Barla'da Planlamaya İtiraz - Son Dakika
Yerel

Barla'da Planlamaya İtiraz

Barla\'da Planlamaya İtiraz

Bediüzzaman Said Nursi’nin bir süre hayatını sürdürdüğü Isparta’nın Eğirdir ilçesine bağlı Barla köyünde yapılacak Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında hazırlanan revize imar planına köy nüfusunun dörtte biri itiraz etti.

13.06.2016 14:30

Bediüzzaman Said Nursi'nin bir süre hayatını sürdürdüğü Isparta'nın Eğirdir ilçesine bağlı Barla köyünde yapılacak Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında hazırlanan revize imar planına köy nüfusunun dörtte biri itiraz etti.

İl Genel Meclis üyesi ve MHP grup sözcüsü Kerem Araz planlama yapılırken vatandaşın konuya dahil edilmesi gerektiğine dikkat çekerek "ben yaptım oldu diyerek bu iş olmaz. Biz bu imar düzenlemesine karşı değiliz. Zaten meclisten oy birliği ile çıktı. Ama burada halka bilgi vermeden yapılan her türlü değişiklik halka rağmen yapılmış olur. Yanlış olur çocuk sakat doğar" şeklinde konuştu.

BİN 289 NÜFUSLU YERDE 303 İTİRAZ

Barla'nın nüfusunun bin 289 olduğunu belirten Araz, "300'den fazla itiraz demek halkın 4'te biri bu düzenlemelere karşı demektir. Vatandaş evinin bulunduğu alanın yeşil alanda kalması yada evinin yarısının yol güzergahın da görünmesi gibi haklı nedenlerle karşı çıkmış. Tabi haklı gerekçelerle itiraz edenlerin itirazları ele alınarak düzeltilecek ve yeniden askıya çıkacak. Bunun yanında birde kısmen kabul edilmiştir gibi ifade kullanılanlar var. Kısmen kabulün ne anlama geldiğini ben anlayamadım" diye konuştu.

BARLA PLANINI DESTEKLİYORUZ FAKAT

Barla için hazırlanan Kırsal Kalkınma Planını MHP grubu olarak desteklediklerini hatırlatan Kerem Araz, "Barla için hazırlanan Kırsal Kalkınma Eylem Planı eksiklikleri olmasına doğru ve Barla'nın kalkınmasına katkı yapacak bir plan. Bu nedenle bizde destekliyoruz. Ama halkı içine katmadan Barla'yı turizm merkezi yapamayız. Burada bir organizasyon eksikliği bariz olarak görünüyor" ifadelerini kullandı.

BİZDE YAPTIK AMA İKNA İLE

Daha önce kendisinin de İslamköy'de üniversitenin kampus sahası ile ilgili planlama çalışması yaptığını belirten Araz "biz planlamayı yaparken İslamköy'de vatandaşın katılımı ile birkaç toplantı yaptık ve vatandaşa anlattık. Yapılan projeye sadece beş itiraz geldi. Burada ise 300'den fazla itiraz var. Bu vatandaşlar yeniden askıya çıkacak planı kabul etmezlerde dava açma yoluna giderse süreç daha da uzayacak" diye konuştu. - ISPARTA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Barla'da Planlamaya İtiraz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement