadınların ekonomik, sosyal, kültürel ve sanatsal hayata daha fazla katılımını artırmak üzerine fikir alışverişinde bulundu.

 • Adana'da Sürdürülebilirlik Fuarı ve Konferansı Gerçekleşti
  20 Şub Adana'da Sürdürülebilirlik Fuarı ve Konferansı Gerçekleşti

  Adana'nın sürdürülebilirlik alanındaki ilk fuarı olan REWA Anatolia-Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuar ve Konferansı etkinliği çerçevesinde, AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar'ın başkanlığında, 'OSB'de Yeşil Dönüşüm' oturumu gerçekleşti. Oturumda, sektörün önde gelen isimleri döngüsel ekonomi, yeşil mutabakat çalışmaları ve plastik geri dönüşümü gibi konuları paylaştı.

 • Başkan Büyüksimitci: 'İki eni OSB üzerinde çalışıyoruz'
  20 Şub Başkan Büyüksimitci: "İki eni OSB üzerinde çalışıyoruz"

  Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Şubat Ayı Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Kayseri'ye iki yeni OSB daha kazandırmak için çalışma yürüttüklerini açıkladı. Büyüksimitci, yeni OSB'lerle birlikte şehirde 7 adet OSB olacağını belirtti ve ilçelerde de OSB kurmak için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYSO Şubat Ayı Meclis Toplantısı'na Katıldı
  20 Şub Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYSO Şubat Ayı Meclis Toplantısı'na Katıldı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı'na onur konuğu olarak katıldı. Büyükkılıç, Kayseri için 5 yıl içerisinde kente kazandırılan ve yeni dönemde yapılacak olan onlarca projeden bir kısmını sanayicilerle paylaştı.

 • Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı Kayseri Tarım Fuarı'na katılacak
  20 Şub Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı Kayseri Tarım Fuarı'na katılacak

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 23 Şubat Cuma günü Kayseri'ye gelecek ve Kayseri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na katılacak.

 • Gebze'deki Alüminyum Fabrikasında Çıkan Yangın Söndürüldü
  19 Şub Gebze'deki Alüminyum Fabrikasında Çıkan Yangın Söndürüldü

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan alüminyum fabrikasında çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Yangının nedeni henüz belirlenemezken, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin bir saatlik çalışması sonucunda yangın kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı.

 • Konya'da mesleki eğitim seferberliği ilan edildi
  19 Şub Konya'da mesleki eğitim seferberliği ilan edildi

  Konya'da mesleki eğitim farkındalığını artırmak ve gençleri mesleki eğitime kazandırmak amacıyla 'Mesleki Eğitim Seferberliği' ilan edildi. Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Konya Sanayi Odası (KSO) ve Konya Organize Sanayi Bölgesi arasında 'Konya Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme İş birliği Protokolü' imzalandı. Protokol ile Konya'daki ortaokul son sınıf öğrencilerine mesleki eğitim tanıtılacak.

 • Eskişehir Sanayi Odası, İşin Erbapları Projesi kapsamında teknik gezi düzenledi
  19 Şub Eskişehir Sanayi Odası, İşin Erbapları Projesi kapsamında teknik gezi düzenledi

  Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'İşin Erbapları Projesi' çerçevesinde teknoloji odaklı bir teknik gezi gerçekleştirildi. Geziye Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 5 meslek dersi öğretmeni ve 30 öğrenci katıldı. Gezi kapsamında ATAP A.Ş'nin yönetici şirketi olan ATAP A.Ş'nin faaliyetleri incelendi ve Eskişehir Teknoloji ve İnovasyon Merkezi, Akarmak Ar-Ge Merkezi ve Yazılım Kule ziyaret edildi. Proje kapsamında meslek liselerindeki öğrenci sayısını artırmak, okul-sanayi işbirliğini geliştirmek ve öğrencileri güncel sanayi gelişmeleri hakkında bilgilendirmek amaçlanıyor.

 • HasTavuk kurucularından Sedat Sırrı Sezer son yolculuğuna uğurlandı
  18 Şub HasTavuk kurucularından Sedat Sırrı Sezer son yolculuğuna uğurlandı

  Bursalı işadamı HasTavuk A.Ş kurucularından Sedat Sırrı Sezer, son yolculuğuna uğurlandı. Sezer, Bursa OSB Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Bademli mezarlığında toprağa verildi.

 • Bursalı iş adamı Sedat Sırrı Sezer son yolculuğuna uğurlandı
  18 Şub Bursalı iş adamı Sedat Sırrı Sezer son yolculuğuna uğurlandı

  Bursalı iş adamı Sedat Sırrı Sezer'in cenazesi Bursa'da defnedildi

 • Karaman Organize Sanayi Bölgesi Mastır Planı Ön Fizibilite Raporu Tamamlandı
  18 Şub Karaman Organize Sanayi Bölgesi Mastır Planı Ön Fizibilite Raporu Tamamlandı

  Mevlana Kalkınma Ajansı'nın 2023 yılı teknik destek programı kapsamında desteklenen Karaman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) mastır planı ön fizibilite raporu tamamlandı. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM) ile Karaman Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen proje, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında tamamlandı. Proje ekibi, Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı'yı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi. Proje, Türkiye'nin 2024-2028 kalkınma planındaki hedeflere katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

 • Bursalı işadamı Sedat Sırrı Sezer hayatını kaybetti
  17 Şub Bursalı işadamı Sedat Sırrı Sezer hayatını kaybetti

  Bursalı işadamı Sedat Sırrı Sezer, 97 yaşında hayatını kaybetti. Sezer'in cenazesi, 18 Şubat Pazar günü Bursa OSB Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Bademli mezarlığında defnedilecek.

 • SUBÜ'de 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Akademik Genel Kurulu Gerçekleştirildi
  17 Şub SUBÜ'de 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Akademik Genel Kurulu Gerçekleştirildi

  SUBÜ'de 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Akademik Genel Kurulu gerçekleştirildi.

 • Kocaeli Dilovası İMES OSB Camisi İbadete Açıldı
  17 Şub Kocaeli Dilovası İMES OSB Camisi İbadete Açıldı

  Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde, İMES Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Camisi düzenlenen törenle ibadete açıldı. Vali Seddar Yavuz, caminin mimarisiyle dikkat çektiğini ve vatandaşların huzurla ibadet edebilecekleri bir mekan olduğunu belirtti. Açılışta konuşan diğer yetkililer de sanayicilere teşekkür ederek, üretimin önemine vurgu yaptılar. Caminin açılış kurdelesi kesildikten sonra binlerce kişi camiyi ziyaret etti.

 • 2024 Denizli OSB Futbol Süper Lig ve Yükselme Grubu Şampiyonları Belli Oldu
  17 Şub 2024 Denizli OSB Futbol Süper Lig ve Yükselme Grubu Şampiyonları Belli Oldu

  2024 Denizli OSB Futbol Süper Lig ve yükselme gruplarında, play-off maçlarının tamamlanması ile lige çıkacak olan 5 takım belli olmasının ardından şampiyonlar belirlenecek. Süper Lig'de Gökhan Tekstil ve Deniz Tekstil İplik-Örgü takımları finalde karşılaşacak. Yükselme Grubu'nda ise Tosunoğlu Tekstil takımı Süper Lig'e çıkmayı başardı. Final müsabakaları 6 Mart 2024 tarihinde oynanacak.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  17 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • Fatma Şahin, seçim beyannamesini açıkladı
  17 Şub Fatma Şahin, seçim beyannamesini açıkladı

  Fatma Şahin, seçim beyannamesini açıkladı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Fatma Şahin, ustalık dönemi olarak nitelendirdiği 3'üncü döneminde kente kazandırmayı planladığı projeleri, 2024-2029 Vizyon Toplantısı'nda açıkladı.

 • Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı
  16 Şub Başkan Ergün yeni dönem projelerini anlattı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2024-2029 dönemi projelerini açıkladı.

 • En ucuz su Gaziantep'te olacak
  16 Şub En ucuz su Gaziantep'te olacak

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Fatma Şahin, ustalık dönemi olarak nitelendirdiği 3'üncü döneminde kente kazandırmayı planladığı projeleri, 2024-2029 Vizyon Toplantısı'nda açıkladı. Şahin, Gaziantep Büyükşehir eliyle inşa edilecek en büyük içme suyu barajı Düzbağ'ın yapımının tamamlanmasıyla Gazi şehirlilerin, büyükşehirler arasında en ucuz suya erişeceğini belirtti.

 • İkitelli'de metronun altında kalan adam hayatını kaybetti
  16 Şub İkitelli'de metronun altında kalan adam hayatını kaybetti

  İkitelli OSB Mahallesi Siteler Metro Durağı'nda raylara inip yürüyen bir erkek şahsa metro çarptı. Şahıs olay yerinde hayatını kaybederken, Küçükçekmece Başsavcılığı soruşturma başlattı. Olay saat 14.30 sıralarında meydana geldi. İncelemeler sırasında metro seferleri durduruldu ve soruşturma başlatıldı.

 • İkitelli OSB Mahallesi Siteler Metro Durağı'nda Adam Metronun Çarpması Sonucu Hayatını Kaybetti
  16 Şub İkitelli OSB Mahallesi Siteler Metro Durağı'nda Adam Metronun Çarpması Sonucu Hayatını Kaybetti

  İkitelli OSB Mahallesi Siteler Metro Durağı'nda raylara inip yürüyen bir adam metronun çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olayla ilgili Küçükçekmece Başsavcılığı soruşturma başlattı. Olay, saat 14.30 sıralarında İkitelli OSB Mahallesi Siteler Metro Durağı'nda meydana geldi. İddiaya göre, A.H.D. isimli şahıs henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı duraktan raylara inerek yürümeye başladı. A.H.D.'ye raylar üzerindeyken metro çarptı. Şahıs olay yerinde hayatını kaybetti. Olayla ilgili ihbar üzerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İncelemeler sırasında Başakşehir - Kirazlı yönü metro seferleri durduruldu. Olay yeri inceleme ekipleri ve Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan incelemenin ardından Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. - İSTANBUL

 • SUBÜ 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Akademik Genel Kurulu Gerçekleştirildi
  16 Şub SUBÜ 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Akademik Genel Kurulu Gerçekleştirildi

  Sakarya Uygulamalı Bilimleri Üniversitesi (SUBÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Akademik Genel Kurulu, Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık'ın gelecek döneme ilişkin hedeflerini paylaştığı bir etkinlikle gerçekleştirildi. Kurulda, üniversitenin hedefleri ve başarıları hakkında bilgi verildi.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin dört bir yanında gençlere hizmet ettiklerini söyledi
  16 Şub Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin dört bir yanında gençlere hizmet ettiklerini söyledi

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin dört bir yanında 470 gençlik merkezinde gençlere hizmet ettiklerini söyledi.

 • Türkiye, Avrupa'da ve dünyada en büyük spor tesisi yatırımı yapan ülke konumunda
  16 Şub Türkiye, Avrupa'da ve dünyada en büyük spor tesisi yatırımı yapan ülke konumunda

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin 21 yılda yaptığı yatırımlarla Avrupa'da ve dünyada en büyük spor tesisi yatırımı yapan ülke konumunda olduğunu söyledi.

 • Fatma Şahin, seçim beyannamesini 'Güçlü Gaziantep' sloganıyla duyurdu
  16 Şub Fatma Şahin, seçim beyannamesini "Güçlü Gaziantep" sloganıyla duyurdu

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Fatma Şahin, 2024-2029 yıllarında hayata geçireceği projeleri tanıttı. Şahin, altyapı, içme suyu, ulaşım, çevre, ticaret merkezleri, sosyal, kültürel, tarım, spor ve tesis projelerini 'Güçlü Gaziantep' sloganıyla duyurdu.

 • GSO Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in katılımıyla yapıldı
  16 Şub GSO Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in katılımıyla yapıldı

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve GSO Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'nun katılımıyla GSO Şubat Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Gaziantep'te yürütülen çalışmalar, projeler, ekonomik gelişmeler ve firmaların talepleri değerlendirildi.

 • Fatsa OSB'den 90 Ülkeye İhracat
  16 Şub Fatsa OSB'den 90 Ülkeye İhracat

  Ordu'nun Fatsa ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi (OSB), gıda ve tekstil ürünleri gibi geniş bir yelpazede üretim yaparak Hong Kong'dan İngiltere'ye, Avusturya'dan Vietnam'a kadar 90 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Karataş, OSB'nin hızla büyüdüğünü ve istihdamın arttığını belirterek, Fatsa OSB'nin Türkiye'deki 350 OSB içinde üçüncü sırada yer aldığını söyledi. Yatırımcılar ise istihdam ve üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor.

 • OSBÜK Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı Gerçekleştirildi
  16 Şub OSBÜK Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı Gerçekleştirildi

  OSBÜK Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirildi. Toplantıda OSB'lerin sorunları ve talepleri istişare edildi. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Türk sanayisinin gücünü vurgulayarak, Türkiye'deki OSB sayısının 401'e, istihdamın ise 2 milyon 600 bin kişiye ulaştığını söyledi. Depremden etkilenen OSB'lerde toparlanma süreci devam ediyor.

 • Organize Sanayi Bölgeleri Üretimin Ötesine Odaklanıyor
  15 Şub Organize Sanayi Bölgeleri Üretimin Ötesine Odaklanıyor

  Organize Sanayi Bölgeleri artık karbon vergisi uygulaması ve yeşil dönüşüm sürecine odaklanıyor. Türkiye'nin sanayi üretiminin büyük bir kısmının gerçekleştiği OSB'ler, üretimin yanı sıra mesleki eğitim, geri dönüşüm ve yenilenebilir enerji gibi konularla da ilgileniyor. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, sanayi işletmelerinin bu sürece hazırlanması gerektiğini belirtti.

 • Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki OSB Başkanları ve Yöneticileri Diyarbakır'da Buluştu
  15 Şub Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki OSB Başkanları ve Yöneticileri Diyarbakır'da Buluştu

  Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki OSB başkanları ve yöneticileri sektörü değerlendirdi. Toplantıda, Diyarbakır OSB'nin geçmişteki yatırımcı firma sayısının 200 iken şu an 400'e ulaştığı ve istihdam sayısının 30 bin olmasının hedeflendiği belirtildi. Ayrıca, depremzedelere destek amacıyla yapılan çalışmalardan bahsedildi ve OSB'lerin yaşamın tüm alanlarına dokunarak öne çıktığı vurgulandı.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Gıda ihracatını 40 milyar dolara çıkarmak için çalışıyoruz
  15 Şub Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Gıda ihracatını 40 milyar dolara çıkarmak için çalışıyoruz

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023 yılında 31 milyar dolara ulaşan gıda ürünleri ihracatını 35-40 milyar dolara çıkarmak için çalıştıklarını açıkladı. Ülkenin verimli topraklarını işleyen fedakar üreticileri desteklemek için projeler geliştirildiğini belirten Bakan Yumaklı, '2023 yılında 31 milyar dolara ulaşan gıda ürünleri ihracatımızı 35-40 milyar dolara çıkarmanın gayreti içerisindeyiz' dedi.

 • Tarım Bakanı Yumaklı, organize tarım bölgelerinin hayata geçirilmesine devam edileceğini söyledi
  15 Şub Tarım Bakanı Yumaklı, organize tarım bölgelerinin hayata geçirilmesine devam edileceğini söyledi

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Amasya'da bulunan Suluova Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yumaklı, burada yaptığı açıklamada, organize tarım bölgelerinin bitkisel ve hayvansal üretimi artırmak, verimli ve kaliteli üretim yapmak için önemli bir unsurlar olduğunu belirtti. Ayrıca, üreticilerin sürdürülebilir üretim yapabilmesi ve tüketicilerin makul fiyatlarla ürünlere ulaşabilmesi için çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

 • Tarım ve Orman Bakanı: Gıda İhracatını 35-40 Milyar Dolara Çıkarmak İçin Çalışıyoruz
  15 Şub Tarım ve Orman Bakanı: Gıda İhracatını 35-40 Milyar Dolara Çıkarmak İçin Çalışıyoruz

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023 yılında 31 milyar dolara ulaşan gıda ürünleri ihracatını artırmak için çalıştıklarını açıkladı. Bakan Yumaklı, Amasya'da düzenlenen güneş enerji paneli dağıtım törenine katıldı ve üreticilere desteklerini iletti.

 • Ortak Bir İnancın Hikayesi: İMES Belgesel ve Kitap Projesi
  15 Şub Ortak Bir İnancın Hikayesi: İMES Belgesel ve Kitap Projesi

  İstanbul Madeni Eşya Sanatkarları (İMES) Sanayi Sitesinin 50 yılı aşkın süren başarılı yolculuğunu konu alan belgesel ve kitap projesi tanıtıldı. İMES'in sanayi tarihine ışık tutan proje, Türkiye'nin sanayi sektöründeki gelişimini anlatıyor. Proje kapsamında hazırlanan kitap ve belgesel, İMES'in geçmişten günümüze başarı ve tecrübelerini aktarıyor.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anadolu OSB'deki Sanayicilerle Bir Araya Geldi
  15 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anadolu OSB'deki Sanayicilerle Bir Araya Geldi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) sanayicilerle ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Yavaş, toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği projeleri anlattı ve OSB'lerde üretimin artmasıyla istihdam sorununun azaldığına dikkat çekti. Ayrıca, ASKİ'nin Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi'nin yenilenmesi için proje hazırladıklarını ve Cumhurbaşkanı'nın onayladığı kredinin belediye meclisinde beklediğini belirtti.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışanlarla bir araya geldi
  15 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışanlarla bir araya geldi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışanlarla bir araya gelerek desteklerini dile getirdi. Yavaş, organize sanayilerin artmasıyla iş talebinin azaldığını ve Ankara'nın vergilerden pay aldığını belirtti.

 • Niğde Bor OSB'ye yatırımcı talebi artıyor
  15 Şub Niğde Bor OSB'ye yatırımcı talebi artıyor

  Niğde'nin Bor ilçesinde bulunan Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne üretim tesisi açmak için 200 yatırımcı sırada bekliyor. Bor OSB'nin genişletilmesi için çalışmalara başlandı.

 • TUSAŞ, Kahramanmaraş'ta Uçak ve Helikopter Parçası Üretim Tesisi Kuruyor
  15 Şub TUSAŞ, Kahramanmaraş'ta Uçak ve Helikopter Parçası Üretim Tesisi Kuruyor

  Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından 6 Şubat depremlerinin izlerini silmek amacıyla Kahramanmaraş'ta kurulan uçak ve helikopter parçası üretim tesisinin, istihdam ve ihracata büyük katkı sağlaması bekleniyor.

 • Kayseri OSB'de Elektronik Belge Yönetim Sistemi Başarılı
  15 Şub Kayseri OSB'de Elektronik Belge Yönetim Sistemi Başarılı

  Kayseri Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğü tarafından yaklaşık 1 yıl önce uygulamaya alınan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) sayesinde sanayicilere hızlı hizmet sunuldu. EBYS ile 8 bin 99 adet gelen evrak sisteme girildi, 2 bin adet dış evrak elektronik ortamda gönderildi. Toplamda 20 bin 397 adet evrak elektronik kayıt sistemiyle işlendi ve 21 bin 976 evrak elektronik ortamda dağıtılarak, doğaya ve ülke ekonomisine katkı sağlandı.

 • Anka Haber Ajansı 15 Şubat 2024 Perşembe Gündemi
  15 Şub Anka Haber Ajansı 15 Şubat 2024 Perşembe Gündemi

  Anka Haber Ajansı ekibi, İliç'teki maden faciasıyla ilgili gelişmeleri takip ediyor. Ayrıca, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları, DİSK Genel Başkanı, Emekli Orgeneral Saldıray Berk ve siyasi liderlerin programları da yer alıyor.

 • Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı
  14 Şub Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı

  Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi, bırakılan kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı. İnceleme sonucunda, dereye kimyasal atık bıraktığı belirlenen fabrikanın faaliyetleri durduruldu. Derenin temizlenmesi ve tarım faaliyetlerinin devam etmesi için yetkililerden müdahale talep ediliyor.

 • Bursa'daki Demirtaş Deresi kimyasal atıklarla turuncuya boyandı
  14 Şub Bursa'daki Demirtaş Deresi kimyasal atıklarla turuncuya boyandı

  Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olup, bahçe ve bostanlar arasından geçerek Marmara Denizi'ne akan Demirtaş Deresi, bırakılan kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı. İnceleme sonunda, dereye kimyasal atık bıraktığı belirlenen fabrikanın faaliyetleri durduruldu.

 • Turgut Altınok: Ankara'ya milyonlarca turist gelecek
  14 Şub Turgut Altınok: Ankara'ya milyonlarca turist gelecek

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'ya milyonlarca turistin geleceğini söyledi. Altınok, Keçiören Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlerle ilçeyi turizm merkezine dönüştürdüğünü belirtti. Ayrıca, Ankara'nın ulaşım sorununu çözmek için metro projeleri üzerinde çalıştıklarını ve havaalanı yolu metrosunun 2024'te ihale edileceğini açıkladı. Altınok, Ankara'nın kalkınması için projeleri olduğunu ve bu projelerle Türkiye'nin her yerinden turistleri Ankara'ya çekeceklerini ifade etti.

 • Turgut Altınok: Engelleniyoruz diyorlar, inanın engellediğimiz yok
  14 Şub Turgut Altınok: Engelleniyoruz diyorlar, inanın engellediğimiz yok

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı konuşmada, engellenmediklerini ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde çoğunlukla oy birliğiyle kabul edilen gündem maddeleri olduğunu belirtti. Altınok, Ankara'da yapılmış işlerin tamir edilemediğini ve belediyenin yeterli hizmetleri sunamadığını ifade etti.

 • Turgut Altınok: Ankara'ya milyonlarca turist gelecek
  14 Şub Turgut Altınok: Ankara'ya milyonlarca turist gelecek

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'ya milyonlarca turist geleceğini söyledi. Altınok, Keçiören Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetleri anlattı ve Ankara'nın ulaşım sorunlarına çözüm önerilerini paylaştı.

 • Aziziye Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu 2. OSB'de İncelemelerde Bulundu
  14 Şub Aziziye Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu 2. OSB'de İncelemelerde Bulundu

  Cumhur ittifakı Aziziye Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu, 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde incelemelerde bulundu. Tavlaşoğlu, 2. OSB'nin istihdam çalışmalarında etkin rol oynayacaklarını belirtti.

 • Kayseri Tarım Fuarı 22-25 Şubat'ta Başlıyor
  14 Şub Kayseri Tarım Fuarı 22-25 Şubat'ta Başlıyor

  Atlas Fuarcılık tarafından organize edilen Kayseri Tarım, Hayvancılık, Gıda Fuarı ve Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı, 22-25 Şubat tarihleri arasında Kayseri OSB Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Fuarda, tarım ve hayvancılık sektöründeki teknolojik gelişmeler ve yenilikler sergilenecek. Misafirler, Organize Sanayi Bölgesi Tramvay Durağından ücretsiz servislerle fuar alanına ulaşabilecekler.

 • Dereyi kirleten fabrikaya para cezası uygulandı
  14 Şub Dereyi kirleten fabrikaya para cezası uygulandı

  Adana'nın Kozan ilçesinde Deliçay Deresi fabrika atıkları nedeniyle siyah ve mor aktı. Yapılan incelemeden sonra dereyi kirleten fabrika belirlenerek para cezası uygulandı. Vatandaşlar ve çevre kuruluşları dere yatağına Organize Sanayi Bölgesinden bırakıldığı iddia edilen atıklar için sıkı bir denetim yapılmasını isterken dere yatağında daha önce bulunan canlıların artık yaşamadığını iddia etti. Kozan TEMA Vakfı bir önceki dönem temsilcisi Derya Deniz ise çevreye duyarlı üretim olmasını istediklerini belirtti. Kozan OSB Müdürü Fatih Aydın ise dere temizliğinin yapılacağını ve firmaya idari para cezası uygulandığını açıkladı.

 • Kayseri Ticaret Odası'nda Madencilik Sektörü Firmaları Sorunlarını AK Parti Milletvekilleriyle Paylaştı
  14 Şub Kayseri Ticaret Odası'nda Madencilik Sektörü Firmaları Sorunlarını AK Parti Milletvekilleriyle Paylaştı

  Kayseri Ticaret Odası'nda düzenlenen istişare toplantısında Madencilik Sektörü Firmaları, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Sayın Bayar Özsoy ile Dr. Murat Cahid Cıngı'ya sorun ve taleplerini iletti. Milletvekilleri, Kayseri'nin yeraltı ve yer üstü zenginlikleriyle önemli bir şehir olduğunu belirterek, madencilerin sorunlarını çözmek için çaba göstereceklerini ifade etti.

 • Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, İkitelli OSB'yi ziyaret etti
  13 Şub Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, İkitelli OSB'yi ziyaret etti

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) yönetim kurulunu ziyaret ederek istihdam ve katma değer sağlamanın önemini vurguladı. Aydın, İstanbul ve OSB'ye ilişkin düşüncelerini paylaşarak, temel sorunları ve çözüm yaklaşımlarını konuştu. İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin ise Aydın'ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirterek, İkitelli OSB'nin Türkiye'nin üretimde başkenti olduğunu vurguladı.

 • Miting gibi SKM açılışı
  13 Şub Miting gibi SKM açılışı

  Cumhur ittifakı Aziziye'de dün yaptığı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında adeta bayram havası estirdi.

 • AK Parti'nin İzmir adayı Dağ, projelerini açıkladı
  13 Şub AK Parti'nin İzmir adayı Dağ, projelerini açıkladı

  İZMİR için projelerini açıklayan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, 'Eşsiz İzmir' temasıyla projeleri 11 başlıkta topladığını belirtip, "Ne bizim ne de İzmirlilerin, İzmir'in sorunlarını konuşmaya ayıracak bir dakikası dahi yok.

 • Başkentte 40 Kırşehirli İş İnsanına Ahilik Ödülü Verildi
  12 Şub Başkentte 40 Kırşehirli İş İnsanına Ahilik Ödülü Verildi

  Kırşehirliler Vakfı, Ahi İş İnsanları Birliği ve OSTİM işbirliğiyle düzenlenen Çıraklar ve Kalfalardan Ustalara Ahilik Ödül Töreni'nde Kırşehirli 40 iş insanına, yılın 40'ıncı gününde ahilik ödülü verildi. Törene Kırşehir Valisi, Belediye Başkanı ve diğer önemli isimler katıldı. Ödül töreni geleneksel hale getirilecek ve dayanışma vurgusu yapıldı.

 • 2023 Aralık Ayı İşsizlik Oranı Yüzde 8.8'e Geriledi
  12 Şub 2023 Aralık Ayı İşsizlik Oranı Yüzde 8.8'e Geriledi

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2023 yılı Aralık ayı işsizlik verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yalçın, işsizlik oranının yüzde 8.8'e gerilemesinin sevindirici olduğunu belirterek, bu düşüşün Türkiye ekonomisinin performansının bir sonucu olduğunu ifade etti. Ayrıca, istihdamdaki artışın üretimi ve ihracatı tetikleyeceğini vurguladı.

 • Niğde Valisi Çelik, Bor Organize Sanayi Bölgesine yatırımcıların ilgi gösterdiğini belirtti
  12 Şub Niğde Valisi Çelik, Bor Organize Sanayi Bölgesine yatırımcıların ilgi gösterdiğini belirtti

  Niğde Valisi Cahit Çelik başkanlığında yapılan toplantıda Bor Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ndeki çalışmalar ve yatırımlar değerlendirildi. Bor OSB'nin genişleyeceği ve yeni bir sanayi sitesinin inşa edileceği açıklandı.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türkiye artık uzayda da imza atabilen bir ülke
  10 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Türkiye artık uzayda da imza atabilen bir ülke

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin artık kendi uydularını yapabilen ve insanlı uzay misyonlarını gerçekleştirebilen bir ülke olduğunu belirtti. Bakan Kacır, Türkiye'nin savunma sanayisinde elde ettiği başarıları sivil alanlara taşıdıklarını ve teknolojide liderlik ettiklerini vurguladı. Ayrıca, Giresun'da gerçekleştirilen yatırımlar ve bölgedeki kalkınma projeleri hakkında bilgi verdi.

 • AK Parti Giresun'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  10 Şub AK Parti Giresun'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  AK Parti Giresun İl Başkanlığı, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için ilçe ve beldelerde gösterdiği belediye başkan adaylarını tanıttı. Aday Tanıtım Toplantısı'na AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ve diğer önemli isimler katıldı.

 • Mehmet Şimşek, Kocaeli'de iş insanlarıyla bir araya geldi
  10 Şub Mehmet Şimşek, Kocaeli'de iş insanlarıyla bir araya geldi

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kocaeli'ye gerçekleştirdiği ziyaretlerde iş insanlarıyla buluştu. Şimşek, Kocaeli Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti milletvekilleriyle birlikte bir dizi program ve ziyaret gerçekleştirdi. İş insanlarıyla Gebze ilçesindeki bir kültür merkezinde buluşan Şimşek, ayrıca Dilovası ilçesindeki bir organize sanayi bölgesi ve fabrikayı ziyaret etti.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Kocaeli'nde Ziyaretler Gerçekleştirdi
  10 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Kocaeli'nde Ziyaretler Gerçekleştirdi

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kocaeli'de Vali Seddar Yavuz'u ziyaret etti ve kentle ilgili bilgi aldı. Daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne geçen Bakan Şimşek, Belediye Başkanı Büyükakın tarafından karşılandı. İş insanlarıyla bir araya gelen Şimşek, İMES Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ayrıca bir fabrikayı da inceledi ve AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım'ı taziye ziyaretinde bulundu.

 • AK Parti Giresun'da Yerel Seçimler İçin Aday Tanıtımı Yaptı
  10 Şub AK Parti Giresun'da Yerel Seçimler İçin Aday Tanıtımı Yaptı

  AK Parti Giresun İl Başkanlığı, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için ilçe ve beldelerde gösterdiği belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. Aday Tanıtım Toplantısı'na AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve diğer önemli isimler katıldı.

 • Diyarbakır'da Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü Raporu Açıklandı
  10 Şub Diyarbakır'da Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü Raporu Açıklandı

  Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ve Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) tarafından hazırlanan Tekstil ve Hazır Giyim Sektör Raporu açıklandı. Rapor, kentin tekstil ve hazır giyim sektöründeki potansiyeli, güçlü ve zayıf yönleri, fırsatlar ve işletmelerin üretim kapasitesi, istihdam, ihracat ve markalaşma kapasitelerini inceliyor. Kentte 331 işletmede 21 bin 522 kişi çalışıyor ve sektörde gelecek bir yıl içinde çalışan sayısında yüzde 48 artış bekleniyor. Ayrıca, Diyarbakır ve Şanlıurfa, Türkiye'nin pamuk üretiminin yüzde 55'ini karşılıyor.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi Malta Katlı Otopark Projesi'nin Temel Atma Törenini Gerçekleştirdi
  10 Şub Manisa Büyükşehir Belediyesi Malta Katlı Otopark Projesi'nin Temel Atma Törenini Gerçekleştirdi

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, şehrin otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği Malta Katlı Otopark Projesi'nin temel atma törenini gerçekleştirdi. Törene Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve protokol üyeleri katıldı. Tamamlanmasıyla birlikte hizmet vermeye başlayacak olan otopark, 356 araç ve 39 motosiklet kapasitesine sahip olacak.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıklaması
  10 Şub Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her zaman söylüyorum, biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. Biz bu millete hizmet için varız. Bizi, partimizi ve ittifakımızı CHP'nin başını çektiği müzmin muhalefetten ayıran temel vasfımız budur.

 • İpsala Kaymakamı, İpsala OSB'deki Tel Çit Fabrikasını İnceledi
  10 Şub İpsala Kaymakamı, İpsala OSB'deki Tel Çit Fabrikasını İnceledi

  İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, İpsala OSB'de tel çit üretimi yapmayı planlayan firmanın fabrikasında incelemede bulundu. Sevgili, Silivri'deki fabrikayı gezip firma yetkililerinden bilgi aldı. Firmanın İpsala OSB'de kuracağı fabrikada 200 kişi istihdam edilecek.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, yakında ülkeye dönüyor
  10 Şub Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, yakında ülkeye dönüyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardından yakın bir zamanda ülkeye döneceğini açıkladı. Bakan Kacır ayrıca, Giresun'da Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) alanında yapılan çalışmalardan da bahsederek, turizm potansiyelini artırmak için yeni yatırımlar yapacaklarını belirtti. Gezeravcı'nın Türk gençleri ve çocuklarıyla buluşarak ilham kaynağı olacağını ve geleceğin bilimsel projelerine imza atacağını söyleyen Bakan Kacır, Türkiye'nin daha nice astronotlar yetiştireceğini ifade etti.

Advertisement